Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#61 Fifinka s rodinou

Fifinka s rodinou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 8:31

Mně se osvědčil špalík lepidla do tavné pistole. Z něj jsem uříznul kousek asi 5 mm dlouhý, okrájel jej na potřebný průměr a po vložení do vypínače přelepil záplatou na kolo. Funguje bez problémů cca rok.


  • 1

#62 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 21:51

Díky za rady, stejné tlačítko napájení mi odešlo i u Dakoty 20 po pár letech a to jsem se o ni staral dost dobře. Buď jsem ji měl v pouzdru, na krku, v kapse nebo v ruce. 

Guma se začíná už drolit a tlačítko jsem musel nahradit vyřízlím kvádrem z tavné pistole a záplatou od kola. Snad to vydrží ještě dlouho.

Když si spočítám co navigace umí oproti mobilu, tak je docela drahá a stejně moc dlouho nevydrží.


  • 0

#63 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 7:03

Tak mě to taky už potkalo, na dovolené. Vyřízl jsem tu gumu nožem, opravil kapkou lepidla Freesole (na podrážky) a stejným lepidlem přilepil zpět. Je to hodně drahá oprava, to lepidlo stojí jak nejlevnější boty, ale protože jsem ho náhodou měl, byla oprava prakticky zadarmo a hotová přes noc.


  • 0

#64 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 7:34

Tak jsem si to už opravoval formou kouska tyčinky do tavné pistole a přes to záplatu na kola, ale nějak nemohu najít schopné lepidlo, co by dobře drželo na gumě i  plastu a bylo i pružné. Takže po pár měsících to pořád opravuji.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 23 červen 2017 - 7:35

  • 0

#65 Karelerak

Karelerak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 13:54

Opravu už mám několik let a pořád drží. Použil jsem záplatu na duši od kola a lepidlo ze stejné sady. Je důležité obě plochy odmastit a případně zdrsnit.


  • 0

#66 vass

vass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 9:53

Ahojte, potřebuju poradit co dál. Na Garminu Oregon 300 se mi časem prošoupalo a nakonec vypadlo gumové boční tlačítko on/off. Zaslal jsem ho do orig. servisu Garmin v Praze na výměnu tlačitka, příp. celého krytu. Z vyjádření servisu jsem hořce zklamán, je toto problém si v servisu takového značkového výrobce podržet nějake náhradní díly (kryty, těsněni, gumové tlačitka)? Přistroj funguje akorát už není vodotěsný a musím ho zapínat např. tužkou, abych se dostal na ten mikrospinač. Neporadili by jste mi co ted stím? Je mi líto ho vyhodit. Neexistuje nějaký neznačkový servis, ktery se tímto jestě zabýva? Přemyslim jestli se do budoucna vyplatí kupovat si zase další Garmin?  Měli jste někdo takový problém taky? Diky za info. -vass-

 

Vyjádření servisu: Dobrý den,
váš přístroj je bohužel neopravitelný.V tomto případě Vám můžeme nabídnout  Garmin Oregon 600 PRO  se slevou  za   6000  ,-Kč včetně DPH +dopravné a to výměnou za poškozený kus. U nového výrobku Vám poběží plná dvouletá záruka.
Prosíme o Vaše vyjádření
S pozdravem
Petr Kubelka
Servisní oddělení
Garmin Czech republic

 


  • 0

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 10:06

Tohle by ti nepomohlo?

http://www.ebay.com/...r-/232012933353


  • 1

#68 adrim.cz

adrim.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 10:17

Měl jsem podobnou závadu u GPSMAP 62 .... k mé spokojenosti mě to opravili v Gpscentrum.cz.  


  • 0

#69 vass

vass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 10:31

uz jsem se na to dival (y) je to sice pálka, ale zkusim pohledat rovnou cely kryt!


  • 0

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 10:40

Tohle je naprosto běžná závada, píšu, jak jsem to opravil pomocí lepidla na podrážky.


  • 1

#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 19:59

Oprava teto zavady je tu popsana nekolikrat i s fotodokumentaci. Tyka se to asi vsech Garminu (minimalne Oregonu a Dakot, ktere jsem uz opravoval).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 12 srpen 2017 - 10:41

...

Vyjádření servisu: Dobrý den,
váš přístroj je bohužel neopravitelný.V tomto případě Vám můžeme nabídnout  Garmin Oregon 600 PRO  se slevou  za   6000  ,-Kč včetně DPH +dopravné a to výměnou za poškozený kus. U nového výrobku Vám poběží plná dvouletá záruka.
...

 

Vyjadrenie servisu je v naprostom súlade s dnešným trendom jednorazových výrobkov. Prístroje sa navrhujú, vyrábajú a potom aj predávajú ako jednorazové. (Do prvej poruchy po záruke. A v záruke sa taktiež neopravujú, ale len vymieňajú za nové.) Akurát, že túto "dôležitú" informáciu predávajúci úmyselne zamlčí. Tento trend je vidieť úplne všade pri spotrebnej elektronike.


  • 0

#73 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 10:45

uz jsem se na to dival (y) je to sice pálka, ale zkusim pohledat rovnou cely kryt!

Mno, fakt bys opravu lehce zvládl - jen přečíst vlákno a vybrat variantu, která se ti bude nejvíc líbit. Je to asi tři týdny, co jsem se o tlačítku bavila s Garmiňákem - u nich už kryty prostě nemají. Na mém O450 jsme opravovali loni a GPSka v pohodě funguje víc než rok. 


  • 0

#74 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 12:21

Proč mi to zapínání u Garmina připomíná typické kurvítko....?

Jinak jsem členem klubu, akorát že já už asi dva roky zapínám propiskou, nějak se nemůžu dokopat k té opravě.

 

Nicméně že značkový servis prohlásí kvůli takové prkotině funkční navigaci v hodnotě několik tisíc za neopravitelnou, to mi hlava nebere.


  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 19:45

Nepripomina to kurvitko, to opravdu kurvitko je!

 

K tomu se da pripocitat trend, kdy se veci zamerne delaji tak, aby se spatne opravovaly. Ubyvaji sroubky, pribyva lepeni...

Prakticky Garmini priklad s vymenou displeje. U eTrex 30 proste odsroubujes desku, a vyndas ji i s displejem, ktery je usazeny v gumovem luzku a zacvaknuty dvema zapadkama. Pohoda na pet mionut.

U Oregonu 600 oddelas desku, a ziras na displej, co je prilepeny na digitizeru, co je prilepeny na sklo, ktere je prilepene v hornim krytu...


  • 0

#76 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2018 - 23:21

Ahoj,

čistě náhodou - neřešil někdo problém s vymačkaným tlačítkem na eTrex 30? Bohužel v mém případě se jedná o tlačitko "back" (pravé horní), které je v provozu daleko víc než nejčastěji uváděné tlačítko on/off. Jak jsem tak pročítal tohle vlákno,tak asi moc možností není :( , ale třeba přece jen měl někdo má s tímto typem zkušenosti.

Díky za jakékoliv info.  


  • 0

#77 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 6:45

Myslim, ze to bude stejne jako se zapinacim tlacitkem u vsech garminu. Pohledej zdejsi forum, jsou tu nejmene dve vlakna, ktera se tomu venovala. Treba tady  je nekolik moznosti nebo taky u mikroma. Obdobnym zpusobem jsem opravoval i Dakotu, tak je to jen mnohem mensi. Tak myslim, ze i u etrexe by to jit melo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 7:00

Jojo, je to uplne stejne. Na memstarem eTrex mi postupne takto odesla vsechna tlacitka. Dobre se na to hodi takove ty podlouhle ovalne zaplaty na duse. ;)


  • 0

#79 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 7:42

Tu gumu vyřízni, dej tam něco tvrdého, mě se osvědčilo uříznout kousek z plastové tyčinky do tavící pistole, a díru zase něčím zalep.


  • 0

#80 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 8:21

Dík za odpovědi. S tou záplatou na duše počítám ;) , spíš mi jde o velikost toho čudlu pod tu záplatu - přece jen ten oregon má ty tlačítka větší. Proto jsem se ptal jestli už to někdo řešil u eTrexu.

Prostě když už se v tom budu vrtat,tak ať  to mám všechno nachystané..  ;) 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama