Přejít na obsah


Fotka

SOS...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Májenka

Májenka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 21:46

Hledám někoho, kdo mi pomůže v začátcích a je z Hradce Králové. Nejsem sice nejmladší, ale nevzdávám to  :) 


  • 4

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 6:41

V Hradci nepořádají eventy ?? Tam je asi nejlepší prostor k seznámení :-)


  • -6

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 8:25

To mi tedy společný výlet přijde jako mnohem schůdnější cesta než pronikání do skupinech "starých známých", které na eventech jsou. Májenko, nenech se zviklat.


  • 4

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 8:51

No, u nás v Liberci eventy, kde se staří známí baví jen spolu a jiní je nezajímají, nepořádáme.

 

Na seznámení se moc nehodí eventy typu "společná fotka a rychle pryč", ale posezení v restauračním zařízení dává k seznámení dostatek prostoru.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 9:20

Myslím, že když vyzkoušíš třeba CITO na Plachtě: GC5CWQ nebo si vezmeš draka a přijdeš sem: GC5CNXV tak se určitě s někým seznámíš :-).

Ale třeba se ti ozve i někdo tady... Ovšem myslím, že pro zjištění s kým na společné odlovy je opravdu lepší osobní kontakt.

 

Eventy najdeš buď tady na serveru http://www.geocaching.cz/calendar/, nebo možná trochu přehledněji zde:http://www.cageo.cz/mapa-eventu/


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 09 říjen 2014 - 9:23

  • 2

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 14:55

No já než se vydal na svůj první event, tak mi to docela trvalo. A pak jsem se tam cítil tak blbě, že jsem dlouho na žádný jiný nešel. Pořád jen otázky na mě tehdy neznámé keše a údivy, jak to, že je ještě nemám, pak pořád dokolečka omílání, kdo má kde FTF a do toho všeho si holka ve žluté bundě (Kromaňonec) stoupla na stůl a začala halekat: "Diskaverujůůůůůů!!!" Hned se seběhli týpci s igeliťáky plnými mincí. Při tom zírání ke mně přišel chlápek a cpal mi papírek s trackovatelnými kódy jeho sbírky, kterou měl zavřenou v krabici. Po čtvrt hodině jsem šel pryč a na druhý event jsem šel po půl roce. A až pak jsem zjistil, že i event si člověk musí umět vybrat.

 

Takže poslat začátečníka hned samotného na event není občas nejlepší nápad.


  • 7

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 15:15

Ještě je možnost to zkusit zde:

http://geoseznamka.poklady.com/

Ale obávám se, že tam je možná ještě menší šance, než tady na fóru, že se ti někdo přímo ozve.

Popravdě řečeno dnes už je tolik kačerů, že je větší šance, že někoho potkáš venku u kešky, než že ho oslovíš tady přes fórum. Minulý týden v neděli jsme jeli kolem Trutnova na první keši toho dne - relativně nové multinu a na jedné stage - hele, auto s kačery... pak na třetí kešce toho dne - logujeme v jeskyni mimo turistické cesty a slyšíme hlasy - samozřejmě taky kačeři :-).

 

Sice je zde nebezpečí, že to kačeři nebudou, ale většinou to člověk jasně pozná :-). A když ne, jsou z toho zajímavé historky právě na ty pozdější eventy :-).


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 17:26

Souhlas. Geoseznamka je naprostý nesmysl - když nevím ani odkud ten nick je tak je informace z ní úplně na nic.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 18:30

Májenko, také nejsem nejmladší a na svůj první event jsem před cca dvěma roky v srpnu vyrazila docela optimisticky naladěná, sama a přemýšlela, co tam vyvedu. Po příchodu jsem se zeptala na ownera, došla se představit coby nováček a naprostá lama. Dovolila jsem si tehdy nějakou blbost, protože owner měl v podpisu něco jako "nesahat a nekrmit" - zdůraznila jsem, že sahat nebudu, ale mohl by zkusit poznat, co jsem mu přinesla. To ho mírně rozhodilo a byl zvědavější než já.  Dostal z hecu skleničku zavařeného pečeného ovocného čaje s rumem a druhou skleničku se sušenou mátou - tu nejdřív považoval za trávu a nevěřícně zíral. :D Dál už bylo vše v pohodě, našla jsem si stůl, kde byla volná židle a kde si se mnou začali povídat zkušenější  - dostala jsem plno užitečných rad od mladších i starších, po nějakém čase se mezi stoly různě kolovalo. Bylo to příjemné posezení podobné Kolombovu popisu - jela jsem tehdy na Geopivo do ČB, kam to mám asi 45 km a byla to rozhodně dobrá a užitečná zkušenost. Oním ownerem byl chemik  :D , na jeho eventy jezdím pokud je čas dodnes, mám už v ČB řadu známých, které ráda vidím a s kterými je vždycky o čem popovídat. Dokonce až tak, že je problém se někdy dostat třeba k hraní deskovek.  

Na řadě míst jsou eventy podobně pohodové, neboj se, že bys nezapadla do společnosti. Zrovna teď v sobotu jsem byla na místě, kde jsem nejdřív nikoho neznala a i tak jsem se dobře bavila. 

Event je podle mě nejlepší místo, kde najdeš někoho pro pomoc v začátcích - poznáš, s kým si budeš rozumět a kdo bude ochotný s tebou popřípadě jít na keše. Sama jsem byla překvapená, že v gc se na věk moc nehraje, mile mě překvapilo, že mi společnost na noční keše nebo série nabizí mladší kačeři. 

Dobře děláš, že nic nevzdáváš - sama mám pocit, že tahle hra se dá hrát do konce života a že mě jen tak bavit nepřestane. Navíc je tu výhoda, že je jen na tobě, jak intenzivně se hře podle času a nálady budeš věnovat.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 09 říjen 2014 - 18:35

  • 1

#10 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:33

Já myslím, že zrovna event ke geocachingu vůbec nepatří, je to výmysl groudspeaku ve snaze zaučit co nejvíc mudlů na kačery, aby mohl víc vydělávat na jím poskytovaných službách. Kdo se chce stát kačerem, tak k tomu pomoc nepotřebuje, zvládne to sám, stačí mu přístroj s GPS a připojení k internetu. Já jsem to zvládl také sám. Pokud k tomu chce mít zakladatelka diskuze společnost, tak to tu zkouší nejspíš správně, zvolila správnou sekci fóra a eventy ji tu radíte zbytečně. Na event bych já nikdy nešel, podle mě šaškárna groundspekaku. Jinak sorry za projevení názoru, jak vás tu znám, jistě se zdejší většině líbit nebude. Tak na něj raději nereagujte příspěvkem, stačí když dáte palec dolů.  ;)

 

 

 

shamane, shamane. Uporňoval jsem tě myslím že docela často na to, že dostaneš opětovné schvalování příspěvků. A teď nadešla právě ta chvilka kdy se to stalo skutkem. 

 

Prohřešky za které jsem ti dal varování +  nevhodné rady začátečníkům = schvalování příspěvků.


  • -1

#11 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:37

Mít kontakt se zkušenými kačery se hodí nejen do začátků. Výhodou eventu je osobní jednání.
  • 2

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:43

shamane, shamane. Uporňoval jsem tě myslím že docela často na to, že dostaneš opětovné schvalování příspěvků. A teď nadešla právě ta chvilka kdy se to stalo skutkem. 

 

Prohřešky za které jsem ti dal varování +  nevhodné rady začátečníkům = schvalování příspěvků.

Promiň, Tommy, ale zrovna tento Šamánkův příspěvek neshledávám nijak závadným. Pouze projevil názor, ale nevšimla jsem si, že by v něm jakkoliv porušil pravidla fóra nebo slušného chování. Já jeho názor nesdílím, ale vím, že o eventech si totéž myslí i mnozí zasloužilí geomatadoři. A nováčka bych asi na event taky neposlala :D. Takže opravdu nevím, proč by zrovna za toto měl Šamánek dostat banánek.


  • 1

#13 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:45

Ale netřásl shamane, já spíš čekal, že dostaneš v tomhle směru rozum. Času jsi na to měl dost. Ale komu není rady...........

 

 

 

Jacka, on 09 Říj 2014 - 20:43, said:snapback.png

Promiň, Tommy, ale zrovna tento Šamánkův příspěvek neshledávám nijak závadným. Pouze projevil názor, ale nevšimla jsem si, že by v něm jakkoliv porušil pravidla fóra nebo slušného chování. Já jeho názor nesdílím, ale vím, že o eventech si totéž myslí i mnozí zasloužilí geomatadoři. A nováčka bych asi na event taky neposlala :D. Takže opravdu nevím, proč by zrovna za toto měl Šamánek dostat banánek.

 

Jacko. Tohle byla v součtu toho co tady shaman provádí poslední kapka. Příležitostí k tomu aby zde shaman změnil své chování, měl dost a dost.


  • 1

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:48

Promiň, Tommy, ale zrovna tento Šamánkův příspěvek neshledávám nijak závadným. Pouze projevil názor, ale nevšimla jsem si, že by v něm jakkoliv porušil pravidla fóra nebo slušného chování. Já jeho názor nesdílím, ale vím, že o eventech si totéž myslí i mnozí zasloužilí geomatadoři. A nováčka bych asi na event taky neposlala :D. Takže opravdu nevím, proč by zrovna za toto měl Šamánek dostat banánek.

 

Já myslím, že vykládat nezkušeným začátečníkům, že event je na to, aby GS něco vydělal, je nebetyčná pitomost.


  • 13

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:51

Pitomost to možná je, ale je to jeho názor, který prezentoval, aniž porušil pravidla fóra. Kdyby se dávaly banány za každou pitomsot, co tu kdo napíše, už by tu dávno nastalo VELIKÉ TICHO :D!


  • -1

#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:53

Jacko. Tohle byla v součtu toho co tady shaman provádí poslední kapka. Příležitostí k tomu aby zde shaman změnil své chování, měl dost a dost.

Osobně mi přijde, že v poslední době se na své poměry choval až překvapivě příkladně :D! Ale možná mi něco uniklo.


  • 0

#17 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:57

Pitomost to možná je, ale je to jeho názor, který prezentoval, aniž porušil pravidla fóra. Kdyby se dávaly banány za každou pitomsot, co tu kdo napíše, už by tu dávno nastalo VELIKÉ TICHO :D!

 

 

Aby nedošlo k omylu.Nikdo žádný BAN nedostal. shaman dostal schvalování příspěvků.

 

A poprosím. Netahejme sem věci na které se tazatelka neptala.


  • -1

#18 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 21:20

HEH - koukám, že se toho tady Májenka hodně dozví (hlavně teda o shamanovi :rolleyes: )

Ale zpátky k dotazu:

 

Hledám někoho, kdo mi pomůže v začátcích a je z Hradce Králové. Nejsem sice nejmladší, ale nevzdávám to  :) 

 

Ahoj Májenko, jsem skoro z Hradce, ale zrovna teď každý den běduju nad nedostatkem času.  :(

 

Ale pokud používáš Facebook, tady je odkaz na Hradeckou skupinu: https://www.facebook...s/geocachingHK/ - zkus tam napsat... Určitě s Tebou někdo rád vyrazí...  :)


  • 4

#19 Májenka

Májenka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 21:20

Musím zasáhnout do vaší docela ostré diskuze, je zbytečné se tady dohadovat :-) Já jsem sice na začátku, ale nejsem úplný "Neználek". Hledali jsme společně s manželem ( CUPR 55 ), ale bohužel před necelými třemi roky zemřel. Teď mě mrzí, že jsem se víc nezajímala o práci s GPS a s počítačem. Ale o to víc se teď snažím do všeho proniknout a docela mě to baví!  Zatím jen jezdím po lese a učím se GPS komunikovat. Ale i tak se mi kvůli špatnému zamaskování podařilo do několika Keší v lese podívat!  PĚKNÝ ODLOV A JEŠTĚ HODNĚ SLUNÍČKA - těch dřevěných mám doma ještě plnou krabici :-). Tak doufám, že se někdy někde s některými z vás potkám :-)


  • 1

#20 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 21:34

Přeju Vám, abyste se naučila pracovat s technologiemi a mohla pokračovat tam, kde jste společně začali. Jinak jsme připraveni poradit buď tady, nebo na eventu.
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama