Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#101 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 12:58

No když mluvíte o kurvítkách, tak já Garminy opustil už před 8-mi lety, když mne odešel asi čtvrtý na cínový mor  a začaly mne odpadávat součástky ve zdroji na plošňáku. Přecijen před lety i u nás byl mráz ololo -17 běžný. Kupodivu u mobilu se to nestává, tam jsem na cínový mor nenarazil. Možná je to tím, že mobil mosím v kapse, ale Garmina jsem nosil na popruhu batohu.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#102 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 13:39

Ja som na svoj staručký Garmin Oregon 300 použil na tlačítko pod záplatu dookola na správny priemer nožnicami  obstrihnutý silikónový špunt zo sluchátok do uší. Ten mi sedel aj výškou perfektne. Navyše je jemný, měkký a teda to jemné tlačítko, ten samotný mikrospínač na plošnom spoji namáhaný nebude......


Tak abychom to vrátili k tématu - mám také opraveno tyčinkou tavného lepidla a jsem rád, že jsem tam nedal měkčí materiál z jednoho důvodu - i s tímhle tužším mám obćas problém udělat dvoustisk, který jsem zvyklý používat. U toho měkkého silikonu si nedokážu představit, jak a jestli toto funguje ?
Až to budu opravovat příště ( :D), spíš si prohraju s přesnějším opracováním té tyčinky..
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#103 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 10:02

Mne to opravené tlačítko pekne reaguje na stlačenie. Nemusím na neho na silu tlačiť, stisk je presný, citeľný, ide mi to zľahka. Není to ani tak, že by sa pri každom priblížení palca k tlačítku hneď samo stlačilo. Ten silikónový špunt z audio sluchátok do uší ktorý sa dá na tých sluchátkach meniť sa v mojom Oregone 300 správa ako veľmi jemná protipružinka tlačítka.

Mikrospínač pekne cvaká a cítiť presný bod stlačenia, aj pri rýchlom slede viacerých stlačení. Dvojstisk je u mňa v pohodičke.


  • 1

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#104 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 13:44

Kdyžtak tady je 3D model výplně vnitřku tlačítka: https://www.tinkerca...ngs/krv7JSRaCW5  B)

  • Je to na Oregon 3xx, 4xx, 5xx
  • 3min tisku, tisknul jsem z PET-G.
  • Lícuje s tělem navigace, takže stačí jen přelepit nějakým flastrem. V horším případě gafa, v lepším vyseknuté kolečko z duše jako to dělám já.

GarminOregonButton.jpg


  • 3

#105 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 20:35

Pěkné a vzhledem k rozměrům to bude za pakatel. Když máš tiskárnu, proč ne? Já bych to ze dřevěné nebo plastové tyčky vypižlal taky za pár minut. Ale dělal jsem to ještě dráž, lepidlem freesole asi za dvě stovky. Opravil jsem s ním jedny podrážky (na krátkou dobu), toto tlačítko a pak mi ztuhlo v tubě.


  • 0

#106 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2020 - 9:50

no ještě mě napadlo, že by možná šlo použít Sugru, a rovnou to tím nějak zaplácnout/zalepit.


  • 0

#107 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2020 - 13:22

Kdyžtak tady je 3D model výplně vnitřku tlačítka: https://www.tinkerca...ngs/krv7JSRaCW5  B)

  • Je to na Oregon 3xx, 4xx, 5xx
  • 3min tisku, tisknul jsem z PET-G.
  • Lícuje s tělem navigace, takže stačí jen přelepit nějakým flastrem. V horším případě gafa, v lepším vyseknuté kolečko z duše jako to dělám já.

attachicon.gifGarminOregonButton.jpg

 

JJ podle tvého návodu jsem opravil dvě tlačítka na Oregonech. Vyseknuté a zabroušené kolečko z duše je super. Na vnitřek jsem použil jednou upravený vršek propisky a podruhé nějaké nožičky k routru z tverdé gumy. Obojí funguje několik let bez závady.

DOPORUČUJU!   B) 


  • 1
www.povetrnik.cz

#108 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 21:50

Odešla mi krytka tlačítka na Oregonu 650. Pročítal jsem toto vlákno, které je věnováno hlavně O300.

Přijde mi to tak, že ta díra se směrem dovnitř u O600 rozšiřuje - případná tyčka nahrazující tlačítko by neměla asi správné vedení. Opravoval někdo stejným postupem i O600/650? 


  • 0

#109 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 6:48

youtube mi našlo tohle - https://www.youtube....h?v=-bNOnhHrE9Y


  • 0

#110 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 6:52

Ten spalik je zespoda oprany o mikrospinac na hrane tisteneho spoje, a nahore je drzen tou trochu sisatou dirou v krytu. Kdyz je spravne dlouhy (to jest k klidovem stavu licuje s krytem), tak tam sedi jak pr... na hrnci. Nikam do strany to necestuje.


  • 0

#111 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 14:42

Před asi měsícem jsem dělal “nové tlačítko” na Garminu Edge 1000 společně s výměnou baterie. Jednoduše jsem vystříhal z gumy na gumování kvádr, který se dotýkal spínače na plošném spoji a končil v úrovni boku gps, gumu jsem pak zalepil tavnou pistolí, trochu jsem potom seškrábal vršek kvůli tuhosti stisku, chce to slabší vrstvu. Jsou to už dva měsíce a drží to výborně, vyzkoušeno i dvakrát v dešti

Přiložené miniatury

  • 3AFBAC38-5B05-4105-8404-E77D9706485B.jpeg
  • 86D9CD19-06C9-42C5-A5B9-72DCA48914CF.jpeg

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama