Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Bezpapirovy geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:20

Zajimalo by me, jake ma kdo zkusenosti s provozovanim geocachingu jen v mobilu/gpsce.

Pouzivam Nokii + trekbuddy, dosud jsem waypointy cvakal rucne do programku, ktery mi vyplivnul GPX soubor, ten jsem nahral do telefonu a jdeme na vec. Hinty, co hledat na multinach a vzorce k dopocitani finalky si pisu do sesitu, ktery taham ssebou, listingy ctu predem, at vim do ceho jdu

Ted jsem presel na generovani GPX pres geoget, takze mam komplet listing v mobilu, ale.... dojmy jsou rozpacite. Zjistil jsem totiz, ze:

- je blbost do jednoho souboru cpat prilis mnoho kesi. Nacteni souboru i prepinani mezi kesemi/waypointy trva moc dlouho

- cist listing az na miste je blbost, na mobilu se ctou ty titerne pismenka blbe

- zdaleka ne kazdy listing je "paperless" friendly. Jde o to, ze spousta multin nema stage a waypointy udelane extra tak, aby i v trekbuddy bylo mozne na nej navigovat, ale jsou zasunute v listingu. To pak musim opsat souradnice na papir a zpetne natukat do pristroje

Da se to samozrejme poresit tak, ze si v geogetu ty stage a waypointy vytvorim a pak se mi i vyexportuji do GPX, ale je to stejna rucni prace, jako jsem delal dosud

- indicie a cisla na mutiny/mysterky si stejne musim psat na papir a vzorce pocitat taky na papiru - nebo umi nejaky navigacni soft poresit i tohle?

 

Me to tedy vychazi tak, ze tradicky bez papiru hledat jde, u ostatnich ten papir z nejakeho duvodu stejne potrebuju, takze cele PM + geoget zas az tolik nepomuzou.

Jake jsou vase zkusenosti?


Tento příspěvek byl upraven od Blue Elf: 01 září 2014 - 13:24

  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:37

...

 

Me to tedy vychazi tak, ze tradicky bez papiru hledat jde, u ostatnich ten papir z nejakeho duvodu stejne potrebuju, takze cele PM + geoget zas az tolik nepomuzou.

Jake jsou vase zkusenosti?

Dobré. Jde to bez papíru a už to jinak ani nedělám. Geoget, a:drake


  • 4

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:38

Indicie si napíšu v mobilu do zprávy a uložím do konceptů. Papírek mám taky, většinou na něm z těch indcií počítám souřadnice. Na vzorec se buď kouknu online, nebo ho mám na tom papíře. Mysterky se většinou vyluští doma, venku potřebuju jen souřadnice.
  • 0

#4 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:40

Pouzivam na Androidu c:geo a vystacim plne. Stahnu PQ, natahnu ho do c:geo a mam vse co potrebuji. Mam to tedy na malem tabletu, takze se to cte lepe nez na telefonu, ale kamaradka ma to same na telefonu a zvladne to co ja, jen s trochu mensim komfortem. Navigaci mam z doby predtim, ale uz ji moc nepouzivam, jen kdyz jsem nekde v lese, tak byva presnejsi. 

Indicie pisu do sesitu a pocitam taky tam, to mi vyhovuje, na tech par cisel mi tuzka prijde pohodlnejsi nez se mordovat s vytvarenim vzorcu na pristroji.


Tento příspěvek byl upraven od Majus: 01 září 2014 - 13:44

  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#5 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:41

Přesně jak píše dr.vota - a:Drake + GeoGet je super kombinace, ale programů je více a každému vyhovuje něco jiného.

Jinak já si listing netisknul ještě nikdy, ale papír na poznámky občas také použiju (ale minimálně). Poznámky jdou psát přímo do telefonu nebo navigace.


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:43

Indicie si rad cmaram na papir, lip se mi to na nem pocita. A nakonec nepopsane casti stejne padnou jako nahradni logbook do nejake kese s plnym logbookem.


  • 0

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 13:49

Pokud používáš Geoget, přidej k němu do mobilu a:Drake (pokud máš android) - ten prostě čte jeho databázi, velmi rychle a máš v terénu k dispozici to, co doma vidíš v Geogetu. Hlavně užitečné u těch waypointů. Synchronizací lze vyřešit i opačný směr - tj. přenášení v terénu vzniklých waypointů a poznámek zpět do Geogetu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 14:21

Podobne jako ostatni, Geoget + Oregon 550. Vsechny kese z GG mam ulozene jako POI, oblast kam jedu (okruh 25km) mam jeste ulozenou jako GPX. Stahuji si jeste obrazky s hintem. Na miste v navigaci potvrdim nalez a pak jenom nahraju field notes do pocitace a zaloguji - klavesnice je na psani porad nejlepsi.


  • 0
MaFa

#9 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 16:00

ja na pocitani WP pouzivam jen a:d. Byl mi na tomhle foru doporucen kvuli jeho reseni rovnic a vyhovuje mi. Z listingu si do WP vykopiruju vzorec a pak jen do poznamek ukladam nezname. Takze v terenu je to uz brnkacka. Vyhoda je, ze kdyz se zpletu, jednoduse to prepisu a necham prepocitat. Navic to eliminuje matematicke chyby.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#10 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 20:47

Zkoušel jsem to úplně bez papíru (na starém PDA iPAQ s Windows Mobile) a jde to ale přece jenom papírový notýsek je praktičtější. To přepínání mezi aplikacemi je tak nějak jednodušší :P


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 22:18

Prakticky jedu v terénu bez papíru, Oregon+Geoget, ale mysterky si doma na papíře luštím a multiny pokud mám čas na přípravu, tak je také lepší si otázky připravit na papír vč. vzorečku. Ale když se k něčemu dostanu až v terénu, dá se multina projít i podle displeje. I když i tak je notýsek praktičtější, než listovat listingem dopředu dozadu a pamatovat si čísla.


  • 0

#12 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 5:30

Listingy jsem přestal tisknout už před lety - až na výjimky. Pokud je multina správně připravená, tedy má nadefinované zastávky jako waypointy včetně zadání indicií v popisu waypointů, tak se velmi pohodlně dá hledat jen s pomocí GPSky. Pokud to autor(ka) nedotáhl(a) do téhle podoby nebo u multin složitějšich je lepší mít přístroje dva: S Oregonem hledám, zadávám waypointy atd. a vedle toho mám v telefonu otevřený listing se zadáním. Tak se vyhnu neustálému přepínání a hledání v listingu. Indicie si píšu do notýsku stejně jako výpočty.
  • 0

#13 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 7:05

Papír jsem s sebou nebral za více než 6 let kešování nikdy, vždy jsem si vystačil s chytrým telefonem a hlavně šikovnou aplikací. Napřed Windows Mobile + GeoScout, později PocketDrake a pak Android s a:Drake. Ručně na papíře, nebo s kalkulačkou bych stejně nasekal více chyb, než s řešitelem vzorců.


  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 7:30

Když připravuju výlet, tak zásadně tisknu Earthky - dost často jsou zapotřebí obrázky a texty v nich. A pokud uvažuju o nějaké složitější multině, tak taky. A pokud si všimnu, tak multiny / mysterky co obsahují hledání podle fotek. JInak samozřejmě kombinace GeoGet + aDrake (PockterDrake).


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 9:25

Já si tisknu obrázky letterboxů, protože si k nim rovnou můžu psát zjištěné indicie a vidím víc obrázků naráz než v telefonu nebo navigaci. Pak nosím notes na poznámky a výpočty multin. A pak taky různé typy a tvary náhradních logbooků. Takže bezpapírově to podle mě nejde. 


  • 0

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 9:31

Až na vyjímky (dlouhé multiny, letterboxy s obrázky...) papíry potřeba nejsou. Zjištěné indicie zapisuju rovnou do a:drake, tamtéž čtu i listingy když je třeba.


  • 1

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 12:18

Nevím jak vy, ale já se docela běžně setkávám s plnými logbooky. To nejmenší, co pro keš můžu udělat, je uložení nového logbooku. Do a:drake razítko nedáte.


  • 0

#18 Geronimo62.cz

Geronimo62.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 12:22

Otázka se myslím týká hledání keší a ne jejich údržby.


  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 13:38

Ptá se na "provozování" a k tomu nepatří jen nalezení kešky.


  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2014 - 13:45

Začínal jsem s vytištěnými listingy ze Skrýšotlače (což dnes už asi nikdo nezná, jednalo se tuším o javovou aplikaci, která dovolila tisknout více listingů za sebou podle různých kritérií). Ale to byly doby, kdy si GPSky mohli nechat zdát o tom, že by obsahovaly něco jako je listing, byl jsem rád, že jsem do nich natlačil souřadnice bodů + do poznámek či POI nápovědy... Ani nevím, jestli tenkrát existovaly dostatečně chytré telefony, které by to uměly... Ovšem od té doby, co jsem si cca před 4 lety pořídil mobil s androidem, používání papíru jsem výrazně omezil...

Řadu let jsem hledal podle GPSky, která neuměla listingy a listingy jsem si hledal v mapě nebo pomocí hledání v mobilu bez GPS (ten používám se zapnutou GPSkou jen ve výjimečných případech, moc to žere baterky a často se ani vůbec nechytí - asi jsem narazil na nepovedený model (HTC Desire HD, proto mě stále možná udivuje, jak někdo může hledat podle mobilu...)).

Dnes už používám GPSku která listingy umí, ale i tak používám stále i mobil s a:Drake jako zálohu - GPSka neumí obrázky a zpracování vzorečků s výpočty stage. I tak si občas nějaký ten listing s delší multinou raději vytisknu. Papír je papír :-).

 

Nevím jak vy, ale já se docela běžně setkávám s plnými logbooky. To nejmenší, co pro keš můžu udělat, je uložení nového logbooku. Do a:drake razítko nedáte.

 

No, pro ty případy s sebou nosím náhradní logbook, ne další z řady papírů, na který se dá psát jen z části... Dávat tam různé útržky popsaného papíru je podle mě opravdu jen hodně nouzové řešení...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka