Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#81 gord

gord

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 8 251 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:11

Dakota ma tlacitko cca 1.5 x 4 mm.

Dej pozor, at ti to tlacitko moc nevycuhuje nahoru. Mikrospinac  k tistaku byva jen tak lehce upevnen a kdyz bude cudl moc vycuhovat, bude svadet k vetsimu zatlacovani ... a pak dojde k ulomeni mikrospinace na tistaku. A to uz je oprava o dost horsi.

• 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

#82 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6 872 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:54

Takhle jsem letoval utržený mikrospínač u MP3. I když jsem kdysi SMD běžně letoval, oči už mám horší a trefit se špičkou mikropájky bylo dost těžké. Nakonec jsem to radši navíc zakápnul tavným lepidlem. To to sice udrží, ale další oprava by byla už prakticky nemožná. A to naštěstí povolilo jen pájení. Kdyby se to utrhlo z tišťáku i s mědí, bylo by to mnohem horší. Řekl bych, že takto upevněný mikrospínač jen na dvou mikrovývodech JE kurvítko. Měl by být přiletován za kryt k větší ploše mědi. Ono se letuje pájecí pastou, nanesené v tloušťce pár desetin mm a to je málo na mechanickou pevnost. Muzikanti říkali, že ručně pájený zesilovač vydržel mnohem horší zacházení, než pájený vlnou nebo pastou.

• 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 12 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 12:03

Dakota ma tlacitko cca 1.5 x 4 mm.

Dej pozor, at ti to tlacitko moc nevycuhuje nahoru. Mikrospinac  k tistaku byva jen tak lehce upevnen a kdyz bude cudl moc vycuhovat, bude svadet k vetsimu zatlacovani ... a pak dojde k ulomeni mikrospinace na tistaku. A to uz je oprava o dost horsi.

Zrovna eTrex30 tohle ma udelane lepe nez Oregon, protoze ten tiskak je kolem toho tlacitka z boku trochu vykrojeny. Takze kdyz cudlikem zatlacis moc, opře se o ten tiskak a mikrospinac se nevylomi.

• 0

#84 parda

parda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 6:26

HaLuMa: jestli jsem dobře pochopil,tak už jsi se v tom eTrexu vrtal ;). Dá se i tady na to tlačítko použít ta plastová tyčinka do tavné pistole nebo je to jiná velikost?

• 0

#85 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6 872 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 6:36

Myslím, že je zbytečné disutovat o tom, jestli je tavná tyčinka tlustá nebo tenká, když se dá okrájet nožem, př. použít cokoli jiného, třeba ukrojit špalíček z gumy na gumování, kus tužky, nebo něco podobného.

• 0

#86 parda

parda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:00

Jasně, tomu rozumím. Jde mi jen o to,že nerad používám metodu "pokus-chyba". Prostě bych si připravil a použil něco co už někdo vyzkoušel a funguje to.To je vše.. ;)  

• 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 12 841 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:17

Ta tycinka se musi v kazdem pripade orezat. Proste to okrouhas tak, aby ti to proslo tou dirou, co po tlacitku zbyde. A na hloubku tak, aby to v klidovem stavu licovalo s vnejsim tvarem krytu. To se pak prelepi zaplatou.

• 0

#88 parda

parda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 7:29

Díky moc - přesně to jsem potřeboval vědět ;)

• 0

#89 von Bronin

von Bronin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 13:06

Také jsem tomu neušel. Zvolil jsem snadnou cestu. Skalpelem opatrně dočistil zbytek tlačítka dokola, aby okraj byl hladký. Dovnitř jsem strčil gumový špalíček o něco menší,aby se nešprajcoval a chodilo to nahoru/ dolu. Přilepil jsem jen elektrikářskou páskou, která je hodně přilnavá a lepivá. Oprava na 5 minut, kdykoliv to lze snadno poupravit/přelepit znovu, když to není vteriňákem, zatím jsem ale nemusel řešit, drží. Zvládnou jistě děti a dámy.

Přiložené miniatury

• 20181012_135338.jpg

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 12 říjen 2018 - 13:07

• 1

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama