Přejít na obsah


Fotka

Filtry příchozích emailů na Seznamu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 18:04

Od léta, kdy GS změnilo styl notifikačních emailů, trochu bojuji s nastavením filtrů pro notifikace nových keší. Mám v emailu vytvořeny různé barevné štítky, kterými se automaticky označuje přišlá zpráva, abych na první pohled viděl, které mám přečist prvně a které počkají. Většina filtrů si vystačí s předmětem zprávy, avšak když chci barevně oddělit notifikace z různých oblastí (př. Žatec, Děčín), narazil jsem na problém, že si filtr nějak nedokáže poradit s html ve zprávě, kde je napsáno, o jakou notifikaci se jedná (například nastavení úpozornění na nové tradičky v okolí Žatce mám pojmenováno "Žatec a okolí (tradičky)"). Nemá někdo nápad jak na to? :)

 

 

P.S. Jestli se tu podobná věc již někde řešila, tak se omlouvám. :rolleyes:


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 18:25

Kolik těch oblastí máš?


  • 0

#3 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 18:37

Celkem asi čtyři, ale dvě sledují pouze eventy, tudíž mi jde o ty druhé dvě. Je trochu na prd, když si v předmětu přečtu vzdálenost 1,2 km a ono je to místo v Žatci v Děčíně. Právě tohle jsem měl předtím rozlišeno barvami, díky kterým jsem na první pohled viděl, v jaké oblasti keš pípla.


  • 0

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 23:02

Dej si na GC.com druhou, záložní, adresu, odlišnou od tý stálý, a notifikace z tý druhý oblasti si pošli tam. Tu pak přesměruj na svou normální adresu a maily vyfiltruj podle tý náhradní adresy.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 09 září 2014 - 23:03

  • 0

#5 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2014 - 8:49

Hele, tohle ber jenom jako mou spekulaci: Nemůže za tím být to, že máš v názvu notifikace diakritiku a ještě k tomu závorky? Myslím sice, že systém to zvládá, ale na 100 % bych těmhle věcem nevěřil. Sám si podobné věci radši pojmenovávám cesky nebo English, než česky. Ale fakt je, že já, ač primárně používám stejný mail, zatím štítky na GC zprávy nepoužil, jenom filtry. Možná bych doporučoval zakomponovat do názvu notifikace ještě nějaké jedno klíčové slovo, exotické či umělé, prostě takové, které nepředpokládáš, že by se jinak v těle zprávy mohlo vyskytnout (třeba Zimbabwe :)) - to je asi spolehlivější cesta, jak zajistit cílené vyfiltrování, než skládat podmínku z více slov o nízké specifičnosti (notifikace AND Zatec).


  • 1

#6 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 1:27

Člověče, ta diakritika mě vůbec nenapadla. Dneska mi přišel email od jedné kačerky, že potřebuje radu k mé keši a filtr mi email automaticky označil štítkem Žatec, protože zpráva obsahovala název keše a ten je bez diakritiky. Možná v tom je ten zakopaný pes. Zítra na to kouknu, díky. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama