Přejít na obsah


Fotka

Zneužití Geocachingu k reklamě a komerci.


Nejlepší odpověď Tobias Reviewer , 11 září 2014 - 12:35

Tato soutěž Škodovky http://www.skodageocaching.com/cs je oficiálně schválena Groundspeakem.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 13:54

Já už ani nevím, co je tou myšlenkou.


  • 3

#22 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 17:41

Dokud to jsou jeepy a škodovky, budiž. Až mi někdo dá poponést Paroubka, Grebeníčka či Tvrdíka, budu řvát! TB se Škromachem by se do kešky nevešel  :D

http://www.showbiz.c...-se-jojo-efekt/  :D  :D  :D


  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#23 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:18

sametky.cz
  • 0

#24 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:55

sametky.cz

Co je na sametkách špatného? Mně to například přijde jako zajímavý projekt. Na geocachingu.com tyto schránky umístěné nejsou, takže odpůrcům nemohou vadit. Příznivci se naopak dozví něco z historie a navíc můžou vyhrát skvělé ceny, kterých má pořadatel na rozdání celkem dost. No a nakonec si neodpustím jeden můj názor - podíval ses na ty kešky?? Koukni na fotky, krabičky jsou krásné lock-lockovky většinou i zajímavě umístěné a s pěkným a hlavně naučným listingem. Já osobně si raději odlovím jednu tuto krabičku bez bodíku do statistik, než abych lovil 10 rozmočených zaokapovek nebo keší o ničem.


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 12 září 2014 - 21:56

  • 3

#25 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:34

Co je na sametkách špatného? Mně to například přijde jako zajímavý projekt. Na geocachingu.com tyto schránky umístěné nejsou, takže odpůrcům nemohou vadit. Příznivci se naopak dozví něco z historie a navíc můžou vyhrát skvělé ceny, kterých má pořadatel na rozdání celkem dost. No a nakonec si neodpustím jeden můj názor - podíval ses na ty kešky?? Koukni na fotky, krabičky jsou krásné lock-lockovky většinou i zajímavě umístěné a s pěkným a hlavně naučným listingem. Já osobně si raději odlovím jednu tuto krabičku bez bodíku do statistik, než abych lovil 10 rozmočených zaokapovek nebo keší o ničem.

Souhlas - zkusmo jsem si dneska dvě odlovil - na Hrádečku a na Pomezkách... Na obou jsem měl "jakobyFTF" Krabky origoš Lock&lockovky, řádně označené logem projektu, logbooky vázané sešitky, v každé krabce zalaminovaný "listing"...

Dva nálezy v pohodě, další dva jsem radši odpískal - jedna krabka (v Trutnově u pivovaru) tak na ráně, že se dá odlovit nejspíš jen v noci (nebo v nějaké větší skupině a vzájemně se krýt). A na náměstí v Trutnově (tam mi to umístění nepřišlo moc košer - zastrčená ve vývodu ventilace z nějaké hospody), tam jsem jen tak nakouknul a mám pocit, jestli ta krabka nebude už fuč, viděl jsem tam jen zmuchlané noviny (pokud to nebylo krytí). Ale místo taky docela frekventované...


  • 0

#26 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 4:53

Che che, se tomu musím smát, nejvíc ze všech zneužívá geocaching ke komerci právě Groundspeak. A nejvíc mu na to naletěli ti, kdo si platí PM a kupují dřevěná kolečka a podobné zbytečnosti.   :P


  • -6

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 8:24

O Sametkách jsem nic nevěděl. Když jsem teď zjistil, že mám jednu u nás u sídliště, zkusím to. Je to něco jiného než geocaching, ale keše už mám v okolí nalezené, nebo jsou to takové, co nedám.


  • 1

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 13:31

Když se podíváte na úvodní stránku serveru geocaching.cz, tak je tam tolik reklamy, že by se to dalo považovat za zneužití taky :-D


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 14:56

Já už ani nevím, co je tou myšlenkou.

No přece nahnat co nejvíce bodů :-)
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 17:32

O sametkách jsem se dozvěděl tu na fóru dnes a hned byl námět na odpolední podešťový výlet pro jednu sametku za tišnovská humna. A kupodivu do míst, kde jsem ještě nebyl. Potěšením mi bylo, že jsem se mohl zapsat jako první do úpně čistého deníčku. Ke klasickému geocachingu a hledání fotek na poznejmisto mi přibyla další zajímavá zábava.


Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 13 září 2014 - 17:34

  • 0
bobasso

#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 18:12

Taky jsem při dnešní projížďce na kole jednu přilehlou "sametku" zkontrolovala. Krabička pěkná, čistá, onálepkovaná škatul i logbook, jen na umístění bylo znát, že dotyčný s tím asi nemá moc zkušeností. Keš ve vyhrabaném dolíku pod stromem, zakrytá větvičkami, navíc tedy "obligátní" igeliťák je takový ten tenký šustivý - samozřejmě, že po těchhle deštích krabka ležela v malé bažince a byla ubahněná jak Jožin :D. Přitom ve Stromovce má příhodnou dutinu každý čtvrtý strom, zvláště, když člověk nemusí řešit kolize.

 

Hint mě taky pobavil: "Vydejte se podél železniční tratě v Královské oboře Stromovka. Sametku najdete pod prvním stromem od dětského hřiště." Keš je pod stromem uprostřed velkého trávníku cca 125 m od toho hřiště. Podél tratě vede kolem hřiště cesta, lemovaná hustou alejí stromů. Na trávníku je taky spoustu stromečků. Je pravda, že když si stoupnete přímo pod strom s keší, tak mezi ním a hřištěm už žádný větší strom nebyl. Ale už pár metrů stranou, a zejména pak v té aleji, je těch stromů hafo. Takže když člověk jde od hřiště ke keši, říká si, jestli si špatně nenaťukal do navigace souřadnice, protože těch stromů mine cestou několik desítek :D. Přitom by stačil hint "Pod stromem", když už to teda museli dát zrovna tam.

 

Jinak se mi nápad líbí, je dobře lidem tahle témata připomínat. Určitě si sem tam nějakou tu škatulu v okolí najdu a počtu si v listingu, jen ty ceny mi přijdou přehnaný. Když už chtějí lidi navnadit, mohli by aspoň třeba prvních 50 pozvat na vědomostní soutěž, kde by prokázali, co se z listingů naučili, a teprve potom ty výherce ocenit. Protože jinak to půlka lidí beztak ani nebude číst, jen bude nahánět body kvůli tabletu, a vynaložené prostředky se poněkud minou účinkem. Taky doufám, že "projekt" není tak "nízkorozpočtový" jako třeba msgc.cz :D.


  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 18:46

Mají to špatně ošetřené. Zalogoval jsem dvě poblíž bydliště (ještě jednu nebo dvě najdu a víc ne), dal jsem obnovit stránku a mám tam jednu dvakrát (tj. tři nálezy) a nálezy se (zřejmě) nedají zrušit.


  • 0

#33 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:02

Ve městě je taky jedna, další jsou v okolních městech. Tak uvidíme. Hradecký biskupství má podobnou hru...
  • 0

#34 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 6:40

Včera jsem zalogoval jednu v Poděbradech, byl jsem první, tak vyměnim soutěžní kód za jiný, pravidla to nezakazují, nabídky přes SZ, díky.  :lol:


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 14 září 2014 - 6:41

  • -9

#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 12:23

Asi jim přijde normální, že se nešvindluje a tak to nedali do pravidel.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o soutěž o hmotné ceny, tak by se jistě dala najít i právní kvalifikace takového švindlu.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 12:48

Celkem bych očekávala, že si u těch výherců zkontrolujou zápis v logbooku :D.


  • 0

#37 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 12:59

A co když logbook někdo čórne i s krabicí a soutěžním kódem?  ;)


  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 13:00

Jenomže co když se logbook ztratí? Vymudlená krabička není nic zvláštního. Navíc to nemají ošetřené proti několikanásobnému logování. Kdybych zalogoval 10x jednu, jsem teď na prvním místě. Prostě, myslel jsem si, že GS to má děravé, ale tohle je děravější. A u GS jde o imaginární body, ale tady o poměrně cenné věci.


  • 1

#39 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 13:03

Zase mají ale chytře v pravidlech, že soutěž můžou kdykoliv bez náhrady zrušit, záleží jen na jejich uvážení.  :D


  • 2

#40 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 9:34

Nemáte někdo sametky v GPX ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama