Přejít na obsah


Fotka

výroba Cryptex schránky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 D@ve7

D@ve7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:37

Zdravím! Chtěl bych se zeptat jestli někdo umí vyrobit Cryptex schránku za rozumný peníz. Díky


Tento příspěvek byl upraven od D@ve7: 06 říjen 2014 - 11:59

  • 0

#2 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:53

http://youtu.be/stYWJdCtsdI


  • 0

#3 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 12:17

http://forums.ground...howtopic=242865


  • 0

#4 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:16

Co je to rozumnej peníz. :-)


  • 2

#5 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:22

Pokud by to bylo za rozumný peníz tady bych jeden poptával :)


  • 0

#6 D@ve7

D@ve7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:29

Peníz v rozmezí 200-400kč :D


  • 0

#7 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:41

Jo, to by se mi taky líbilo, ale za tyhle peníze se s tim těžko někdo bude drbat.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:25

Za tyhle peníze se tak akorát dá pořídit materiál na výrobu. I ty blbé pvc trubky a lepidlo stojí víc než dost. O jiných způsobech nemluvě. A časová náročnost snad ani není třeba zmiňovat.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 08 říjen 2014 - 12:25

  • 1

#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 14:24

Jenom pro informaci, dělal jsem Kryptexy už dva, kovové. Mám docela slušně vybavenou dílnu a tak to šlo docela rychle. Přes to, když jsem spočítal "zisk", došel jsem k závratným 43 korunám za hodinu práce při prodejní ceně 800 korun. Nepočítal jsem do toho žádné další režijní náklady. 


  • 0

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 14:33

Možná by stejně posloužila schránka zamčená čtyřmi kódovými zámky :)


  • 0

#11 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 9:52

Nema nekdo zkusenost z jakych plastovych trubek dostupnych v CR by to slo udelat? Nasel jsem PPR, ale tam je z povahy materialu problem s lepitelnosti. Chtel bych si to jen tak ze zajimavosti vyrobit, ale na kov ani na drevo nemam technologii :)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#12 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 12:45

Já mám cryptex z trubek, i když ne z ppr, ale slabší. Lepení bylo naprostá katastrofa, protože ani svářecí lepidlo prostě nepomohlo, nakonec jsem je k sobě začal prostě pájet pájkou, smradu jak něco, ale drží, i když teď po roce budu muset udělat drobnou revizi, někdo mi s tím hnul a rozhýbal mezikroužky.

 

 

Možná by stejně posloužila schránka zamčená čtyřmi kódovými zámky :)

Tato varianta není tak efektní, prostě to nevypadá hezky.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 16 říjen 2014 - 12:46

  • 0

#13 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 13:10

Já mám cryptex z trubek, i když ne z ppr, ale slabší. Lepení bylo naprostá katastrofa, protože ani svářecí lepidlo prostě nepomohlo, nakonec jsem je k sobě začal prostě pájet pájkou, smradu jak něco, ale drží, i když teď po roce budu muset udělat drobnou revizi, někdo mi s tím hnul a rozhýbal mezikroužky.

 

 

Tato varianta není tak efektní, prostě to nevypadá hezky.

 a nevzpomenes si z jakych trubek? Ja zaboha nemuzu najit neco rozumneho. Bud je tam mezi jednotlivyma vrstvama fuka jak blazen  nebo je cena tak vysoka, ze by se vyplatilo si to nechat udelat v NASA :) Doma bych nekde vyhrabal svarecku na PPR trubky, ale tuhle moznost jsme zavrhl, jednak jsem to nikdy nedelal a druhak si nedovedu predstavit, jak bych jednotlive krouzky ohrival. Pajka me taky napadla, nebo to zkusit tavnym lepidlem a doufat, ze to lidi budou tahat silou padajiciho peri :)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#14 Fifinka

Fifinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 14:15

 a nevzpomenes si z jakych trubek? Ja zaboha nemuzu najit neco rozumneho. Bud je tam mezi jednotlivyma vrstvama fuka jak blazen  nebo je cena tak vysoka, ze by se vyplatilo si to nechat udelat v NASA :) Doma bych nekde vyhrabal svarecku na PPR trubky, ale tuhle moznost jsme zavrhl, jednak jsem to nikdy nedelal a druhak si nedovedu predstavit, jak bych jednotlive krouzky ohrival. Pajka me taky napadla, nebo to zkusit tavnym lepidlem a doufat, ze to lidi budou tahat silou padajiciho peri :)

Já dělal kryptex z novodurových trubek na odpady normálka z Bauhausu a lepil chemoprenem. Matroš vyšel i s lepidlem do dvou stovek.


  • 0

#15 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 14:49

Na novodur ( = neměkčený PVC) je speciální lepidlo, které by teoreticky mělo držet lépe, než chemopren.


  • 0

#16 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 15:39

 Doma bych nekde vyhrabal svarecku na PPR trubky, ale tuhle moznost jsme zavrhl, jednak jsem to nikdy nedelal a druhak si nedovedu predstavit, jak bych jednotlive krouzky ohrival. Pajka me taky napadla, nebo to zkusit tavnym lepidlem a doufat, ze to lidi budou tahat silou padajiciho peri :)

instalatérská technologie sváření PP trubek (pokud teda správně chápu že tím PPR myslíš polypropylen)

To instalatérský nářadí se dá použít jen na úzce vymezenou množinu spojů trubek s armaturama, což na modelářský lepení křidýlek, oušek a nožiček ke krabičkám nebude zrovna to nejvhodnější. Musel by sis udělat nějaký šikovný nástavce.

Elektrikářská páječka lze použít, pokud máš stanici s automatickou regulací teploty. Termoplasty jako je PP, PE, ABS nesnáší  přehřátí, zacož se ti pomstí křehkým svárem, proto musíš teplotu držet jen tak nízko, co stačí na "ztekutění" konkrétního plastu.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#17 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 15:58

no, tu svarecku prave doma mame, ale jak jsem psal.. zavrhl jsem to, pac jak rikas, neni to vhodne :) Dik za upozorneni na to prehrati, to mi nedoslo, ze je riziko i v tomhle :(  


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#18 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 19:32

pvc trubky, myslím ze rozmery 32 a 40 by sli napasovat do sebe tak ze prvni trubka 32, druha 32 tu si musis nahrat (napr horkovzdusnou pistoli nebo jen nad sporakem) a navliknout za tepla na tu prvni 32 a trosku s tim kvedlat, tim by sis mohl vytvorit trubku o prumeru cca 36. treti trubka 40 a posledni na krouzky zase za tepla roztazena 40

nebo se zkusit podivat po ruznych splachovacich trubkach ke klozetum (bile) ruzni vyrobci delaji trosku jine rozmery

cryptex pvc

http://www.vodoinsta...pvc-p-1783.html

http://www.vodoinsta...29b9c13a64356fe

 

 


  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#19 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:17

Jenom pro informaci, dělal jsem Kryptexy už dva, kovové. Mám docela slušně vybavenou dílnu a tak to šlo docela rychle. Přes to, když jsem spočítal "zisk", došel jsem k závratným 43 korunám za hodinu práce při prodejní ceně 800 korun. Nepočítal jsem do toho žádné další režijní náklady.


Taky vyrabim kovovy kryptex, a musim rict ze je to fakt drina....za predpokladu ze nemate soustruh (nejlepe pocitacove rizeny) se stim hodne nadrete. Jeste mi chybi kryci trubka na kolecka zamku...nedari se mi sehnat idealni rozmer...

Tento příspěvek byl upraven od preshing: 21 říjen 2014 - 9:18

  • 0

#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:25

Tohle je v podstatě drobet přerostlej Cryptex :D

 


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama