Přejít na obsah


Fotka

Kešky výletovky (Bookmark)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#81 svatymeluzin

svatymeluzin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 9:41

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li se plánuje aktualizace a doplnění bookmarku Kešky výletovky ?

Je pro nás vítanou inspirací při plánování všech výletů. fakt si ho ceníme! Bylo by fajn, kdyby se doplnil o nové kešky :)


  • 0

#82 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 15:48

Ahoj, vědomě oživuji staré vlákno, protože bych na něj v novém stejně odkazoval.

Pro plánování jednodenních výletů často používám tenhle bookmark (zobrazený na geogetí mapě). Několik let však nebyl aktualizován, proto se poohlížím po jiném zdroji. Nemáte někdo tip na bookmark s podobným zaměřením, který obsahuje i keše založené v posledních letech?


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#83 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 9:43

Ahoj,

 

bohužel BML Kešky výletovky už asi pomalu skomírá, což je škoda. Byl to povedený bookmark a o žádném jiném, který by měl přesně ten samý okruh zájmu, nevím. Jsou tu ale relativně podobné bookmarky. Hodně jich je na dálkové procházkové keše. Z nich je nejznámější

I cesta je cíl od DrakMraka: pravidelně aktualizovaný, více než 200 keší s délkou od 5 km výše. Jedu podle něj už pár let a je mi skvělou pomůckou při plánování výletů. :-) Drak tento BML převzal ze starého:
I cesta může být cíl aneb bookmark pro dálkoplaze od PaWcz: již nedoplňovaný, najdeš tam snad jen o pár archivek víc.
Zajímavé cyklokeše od Dany8: BML soustředěný na cyklovýletování.

Tematicky lehce vzdálenější je BML
Nejroztahanější multiny od woy23: mimo klasických výletovek sdružuje krabice, které mají rozfrcané waypointy po všech čertech, a tak se spíš počítá s etapovitým sběrem indicií. Což ovšem také může být námět na zajímavé putování. ;-)

Vím i o pár zahraničních bookmarcích na dlouhé keše, kdyby někdo chtěl.

Bohužel nevím o žádném pravidelně aktualizovaném bookmarku, který by sdružoval keše s terénním luštěním. Multimysterky, úkoly a šifry v terénu... Takový bookmark bych sledovala docela ráda, kdyby někdo o něčem takovém věděl, nechť napíše.

Snad Ti tenhle můj stručný výčet alespoň trochu k něčemu bude.
Tak přeji pěkné výletování.

 

___

EDIT:
Jo a ještě mě napadlo:
Jak jsi napsal, že to máš zobrazené na mapě Geogetu, tak existuje i možnost, jak zobrazit BML na mapě GC, pokud jsi PM: necháš si vygenerovat BML jako PQ, která se negeneruje žádný den v týdnu, a tu už můžeš standardně na mapě zobrazit. Pokud majitel BML něco přidá či ubere, hned to uvidíš.


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 11 únor 2019 - 9:50

  • 2

#84 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 23:44

Já bych uvítala samostatnou sekci ve Fóru tipy na výlet.
Kam je dávat nyní, když je těch podkategoríí spousta? Např.
-Jednodenní výlety z Prahy/Brna/Plzně...
-Cyklovýlety
-Výlety s kočárkem
-Víkend vlakem mimo ČR
-Výlety za kulturou
-Čundr
.
.
.
  • 0

#85 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 0:51

 

Bohužel nevím o žádném pravidelně aktualizovaném bookmarku, který by sdružoval keše s terénním luštěním. Multimysterky, úkoly a šifry v terénu... Takový bookmark bych sledovala docela ráda, kdyby někdo o něčem takovém věděl, nechť napíše.
 

 

No opravdu - koukám, že Pražský chytrák svůj bookmark Terénní mysterky dokonce smazal. Zbylo po něm jen toto vlákno.

A úplně snadno se už nedá najít ani podobný, bohužel také neaktualizovaný Nepitomé otazníky od PaWcz (ten člověk mi tu chybí).


  • 0

#86 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 8:16

Bookmark Terénní mysterky jsem používal. Také mi podobně zaměřený seznam chybí, zejména delší multimysterky bývají mými nejoblíbenějšími kešemi. Zkouším teď něco podobného dát dokupy, ale podobných keší moc nevzniká a mnohé jsou již v archivu. Na rozdíl od jiných typů totiž nemívají dlouhou bezúdržbovou životnost.

 

I cesta je cíl od DrakMraka: pravidelně aktualizovaný, více než 200 keší s délkou od 5 km výše. Jedu podle něj už pár let a je mi skvělou pomůckou při plánování výletů. :-) 

 

Díky za tipy, hlavně tenhle bookmark vypadá hodně zajímavě. Určitě budu používat.

 

Jak jsi napsal, že to máš zobrazené na mapě Geogetu, tak existuje i možnost, jak zobrazit BML na mapě GC, pokud jsi PM: necháš si vygenerovat BML jako PQ, která se negeneruje žádný den v týdnu, a tu už můžeš standardně na mapě zobrazit. Pokud majitel BML něco přidá či ubere, hned to uvidíš.

 

Koukám, že to jde i na mapě GC.com, ale Geogetí mapka je přeci jen komfortnější. Výlety se mi nejlépe plánují nad turistickou mapou od Seznamu se zobrazenými kešemi včetně trasových bodů. A to poskakování ikon patřících k jedné keši je zejména u dlouhých multin k k nezaplacení


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#87 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 8:31

Koukám, že to jde i na mapě GC.com, ale Geogetí mapka je přeci jen komfortnější. Výlety se mi nejlépe plánují nad turistickou mapou od Seznamu se zobrazenými kešemi včetně trasových bodů. A to poskakování ikon patřících k jedné keši je zejména u dlouhých multin k k nezaplacení

Pomocí GME je možno dostat Seznamáckou turistickou (a spoustu jiných) i do mapy na GC.com.

Ale z geogetu přes jeho mapu nebo (v mém případě) keškomapu je to lepší kvůli práci s trasovými body (všechny, jen k určité keši, jedním klikem přepínat, animovat související, atd.).


  • 0

#88 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 9:16

V předchozích dnech jsem se pustila do vytváření bookmarku na multimysterky a keše s luštěním v terénu. Zatím je velmi nehotový a je toho v něm stále málo, dnes přidám nějaké tipy od DrakMraka a zkusím doplnit některé popisy ke keším.

Bookmark zde:
Multimysterky aneb bookmark pro hračičky
https://www.geocachi...px?code=BM65699

Můžete mi sem zatím napsat tipy na doplnění BML. :-)
  • 2

#89 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 10:22

V předchozích dnech jsem se pustila do vytváření bookmarku na multimysterky a keše s luštěním v terénu. Zatím je velmi nehotový a je toho v něm stále málo, dnes přidám nějaké tipy od DrakMraka a zkusím doplnit některé popisy ke keším.

Bookmark zde:
Multimysterky aneb bookmark pro hračičky
https://www.geocachi...px?code=BM65699

Můžete mi sem zatím napsat tipy na doplnění BML. :-)

Juuuu, je tam i moje :-)


  • 0

#90 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 10:27

Sice krátká ale v době mého odlovu to byla bomba https://coord.info/GC1GFJP


  • 0

#91 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 11:02

Díky za práci na obnovení, také mě překvapilo, že původní bookmark je smazaný.
V rychlosti mě napadá zatím tahle parádička: https://coord.info/GC2DKRE .


  • 0

#92 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:22

Docela mě překvapilo, že tam je i jedna má podzemní :-).

Jinak já bych tam určitě dal Letterbox TDK (Tajemství dobrých kamarádů) GC27JBJ Sice není dlouhá, ale zážitek úžasný... Asi nejlepší série, co jsem kdy lovil.


  • 0

#93 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 20:39

Bookmark zde:
Multimysterky aneb bookmark pro hračičky
https://www.geocachi...px?code=BM65699

Můžete mi sem zatím napsat tipy na doplnění BML. :-)

 

Bookmark multimysterek můžeš obohatit o několik kousků z Plzeňského kraje:

 

GC360GA Naláká už vtipný listing.
GC27EBT Jedna z nejlepších keší, jaké jsem našel. Jednoduché luštění na výchozích souřadnicích odhalí cestu k finálce, kde je třeba trocha kuráže.
GC373XJ Jednoduchá multimysterka pro děti.
GC5VGP4 Nevím, jestli chceš zařazovat i bonusovky k sériím terénních mysterek. Tohle se od klasické multimysterky liší tím, že na každé zastávce je kromě šifry prozrazující další souřadnice i logbook postupové keše.

  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#94 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2019 - 7:20

Pro milovníky těžších multimystery (i >500 km v terénu) + letterbox od tutuscz - Zastavení...

Hezky zdokumentováno tady: https://coord.info/GC81H4K  :D


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#95 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2019 - 11:18

Jsem si stoprocentně jistý, že tohle v  jeho bookmarku nebylo.. Ono to nejspíše bude i jediná tradička..:-), je to trail, ale  owner slibuje cca. 58 km po hřebeni Bílých Karpat, což ji dle mého do výletovek právem řadí.. https://www.geocachi...f1-e837eee79039


  • -1

#96 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2019 - 14:28

GC1QMAY - pro mne nejkrásnější krušnohorské údolí
GC6EAJW - tamtéž
GC1PT5M - příměstská divočina a krásné provedení
GC3EA84 - krásné provedení, procházka lesem
GC18FY1 - krásné provedení, procházka lesem
Určitě si vzpomenu na další.


  • 0

#97 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 0:37

I cesta je cíl
---------------------

cestacil.jpg

Ahojte Čtyřhranka mě tu pěkně zpropagovala :D takže zatím mě to furt baví a rád přidám cokoliv co v seznamu není a má to aspoň trochu slušné parametry viz bookmark: https://coord.info/BM2Q4AB

 

No a trochu jiné grafické provedení je na mých stránkách: http://www.drakmrak....o:start:cciltab

 

Samozřejmě přidání dalších keší jsem nakloněn a nemůžu vědět a znát všechny :)


  • 2

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#98 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 16:16

Kdykoli se k tobe podivam na ten seznam, objevim kesku, kterou bych si hned dal ;-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 únor 2019 - 16:16

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#99 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:56

Já jsem na tom úplně stejně, jako gord. Takže moc díky za práci se seznamem spojenou!!!


  • 1

#100 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 23:16

Není zač i já tam mám pole neorané :D


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama