Přejít na obsah


Fotka

THE DARK SIDE IS COMING SOON


Nejlepší odpověď kulhal , 22 říjen 2014 - 12:40

Všechno bylo už řečeno, nic nového jsem neobjevil, přesto přihodím i já svůj názor.

Už dávno jsem pochopil, že neexistuje jediný správný geocaching. Máme jednu platformu, jednoduchá pravidla, jeden název, statistiky. Ve skutečnosti tu však běží několik her vedle sebe: hra na FTF, hra pro sběratele, hra pro kutily, hra na objevování zajímavých míst, hra spolčovací (eventy a různá sdružení), hra na překonávání terénních či intelektuálních překážek, hra na co nejvíc nálezů ve statistikách a další. Tahle různorodost je základem úspěchu celého geocachingu. Každý si vybere to své, většina z nás se zapojí do více her, a naše zapojení v jednotlivých hrách se v čase vyvíjí. Zůstáváme na jedné platformě, ale často letos hrajeme úplně jinou hru než třeba vloni.

Vše je v pořádku dokud se hráči jednotlivých her dokáží navzájem tolerovat a respektovat. Problémy začnou vznikat v okamžiku, kdy se příznivci jedné hry začnou vyvyšovat nad ty druhé. T5káři ohrnují nos nad vším s T<4. Výrobci roztomilých dekorovaných krabiček se pošklebují nevzhledným L&L schránkám. Sběratelé CWG začnou povyšovat svá pravidla nad ta všeobecná. Milovníci vlastivědy mluví o pravém smyslu geocachingu (do téhle skupiny mimochodem patřím velmi často i já). A velmi často vzniká nepochopení mezi příznivci velkých čísel ve statistikách a těmi ostatními.

Za sedm let své hráčské existence jsem prošel snad všemi GC hrami. Vím, proč tuhle hru mám rád a vím, co je pro mě jen ztráta času. Mám kamarády mezi zarytými příznivci všech rozměrů této hry - a většinou je dokážu pochopit nebo si dokonce tu jejich hru občas zahrát. Nikdy jsem se sice nepokusil strávit celý den v autě se zastavováním a vyskakováním každých 161 metrů, ale neberu to těm, kteří to považují za smysluplně strávený čas. Hrají prostě svou hru, snad tu jedinou, kterou jsem si zatím nevyzkoušel.

Přesto powertraily a série nemám rád.

Prvním důvodem je to, že často narušují křehkou rovnováhu mezi naší hrou a vnějším prostředím. Hodně keší = hodně lovců, hodně lovců = vyšší riziko sporu s místními obyvateli, myslivci, ochranáři, trampy a dalšími uživateli krajiny. To ohrožuje nejen série a powertraily samotné, ale celou hru. Objevují se nová pravidla a regulace, které dříve nebyly nutné. Komplikuje se vztah s úředními autoritami, který je dnes založený jen na tiché toleranci.

Druhým důvodem je to, že ve velkém množství sériových keší se začínají ztrácet ty „obyčejné“. Třeba si nikdy neodlovím keš věnovanou kapličce u cesty ve východních Čechách protože se tomuhle koutu krajiny zdaleka vyhnu. Spousta dalších lovců si tu keš odloví, ale kapličky si ani nevšimnou a v logu se omezí na „díky za další ze série“ – což autora asi dost znechutí. Bohužel začínáme kopírovat vývoj, který jsem před 3-4 lety začal pozorovat v USA: Zelená vlákna proplétajících se powertrailů na mnoha místech zamořila mapu natolik, že u geocachingu vytrvali jen hráči jediné hry – té na počet bodů. Ti ostatní postupně odpadají, otrávení sériovou nudou. Powetrailem občas projede profesionální lovec bodů, ale turista, lezec nebo rodina s dětmi už plánuji své aktivity jinak než nad geomapou. Místní geokomunity se tomu sice snaží bránit různými způsoby, například vydávají tištěné průvodce po zajímavých keších, aktivně propagují seznamy doporučených keší – skutečnost je však taková, že geocaching v USA v posledních dvou letech upadá.

Bohužel si myslím, že k téhle situaci směřujeme i my. Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
214 odpovědí na toto téma

#101 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 10:25

Asi jsem divnej, ale nevidel bych to s tou vesnici a nocnim odlovem tak cerne, naopak, podle me nejvhodnejsi doba... Bydlim ve vsi u hlavni ulice a v noci spim a nepocitam kolik projede aut... Horsi jsou ozralove z hospod, diskotek a zlodeji! A v noci minimalni provoz a svetla viditelna na dalku ... No nic, nebudu to obhajovat, je mi to fuk ;) dalsi kdo by obhajoval radsi lovi, a zbytek ceka co se tu sustne aby resil "neresitelne".... ;) a pokud bude opravdu tak neskousnutelne mistnimi, tak zafunguje samoregulace jako napr. u Alkeho Vanocni serie.... tam nekdo tak dlouho likvidoval, az sla do archivu....

Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 19 říjen 2014 - 10:30

  • 0

#102 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 10:28

To by mne zajímalo, proč se rozčilujete, když někdo krade keše, když Vás tady tolik nabádá ke tomu ten PT prostě ukrást.

 

Jste prostě jen uřvaná nepřející xxxxxx !!!!

 

Nevím, proč se tady nesmí používat to slovo, když je to pravda.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 19 říjen 2014 - 11:35
editováno úrážlivé oslovení

  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#103 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 10:32

ještě k tomu FP systému: Když zaloguji FI na deseti prvních krabkách z PWT a ten jeden FP udělím třeba multince, následně FI na PWT smažu a znova zaloguji FI. Co se stane? Budu mít k dispozici další FP, přičemž u multiny už zůstane?


  • -2
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#104 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 10:36

 FX Nuclear: Souhlas... Jinak nejde vubec o to, ze nekomu se tenhle pseudogeocaching libi, to je fakt kazdeho vec. Zasadni pru*er je ale ten, ze mame "pul" republiky blokovany timhle a ubyva mista pro pekne kesky. Kdyz to takhle pujde dal, to budem zachvilu lovit vsichni PTcka? Kam az to muze zajit? Nad timhle by se revirnici meli zamyslet a nevymlouvat se na to, ze je to podle pravidel a oni s tim nic nesvedou. Tohle je cistej ceskej alibismus, prave revirnici maji tu moznost posoudit a rozhodnout.

 

 

Sykype (a mnoho dalších): [...] Předpokládám, že stejně jako u JTJPT vyvolá tahle série problémy a spory s místními. O to více mě překvapuje, že do toho stejní autoři šli znovu, i když museli zaregistrovat, jaké reakce a problémy jejich počin předtím přinesl.Pokud na tahle powertrail opět vyrazíme, tak na rovinu říkám, že to bude jen z toho důvodu, abychom získali do zásoby spoustu FP, které pak můžeme rozdat keším, které si to podle nás zaslouží. [...]

 

Je problém, že tam jezdí moc lidí, tak se tam pojedu taky podívat - ale "jen" kvůli FP? Tomu říkám alibismus...


  • 2

#105 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 10:40

Pro všechny. Jestliže chcete debatovat o PWT debatujte. Slušně. Vzájemné urážky zde tolerovány nebudou.


  • 1

#106 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:24

Dovolil bych si požádat to XXXXXXX, které mi zeditovalo příspěvek, aby tam o tom udělalo poznámku.

 

Děkuji.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#107 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:30

To by mne zajímalo, proč se rozčilujete, když někdo krade keše, když Vás tady tolik nabádá ke tomu ten PT prostě ukrást.


Pobavilo!!! Příspěvek jednoho člověka do diskuse, kde bylo zmíněno, že je zajimave, ze se zloděj keší zaměří na normál keše místo PT, je hned bernou minci pro někoho kdo si chce rypnout.

Ja to lovit nepujdu, jen si prostě myslím ze takovyhle monstroznosti jsou na naší malou zemi trochu velký sousto.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#108 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:33

Je problém, že tam jezdí moc lidí, tak se tam pojedu taky podívat - ale "jen" kvůli FP? Tomu říkám alibismus...

On není vždycky hlavní problém v tom, že je někde mnoho lidí. Daleko větším problémem je mnohdy to, jak se ti lidé chovají. U JTJPT byl jeden z největších problémů u obce Češov, kde kvůli nevhodnému chování kačerů a problémům s místními myslivci zanikla keš věnovaná nedalekým Češovským valům. Ale nemá cenu se tu přít. Tahle série je už na světě a bude hodně záležet na kačerech, kteří na ni zavítají, jestli se budou chovat tak, aby zbytečně nepřilévali olej do ohně a nedráždili tak místní usedlíky.


  • 4

#109 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:43

Omlouvam se kolombovi. Zřejmě tu o tom zcizení bylo víc příspěvků. Nestiham sledovat úplně komplet diskusi.

Na druhem odstavci trvam.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#110 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 12:21

Já nikoho nenabádám ke kradení keší.
Nikdy jsem to nedělal spíše naopak.
Ale co jsem napsal, myslím vážně. Pokud RW publikuje jen podle pravidel, není jiná šance jak se bránit. Kontaktovat autory nemá smysl, když to není jejich první počin, vědí co dělají. Třeba je to umístěné dobře a ničemu to nevadí. Já se nevyjadřoval k tomuto konkrétnímu PT.
  • -1
VSA

#111 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 13:37

 Pokud RW publikuje jen podle pravidel....

 

A co pravidlo v geowiki:

2. Před ukrytím jakékoliv geocache získej povolení vlastníka nebo správce pozemku bez ohledu na to, zda bude umístěna na soukromém či veřejném majetku. Přihlášením listingu geocache se zaručuješ, že máš náležité povolení ukrýt svoji geocache na vybraném místě.

 

Pochybuji, že PT má povolení od majitelů pozemků. U jednotlivých keší ho zpravidla reviewer nevyžaduje (to by taky skoro všechny neprošly), ale v případě PT jde bezpochyby o masivní zásah do krajiny a myslím, že by važadováno být mělo. A jelikož neexistuje precedens, nemůže se owner odvolávat na to, že u jiných keší souhlas nemusel být. Myslím, že tohle je jednoduchá možnost, jak PT neschválit.

 

K prvnímu pravidlu na geowiki:

1. Dodržuj veškeré místní zákony. To se týká jak umístění geocache, tak i přístupové cesty, nezbytné pro dosažení geocache. Od geocacherů se nesmí vyžadovat procházení místy označenými zákazem vstupu nebo obdobnými značkami.

 

existuje u drive-in PT určitá paralela: sice není povinnost PT lovit autem, ale je naprosto jasné, že u silničního PT to tak bude v drtivé míře. Pak kačeři "jsou nuceni" porušovat vyhlášku o silničním provozu, protože zastavování za účelem hraní nějaké hry koliduje s ustanovením o narušování plynulosti a bezpečnosti provozu.

 

Nejsem proti PT, na Vlečku nenechám dopustit a Dalmatiny bych navrhoval na geopočin roku (pokud jím třeba nebyl). Ale velmi mi vadí silniční PT, protože se na silnicích dost pohybuji a žádná hra tam prostě nepatří (Dalmatini jsou na silnici, ale zakladatelé volili vždy místa, kde se dá bezpečně zastavit).


  • 11

#112 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 14:40

Asi jsem divnej, ale nevidel bych to s tou vesnici a nocnim odlovem tak cerne, naopak, podle me nejvhodnejsi doba...

Tak to asi nemáš štěkavého psa. Jednou jsem (to ještě GC neexistova) rozštěkal v noci celou ves. Asi mě tam měli rádi. A to jsem jen prošel po silnici.


  • 0

#113 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 15:28

Plně se ztotožňuji z kritickými příspěvky. Hlava mi nebere, proč ta hrůza pokračuje. Byly-li problémy s předchozím trailem, jak je možné, že reviewer takový humus pustí? Já si myslím, že reviewer má určité moderovací možnosti a že není tak bezzubý, že musí pustit každou blbost. Jinde se smlouvá u jednotlivé keše, vyžadují se fotografie, svolení vlastníka, schválení místního úřadu, lesní správy, CHKO a já nevím čeho, a tady se pustí tenhle odpad sakumprásk celý. 400 keší... Co, >700...Co takhle svolení místních úřadů, do jejichž katastrů trail patří? Policie ČR, dopravního inspektorátu? Jaké jiné pravidla pro PWT? Že to není normální geocaching? Tomu nerozumím. Keš je publikována na gc.com a podléhá pravidlům úplně stejným, jsou to normální tradiční keše. Jsou pokradené, jsou tam náhradní krabičky, sáčky, neodpovídající logbooky, náhradní papírky, nebo jsou to úplně jiné, převezené keše z jiného místa, nebo tam vůbec nejsou? NA pro špatný stav keše, šmytec. Co vlastně jako komunita chceme? Aby byly všechny silničky obsypány petkami? K čemu je Čageo? Nemá moderovat vztahy mezi komunitou a veřejností? Byly problémy u předchozího trailu, Kdo se ho zastával? Proč se neustoupilo tlaku veřejnosti, byly-li stížnostI? Už dlouho nikde neříkám, že dělám geocaching, a už se za to před lidmi div ne stydím, protože obrázek, který si lidi o nás udělají z těchhle aktivit, bude ubohý. No copak TOHLE je to slavné hledání POKLADŮ? Tady ty pokradené krabky s papírky, to jsou ty slavné poklady? Ne, zastánci powertrailů, tyhle naše příspěvky nejsou blitím na powertraily, to je blití z powertrailů. Teda z takovýchto, nemám nic proti rozumným procházkovým či cyklosériím. Jinde šly různé i velké projekty do háje kvůli problémům, a teď se pustí toto. A ještě něco, ty úvodní citace mi přijdou neskutečně hloupé. Díkybohu, že tam není nic ode mne a lituju ty, kteří jsou s tímhle jakkoli spojování a chudák nebohý stokrát omílaný kapsa, kterým se to tam jen rojí.


  • 24

#114 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 15:34

Moje zkušenost s JTJPT jak jsem ho dnes zažila - rok od založení po návštěvě cca 1 500 kačerů.

Chtěla jsem si vylepšit profil, zatím mám maximum nalezených keší 20 a na další odznak potřebuji 50. Měla jsem z toho trochu obavy- rozježděné krajnice u lesa, spousty odpadků. rozhrabané okolí keší, když místní obyvatelé zahlédnou GPS, určitě mi začnou spílat a hrozit pěstí...

V 9 hod parkuji na doporučených souřadnicích u čísla 1 a nasedám na kolo. Les se probouzí, ptáci zpívají, zlátnoucím listím se paprsky slunce pokoušejí proniknout mlhou. Vyrážím na cyklostezku k Hájovně, keš mimo PT, po několika minutách se proti mně řítí auto. Kačer? Ne, to si místní zajeli do lesa pro dříví. Po zalogování kešky vyrážím na trail. Keše jsou podél cesty, kde je jen malý provoz, nevidím žádné známky, že by někdo vjížděl do lesa. Vedou k nim pěšinky, ale okolí je netknuté, jak by ne, když jsou všechny upevněny víceméně stejně, bez maskování. Nikde není třeba hrabat , přehazovat kameny a pitvat pařezy. Cesta pokračuje Svatojiřským lesem, užívala bych si ji, ale každých 200 m musím slézt z kola  a zalogovat.  :) Pak vesnice, tam keše nejsou  a zase les, hinty jsou dub, buk, modřín, borovice, už je poznám podle kůry. Les voní medem, táborákem a při logování slyším, jak padá listí. Takhle to pokračuje asi k 50. keši. Tam se cesta mění. Vede od vesnice k vesnici mezi poli, hinty jsou švestka a jabloň. Šlapu, občas potkám jiné cyklisty , na loukách se pasou ovce, koně a krávy- ty mají zvonce jako někde v Alpách. Krabičky jsou u silnice,  na místech, kde nemohou nikomu vadit a lze je zcela nepozorovaně zalogovat.  U 70. keše se otáčím zpět a autu - mám to 15 km, ještě se zastavím v Loučeni na náměstí v cukrárně. Dávám si zmrzlinu politou horkou čokoládou a kafe se šlehačkou. Zatímco čekám , až čokoláda ztuhne na křupavou krustu, čtu si zdejší forum a říkám si, jestli ti debatující vůbec vědí, o čem mluví. Jestli na tom trailu byli.

Jak píší owneři, ...krajina, kterou máme rádi.... a já celkem chápu proč. 


  • 8

#115 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 16:00

Moje zkušenost s JTJPT jak jsem ho dnes zažila - rok od založení po návštěvě cca 1 500 kačerů.....

 

To víš, že se tenhle trail dá lovit normálně. Mně se líbil Citecka-style, pěšky. I na kole by to šlo. Objel jsem na kole podobnou sérii su-brova pajda - tam to byla naštěstí "jen" padesátka. Na kole celkem v klidu. Nebylo to ale na silničkách kde je normální motoprovoz ono. Pěkná krajina se dá užít i jinak, než popojížděním autem, chce se mi říci, proti gustu žádný dišputát, ale ty potíže podle mne vznikají při autoodlovu. A to je to, k čemu tahle série láká - odlovit ty absurdní počty co nejrychleji, tedy autem. Kdyby se tyhle série lovily jen pěšky či kolem či koloběžkou, bylo by to aspoň trochu o něčem jiném. A ne, na tomhle trailu jsem nebyl. Ani jedna keš. Takže samozřejmě můžu blábolit nesmysly. Nevím, jestli se dokážu na něco takového přemluvit (ne, autem nikdy, to slibuju, to se nestane). Když jsem byl na jedné cyklosérii, snad v Chříbech, tak půlka vedla lesem po cyklostezce, ale horní část byla po silnici. Natrefil jsem na partu tuším slováků, kteří to jeli zde popisovaným a omílaným stylem autem. Krajnice, hrr, rachot, parta vtrhla do lesa jako stádo divých sviní, pařezy dostávaly na frak, volání, vlevo, vpravo, stání v nebezpečných místech. Prostě tohle NE, už tam mi to přišlo jako kravina a to ještě nebezpečná kravina. Proto jsem proti takovému vedení trailu. Nepíšeš, v jakém stavu krabičky jsou, já neloguji náhradní neoznačené chudáky, u kterých nevím, co jsem to našel. Tak abych z padesáti nelogoval tři. Je možné, že po roce už tam provoz utichl, a pokud jsou keše zaservisované a v pořádku, dá se to přežít či užít. 


  • 2

#116 pajkos

pajkos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 16:01

Podepisuju. Komu se to nelibi at sem proste nechodi a je to ne.


  • 0

#117 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 17:04

Těch 70 keší, co jsem našla je v pořádku, petky s logbookem, některé logbooky jsou skoro nové, jedna je jen pytlík s logbookem.

Co se týče provozu aut, napočítala jsem v lese asi 50 zaparkovaných aut - houbaři, tak si myslím, i kdyby kolem jelo o 20 nebo 30 aut za den víc, nikdo nemá šanci si toho všimnout. To mi víc vadili na polní cestě  mezi vesnicemi kluci co na terénních motorkách zkoušejí jet na maximum, to jsem radši vedla kolo příkopem. A že si někdo za vesnicí zastaví u švestky nebo jabloně- co na tom. Keše jsou fakt důsledně mimo obce, za poslední cedulí, kam není vidět.


  • 5

#118 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:34

Diskusi sleduji od začátku a dovolím si taky něco přidat.

První část PWT - JTJPT jsem odjel na kole na třikrát. Sice jsem začal v lednu, ale zcela souhlasím s Bubbu, suprová projížďka pohodovou krajinou. Keše mimo vesnici. Ty co byly v zastavěných oblastech i mimo a do PWT nepatřily jsem si odlovil taky.

Co mi vadilo: kačeři v autech, kteří zastavují bez ohledu na bezpečnost, kačeři, kteří přesunovali-výměnou keše, aby byl odlov co nejrychlejší, opravené silnice (ty ne), na kterých se pohodlně jezdí autem v co největší rychlosti (mudlové) - a těm vadí kačeři v autech, cyklisti, chodci. Opravdu jsem se s nimi setkal.

Vždyť si to děláme sami. Když plánuji,  tak volím ten "nejrozumější" prostředek. To samé jsem volil i s kolem - pokud byla keš v zatáčce, odložil jsem kolo do škarpy.

Dneska jsem projel i RPWT. Proč se na něj taky nestrhla vlny kritiky - kačeři v autech, parkování aut v nepřehledných zatáčkách? Tady sice není takový provoz, ale situace stejná.

Ale pobavila mě řidička (kačerka), kdy ode mě na dohled vyskočila z auta, zmateně pobíhala od stromu ke stromu, jako kdyby hledala smrček a pak konečně podřepla. Tak jsem radši počkal - nevěděl jsem jestli našla smrček nebo poklad.


  • 1

#119 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:53

Zatím co zde vládla hysterie, udělal jsem si vlastní power trial. Procházka 38 km, 9 krabiček nalezeno.

 

Ten PT zanic nemůže. 

 

Část JTJP jsem navštívil v lednu. Obešel jsem 203 krabiček, zalogoval 201. Šel jsem hlavně v noci. Skoro nikdo mě neviděl. Nikomu jsem nepřekážel. Těch 201 krabiček si budu hodně dlouho pamatovat. Líbilo se mi to. Vadí mi ty přišroubované držáčky ke stromů. Potěšilo, kdyby to bylo podél lesních cest.

 

Jestli půjdu na ten nový PT? Nevím. Ale jen proto, že se mi moc nehodí k plnění 360 challenge. A taky jsou jiné, pro mne lákavější sérky. Pokud půjdu, tak zase pěšky.

 

Původně jsem nechtěl nic psát, ale nakonec ať jsou příspěvky aspoň trochu vyrovnané.


  • 5

#120 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 19:04

 

...

Jen u jedne cache pri otevreni jsme meli deja vu, kdyz mistem nevedl jeste tracklog, ale uvnitr byl logbook s nasim razitkem. Holt nejaci chudaci, kteri nemaji cas na miste logovat a vse urychluji posunem logbooku do nasledujici pixly, logbooku odnekdud prenesli - zjistit, ze ktere cache nas presunuli se nam opravdu nechtelo, bylo to zrovna v miste, kam se dalo prijet z vice stran... 

 

americké nešvary u nás  :(


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama