Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.1.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
521 odpovědí na toto téma

#501 Jerry33

Jerry33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 20:18

Trochu jsem se začal zaobírat nelegálností Geojarry a začal jsem hledat jiná řešení, když jsem na araratu našel text u samotného Geojarry:

"S rozšiřující podporou GC.Live přestává být GeoJarry tolik zajímavý, a rozhodně doporučujeme nahradit postupy získávání/aktualizace keší těmi rychlejšími a legálními přímo přes program GeoGet. Prozkoumejte nabídku Databáze → Import, a vůbec všechny nabídky jejichž ikony obsahují znak geocaching."

 

Bohužel jsem v GeoGetu hledal, zkoušel, ale stále se mi nedaří nahrát statistiku na web po oné změně grafiky na webu gc.com. Chci se tedy zeptat Vás zkušeňáků a autorů Statoru - existuje nějaká legální náhražka GeoJarry, která by aktuálně fungovala či nikoliv?


  • 0

#502 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 20:42

Neexistuje zadna legalni funkce, kterou by slo nahravat neco na profil. Pokud to nekdo nahodou umi, je na tom s legalnosti uplne stejne, jako GJ!

 

Nicmene predpokladam, ze GJ se v dohledne dobe opravi. Jen oni lidi v zahranici nejsou do statistik na profilu takovi blazni jako tady u nas, takze to nemusi videt tak urgentne.


  • 0

#503 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 21:16

resi se to tu v x vlaknech paralelne, ale moznosti jak se obejit bez geojarryho, je nahravat statistiku na ftp a do profilu vkladat pres tag object. mam to tak treba ja, a kdyz se porozhlednes par prispevku zpet, tak najdes jak na to.


  • 0

#504 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 21:18

a nebo mít vlastní stránky a tam si to dát a na profilu jen odkaz a mám taky klid :D.

jedno kliknutí z profilu a jsem na svých :D stejně to převážně dělám pro sebe...

 

no a na vlastní stránky taky FTP a je to..


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#505 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 22:51

A nebo to prostě nikam nenahrávat :-)

 

Nebylo by řešením, že by se dal uložit kód do txt souboru a ten obsah by se prostě nakopíroval do profilu ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#506 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 6:24

A nebo to prostě nikam nenahrávat :-)

 

Jsme ve vecnem vlakne, prosim, zdrz se podobnych poznamek.

 

Nebylo by řešením, že by se dal uložit kód do txt souboru a ten obsah by se prostě nakopíroval do profilu ?

 

Tato moznost tu jiz byla nekolikrat zminena, vcetne toho, ze nova verze Statoru bude umet Statistiku zkopirovat do schranky. Ale v nove verzi je vice zmen a je treba to poradne vyzkouset. Nebudu mezi lidi poustet plugin kdyz vim, ze v nem neni neco hotove nebo obsahuje chyby.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 říjen 2014 - 6:33

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#507 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 6:35

Ahoj, vyzkoušel jsem si nahrát statistiku přes txt soubor, což se povedlo.

Ale rozhodili se mi milníky. Většina nesouhlasí s tím co mám na gc.com.

Nevíte, čím by to mohlo být?

Asi jsem místo aktualizace nalezených dal stáhnout nálezy. Mohlo by to být tím?

Dík za rady.


  • 0

#508 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 7:12

To tezko. Jak mas nastaveno razeni nalezu (ve Statoru zalozka Hlavni nastaveni, v pravem slupci treti polozka zdola)?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 říjen 2014 - 7:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#509 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 7:25

Ještě mi Gorde, prosím prozraď, jak jsi zajistil, že se ti odkazy z tvé statistiky otevírají v novém okně a nikoliv (jako u mne či petulinky1) v tom vloženém OBJECTu, tedy jakoby ve vloženém frame.

Díky.


  • 0

#510 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 8:03

Ktere odkazy mas na mysli? Tedy kde je nektery z tech odkazu, ktery mas na mysli?

 

Neni to generovano nijak upravenym Statorem, takze by to melo fungovat vsude stejne. Standardni tag takoveho odkazu ma podobu:

<a href="..." target="_blank">text</a>

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#511 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 8:13

To tezko. Jak mas nastaveno razeni nalezu (ve Statoru zalozka Hlavni nastaveni, v pravem slupci treti polozka zdola)?

Prohledám a vyzkouším večer.

Ale nic jsem neměnil.

Je možné, že jsem to měl špatné hned od začátku, jen si toho nevšiml.


  • 0

#512 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 9:52

Tato moznost tu jiz byla nekolikrat zminena, vcetne toho, ze nova verze Statoru bude umet Statistiku zkopirovat do schranky. Ale v nove verzi je vice zmen a je treba to poradne vyzkouset. Nebudu mezi lidi poustet plugin kdyz vim, ze v nem neni neco hotove nebo obsahuje chyby.

 

Ono by v klidu stačilo, kdyby se, současně s html souborem, vytvářel stejný s příponou txt

 

Ideální by sice bylo, kdyby tam bylo zaškrtávátko, kterým se to zapne a kdyby to za název psalo i počet nálezů. ale to už je podstatné vylepšení funkčnosti, ne nutnost.

 

TXT se v poklidu rovnou otevře v notepadu a obsah se dá snadno překopírovat do profilu.

 

Kdo to nezvládne, tak nebude mít chvilku aktuální statistiku. Snad to přežije.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#513 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 10:01

On je tak velký rozdíl otevřít v notepadu soubor txt nebo html?

Chápu, txt se v notepadu otevře kliknutím, html se kliknutím otvírá v prohlížeči. Ale není snad problém si vybrat v čem to otevřít.

Já jako původní MSDOSák používám stále Total commander (nebo free commander) a tam se soubory prohlížejí přes F3.

Kupodivu, kdybyste posadili člověka, který s PC pracoval naposled v roce cca 1993 k dnešnímu PC, jediné co by uměl ovládat by byl Total commander.

 

A navíc jak se tu někde píše, Stator umí nebo bude umět uložit výstup přímo do schránky. Tím asi odpadne problém, v čem to zobrazit.


  • 0

#514 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 10:22

1. Total Commander není free a není součástí instalace na všech PC

2. Řešení mají být co nejvíce blbuvzdorná.

 

Pro spoustu lidí je sakra rozdíl otevřít soubor poklepáním a nebo hledat něco v seznamu souborů a pracně to asociovat. Navíc, pokud si nastaví Notepad pro otvírání html souborů trvale, tak má problém.

 

99% lidí jsou BFU.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#515 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 10:30

Jaky asociovani? :D Kliknu na soubor pravym, dam Otevrit v programu a uz to jede. Zas to nezvelicuj. 


  • 1

#516 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 11:13

2. Řešení mají být co nejvíce blbuvzdorná.

99% lidí jsou BFU.

Tak prostě BFU nějaký čas bude mít neaktuální statistiky.

A udělat něco blbovzdorného není možné. Jsou vynalézaví.

Pokud se otevře HTML v prohlížeči, je tak velký problém dát pravou myš a Zobrazit zdrojový kód?

 

Blbovzdorný to bylo, ve stylu Nastav to jednou a pak to klidně zapomeň. Teď když jeden kousek nefunguje, musí se každý kdo to chce naučit kousek navíc. A který ten kousek je těžší? Instalace FreeCommanderu, otvírání jiným než asociovaným programem, nebo zobrazení zdrojového kódu? Dál už je to CopyPaste.

A navíc si myslím, že kdo zvládnul instalovat a používat Geoget, už nemůže být BFU. Jedině že by mu to někdo udělal a on to jen používal. No, tak mu ten někdo bude muset udělat i ten postup na statistiky. Jde o houby.


  • 2

#517 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 12:51

Vše už je vyřešeno (jak psal Gord). Aktuální (nezveřejněná) verze Statoru vkládá obsah výsledné statistiky do schránky Windows a zároveň otevírá po dokončení běhu stránku GC.COM s nastavením profilu. Pak tedy stačí jen kliknout do okýnka Bio a dát Ctrl-A Ctrl-V a uložit. Hotovo, šmytec. Skoro mi to přijde lepší řešení, než rozpumpovávat GeoJáru...  ;)

 

Popsané chování je volitelné v konfiguraci Statoru, pokud by to tedy někomu nevyhovovalo, může to potlačit. Mimochodem, stejným způsobem to dneska řeší i GSAK, kde taky uploadovací makro přestalo po změnách na GC.COM fungovat.


  • 0

#518 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 13:04

To je parádička, díky dopředu! :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#519 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 14:16

Vše už je vyřešeno (jak psal Gord). Aktuální (nezveřejněná) verze Statoru vkládá obsah výsledné statistiky do schránky Windows a zároveň otevírá po dokončení běhu stránku GC.COM s nastavením profilu. Pak tedy stačí jen kliknout do okýnka Bio a dát Ctrl-A Ctrl-V a uložit. Hotovo, šmytec. Skoro mi to přijde lepší řešení, než rozpumpovávat GeoJáru...  ;)

 

Popsané chování je volitelné v konfiguraci Statoru, pokud by to tedy někomu nevyhovovalo, může to potlačit. Mimochodem, stejným způsobem to dneska řeší i GSAK, kde taky uploadovací makro přestalo po změnách na GC.COM fungovat.

to pomalu zavani jednoduchym autoit skriptem co tam posle ty dve klavesove zkratky a bouchne tab+enter, nebo tak neco :)


  • 0

#520 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 14:31

Ty jsi na to posledni dobou nejak moc zatizenej, mikrome :D


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka