Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#61 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:04

PM keší ale spolehlivě odfiltruješ děti s mobilním telefonem. Už jsem je mockrát potkal a většinou po jejich návštěvě keš nevypadala nejlépe.


  • 7

#62 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:09

Já taky často využívám možnosti přepisovat souřadnice vyluštěných mysterek. Nevím, jestli to jde i u BM, ale asi ne. Jen bych ocenil, kdyby se takto vyluštěné otazníky nějak přebarvily.

 

Tohle jde i u BM.


  • 0

Jsem to stále já.


#63 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:17

PM keší ale spolehlivě odfiltruješ děti s mobilním telefonem. Už jsem je mockrát potkal a většinou po jejich návštěvě keš nevypadala nejlépe.

 

I toto se může stát, a často se tak děje pod "dohledem" jejich rodičů. Jaký typ členství měli, jestli BM nebo PM, asi již nezjistíme.


  • -4

Jsem to stále já.


#64 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:28

Smrk to myslel tak, že dětičky objeví aplikaci na geocaching, stáhnou si ho do svého mobilu a vyrazí na nejbližší krabičku, třeba rovnou ze školy, aniž by si o tom cokoliv přečetly. Zrovna tyhle PM členství spolehlivě vyfiltruje, není to pod žádným "dohledem" rodičů a rozhodně nejsou PM členy. Chápeme?


  • 9

#65 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:30

PM mod keše je jediná možná obrana ownera - ať už z důvodu harantů nebo jiné verbeže*

Nic jiného nemá. A nikdo nemá právo mu do toho kecat, případně jej odsuzovat nebo obviňovat z kastování.

jeho keš = jeho volba = jeho vizitka

 

*verbež - samozřejmě myšleni škůdci a ničitelé keší, ne ostatní hráči, jak se mi tu snaží pupík podsouvat :-)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 28 srpen 2014 - 7:27

  • 20

*


#66 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:34

Problém je, že spousta lidí vidí PM keše jako nějakou špatnost. Správně by se o nich vlastně BM uživatelé vůbec neměli dozvědět a tím pádem ani do nich kafrat. A pokud kafrat chtějí, měli by zaplatit těch 30 dolarů, ta částka je fakt dost minimální, tolik projedu autem za týden úplně bez problémů.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 27 srpen 2014 - 8:40

  • 16

#67 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:00

Mám pocit, že se o tom ještě nepsalo: Já často využívám vlastní poznámku ke keši. Je to o dost přívětivější, než hustě popsaný blok a hromada papírků. Takhle už snad nikdy neztratím postupně nalezené indicie dlouhých multin a mysterek.


  • 6

#68 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:01

Ach jo, tyhle diskuse asi nikdy nepochopím... Někdo má GPS za šestku, smártfoun minimálně za šestku a pak řeší, jestli je sedm stováků ročně za PMko moc peněz... ;)  :P  :D


  • 18

#69 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:04

 

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně prémiového členství. Našel jsem tu vlákno, které to diskutuje, ale je z roku 2009. Tazatel nakonec došel k tomu, že je PM členství zbytečné:

 

O PM uvažuji, ale chtěl bych vědět, jestli to opravdu k něčemu je. Myslím, že se to za těch 5 let dost změnilo, hlavně s příchodem lepších telefonů a aplikaci typu C:Geo.
 
První věc, která mi nebyla jasná, a o které se v tom vlákně hodně mluví, je jak to funguje s GPS místo telefonu - znamená to, že si do přístroje nahraju třeba 50 keší a pak už se v terénu o dalších nedozvím? Nemůžu si prohlížet mapu a vidět na ní keše v okolí, pokud jsem si je předem nenahrál? GPS ale má v sobě uložené všechny informace o keši, jako je listing, logbook a podobně, ne? Nebo se do GPS nahrají vyloženě jen souřadnice? Jak keš zaloguju, když jsem ji našel?
Jakou má GPS výhodu oproti telefonu? Je třeba někdo, kdo zná C:Geo a přesto používá samostatný přístroj GPS, aby to mohl porovnat?
 
Jinak jako hlavní výhoda PM jsou prezentovány pocket queries. K čemu to je? Najde mi to keše podle zadaných kritérií? Jaká kritéria si můžu nastavit? Já si keše vždycky hledám na mapě a neumím si představit, že bych je hledal jinak. Vždyť přece někam jdu, tak musím hledat keše podle toho, kde budu, ne? Každou co najdu na mapě si pak prohlídnu, jestli se mi líbí nebo ne a podle toho se rozhodnu, jestli ji půjdu hledat. Nebo snad existuje někdo, kdo si nahraje "naslepo" třeba 50 keší do GPS aniž by si zjišťoval jejich vlastnosti a vyrazí do terénu, a co to je za keše, jak jsou daleko od sebe a kudy je nejlepší cesta od jedné ke druhé si zjišťuje až na místě? A prostě vyrazí podle šipky? To je asi blbost, ne? Takže pokud by mi někdo osvětlil takovouto základní věc, jak se může používat "naslepo" vyexportovaný seznam z pocket queries, tak díky. Nebo to chápu špatně a používá se to nějak jinak?
 
Z přečtení toho vlákna mi vyplynulo, že jediná výhoda PM, která do dneška přetrvala, je upozorňování na nové keše, ostatní lépe nahrazuje například C:Geo. Je to tak?

 

 

Nevýhoda klasické GPSky je že tam vidíš skutečně jen to, co tam nahraješ, ona netahá nic z netu, protože k němu nemá přístup. A jestli vidíš listing a hint a logy, to záleží na tom, jakou máš GPS a jaké GPX s jakými informacemi tma nahraješ. Bez PM legálně do gps listing a hint bezprostředně nedostaneš. Keš zaloguješ normálně na internetu, není nutné posílat hned od keše nějaký automatický log o třech slovech. A výhoda oproti telefonu? Výdrž baterií, odolnost, použitelnost v terénu, potřebné funkce všechny pohromadě,.. záleží na typu GPS, ale já bych s mobilem kešovat nešel ani náhodou, jedině hrát wherigo (protože ne každá GPS umí wherigo). Ale to jak se komu líbí.

Pokud ti jde o PM, tak to má řadu výhod a je to právě o tom, jestli je využiješ. Mi se taky například moc nezdá, že si do keše nacpu pq s hromadou keší, o nichž nic nevím, a pak po cestě zjišťuju co s tím. Já lovím většinou tak, že najdu dvě keše tady, další dvě kus jinde, a nepotřebuju těch dvacet mezi tím, takže si chci do gps nahrát jen to, co fakt chci, konkrétní keše. Takže stále i jako PM využívám GcTour, protože ten to umí snadno a rychle. Ten ti stáhne ddo GPS keše se vším všudy, i když nejsi PM. Pokud chceš pracovat s PQ tak bude asi lepší naučit se to protáhnout přes geoget, a mít v tom pak větší pořádek, vědět co tam máš a mít to třeba ne v gpx, ale v poi.

PM má více výhod, než jen notifikace, já si PM koupil nejen kvůli notifikacím, ale taky kvůli FP, bookmarkům, a PM keším. To ti C:geo ani jiné "nelegální" záležitosti nenahradí. A pokud máš někoho, kdo už PM je, pak se snadno lze podělit o funkce jako jsou notifikace, stažení PM keší a občasné stažení PQ. Já jsem jako PM i s někým sdílel účet, ale to tomu někomu musíš věřit.

Největšího pohodlí dosáhneš s PM, mobilem místo gps se stálým připojením na internet k online databázi. Ale mě by tohle asi už nebavilo...

Pokud ti nezáleží tolik na pohodlnosti kešování a nevadí ti vzdát se některých ne tak podstatných funkcí, pak se PM vlastně vůbec nevyplatí.


  • 2

#70 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:14

PM mod keše je jediná možná obrana ownera - ať už z důvodu harantů nebo jiné verbeže

Nic jiného nemá. A nikdo nemá právo mu do toho kecat, případně jej odsuzovat nebo obviňovat z kastování.

jeho keš = jeho volba = jeho vizitka

 

1. To jsem nevěděl, že se owner musí bránit. Až je mi ho skoro líto.

2. Vidíš li svět takto černobíle, a vidíš jen PM na jedné straně, a haranty a verbež na straně druhé, je mi líto i tebe.

3. A PM-keš? Vlastně jo, v jistém smyslu, je to jeho vizitka.

 

Nedávno mě docela pobavilo prohlášení jednoho ownera, který uvedl, že jeho keš je obyčejná filmovka na nezajímavém místě, kterou založil jen kvůli bílému místu na mapě, a aby omezil počet lidí, kteří by mu za to mohli nadávat, je proto keš v PM režimu. Následně všechny vyzval, aby ve svý lozích buďto nenadávali, nebo aby keš nelovili.


  • -6

Jsem to stále já.


#71 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 14:11

Díky všem za příspěvky. S přístupem některých souhlasím, u jiných méně, ale každopádně mi všechno pomohlo zjistit, k čemu PM je. Podle odpovědí bych to spíš odhadl, že mně osobně nijak zvlášť nepomůže, ale naštěstí mám možnost si to na měsíc vyzkoušet (díky, Ruvite), takže to budu moci zhodnotit.

 

A ještě díky za tip na A:Drake, tuhle aplikaci jsem neznal a vyzkouším ji, jestli není lepší než C:Geo. Podle prvního vyzkoušení tam nemůžu najít mapu, na které bych si hledal keše v okolí. Chápu to tedy správně, že funguje stejně jako GPS přístroje, tzn. obráceně, než web geocaching.com - ne že bych viděl mapu s kešemi a z těch si vybíral, ale nejdřív si musím nějakým dotazem vybrat keše a nahrát je tam a ty se mi pak zobrazí na mapě?

 

Jinak mi to nedá a také přidám svůj názor (koneckonců je to moje vlákno) ohledně C:Geo a využívání dat z Geocaching.com bez API, když to tu někteří zatracují a někteří naopak nekriticky chválí. Na C:Geo jsem si zvykl a připadá mi funkcemi nejlepší ze všech aplikací, které jsem zkoušel, bez ohledu na to, jestli je placená nebo ne. Necítím moc výčitky svědomí, že porušuji pravidla Groundspeaku, protože mi připadají ne moc chytře formulovaná. Tím myslím to, že nemám nic proti tomu, když chce někdo za svá data zaplatit a ani nemám nic proti tomu za ně sám zaplatit (např. dávám peníze na Wikipedii apod). Ale vadí mi, že Groundspeak dává všechna data zadarmo každému - prostřednictvím prohlížeče - a pak chce stanovovat, co si s nimi můžu nebo nemůžu dělat. Pokud jsou data přístupná prostřednictvím programu Firefox, tak proč ne prostřednictvím programu C:Geo? Protože Groundspeak nechce, aby mi něco ulehčovalo práci s nimi? A co když si do Firefoxu nainstaluju Greasemonkey skript? To už pak nesmím ani tím Firefoxem? Kde je nějaká jasně daná hranice? Copy-paste používat můžu? To je přece taky usnadnění práce, že to nemusím opisovat.

Pokud dají data volně k dispozici každému, kdo si o ně jejich serveru řekne na portu 80, tak mi už nepřipadá fair uživateli přikazovat, jestli si je smí sepsat do tabulky v Excelu nebo jen vytisknout na papír. Pokud jsem úplně legální, když si ve svém mobilu otevřu v Chrome mapu cachí na www.geocaching.com/map, tak proč není legální otevřít si tu samou mapu a zobrazit si ty samé informace v C:Geo? Když zátěž na servery Groundspeaku je stejná (spíš nižší, protože používám offline mapy)? Jenom proto, aby se mi uměle zkomplikovala práce s kešemi a musel jsem jim platit za to, aby mi tohle umělé omezení odstranili? Sorry, ale tohle ve mně opravdu sympatie nebudí. Asi jako kdyby mne nutili platit za to, že můžu používat copy-paste při opisování údajů z listingu cache.


  • 5

#72 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 14:29

...
Ale vadí mi, že Groundspeak dává všechna data zadarmo každému - prostřednictvím prohlížeče - a pak chce stanovovat, co si s nimi můžu nebo nemůžu dělat. Pokud jsou data přístupná prostřednictvím programu Firefox, tak proč ne prostřednictvím programu C:Geo?
...

Ale to je velký rozdíl.
Když koukáš na jejich web, tak zobrazuješ jejich reklamy, za které dostávají peníze.
C:geo vysosá data, ale reklamy neukáže, takže na tom GS tratí.


Tento příspěvek byl upraven od Hamaci: 27 srpen 2014 - 14:29

  • 0

#73 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 14:43

Jinak receno, rozdil a soucasne hranice je strojove zpracovani.


  • 0

#74 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 14:45

1. To jsem nevěděl, že se owner musí bránit. Až je mi ho skoro líto.

 

A nebuďte smutnej!

 

Ale vážně:

 

Jestli vám můžu radit, tak se tu moc s nikým nebratříčkujte – já tu nevěřím nikomu! Víte, lidi jsou velký svině! Velký! V tom mi můžete věřit! Dělejte si svou práci a s nikým se radši moc nevybavujte – to fakt nemá cenu zvlášť ve vašem případě.


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 27 srpen 2014 - 14:59

  • 3

*


#75 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:02

Hamaci: Reklamy jako rozdíl dává smysl, ale podle formulace jejich podmínek to tak není - oni nezakazují zobrazování bez reklam, ale strojové zpracování.

 

Blexa: Ano, tak znějí jejich podmínky, ale to právě nedává smysl. Pokud si zapnu Adblock, tak z toho taky nic nemají, ale Adblock nezakazují. Ale Greasemonkey skript, který mi ušetří práci s kešemi už zakázaný je. Nebo není? A když si udělám vlastní aplikaci, která mi bude šetřit práci jen trochu, tak můžu? Hranice co je "strojové zpracování" je dost nejasná. Pokud si nakriptuju klikač, který bude simulovat kliknutí v prohlížeči, tak je to ok? Podle mne ne, a to přestože je tam pořád ten prohlížeč. A naopak i bez prohlížeče to může být zcela ok. Prostě není jasné, jak hodně si uživatel může život ulehčit a jak hodně už ne.


  • 0

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:05

Ach jo, tyhle diskuse asi nikdy nepochopím... Někdo má GPS za šestku, smártfoun minimálně za šestku a pak řeší, jestli je sedm stováků ročně za PMko moc peněz... ;)  :P  :D

copak to, ale těch peněz za benzín cestou na keše...to se nedá vůbec srovnat  :D


  • 9

#77 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:10

Hamaci: Reklamy jako rozdíl dává smysl, ale podle formulace jejich podmínek to tak není - oni nezakazují zobrazování bez reklam, ale strojové zpracování.

 

Blexa: Ano, tak znějí jejich podmínky, ale to právě nedává smysl. Pokud si zapnu Adblock, tak z toho taky nic nemají, ale Adblock nezakazují. Ale Greasemonkey skript, který mi ušetří práci s kešemi už zakázaný je. Nebo není? A když si udělám vlastní aplikaci, která mi bude šetřit práci jen trochu, tak můžu? Hranice co je "strojové zpracování" je dost nejasná. Pokud si nakriptuju klikač, který bude simulovat kliknutí v prohlížeči, tak je to ok? Podle mne ne, a to přestože je tam pořád ten prohlížeč. A naopak i bez prohlížeče to může být zcela ok. Prostě není jasné, jak hodně si uživatel může život ulehčit a jak hodně už ne.

 

Ja si naopak myslim, ze je zcela jasna. Sedi u toho clovek a otvira/zpracovava kazdou kes rucne? Ano/Ne.


  • 0

#78 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:40

Ok, takže platím si Inda, aby mi ručně procházel stránky GeoCaching.com a naklikával mi cache, které mne zajímají a kopíroval mi je do mého seznamu. Co mu ještě můžu dát do ruky? Firefox? Ano. Skript do firefoxu, který po kliknutí na keš ji zkopíruje do clipboardu, takže Ind ušetří Ctrl+C? A co skript, který ji rovnou zkopíruje do toho seznamu, takže mu ušetří ještě iCtrl+V? A kliknout už za něj nemůže? Atd.

 

Asi to nemá smysl dál pitvat, je jasné, co tím myslí. Ale mně osobně připadá způsob, kterým mají podmínky nastavené, dost nešťastný.


  • 0

#79 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:54

Na kolik takový Ind asi tak vyjde ?

Pač já si platím 4 severokorejce + 2 kubánce (ty mám pouze na forum), že bych ušetřil.


  • 0

*


#80 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:09

Myslím, že Indové jsou levnější, jdi do nich: http://rentanindian.com/


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama