Přejít na obsah


Fotka

skripty pro opici


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2015 - 14:34

refresh bocneho zoznamu je vzdy az po urcitom pocte otoceni scroll kolieska (urcitom pocte scrollovacich eventov)

je to z dovodu aby to nerobilo problem prehliadacu

 

ak by niekto chcel aby sa to refreshovalo castejsie tak staci otvorit subor v nejakom textovom editore (notepad, notepad++,...) a upravit tieto dve hodnoty

 

var scrollIndex = 40;
var scrollIndexMaxValue = 40;

 

na mensie cislo.


  • 0

#42 Celda

Celda

    Čelda

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2015 - 14:40

Ještě malá vychytávka k dokonalosti - stahovaný soubor by lépe než příponu TXT měl mít příponu GGT, aby se to dalo v GG rovnou načíst přes Seznam - Otevřít seznam ...

Nebo je ještě nějaká rychlejší cesta ?


  • 0

#43 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2015 - 14:46

upravil som tu priponu a dal castejsi refresh zoznamu.

 

ak by ste mali niekto este nejake navrhy tak kludne piste, nerucim ale za to ze ich budem vediet alebo mat cas zrealizovat.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#44 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 18:48

caesar1987:    Zajímavý skript, je vidět že jsi šikovný. Neuměl by jsi vytvořit skript, aby výsledek z této vyhlédavací stránky  šel stáhnout do jednoho souboru loc? Pro BM stahovat stovky kešek po 30 kusech je dost nepraktické.    


  • 0

#45 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 22:33

 

Není tu šikovná duše, která by vytvořila jednoduchý script, který by schovával odkaz na odeslání zprávy pod názvem keše vedle jména ownera? Už jsem se třikrát překliknul a takováhle drobnůstka by mě potěšila. :rolleyes:


  • 3

#46 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 23:11

caesar1987:    Zajímavý skript, je vidět že jsi šikovný. Neuměl by jsi vytvořit skript, aby výsledek z této vyhlédavací stránky  šel stáhnout do jednoho souboru loc? Pro BM stahovat stovky kešek po 30 kusech je dost nepraktické.    

teoreticky by sa to dalo, ale co som pozeral tak by to bolo nadlho a bal by som sa ze loadovanie dat na pozadi by bolo dost napadne a za to by uz uz mohol hrozit ban. Pri tej vyhladavacke nie su suradnice takze by sa kazda keska musela na pozadi nacitavat.


  • 0

#47 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 23:19

 

 

Není tu šikovná duše, která by vytvořila jednoduchý script, který by schovával odkaz na odeslání zprávy pod názvem keše vedle jména ownera? Už jsem se třikrát překliknul a takováhle drobnůstka by mě potěšila. :rolleyes:

 

Skus tento doslova par riadky script. Je to to co sa ma "schovat"?

ak chces aby sa to nezmazalo uplne a datum zalozenia sa neposunul dolava tak daj vediet, alebo otvor subor v notepade a uprav tieto dva riadky

 

//elem.style.visibility = "hidden"; - odstran lomitka na zaciatku -> elem.style.visibility = "hidden";

elem.innerHTML = ""; - pridaj lomitka na zaciatok -> //elem.innerHTML = "";

 

Ak to nie je to co chces chcovat tak daj tiez vediet.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#48 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 11:42

caesar1987:    Zajímavý skript, je vidět že jsi šikovný. Neuměl by jsi vytvořit skript, aby výsledek z této vyhlédavací stránky  šel stáhnout do jednoho souboru loc? Pro BM stahovat stovky kešek po 30 kusech je dost nepraktické.    

 

teoreticky by sa to dalo, ale co som pozeral tak by to bolo nadlho a bal by som sa ze loadovanie dat na pozadi by bolo dost napadne a za to by uz uz mohol hrozit ban. Pri tej vyhladavacke nie su suradnice takze by sa kazda keska musela na pozadi nacitavat.

 

Já jsem myslel skript až na výsledek z vyhledávání této stránky. Tam by se každá keška načítávat zvlášť nemusela, stačil by jen odkaz na ní a možná by stačil i jen seznam kešek v textové podobě jako u minuléhpo skriptu.

Co se týká banu, tak např. GeoJarry také není legální a zatím si tady v poslední době nikdo nestěžoval že by mu byl zablokovaný účet.


  • 0

#49 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 14:58

Já jsem myslel skript až na výsledek z vyhledávání této stránky. Tam by se každá keška načítávat zvlášť nemusela, stačil by jen odkaz na ní a možná by stačil i jen seznam kešek v textové podobě jako u minuléhpo skriptu.

Co se týká banu, tak např. GeoJarry také není legální a zatím si tady v poslední době nikdo nestěžoval že by mu byl zablokovaný účet.

vies mi sem prilozit ukazku toho suboru ktory by si chcel? teda nejaky subor s par keskami, nech viem co presne myslis. Lebo ja som myslel ze v loc subore su aj suradnice kesky.

Co sa tyka zoznamu tak to by problem nemal byt. Sice by sa to muselo ukladat interne trosku inak, ale to uz je technicka zalezitost :)


  • 0

#50 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 16:18

Já jsem myslel skript až na výsledek z vyhledávání této stránky. Tam by se každá keška načítávat zvlášť nemusela, stačil by jen odkaz na ní a možná by stačil i jen seznam kešek v textové podobě jako u minuléhpo skriptu.

 

Co chceš s tím výsledkem dělat? Soubor loc bez souřadnic jaksi postrádá smysl. Jestli chceš jenom seznam kešek a odkazy na ně, tak si tu stránku můžeš uložit jako html.


  • 0

#51 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 18:08

Z tohoto odkazu se dají vyhledat kešky z kteréhokoliv kraje i celé ČR a v geogetu je pak lze již vpohodě aktualizovat. Např. earthcache z celé republiky mají 29 stran. Od té doby co nefunguuje GeoJarry by je musel BM uživatel dost složitě do Geogetu dostávat. Uložit stránku jako HTML jsem nezkoušel, možná by to šlo pak importovat pomocí CSV.

Viz odkaz.


  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 9:00

Došel jsem nezávisle k podobnému závěru. Ten skript je pěkný, ale oficiální stránka pro BM neumožňuje odfiltrovat vlastní nálezy. Tato stránka http://www.geocachin...k/nearest.aspx?  to umožňuje. Zatím. Existují lidé (např. já), kteří nechtějí aktualizovat to, co už našli, protože si dělají statistiku toho co skutečně našli a ne toho, na co se to pak změnilo. A navíc když se dotahují jen novinky, je to menší provoz.

GGT seznam se dá pokud vím použít jen v Geojarry, tam navíc lze odečíst ze seznamu to, co už v databázi Geogetu je. Stahování

přes API v Geogetu umožňuje buď stahovat celou oblast a přitom si vybrat, že nechci stahovat nalezené mnou (pro BM, PM mohou přidat i nestahovat nalezené někým jiným). Nebo mohu stahovat podle seznamu kódů, ale pak všechno, co je v tom seznamu.

Prozatím by se to tedy vyřešilo úpravou toho skriptu pro starší dosud fungující vyhledávací stránku. Zkusím se na to podívat, ale jestli mi vyjde čas. Výhledově úpravou toho skriptu, aby do seznamu (volitelně?) exportoval jen nenalezené, ta informace ve formě ikonky na té stránce je.

 

EDIT: Zkusil jsem do seznamu stránek, kde má být tento skript aktivní, přidat tu starou vyhledávací, skript se evidentně spustí (opice ho ukazuje jako aktivní) ale nic se neukáže. Asi je struktura té stránky odlišná a tady mé vědomosti prozatím končí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 10 květen 2015 - 9:55

  • 0

#53 Celda

Celda

    Čelda

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 9:44

>GGT seznam se dá pokud vím použít jen v Geojarry

Nee !

Se souborem GGT (který v logice Geogetu představuje "seznam") se dá pracovat přímo v Geogetu v řadě položek v menu "Seznam", vůbec Geojarry nepotřebuješ !!!

Seznam se dá nejen prostě načíst ("Seznam - Otevřít"), ale dá se i přičíst k již otevřenému seznamu ("Seznam - Přidat - Přidat k seznamu"), ale dokonce i odečíst od již načteného seznamu jiný seznam ("Seznam - Odebrat - Odebrat ze seznamu") !

Takže například si lze vést ve zvláštní databázi Geogetu všechny svoje nalezené a jednou za čas ho aktualizovat přes "Aktualizovat vaše nálezy" (já to třeba dělám zhruba po každé nalezené stovce). V Geogetu si pak lze z těchto keší přes "Seznam - Uložit seznam jako" vytvořit seznam (soubor GGT) se všemi nalezenými. Při stahování nových keší přes skript od caesar1987 stačí jeho seznam natáhnout do Geogetu, pak od něho odečíst výše popsaným mechanismem vlastní nálezy a pak teprve označit zbylý seznam a dát "Aktualizovat kešky", což stáhne jen ty ještě nenalezené atd.


  • 0

#54 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 14:04

Pracujem na tom zozname kesiek zo stareho vyhladavania (http://www.geocachin...x?country_id=56).

Bude mozne vygenerovat ggt subor. ked to bude hotove tak to sem dam.

 

A presne co pise Celda je pravda.

 

Tu je upraveny script, do ktoreho bolo pridane vytvorenie zoznamu aj zo starej search stranky( ako napriklad http://www.geocachin...x?country_id=56).

Funguje ale trosku inak:

 

Kesky sa stale pridaju do zoznamu pri scrollnuti. Kedze ale prekliknutie na dalsiu stranu zoznamu je refresh stranky, tak sa ukladaju do pamate, takze ak ich chcete zo zoznamu vymazat (napriklad ak idete robit uplne novy zoznam) tak treba kliknut na tlacidlo vymazat (scrollnem na stranke, stlacim vymazat, znova scrollnem, pridaju sa kesky na aktualnej stranke).

 

 

Zvysok (nove vyhladavanie, search button na mape a ukladanie do suboru) funguje rovnako.

 

Poznamka:

kesky ziskane z noveho vyhladavania sa do pamate neukladaju. Ak by bol velky zaujem tak to mozem takto vyriesit aj pri nom (je to na +- 2 riadky kodu), velky zmysel v tom ale nevidim.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od caesar1987: 10 květen 2015 - 14:57

  • 1

#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 18:03

>GGT seznam se dá pokud vím použít jen v Geojarry

Nee !

Se souborem GGT (který v logice Geogetu představuje "seznam") se dá pracovat přímo v Geogetu v řadě položek v menu "Seznam", vůbec Geojarry nepotřebuješ !!!

Seznam se dá nejen prostě načíst ("Seznam - Otevřít"), ale dá se i přičíst k již otevřenému seznamu ("Seznam - Přidat - Přidat k seznamu"), ale dokonce i odečíst od již načteného seznamu jiný seznam ("Seznam - Odebrat - Odebrat ze seznamu") !

Takže například si lze vést ve zvláštní databázi Geogetu všechny svoje nalezené a jednou za čas ho aktualizovat přes "Aktualizovat vaše nálezy" (já to třeba dělám zhruba po každé nalezené stovce). V Geogetu si pak lze z těchto keší přes "Seznam - Uložit seznam jako" vytvořit seznam (soubor GGT) se všemi nalezenými. Při stahování nových keší přes skript od caesar1987 stačí jeho seznam natáhnout do Geogetu, pak od něho odečíst výše popsaným mechanismem vlastní nálezy a pak teprve označit zbylý seznam a dát "Aktualizovat kešky", což stáhne jen ty ještě nenalezené atd.

Jo, tohle mě napadlo hned jak jsem odešel od PeCe. Načíst seznam a pak pomocí filtru odečíst nalezené. Půjde to.


  • 0

#56 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 19:44

caesar1987: děkuji za vylepšení, skript funguje, jen je nevýhoda že ve filtru jde nastavit max. 50 km okruh


  • 0

#57 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 20:43

caesar1987: děkuji za vylepšení, skript funguje, jen je nevýhoda že ve filtru jde nastavit max. 50 km okruh

neni zac.

jj bohuzial, to je obmedzenie groundspeaku. Bud max 50 km alebo max neviem kolko kesiek.


  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2015 - 22:23

To omezení na počet keší není tak obtížné, vzhledem k tomu, že ve starém hledání se dá vybrat typ a tradičky, kterých je nejvíc, mohou i BM stahovat neomezeně přímo z geogetu.


  • 0

#59 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 11:29

Skus tento doslova par riadky script. Je to to co sa ma "schovat"?

ak chces aby sa to nezmazalo uplne a datum zalozenia sa neposunul dolava tak daj vediet, alebo otvor subor v notepade a uprav tieto dva riadky

 

//elem.style.visibility = "hidden"; - odstran lomitka na zaciatku -> elem.style.visibility = "hidden";

elem.innerHTML = ""; - pridaj lomitka na zaciatok -> //elem.innerHTML = "";

 

Ak to nie je to co chces chcovat tak daj tiez vediet.

 

Měl jsem předtím trochu honičku a ani jsem nepoděkoval. :) Tak tedy děkuji!


  • 0

#60 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 9:04

Měl jsem předtím trochu honičku a ani jsem nepoděkoval. :) Tak tedy děkuji!

neni zac :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama