Přejít na obsah


Fotka

Pomník pilotům RAF v Praze - petice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 9:53

Nesouvisi to zrovna s krabickami, ale je zde plno lidi, kterym vrtule učarovaly a věřím,  že jsou si i vědomi hrdinství lidí, kteří seděli za kniply Spitu, Veloušů a Liberatorů . Je ostudne, jak se k nim zachoval stát  v 50 letech, ale bohužel  i Pražsky magistrat  Pha1 v teto neúctě k těmto hrdinum  zdařile pokračuje . Fascinuje mne s jakou blahovůlí ( mozná spíše za kolik a za co ) se povoluji různé černé a obludné stavby, nejenom v Praze, ale na teto kauze  urednici Pha1 musi nutne demonstrovat svuj "zásadni postoj" :-(

 

 

 

 

Petice pro zachování památníku československých pilotů RAF

Do roka musí zmizet památník československých pilotů RAF z parku na pražském Klárově. Rozhodli o tom úředníci stavebního úřadu Prahy 1 a pražského magistrátu. Městské části navíc za nepovolenou stavbu okřídleného lva hrozí až dvoumilionová pokuta. Konečné rozhodnutí po několika stížnostech a odvolání bude mít ministerstvo kultury.

 

 

http://www.petice24....skych_pilot_raf


  • 6

#2 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 10:39

Když by se ta hovádka na magistrátu radši zabývala tím, že z Prahy pomalu dělají město duchů, viz spousta opuštěných a nepoužívaných domů jak na václaváku, tak po celém centru. Začínají si koledovat o další defenestraci. Hlavně že po celém městě člověk čte stupidní hesla ala "vracíme vám Prahu", kterou předtím rozkradli.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 11 říjen 2014 - 10:39

  • 6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 10:41

tohle neni na petici, tohle je na to jit si tam sednout az ten pomnik budou chtit odvezt. "to malo" lidi si zaslouzi pomnik uz skoro 70 let, a je hanbou naroda,ze ho musel zafinancovat anglicky spolek. Ten co je nainstalovany na Klarove je vice nez hezky a pokud si na tom nejaky urednicek leci mindrak,tak by mel na hodinu letet.


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 11 říjen 2014 - 10:43

  • 10

#4 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 17:11

Shodou okolností jsem na něj dneska koukal. A považuju ho za jeden z nejzdařilejších, co nám poslední dobou vyrostl. Na rozdíl třeba od Antropoidu. Ale taky mě na Klárově napadlo, jestli v tom parčíku už není nějak přepomníkováno. Jestli by si nezasloužil nějaké důstojnější místo, k té vedlejší moderně mi to moc nesedí. Pokud si vzpomínám, to místo se řešilo už před instalací, právě pro odpor památkářů. Nejde o památník, ale jen o místo. I mě by se možná líbil víc někde na hraně Letenských sadů, aby zhlížel na Prahu zhora, jak je koneckonců u letců zvykem. Ale hlavně jako solitér, ne součást výstavky "Naše památníky".


  • 5

#5 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 19:25

Je fakt, že pohled na to náměstí se dvěma pomníky se mi zdá trochu "divnej".

http://zpravy.aktual...89002590604f2e/

Moc nerozumím tomu, proč si vybrali zrovna tohle místo, když pomník RAF je v sousedství zrovna tak výrazného památníku a tedy nevynikne ani jeden a přestože jim památkáři (aniž bych o nich měl obecně valné mínění) místo neschválili a navrhli jiná místa, pomník tam nakonec umístili....

 

 


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#6 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 23:05

Hele, ne že bych vám do toho chtěl kecat, ale není to náhodou tak, že Praha 1 potřebuje vyvolat řízení, aby mohla narovnat stávající stav? Mám pocit, že jsem o tom někde takhle četl... Někdy prostě musíš jít třeba i k soudu, jen abys narovnal nelegální stav.


  • 0

#7 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2014 - 10:58

No abych to shrnul - podivejme se na kauzu  zvenku a posloupně....

BRITSKÁ komunita sebere penize na pomník ČESKÝM pilotům RAF. 

Pha1 vydává povolení ( a tak mi to nepříjde tak nelegální)

Pomník odhaluje ministr obrany, člen generálniho štábu, hraje vojenská  kapela.

Nad hlavami prolétá Spitfire, před pomnikem sedí (protože uz jim nohy neslouži) ti, kteri se toho dozili .

Z Anglie přišly 3 miliony na pomnik a my se zmůžeme max  na dodatečnou hrozbu pokutou 2 miliony a silácky necitlivě  argumentujeme demontáži pomníku, poté co jsme si ho sami za velké slávy odhalili....

To že nám přijde přepomníkovano, to že nám to přijde po umělecké stránce "divné", přestoze přes ulici stoji urbanistický skvost zvaný Malostranská, věru citlivě vsazený  do zástavby,  o hotelu v zatačce nahoře a  ruskem kasinu za rohem nemluvě, neřeším - protože mi to příjde nepodstatné - to jsme si měli spíše uvědomit před odhalením .

Podstatné je pro mne to, že pomník za cizí peníze s pompou odhalíme a pak nám to  nějak najednou vadí.

To je  pro mne ten Absurdistan -  nebo jak z hry  Cimrmana - na Vánoce dostali jablko, aby ho na Štěpána vrátili .

Celá věc se měla řešit  podstatně jinak a citlivěji , ne poloveřejnou úřednickou válkou  a hlavně konstruktivně - tj. navrhovat řešení, ne bourat

To přeci nebyla žádná černá stavba, která se tam najednou přes noc objevila.

A jak asi vypadáme před těmi, kteří na ten pomnik dali penize, jaké pocity asi mají ti, kteří před tím pomníkem seděli, neni to pro ně hořké dejavu   ?

Odhalovaní pomníku-  v tom jsme dobří, ješte lepší jsme zřejmě ale v jejich strhavání a švejkování kolem toho ...


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 12 říjen 2014 - 21:28

  • 11

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 22:56

Nějaké oficiální prohlášení o odstranění stavby by nebylo?


  • 1

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 6:21

Podepsáno mám již dříve a upřímě řečeno mě kličky magistrátu nezajímají.

Je obrovská ostuda, že se piloti RAF dočkali pomníku až dnes a jestli na něj někdo sáhne, tak budu první, kdo vezme řetěz a připoutá se k němu.


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:03

Jenom doplním :

 

Pokudli někoho uráží formulace v původní  petici http://www.petice24....skych_pilot_raf ( tj zejmena v jiných diskuzích probíraná poslední věta ) ,

zde je verze kulantnější od Spitfire klubu http://www.petice24.... ... em_klarove

 

Ohledně oficiálního prohlášení o odstranění stavby - já o tom nevím a asi by to nebyla veřejná informace, která se automaticky hned  se objeví na NETu popřípadě  na webu iDnes.Na rovinu - myslím si,  že pokud by se již rozhodlo - tak by bylo  trochgu pozdě na jakékoliv petice.

 

Zajimave je to že ona konfliktnější petice - pro některé nezkousnutelná, má v tomto okamžiku 1754 podpisu a ta kulantní 888 ...

Netroufám si napsat o čem to svědčí .-)


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 15 říjen 2014 - 12:07

  • 0

#11 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:12

Pomnik na Klarove se mi libi, mam jej rad, jsem za nej rad a chci, aby tam zustal. Neda mi to ale a doplnim nektere informace:

Letci RAF maji jiz leta pomnik na namesti vedle Kulataku (Dejvicke namesti?). Neni tak hezky, ale je tam uz dlouho a rozhodne to neni tintitko.

Dalsi pomniky jsou rozesety po cele CR. Namatkou treba Kuttelwascheruv ve Svatem Krizi u Havlickova Brodu.

Mimochodem, na Klarove ma pametni desku gen. Janousek, velitel ceskych letcu a ostatniho personalu v UK.

Za sebe rikam: radeji at pamatnik projde radnym rizenim nez abychom se museli stydet, ze je na miste nacerno. Klicka to byla tehdy (zda nutna ci nikoliv, to je na jinou diskusi), nikoliv ted.

Prosim, neuvadejte nepravdive informace.
  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:29

Letci RAF maji jiz leta pomnik na namesti vedle Kulataku (Dejvicke namesti?). Neni tak hezky, ale je tam uz dlouho a rozhodne to neni tintitko.

 

Pomník na "Kulaťáku" není pomník letcům RAF, ale je pomníkem všem našim vojákům, bojujícím ve Druhé světové válce v zahraničí.

Prosím, neuváděj nepravdivé informace.

;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:48

Pomník na "Kulaťáku" není pomník letcům RAF, ale je pomníkem všem našim vojákům, bojujícím ve Druhé světové válce v zahraničí.

Prosím, neuváděj nepravdivé informace.

;)

Ehm... rádio Jerevan hlásí... informace je v podstatě pravdivá :D

Nejedná se ovšem o Kulaťák, ale o náměstí Svobody, a není to pomník vojákům, bojujícím v zahraničí, alebrž ČS.letcům, padlým v letech 39 - 45 v II. světové válce.


  • 0

#14 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:49

Kapso, neuvadim - myslis jine misto.
Ne na Kulataku, ale na namesti vedle Kulataku smer ambasady a Korunovacni ulice na Letne. Tedy ne pred Generalnim stabem, ale mezi zakladni skolou a radnici Prahy 6 (?).Nemam na mysli ten plameny sloup s mecem, ale padajici perute pod kterymi jsou na deskach uvedeni piloti 68., 310., 311., 312. a 313. peruti. A pak mozna i ti mimo ceskoslovenske perute a letky, ale uz je to dele co jsem tam byl. Uz vis, ktery mam na mysli? Tusim, ze princ Charles k nemu kdysi pokladal venec a byla o nem reportaz jak je strasne nepovedeny.

PS: Dekuji za zastani, Jacko :)
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:59

P.S: Dekuji za zastani, Jacko :)

Nejni zač, já jen aby se tu, prosím, náhodou neuváděly nepravdivé informace :D.

Při tý příležitosti jsem přemejšlela, jestli je nějakej rozdíl mezi padlejma Čs letcema v II. svět. válce a padlejma ČS. letcema z RAF. Bojovali ňáký naši letci za války ještě jinde, za jinou armádu?


  • 0

#16 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:06

Ano, v Polsku a ve Francii pred odchodem do UK, v SSSR a behem SNP. O te vychodni fronte je tendencni film z 80. let, ktery se jmenuje "Piloti".
No a samozrejme Slovaci a sudetsti Nemci za ty "spatne", ale to jen pro uplnost - jim ten pomnik asi nepatri.

Mam pocit, ze kdosi letal i v USA, ale bud treninkove nebo manipulacne, ne bojove.
  • 0

#17 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:11

Bojovali ňáký naši letci za války ještě jinde, za jinou armádu?

za Rudou a za slovenskou, možná jich pár sloužilo v USAF (nejsem schopen potvrdit).....a s největší pravděpodobností nějací Čechoslováci lítali i za Luftwaffe


  • 0

#18 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 17:06

Jenom doplním :

 

Pokudli někoho uráží formulace v původní  petici http://www.petice24....skych_pilot_raf ( tj zejmena v jiných diskuzích probíraná poslední věta ) ,

zde je verze kulantnější od Spitfire klubu http://www.petice24.... ... em_klarove

 

Ohledně oficiálního prohlášení o odstranění stavby - já o tom nevím a asi by to nebyla veřejná informace, která se automaticky hned  se objeví na NETu popřípadě  na webu iDnes.Na rovinu - myslím si,  že pokud by se již rozhodlo - tak by bylo  trochgu pozdě na jakékoliv petice.

 

Zajimave je to že ona konfliktnější petice - pro některé nezkousnutelná, má v tomto okamžiku 1754 podpisu a ta kulantní 888 ...

Netroufám si napsat o čem to svědčí .-)

Nařízení odstranění stavby je veřejný dokument vyvěšený na úřední desce (jak na internetu, tak na úřadu) po dobu 30 dní. Obsahuje všechny údaje, laicky řečeno "kdo, co, jak a proč".

Takže pokud se tímto způsobem angažuješ, předpokládám, že jsi obeznámen s právními důvody takového nařízení. 

Já to vidím tak, že bez širších znalostí je stvořena virtuální petice, něco jako "hurá akce".

Pokud tomu chceš věnovat energii, začni od začátku a ne od konce. 


  • 1

#19 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 17:33

O téhle možnosti se myslím mluvilo už před otevřením. Nejspíš zvítězila touha proslavit se otevřením památníku nad dodržováním pravidel. Teď je z toho ostuda, ať už to dopadne jakkoli.

Jen mě napadá - co když se zase někdo rozhodne, že se tam vejde ještě jeden a nechá ho postavit bez ohledu na památník letců a pravidla? 


  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 17:59

Podepsáno mám již dříve a upřímě řečeno mě kličky magistrátu nezajímají.

Je obrovská ostuda, že se piloti RAF dočkali pomníku až dnes a jestli na něj někdo sáhne, tak budu první, kdo vezme řetěz a připoutá se k němu.

Jdu do toho s Tebou! Když se sečtou naše hmotnosti, nebudou s tím odstraněním mít snadnou práci!


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama