Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#81 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:10

copak to, ale těch peněz za benzín cestou na keše...to se nedá vůbec srovnat  :D

 

My, co na keše chodíme/jezdíme na vlastní pohon tydle starosti fakt nemáme :D!

 

Až bude Groundspeak platit ownerům za to, že pro něj vytvářejí nějaký keše (třeba podle počtu FP, co říkáte? :D) a revírníkům, že pro něj revírníkujou, pak možná bude mít právo si diktovat nějaký podmínky a omezení. Komerční firma má právo se chovat komerčně a žádat spravedlivou cenu za svoje služby. Ale ne firma, která si hraje na partu kamarádů, co všechno dělají rádi zdarma a svépomocí, čistě pro radost ze hry, a přitom ve skrytu na tom chce vydělávat. S tím ať jdou--- víte kam, že? :D


  • -3

#82 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:33

S tím ať jdou--- víte kam, že? :D


Do pekla? ;)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#83 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:47

My, co na keše chodíme/jezdíme na vlastní pohon tydle starosti fakt nemáme :D!

 

Až bude Groundspeak platit ownerům za to, že pro něj vytvářejí nějaký keše (třeba podle počtu FP, co říkáte? :D) a revírníkům, že pro něj revírníkujou, pak možná bude mít právo si diktovat nějaký podmínky a omezení. Komerční firma má právo se chovat komerčně a žádat spravedlivou cenu za svoje služby. Ale ne firma, která si hraje na partu kamarádů, co všechno dělají rádi zdarma a svépomocí, čistě pro radost ze hry, a přitom ve skrytu na tom chce vydělávat. S tím ať jdou--- víte kam, že? :D

 

 

A on snad GS někoho nutí aby tuhle hru hrál? Chtělo by si to uvědomit, že patrně lidé z GS o všech těch programech, které tahají data z jejich servrů ví a kdyby chtěli, zatrhnou to a máme po ptákách.Nikdo by proti tomu nemohl říci ani ň. Všichni do jednoho jsme při založení účtu souhlasili s jejich podmínkami. To že by někdo platil někomu dejme tomu za keše podle FP je bláhová představa. ;)

 

btw: firem, co si založila parta kamarádů a vydělávají na tom či onom, je spousta.


  • 10

#84 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 19:58

A jak už psali výše. Jel jsem na víkend do Lichtenštejnska, tak jsem si stahl všech 120 keší v zemi, protože jsem netušil, kde se budu přesně pohybovat. Odlovil jsem 6 a byl štastný i za ně.


Jejda to sis teda dal, než jsi přečetl všech 120 listingů :-) No ony jsou někdy zbytečné.
Narazil jsem na Slovensku na listing: Keška je vedla slivkového sadu.
To potom jde rychle. Ty jsou přečteny hned.
  • 0

#85 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 20:21

My, co na keše chodíme/jezdíme na vlastní pohon tydle starosti fakt nemáme :D!

 

On ten pohon čokoládou taky není zadarmo. :D


  • 0

#86 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 20:23

btw: firem, co si založila parta kamarádů a vydělávají na tom či onom, je spousta.

 

Jacka píše o firmě, kde 99,99 % kamarádů pracuje zdarma ve svém volném čase a 0,01 % kamarádů za to bere prachy. Těch zas tolik nebude.


  • 0

#87 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 20:37

Jacka píše o firmě, kde 99,99 % kamarádů pracuje zdarma ve svém volném čase a 0,01 % kamarádů za to bere prachy. Těch zas tolik nebude.

 

 

O žádné takovéhle firmě nevím. A ani GS do této kategorie nespadá.


  • 1

#88 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 21:40

Me na tomhle jenom mrzi ze nemuzu davat FP kesim ktere se libili.


  • 1

#89 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 21:49

copak to, ale těch peněz za benzín cestou na keše...to se nedá vůbec srovnat  :D

HEHE - já jezdím většinou služebním ;-)


  • 0

#90 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 22:26

Groundspeaku se jejich podnikatelský záměr patrně podařil a já jim to přeji. Snad budou servery a hru jako takovou udržovat a my si budeme moci hrát do alelujá.

Stejně tak se na hře přiživuje i spousta dalších jako třeba kladenský sponzor tohoto serveru nebo třeba různí výrobci CWG a podobných blbůstek.

Já si ze hry vybírám, co mě libo jest, a jsem zcela spokojen.

Jako nejlepší "fíčuru" vidím "favorite points", podle kterých si vybírám.

Přestože nejsem honibod a od roku 2007 mám asi 900 "bodů", platím si PM a hry si velmi užívám.


  • 14

#91 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 7:11

Mě jen fascinuje, kolik lidí nadává na "zlý Groundspeak" - proč tedy hrajete tuhle hru? Jak říká shaman3: "Je tu přece Opencaching." Zázemí od Groundspeaku ale zřejmě vyhovuje drtivé většině a tak jsou lidi u nich. Nářky nad financemi podle mě spíš pocházejí z tak nějak typicky českých pohnutek - někdo vydělává a já ne, kéž by mu to přestalo sypat. Jak se říká - soused má kozu, dej Bože, aby mu chcípla. Ne, že bych se snažil, abych ji měl taky...


  • 10

#92 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:10

Obavam se, ze nemas uplne pravdu. Problem GS je v mizerne komunikaci a nevstricnosti vuci hracum. Po vetsine zmen v poslednich par letech se musim ptat, proc mi zase zneprijemnuji zivot a neresi zavaznejsi veci - naposled treba zmena notifikaci. Teprve po rozhorcenych reakci to pak vraci nebo v horsim pripade prohlasi, ze mame smulu. Nemam problem zaplatit, ale proc mam sponzorovat zhorsovani sluzeb?

 

Sila GS je v obsahu vytvorenem uzivateli, ktery ziskal diky prvenstvi. Bohuzel novi uzivatele chteji nejdrive obsah a teprve pozdeji zacnou obsah sami tvorit dalsi obsah a samozrejme tam, kde jsou zavedeni. To je duvod, proc je OC, tak malo vyuzivan, Je to zacarovany kruh a GS z toho proste tezi, ale zisk je preci jejich cil, takze se neni cemu divit.

 

Je to vlastne obdobne jako bylo dlouho s dominantnima Windows (GS) a Linuxem (OC) - nejsou ovladace, specializovane programy, hry  -> je malo uzivatelu -> pro tak malo uzivatelu nema smysl tvorit -> nejsou ovladace, specializovane programy, hry.


  • 9

#93 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:18

Mně se nelíbí současný stav, protože si myslím, že služby Groundspeaku neodpovídají ceně, které si za to nechává platit. V provozu serveru jsou stále chyby (rozklikávání kešek na mapě, teď mi při odesílání logu se nejspíše nepřičetl FP point (po 10-té kešce se mi vůbec nezobrazila informace o přidání FP) atp.), které neodstraňuje, místo toho vymýšlí blbosti, když se lidi ozvou, tak na ně kašle (viz. jeho chování při změně zasílání emailových notifikací).

Má prostě monopol na dodávání informací o keškách, o které máme zájem, protože jich je u něj zaregistrovaná většina... Je to jako ve vodárenství... Buď můžu být připojený na vodovod, kde teče většina vody, nebo si chodit X km do studánky, kde teče troška a paběrkovat... Osobně si zvolím pohodlnější cestu (GS s více kešema, dokonce si i platím to pohodlí stahovat si PQ atp. hromadně), ale to neznamená, že budu spokojený se vším, co GS provádí a neřeknu, když se mi něco nelíbí.

Bohužel dnes je asi módní držet hubu a krok...

 

Asi jsem poznamenán tím, že jsem GC bral spíše vždy jako zábavu a své eventy dělám zdarma, takže i spaní je zdarma, hra je zdarma atp. Asi bych si měl také nechat platit za svou práci... Jenže jsem ten blbec, který to dělá pro hru a ne pro prachy... Takže jsem za ty roky do GC nastrkal pro ostatní (rozuměj do kešek) daleko více než do PM členství a to počítám jen materiál na kešky a ne dopravu při opravě keší atp. Ale za to mi GS nesleví ani korunu, i když z toho má on zisk... Vadí mi ten princip, že prosperuje i z cizí práce, kterou dělají miliony lidí na celém světě pro ostatní zdarma... A asi i proto mám názor, že by na tom neměl přehnaně vydělávat a když vidím, že spousta velkých firem srovnatelné služby poskytuje zdarma (jen za příjmy z reklamy atp.), tak mi to připadá trochu vysoká cena. Ale je to jen můj pohled na věc.

 

Samozřejmě - kešky zakládám a budu zakládat dál, protože to dělám pro ostatní kačery a baví mě to, nepřestanu kvůli tomu, že někdo využil tohoto nápadu a má na tom určitě velice slušný zisk... Musím uznat, že nápad využít tento podnikatelský záměr byl velice dobrý a GS ho využívá ze všech sil k vydělávání peněz. Můžu jen litovat, že podobné nápady nemám také, abych na tom také zbohatl.


  • 7

#94 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:26

Tak koukám, že Blexa to vystihl asi ještě lépe než já...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 28 srpen 2014 - 8:26

  • 0

#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:27

Mizerná komunikace = musíš volat až do USA a nemluví tam česky ?


  • -1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:39

Obavam se, ze nemas uplne pravdu. Problem GS je v mizerne komunikaci a nevstricnosti vuci hracum...

 

Možná je to tím, že my tady u nás v, té naší zaprděné zemičce (ať je tu hráčská základna jakkoliv rozsáhlá) máme pocit, že GS je tu jen a jen pro nás... Když si představím tu palbu požadavků. která se nejspíš na GS snáší z celého světa... Každého samozřejmě pálí něco jiného, každý má jiné představy o tom, co se má předělat a vylepšit... Prostě nejde vyhovět všem - tím spíš ne v celosvětovém měřítku... ;)

A názory typu "já vám posílám sedm stovek ročně, tak se ze mě pos**e a koukejte makat, jak já písknu!" jsou spíš úsměvné... (Ano - vím, že je to sedm stováků x počet PM v ČR a to je samozřejmě "obrovská"suma :D  )


  • 4

#97 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:43

Groundspeak se taky snaží dobře vypadat hlavně k americkým kačerům. Když se jim navrhlo přebarvení otazníků u challenge keší, odpovědí bylo, že v USA je mysterek strašně málo a challenge keší ještě méně, že je to nijak netrápí. Totéž s podporou wheriga. V USA je téměř nelovitelná multina s jednou stage tři stovky metrů od keše, natož wherigo, které tam je hodně okrajovým typem keše, rozhodně víc než třeba virtuálky. Takže podpora wheriga by se nijak neodrazila na americkém trhu (protože neznají urwigo). 


  • 8

#98 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 9:10

Přesně jak píše Smrk - amíci to maj jen jako další formu zábavy, nic vážného - have fun.

Stačí mrknout na pár USA keší - nic nic nic nuda nuda nuda šeď šeď, ono taky hráč na Hawaii se nebude pindíkovat s mapičkama, čísličkama, vybarvování mapy (prostě si něco odloví a pak jde surfovat)

A určitě má jiné nároky než hráč v Alabamě.

To jen my tady z toho máme něco víc (možná tak i Němci, ale mrtvé je Švýcarsko, Itálie, Francie....)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 28 srpen 2014 - 13:57

  • 1

*


#99 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 9:35

Možná je to tím, že my tady u nás v, té naší zaprděné zemičce (ať je tu hráčská základna jakkoliv rozsáhlá) máme pocit, že GS je tu jen a jen pro nás... Když si představím tu palbu požadavků. která se nejspíš na GS snáší z celého světa... Každého samozřejmě pálí něco jiného, každý má jiné představy o tom, co se má předělat a vylepšit... Prostě nejde vyhovět všem - tím spíš ne v celosvětovém měřítku... ;)

A názory typu "já vám posílám sedm stovek ročně, tak se ze mě pos**e a koukejte makat, jak já písknu!" jsou spíš úsměvné... (Ano - vím, že je to sedm stováků x počet PM v ČR a to je samozřejmě "obrovská"suma :D  )

Jj, bohužel spousta čecháčků má ale pocit, že jsou středobodem vesmíru... :(


  • 3

#100 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:01

Jj, bohužel spousta čecháčků má ale pocit, že jsou středobodem vesmíru... :(

a na druhou strany ale groundspeaku české koruny přepočítané na eura rozhodně nesmrdí, že?  :)


  • 5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama