Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#81 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:11

Dakota ma tlacitko cca 1.5 x 4 mm.

 

Dej pozor, at ti to tlacitko moc nevycuhuje nahoru. Mikrospinac  k tistaku byva jen tak lehce upevnen a kdyz bude cudl moc vycuhovat, bude svadet k vetsimu zatlacovani ... a pak dojde k ulomeni mikrospinace na tistaku. A to uz je oprava o dost horsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:54

Takhle jsem letoval utržený mikrospínač u MP3. I když jsem kdysi SMD běžně letoval, oči už mám horší a trefit se špičkou mikropájky bylo dost těžké. Nakonec jsem to radši navíc zakápnul tavným lepidlem. To to sice udrží, ale další oprava by byla už prakticky nemožná. A to naštěstí povolilo jen pájení. Kdyby se to utrhlo z tišťáku i s mědí, bylo by to mnohem horší. Řekl bych, že takto upevněný mikrospínač jen na dvou mikrovývodech JE kurvítko. Měl by být přiletován za kryt k větší ploše mědi. Ono se letuje pájecí pastou, nanesené v tloušťce pár desetin mm a to je málo na mechanickou pevnost. Muzikanti říkali, že ručně pájený zesilovač vydržel mnohem horší zacházení, než pájený vlnou nebo pastou.


  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 12:03

Dakota ma tlacitko cca 1.5 x 4 mm.

 

Dej pozor, at ti to tlacitko moc nevycuhuje nahoru. Mikrospinac  k tistaku byva jen tak lehce upevnen a kdyz bude cudl moc vycuhovat, bude svadet k vetsimu zatlacovani ... a pak dojde k ulomeni mikrospinace na tistaku. A to uz je oprava o dost horsi.

 

Zrovna eTrex30 tohle ma udelane lepe nez Oregon, protoze ten tiskak je kolem toho tlacitka z boku trochu vykrojeny. Takze kdyz cudlikem zatlacis moc, opře se o ten tiskak a mikrospinac se nevylomi.


  • 0

#84 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 6:26

HaLuMa: jestli jsem dobře pochopil,tak už jsi se v tom eTrexu vrtal ;). Dá se i tady na to tlačítko použít ta plastová tyčinka do tavné pistole nebo je to jiná velikost?


  • 0

#85 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 6:36

Myslím, že je zbytečné disutovat o tom, jestli je tavná tyčinka tlustá nebo tenká, když se dá okrájet nožem, př. použít cokoli jiného, třeba ukrojit špalíček z gumy na gumování, kus tužky, nebo něco podobného.


  • 0

#86 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:00

Jasně, tomu rozumím. Jde mi jen o to,že nerad používám metodu "pokus-chyba". Prostě bych si připravil a použil něco co už někdo vyzkoušel a funguje to.To je vše.. ;)  


  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:17

Ta tycinka se musi v kazdem pripade orezat. Proste to okrouhas tak, aby ti to proslo tou dirou, co po tlacitku zbyde. A na hloubku tak, aby to v klidovem stavu licovalo s vnejsim tvarem krytu. To se pak prelepi zaplatou.


  • 0

#88 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:29

Díky moc - přesně to jsem potřeboval vědět ;)


  • 0

#89 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 13:06

Také jsem tomu neušel. Zvolil jsem snadnou cestu. Skalpelem opatrně dočistil zbytek tlačítka dokola, aby okraj byl hladký. Dovnitř jsem strčil gumový špalíček o něco menší,aby se nešprajcoval a chodilo to nahoru/ dolu. Přilepil jsem jen elektrikářskou páskou, která je hodně přilnavá a lepivá. Oprava na 5 minut, kdykoliv to lze snadno poupravit/přelepit znovu, když to není vteriňákem, zatím jsem ale nemusel řešit, drží. Zvládnou jistě děti a dámy.

Přiložené miniatury

  • 20181012_135338.jpg

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 12 říjen 2018 - 13:07

  • 3

#90 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 11:25

Také jsem tomu neušel. Zvolil jsem snadnou cestu. Skalpelem opatrně dočistil zbytek tlačítka dokola, aby okraj byl hladký. Dovnitř jsem strčil gumový špalíček o něco menší,aby se nešprajcoval a chodilo to nahoru/ dolu. Přilepil jsem jen elektrikářskou páskou, která je hodně přilnavá a lepivá. Oprava na 5 minut, kdykoliv to lze snadno poupravit/přelepit znovu, když to není vteriňákem, zatím jsem ale nemusel řešit, drží. Zvládnou jistě děti a dámy.

 

Tak jsem dnes pořídila elektrikářskou pásku a chystám se na opravu, když to prý zvládnou i dámy :) (když to nepůjde, je v záloze manžel). Tlačítko z našeho Oregonu 300 vypadlo po dlouhých deseti letech, ale poslední asi tři roky už bylo takové promáčknuté a fungovalo "na heslo" (na deset pokusů jedno úspěšné stisknutí).

Bude to s tou elektrikářskou páskou aspoň trochu vodotěsné? Mělo by, že? Nehodlám se potápět, ale když na výletě zmoknu, nerada bych GPS odrovnala.

 

Už teď si připadám jak Pat a Mat, to bude sranda  :D


  • 2
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#91 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 21:46

Myslím, že záplatu na duši od kola zvládnou přilepit dámy taky a bude to nesrovnatelně trvanlivější... ;)
  • 0

#92 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 6:32

Myslím, že záplatu na duši od kola zvládnou přilepit dámy taky a bude to nesrovnatelně trvanlivější... ;)

Přesně tak.

 

Jako žena jsem si poradila takto:

Do otvoru po tlačítku jsem vložila "kolečko" ze školní gumy na gumování a přelepila záplatou ze sady na kola, kterou jsem zakoupila na benzínce. Zde je vše potřebné (lepidlo + záplata + šmilgrpapírek). Záplatu jsem upravila ostrým nožem do potřebného tvaru.

Není to nic krásného, ale drží to a je to i voděodolné.

U té pásky bych se bála, že se mi bude odlepovat, ale třeba ne.

Takto jsem to používala rok a půl bez problémů. Nyní mám už novou GPS.


  • 1

#93 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 7:07

Já bych se toho jednoduchého řešení nebál, mám to přesně stejně, jak to má kolega von Bronin na obrázku, a drží to dobře už pár let. Jen jednou jsem pásku měnil, protože jsem to kolečko z gumy udělal nižší, a páska se protrhla o hranu toho otvoru při častém mačkání.

Myslím, že tazatelce jde o to, aby to bylo co nejlevnější a nejjednodušší, a z materiálu, co má doma, i když sada na lepení duší stojí jen kolem 40,- Kč.

 

<nostalgický OT>Kdysi dávno byla možnost podávat tzv. "zlepšovací návrhy", které umožňovaly pracujícímu lidu vylepšovat technická řešení či pracovní postupy na základě svých praktických zkušeností. Sice to nemělo takovou sílu, jako patenty, ale souviselo s tím morální, a někdy i finanční ohodnocení. Možná by tedy stálo za to poslat výrobci takovýto návrh na vylepšení, aby podle něj nahradil to stávající "kazítko" funkčním dílem s delší trvanlivostí.</OT>


  • 0

#94 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 7:27

...

...Možná by tedy stálo za to poslat výrobci takovýto návrh na vylepšení, aby podle něj nahradil to stávající "kazítko" funkčním dílem s delší trvanlivostí.</OT>

Nojo, jenže oni ti potřebují prodat novou navigaci dřív, než za deset let...nejlépe tak akorát po zákonné záruce  :(

 

Spíš bych použil tu záplatu, ty elektropásky, co jsem měl poslední roky v ruce, nedrží ani na tom kotoučku...to musí za chvíli upadnout


  • 0

#95 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 7:43

Ono dost věcí nedrží. Jsou nové materiály a jejich lepení je alchymie. Odlepující se guma z Oregonu se nedá přilepit snad ničím. Naštěstí Oregon funguje bezvadně i bez ní. To tlačítko ale přelepit chce. V originálu je na spodku té gumy malý čudlík, který se trefuje na mikrospínač. Stačí aby to mírně prasklo a zkroutilo se a mačká mimo. Zlepšovací návrh výrobci by nepomohl. Znamenalo by to předělávat lisovací formu a navíc, současný stav jim vyhovuje. Jedině snad aplikovat francouzský (?) zákon proti kurvítkům.

A jak tady někdo psal o gumové duši - ty už dávno nejsou gumové a Chemoprenem nebo Prenocelem nedrží. Flekoval jsem s tím prošlapané podrážky, kdysi to vydrželo do ošlapání, teď asi tak 4 kilometry. Budu muset zkusit jiný materiál.


  • 0

#96 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 9:33

Ja som na svoj staručký Garmin Oregon 300 použil na tlačítko pod záplatu dookola na správny priemer nožnicami  obstrihnutý silikónový špunt zo sluchátok do uší. Ten mi sedel aj výškou perfektne. Navyše je jemný, měkký a teda to jemné tlačítko, ten samotný mikrospínač na plošnom spoji namáhaný nebude a hádam vydrží. Spínač skvelo reaguje, nehrozí premáčknutie ani samovolné stlačenie. Odporúčaná tavná tyčinka mi prišla tvrdá a teda je tam asi možnosť premáčknutia a poškodenia samotného jemného mikrospínača na plošnom spoji.
Na povrch Oregona som vulkanizačným velo lepidlom nalepil nožnicami s presahom otvoru dokolečka obstrihnutú záplatu na velo duše.
Takto mi to funguje dva roky, zatiaľ sa mi to osvedčilo.


Tento příspěvek byl upraven od VladoTA3: 11 červen 2019 - 9:38

  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#97 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 11:21

Nojo, jenže oni ti potřebují prodat novou navigaci dřív, než za deset let...nejlépe tak akorát po zákonné záruce  :(

 

Spíš bych použil tu záplatu, ty elektropásky, co jsem měl poslední roky v ruce, nedrží ani na tom kotoučku...to musí za chvíli upadnout

 

no, mě jako zákazníka tímto přístupem výrobce navigace Garmin odradil a už si jeho výrobek nikdy nekoupím

 - hlavně bych se bál s čím (s jakým kurvítkem) mě překvapí příště


  • 1

#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 11:56

Výborným kurvítkem jsou vestavěné baterie. To u turistických Garminů zatím není, ale nevím, jestli tam není nějaká malá zálohovací, nebo jestli je nabíjecí, nebo je to kondenzátor. V PC jsem zálohovací baterku měnil asi po 6 letech, kdy najednou nenačetl nastavení. Byla tam naštěstí obyčejná CR2032 v držáku. Pokud je zaletovaná do desky, oficiální servis se tím většinou nezabývá a zbývá kutilství nebo neautorizovaný servis (tj. kutil profík).


  • 0

#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 12:04

Rozhodne i v Garminech byvala malicka dobijeci baterie, prave aby bezely hodiny realneho casu a pamatovaly se udaje o druzicich.

Akorat kdyz se tohle kurvitko pokazi, tak GPS pak zapomina cas a po zapnuti dlouho hleda druzice. Jinak to zustava funkcni.


  • 0

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 12:16

To je dobrá zpráva. Ale dnes se i do novějších telefonů dávají hlavní baterie jako vestavěné a určitě je to v Garmin hodinkách, na to jsem v diskusích narazil. A po výměně už nejsou vodotěsné, servis když už to vůbec dělá, zatěsnění nezaručí. Takže stačí, aby se Garmin u novějších turistických navigací inspiroval tím, co se osvědčilo jinde, po několika letech výměna celého přístroje. No, myslím si, že až mi Garmin odejde, že koupím raději nějaký trochu lepší telefon. Odolnost, těsnost a tužkovky jsou obrovská výhoda, ale za těch moc tisíc nevím jestli stojí. Zatím jsem opravoval jen to tlačítko, což je prkotina a nějaké škrábance neřeším.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama