Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#41 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2015 - 22:13

Ahoj všem vespolek!Také jsem řešil problém se zapínacím tlačítkem...Dneska přisla nálada si zahrát na Mekgajvra:-).

 

Materiál:Zalamovací nůž,zapalovač(takovej ten co je jako autogen),tyčinka do tavné pistole 7mm.

 

Postup:Odstranit zbytky staré gumy.Zůstane pouze dírka o pár desetinek mm větší než tyčinka.Konec tyčinky lehce ohřát zapalovačem a zatlačit tyčinku např.proti čepeli nože a počkat až zase zchladne(držet pouze na studeném místě,jinak se přilepíte:-).Tím jí trošku rozšíříte.Z rozšířeného kousku si uříznete malej koláček,který vsunete do dírky a necháte ho koukat tak +- o 1mm nad úroveň černé gumy.Vyzkoušíte funkčnost a když bude OK,tak jen znovu ohřejete a nasliněným prstem krásně zarovnáte...

Když to bude vysoké,stačí ořezat a zase natavit....

Je to hezky měkké a řekl bych,že tomu nebude vadit ani déšť.Za hodinku hotovo,náklady 0.Snad to někomu pomůže.Ahoj

Přiložené miniatury

  • P1130367.JPG
  • P1130368.JPG
  • P1130372.JPG

  • 3

#42 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2015 - 23:33

To vypadá dobře. Jen bych čudl pro sichr přelepil gumovou záplatou na duše, tavné lepidlo nebude moc spolehlivě těsnit...
  • 3

#43 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2016 - 11:27

Mám Oregon 450 zhruba 3 roky starý a přestalo fungovat tlačítko pro zapínání a vypínání přístroje. Garmin chce za opravu 1800,- Máte s tím nějakou zkušenost nebo tip na nějaké levnější řešení? Díky!

Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 11 duben 2016 - 12:23
přesunuto z poradny

  • 0

#44 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2016 - 11:30

Hledat ve starsich tematech. Budou tu minimalne 2-3 s postupama reseni.

 

http://www.geocachin...čítko-napájení/


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 11 duben 2016 - 11:31

  • 1

#45 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2016 - 14:41

Vzal jsem takovou tu silikonovou tyčinku, co se dává do takové té lepící pistolky (stojí to pár korun), uříznul jsem kolečko, přelepil páskou, aby tam nezatékalo, a je opraveno.

 

 

Edit: teď koukám, že kačer výš udělal to samé, jen tu tyčinku nahřál.


  • 2

#46 Karelerak

Karelerak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2016 - 21:47

Měl jsem tu příspěvek před několika měsíci. Tlačítko po opravě funguje naprosto bez problémů. Pro přenos tlaku jsem použil plastový váleček (stejně jako mnoho dalších), jako krycí gumu jsem použil záplatu ze soupravy na lepení veloduší a přilepil ji v soupravě přiloženým lepidlem.


  • 0

#47 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 9:46

Mám v tomto vlákně příspěvek na toto téma 31. srpna 2015 i s obrázky. Funguje mi to spolehlivě dodnes a ještě jsem ani neobměňoval pásku.


  • 0

#48 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 11:16

Dovolil bych si ukázat jak vypadá opravený gombík po roce používání. Stále ok ;)
Postup opravy: http://www.geocachin...ájení/?p=507799

Přiložené miniatury

  • WP_20160630_12_04_43_Pro.jpg
  • WP_20160630_12_04_54_Pro.jpg

  • 1

#49 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 14:57

Přidávám se do klubu, po necelých čtyřech letech mám u O450 stejný problém. Přečetla jsem si celé vlákno a líbí se mi použití tyčinek do tavné pistole. Jen mám trochu obavy z tvarování, co popisuje sekator, pro mě jednodušší asi bude Smrkova verze v kombinaci s radou kiReGPS na překrytí. Jen si říkám, jakou budou mít tyčinky trvanlivost - delší zkušenost než cca půl roku tu nevidím. 

Na Smrka bych  měla dotaz na průměr použité tyčinky - momentálně doma máme jak naschvál jen samotnou pistoli, tyčinky budu muset stejně dokoupit. Sama jsem to nikdy nepoužívala, jen dcera před nějakým rokem, proto nemám přehled. Sama si hraju při výrobě bižu jen s drátky a různými kleštičkami a tohle je pro mě "španělská vesnice".

Trochu se opravy bojím, původně jsem si myslela, že půjde použít původní kryt tlačítka, ale mám ho po pár pokusech o zapnutí promáčknutý, čili budu muset pořídit i cyklo lepení. 

Ještě jeden dotaz, původní tlačítko jste loupali zvenku nebo jste rozebírali hezky kryt zvlášť? Víc by se mi líbila první možnost, ale na některých starších fotkách to vypadá, že někdo odšrouboval celý kryt. Mám obavy, abych to po rozebrání dala dohromady. Mno, ale zase to radši zkusím než abych GPS posílala do Garminu.

 

Jako variantu č.2 bych volila metodu Mirdule22 s vyseknutou gumou, podle Karelerak o nějaký příspěvek zpět by měl být průměr připraveného kolečka 8 mm a výška 2,5 mm? Nechci původní kryt rozebrat, dokud nebudu mít všechno připravené. 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 30 červen 2016 - 15:08

  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 15:06

Puvodni tlacitko se snadno vylouplo a odlouplo, aniz by se musela GPS vubec rozebirat.

A tu tycinku do tavne pistole nosikem snadno okrouhas do rozmeru, ktery presne potrebujes. Jde to dobre.

Nejvic prace je se sehnanim te spravne zaplaty na prelepeni. Nedavno jsem jednu pouzival z nejake opravne sady na duse, ale ten gumovy material je takovy mekky. Az se odloube, tak asi fakt vyriznu kus gumy ze stare duse.


  • 0

#51 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 15:13

Dík za upozornění, uvažuji, že všechen materiál na obě verze připravím a budu se snažit s opravou vydržet na jedno bezbodové setkání, kde bude pár kutilů, co na mě dohlédnou.  ;)


  • 0

#52 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 18:53

,,,A tu tycinku do tavne pistole nosikem snadno okrouhas do rozmeru, ktery presne potrebujes. Jde to dobre.,,,

 

Poetickej překlep. Už vidím Zvědavku, jak to krouhá nosíkem...  :P


  • 0

#53 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 19:18

Jen si říkám, jakou budou mít tyčinky trvanlivost - delší zkušenost než cca půl roku tu nevidím.

 

Nemam to sice pomoci tycinky, ale mam opravu udelanou pred 4 nebo 5 roky a od te doby jsem to nemusel ani upravovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#54 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 20:59

Poetickej překlep. Už vidím Zvědavku, jak to krouhá nosíkem...  :P

Mno, já se nad tím asi zasmála ještě o něco víc - nosy totiž máme v rodině jeden lepší než druhý :D , takže bych ani tuhle variantu postupu zcela nevyloučila. ;)

 

Ovšem víc by mě zajímalo, čím opravoval Gord, že tlačítkko tak dlouho drží. Když už se do toho pustím, chci to udělat pořádně.


  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 21:25

:D Psal jsem to na tabletu, a ty automaticke korekce jsou casto roztomile!


  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 21:37

Průměr té tyčinky je 7 mm. Když je tlustší, tak se dá snadno ořezat. A čím se to přelepí, je mi úplně šumák, protože ten mrňavej terorista všechno odlepí a sežere.


  • 0

#57 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2016 - 22:22

nejen oregony trpí. toto je v2.0 se zaoblenými rohy na záplatě.

IMG_20160604_181037.jpg

IMG_20160604_181048.jpg

IMG_20160604_181106.jpg


  • 0

#58 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2016 - 18:41

nakonec jsem to hodil i na blog: https://www.mikrom.c...-garmin-oregon/ je tam víc fotek z opravy :)


  • 0

#59 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2016 - 22:16

No, já zrovna dneska říkala jednomu kačerovi, kterého jsem vezla z eventu, jak bezvadně jste mi tu poradili a jak tlačítko už nějaký měsíc pěkně funguje.
Opravoval ho při poeventovém posezení v červenci kolega CCI4695, přivezl několik koleček připravených z gumy a nelepili jsme, i když doporučené lepidlo jsem koupila - jen dvojí přelepení power tape.
Zatím spokojenost, ještě jednou děkuji všem poradcům.

PS: Vlastně díky zdejší zmínce o tyčinkách do tavné pistole jsem si s ní začala hrát = vyrobila jsem zatím z borovicových šíšek a doplňků pár věnců a svícínků, rozpracované jsou dva stromečky podle vzorů, co jsem viděla u známých na chalupě. Když to shrnu, tak mě rozbité tlačítko přivedlo k dalším výtvarným pokusům. :-) Opět se ukázalo, že všechno zlé je pro něco dobré. .-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 listopad 2016 - 22:21

  • 1

#60 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 16:18

Také už jsem musel opravovat. Náhradu vnitřku jsem si vytisknul přesně na míru z PLA a přelepil 1mm pryží gelovým vteřiňákem. Nechtěl jsem aby záplata vystupovala nad kryt (byla by náchylnější k odtržení) a tak jsem skalpelem vydlabal původní gumu a záplata je tak pěkně zarovnaná.

S estetikou jsem se až tak moc nepáral, on je už stejně tak omlácený že by to nemělo význam :)

P_20170325_110002.jpg

P_20170325_111735.jpg

 

 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama