Přejít na obsah


Fotka

Locus addon FieldNotes

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#61 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 19:11

No, možnost "tento měsíc a v budoucnu" mi přijde zbytečná, místo toho může být krásně "v budoucnu". Pokud chci jen tento měsíc, zvolím si "Tento měsíc". 

 

A ještě jedna důležitější věc: EarthCache Day je pouze v neděli 11.10.2015, nikoliv 11.-17.10.2015, jak je uvedeno v addonu!!!


  • 0
\m/

#62 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 1:29

Addon maka vyborne a chvalim autora za jeho vytvoreni, velmi usnadnuje logovani nejen z terenu. Jen jsem se chtel zeptat a tusim, ze uz to zde v nejakem prispevku padlo jako zadost, zda by bylo mozne vymyslet vkladani fotek, zatim to jde jen pri prvotnim kroku oznaceni kese jako zalogovane, ale v pozdejsi editaci pomoci tohoto addonu uz nikoliv. Coz je mozna trochu skoda, kdyz uz je logovani tak komfortni ;) A jeste jedna vec mne k dokonalosti logovani trochu schazi a to manipulace s trackables, myslim ze uz se tady na to take nekdo ptal, ale nenasel jsem nikde odpoved ;) diky za info.


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#63 Phoenicurus

Phoenicurus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2016 - 19:00

Ahoj, mám dotázek na logování keší vzhledem k datumu - prakticky pořád se mi stává, že když loguji on-line kešku přes Locus (PRO) brzy po ránu (třeba kolem šesté), že se mi na GC.com zaloguje k předchozímu dni. Nějak jsem to neřešil a vždycky si to pak na webu zeditoval, ale teď jsem vyrazil na power trail a logoval off-line - tedy měl jsem připravený log, do kterého se mi automaticky vyplnilo číslo nálezu i čas (ve formátu HH:mm), datum jsem měl nastavený normálně na ten den (tedy 2.7.) a logy si ukládal off-line. Kešek bylo víc, takže jsem to všechno hromadně zalogoval přes doplněk až doma na wifi a ted jsem si všiml, že se to chová stejně - všechny kešky, které jsem našel do 9:00 se mi zalogovaly jako nalezené 1.7.. Zbytek správně 2.7..

Čím to může být?

A jen tak mimochodem, nevím, jestli to patří sem, ale když jsem zkoušel logovat přes nahrání fieldnotes na gc.com, musel jsem si v doplňku nejdřív vyexportovat fieldnotes.txt. Jenže v exportování doplněk nerespektuje odřádkování, které jsem v logách udělal a celý log sloučí na jeden řádek. To mě docela štve, protže jako součást logu používám pár řádků testu, který dávám nakonec logu a bez odřádkování to nedává smysl....
A co je ještě horší, ale to už je asi fakt problém jinde, je, že regulérní fieltnotes.txt s českou interpunkcí, která dosud nebyla problém, je teď najednou pro GC.com problém - když po nahrání field notes na web gc.comněkterý z logů rozkliknu, jako že ho chci napsat, tak veškerá interpunkce (prostě všechno s háčkama a čárkama) je nahrazena hatmatilkou (přesto, že v mém uploadovaném texťáku vygenerovaném doplňkem, je vše OK - tedy až na to nerespektování odřádkování).

A jako úplně poslední dvě "mimochodem" bych se rád zeptal, jestli by nešlo do logovacího doplňku dodělat možnost protáhnout TB každou keškou, kterou loguji v terénu off-line a doma odesílám přes doplněk k zalogování. Když loguji on-line, mohu si nahrát inventář a zvolit akci s TBéčky, které mám v kapse. Když si logy ukládám off-line a pak je přes doplněk chci zalogovat, odesílá je doplněk do locusu, kde už ale není tahle možnost nahrát si TB a zvolit nějakou akci. Nešlo by to upravit - bylo by to spuer! :-).

A poslední věc... když člověk napíše dělší log, stává se pak celkový přehled logů dost nepřehledný a "dojet" v něm až na konec je tak na dlouho. nešlo by do aplikace dodělat možnost zobrazit souhr i jen "řádkově", že by tedy jeden log byl na jedné řádce - vypsalo by to třeba jen název kešky a gc k=d a log by byl vidět až při rozkliknutí. Občas by se to hodilo, když je neodeslaných logů víc a člověk chce upravit log u některého v půlce (řeším to tak, že upravím log přímo v Locusu, takže tohle mi tolik nevadí, trápí mě to ostatní :-)..)
Dík za radu a pomoc.


Tento příspěvek byl upraven od Phoenicurus: 18 červenec 2016 - 7:25

  • 0

#64 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 12:20

dají se nějak vyplnit ty statistické hodnoty (počet logů, počet logů v roce a měsíci)?  Případně dají se nějak aktualizovat z GC.com?


  • 0

#65 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 10:48

Zkus tamaro s poslední verzí Locusu, naimportovat vytvořené PocketQuery s tvými nálezy. Logy v Locusu by se měli doplnit a pak by i tyto statistiky měly ukazovat korektní hodnoty.


  • 0

#66 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 16:49

Mám pořád jeden problém

 

zaloguju si věci OFFLINE

přijdu domů a chci si FieldNotes stáhnout do GeoGetu...
- vše označím

- dám sdílet (chci do uložiště ... nebo kamkoliv jinam) ... spadne to s chybou, že nemůže vytvořit soubor (Nastala chyba při zápisu do souboru!)

nejde ani Offline uložiště stejná chyba

funguje jen Schránka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ANDROID 7
XIAOMI Redmi Note 4 Global
Všechno mám v jedné paměti - nepoužívám kartu


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#67 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 18:04

Mám pořád jeden problém

 

zaloguju si věci OFFLINE

přijdu domů a chci si FieldNotes stáhnout do GeoGetu...
- vše označím

- dám sdílet (chci do uložiště ... nebo kamkoliv jinam) ... spadne to s chybou, že nemůže vytvořit soubor (Nastala chyba při zápisu do souboru!)

 

Tohleto mi dělalo oprávnění zápisu na kartu - resp. "kartu", SD kartu nemám. Máš nastavené u Locus addon Fieldnotes oprávnění zápisu do úložiště? Mám tohle oprávnění povoleno jak v Locusu, tak i v addonu a export mi běží (na stejném systému).


  • 0

#68 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 18:12

Ahoj,

 

chybí ti povolení oprávnění zápisu na úložiště. Častý problém u MIUI. Jdi do MIUI app Optimalizace > Správa aplikací > Povolení > Správa povolení > Úložiště > Najdi Fieldnotes a zaškrtni. Pak to bude fungovat, právě jsem to otestoval.


  • 0

#69 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 18:13

Tohleto mi dělalo oprávnění zápisu na kartu - resp. "kartu", SD kartu nemám. Máš nastavené u Locus addon Fieldnotes oprávnění zápisu do úložiště? Mám tohle oprávnění povoleno jak v Locusu, tak i v addonu a export mi běží (na stejném systému).

Dík tohle mě nenapadlo u FieldNotes to bylo vypnuté :) zase jsem chytřejší...


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#70 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 13:46

Mám problémek, ale nevím jestli to je Locusem nebo Androidem. Posledních minimálně deset let jsem měl jabko, ale kvůli Locusu jsem přešel na Android. Pokud kliknu na nějaký odkaz keše z mailu, webu atd., tak se mi okamžitě otevře Locus a stahuje keš, což pokaždé nepotřebuji, ale namohu najít, kde se to vypíná.


  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#71 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 16:17

Nastavení - Aplikace - Locus... - Vymazat výchozí nastavení
  • 0

#72 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 7:37

díky, ale mám žádná výchozí není nastavena


  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#73 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 8:16

Se podívej, jestli to není u pluginu např. Geocaching4Locus
  • 0

#74 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 8:53

V tomto článku doporučují aplikaci Default App Manager:

http://www.androidti...-5-pdf-doc-xls/

 

Stačí ji vyhledat na Google Play a nainstalovat. Zkus ji použít, třeba ti to pomůže.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#75 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 9:13

díky


  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#76 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 7:20

Se podívej, jestli to není u pluginu např. Geocaching4Locus

 

Opraveno bylo to tím - už se to otvírá v prohlížeči a ne v Locusu.

 

DÍKY


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#77 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 16:12

Ahoj.
Neslo by prosimte do addonu pridat zobrazeni typu kesi, myslim u zalogovanych. Obyc tradicku po vylete zaloguju primo z Locusu, ostatni logy pak poslu jako FN a zaloguju i s dalsi omackou az na PC. Takhle musim vse hnat pres PC, protoze po nejake dobe, treba po dovolene, uz podle nazvu nepoznam co je co :-)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 18 červenec 2018 - 16:13

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#78 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 18:33

Ahoj.
Neslo by prosimte do addonu pridat zobrazeni typu kesi, myslim u zalogovanych. Obyc tradicku po vylete zaloguju primo z Locusu, ostatni logy pak poslu jako FN a zaloguju i s dalsi omackou az na PC. Takhle musim vse hnat pres PC, protoze po nejake dobe, treba po dovolene, uz podle nazvu nepoznam co je co :-)


Naprostý souhlas, tohle by se hodně hodilo a usnadnilo práci. Tato funkce nebo spíš jen zobrazení mi schází už hodně dlouho, byla by to paráda vědět hned co je to za druh a moct si vybrat jen tradice a ty hned logovat, přesně jak píše DogVader. Přimlouvám se za tuto vychytávku ;)
  • 1

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#79 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2022 - 10:55

Teď by se hodilo, aby se dala ručně zadat cesta, kam se fieldnotes ukládají, neboť na Androidu 12 aplikace nemá přístup do adresáře Locusu, kam soubor ukládá, takže se teď fieldnotes nedají nijak vyexportovat.


Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 11 červenec 2022 - 10:57

  • 0

#80 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2022 - 12:01

Mám S10+, A12 a fieldnotes normálně stahuji z mobilu do geogetu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama