Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

kde se naučit T5 stromovky

t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:23

...

Obávám se, že kdyby všichni zkušení lezci vzali úplně vážně všechno, co jsi napsal, tak dodneška nemám T5 stromovku ani jednu. Protože takovýho mamlase nešikovnýho, kterej jen někde vyjádřil touhu si to zkusit, by nikdo rozumnej s sebou nevzal. A kdybys to vzal úplně vážně ty sám, tak mi několik z těch T5, co mám, doteďka chybí :D.

 

On ne každý má ty možnosti a je taková držka, aby se iniciativně a snadno seznámil, ne každej bydlí v oblasti, kde se dělají T5 eventy, nebo vůbec jakýkoliv eventy, a navíc - pokud zatím fakt nikoho neznáš, stejně se jen tak nedozvíš, jestli tomu, s kým jdeš lézt, můžeš nebo nemůžeš důvěřovat, a to platí navzájem - ze strany toho nováčka stejně jako ze strany toho zkušenýho. Jak jsi správně napsal, dobrej lezec ani dobrej instruktor se nepoznají ani z toho, že mají založenou nějakou divokou stromovku, ani z toho, že pořádají T5 event, ani z toho, že těch keší mají hodně. Zeptat se na fóru považuju za stejně dobrej způsob jako zeptat se kdekoliv jinde, třeba na eventu. Stejně si ty rady pak každej musí přebrat sám a zvážit je, protože zodpovědnost má nakonec každej svéprávnej jedinec sám za sebe.

 

A navíc - třeba takovej výše zmíněnej Ludvajs je u mě pan lezec, hluboce si ho vážím, respektuju ho a důvěřuju mu, když mi řekne, co a jak mám na stromě dělat. Ale napodobovat ho v tom, jak leze on, poukazovat na bezpečnostní (nebo nebezpečnostní? :D) opatření, který používá, když leze sám, a zkoušet to po něm, to bych teda fakt nikomu nedoporučila. Aspoň do chvíle, než mu naroste chápavý ocas nebo křídla :D. Protože prostě, jak praví klasik, "quod licet Iovi, non licet bovi" :D (co se hodí pro Joviše/Jupitera - nejvyššího z bohů, to se nehodí pro vola).


  • 0

#42 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:46

Jo, to asi nemas. Jenze to vsechno co tu pisu jsou pravidla ktery by si mel clovek uvedomovat. Ne ze je nemuze nikdy prekrocit, ale mel by vedet ze existujou, mel by vedet kdy je porusuje, jak moc je porusuje a proc. Taky si vzpomen ze jsem te vzal jen na peclive vybrany kese, neco jsem odmitnul, nebo se z toho vykroutil. No a taky ja tak nejak pocitam ze za tebou stojej vsichni svati, takze vlastne o nic nejde :)


  • 0

#43 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 14:44

..... Ale napodobovat ho v tom, jak leze on, poukazovat na bezpečnostní (nebo nebezpečnostní? :D) opatření, který používá, když leze sám, a zkoušet to po něm, to bych teda fakt nikomu nedoporučila. Aspoň do chvíle, než mu naroste chápavý ocas nebo křídla :D. Protože prostě, jak praví klasik, "quod licet Iovi, non licet bovi" :D (co se hodí pro Joviše/Jupitera - nejvyššího z bohů, to se nehodí pro vola)....

 

 

a PS - a hlavně mu nedělejte dole na laně zajišťovací uzel, když skáče ve 30-ti metrech ze stromu na strom :-)


  • 1

#44 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 20:24

Modrak mě asi špatně pochopil. Měla jsem na mysli, že když instruktor sám založil keše na stromech, ví velmi dobře, co kačer, který má zájem o T5, potřebuje vysvětlit a vyzkoušet. Do toho se úplně každý instruktor možná neumí tak vžít. Přirovnání s autoškolou je podle mě trochu mimo mísu.


  • 0

#45 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 8:25

je zajimavy,jak kazdej pise neco jinyho..hold krasa geocashingu..kazdej si najde to svoje...co se tyce partaku na lezeni(coz je podle me zaklad spolu s kvalitnim vybavenim),tak obcas je problem sehnat-ja osobne neznam ze sveho okolo(příbram) nikoho-bohuzel:(...treba se tu nekdo najde;)..

"Lezouci" kačeři se na příbramsku vyskytuji... Jen jsou videt asi vic ve skalach.. :-) V nedeli bylo na Rovisti krasne..


  • 1

#46 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 9:19

Modrak mě asi špatně pochopil. Měla jsem na mysli, že když instruktor sám založil keše na stromech, ví velmi dobře, co kačer, který má zájem o T5, potřebuje vysvětlit a vyzkoušet. Do toho se úplně každý instruktor možná neumí tak vžít. Přirovnání s autoškolou je podle mě trochu mimo mísu.

 

A nebo jen zatim diky chybam ktere delaji nebo spatnym navykum nespadli. To ze nekdo umi vylezt na nejvyssi strom v okoli neznamena ze umi lezt bezpecne.

Nerikam ze je to pripad dotycneho, ktereho neznam, jen upresnuji proc to kolik zalozil kesi neni podstatne pro novacka co chce lezt.


  • 0

#47 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 9:22

Je tady hezké, jak se píše o tom, kde a jak se naučit lézt. Doporučoval bych projít taky nějaké odborné texty (volně stažitelných je docela dost)


  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 10:28

Nepřijde vám, že z toho děláte ale fakt děsnou vědu? B)


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama