Přejít na obsah


Fotka

Powertraily


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 M+Z TEAM

M+Z TEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 8:01

Zdravím,

 

chtěl bych se zeptat, jaký powertrail by stál za odlov. Mám na mysli nějaké zajímavé krabičky, hezké prostředí atd. To vše aby nebylo moc daleko od železnice. Dík za názory!


  • 0

#2 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 8:19

GC57FQD


  • 3

#3 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 9:10

Kousek od České Třebové je Semanín GC50CEE, pěkná pěší procházka, cca 20 km. S kočárkem jsme to šli necelých šest hodin (už to s kočárkem nikomu nedoporučuji :D ), ale jak jsem koukal, tak je to celkem obvyklý čas. Z 95% se jde lesem...


  • 1

Taddeo.png


#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 9:16

Trochu protikladné požadavky :-)

 

Doporučil bych tohle http://coord.info/GC42630

 

A tohle http://coord.info/GC3VNET

 

A určitě tohle http://coord.info/GC37EJ4

 

A asi bych doporučil i oblasti kolem http://coord.info/GC2ZA69

 

Jak to tam je s vlakem, to nevím. Doporučuji přibalit jízdní kolo. Do toho Polska si přibal i člun a věci na T5 keše.

 

Jestli jsi chtěl PT v ČR, tak to fakt nevím. Poslal bych naše tvůrce na povinnou exkurzi na tyhle.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 10:01

Jestliže chceš něco, co stojí za odlov, tak zrovna tohle je super, úžasné krabičky a nádherné prostředí, zastávka pár set metrů od nejbližší keše, co víc si taky přát... http://coord.info/GC38GQ3 Jen to teda akorát není naštěstí PWT, ale tobě určitě nejde o body, když hledáš nějaké pěkné keše.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 05 listopad 2014 - 10:20

  • 1

#6 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 10:19

Jestli je 11 keší už powertrail, tak tady jeden pěkný začíná: GC4REV6


  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 10:42

Pro PM a daleko od dráhy - GC4HM2A


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 11:19

Už jsem slyšel definici, že co má sto a víc keší, je power trail a co má méně, je série...


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:24

V jiném vlákně umístil mh.mail podle mého názoru perfektní definici power trailu:
 

... Když se podívám na mapu a tam uvidím dlouhého „hada“ z tradiček, který věrně kopíruje silnici
....


Pokud vycházíme z této definice, tak ti asi nikdo nedoporučí žádný jako pěkný. To ostatní jsou různé série po lesích a polích a tam už se určitě pěkné najdou. Jsou i několikastovkové série po lesích a horských cestách v krásné přírodě, které by nálepkou PT byly značně dehonestovány.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 05 listopad 2014 - 13:26

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:31

Pokud vycházíme z této definice, tak ti asi nikdo nedoporučí žádný jako pěkný. To ostatní jsou různé série po lesích a polích a tam už se určitě pěkné najdou. Jsou i několikastovkové série po lesích a horských cestách v krásné přírodě, které by nálepkou PT byly značně dehonestovány.

 

Ty moje odkazy všechny vedou na PT, které vedou po lesních a polních cestách. Nebo po zrušené železnici. A pokud ty německé vedou podél silnice, tak je tam oddělená cesta pro cyklisty.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 16:37

Jestli je 11 keší už powertrail, tak tady jeden pěkný začíná: GC4REV6

Tohle je spíše "série keší," než klasický powertrail.  :) 
 


  • 0

#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 17:25

Patří to spíš do geodepresivního vlákna, ale vrazím to sem. Náhodou jsem zavítal okem na geomapu kolem jihokorejského Soulu. Drsný pohled:
 
Soul.png

 

Nejšílenější je město/čtvrť vpravo dole. Tam jsou posázeny všechny ulice pěkně pravidelně. Asi jako součást pouličního osvětlení... :ph34r:


  • 5

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 19:18

Už jsem slyšel definici, že co má sto a víc keší, je power trail a co má méně, je série...

 

Moje definice je, že pokud by každá jednotlivá keš obstála samostatně - to jest, že má něco víc než jen bod (aspoň samostatný listing + zajímavost v podobě místa či historie, nebo tak něco), pak to beru jako smysluplnou sérii. Pokud ne, tak je to PWT a je jedno, jestli je těch keší tisíc nebo deset a taky je jedno, jestli je v lese, nebo ve škarpě u silnice.

 

Patří to spíš do geodepresivního vlákna, ale vrazím to sem. Náhodou jsem zavítal okem na geomapu kolem jihokorejského Soulu. Drsný pohled.

Nejšílenější je město/čtvrť vpravo dole. Tam jsou posázeny všechny ulice pěkně pravidelně. Asi jako součást pouličního osvětlení... :ph34r:

 

Takto je docela děsivej pohled ....  :(


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 21:34

Soulu jsem si taky před časem všimnul. Stejné věci jsou i v USA, celé ulice obtažené.

 

Zajímavé taky je povšimnout si, jak je to tam pestré, tolik typů keší se jen tak nevidí  :blink:  Až je mi jich líto.


  • 1

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 21:44

Jen tak letmo jsem se podíval po světě: Tokio, Mexiko, Ottawa. Všude mraky tradiček (v Ottawě i nějaký ten obrazec z mysterek) a ty tradičky srovnané pěkně do řad jako vojáci. Letterbox nebo dokonce wherigo aby člověk hledal lupou, to už je moc velká složitost. Až si tak říkám, jestli se z Česka nestává něco jako skanzen geocachingu.


  • 3

#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 21:47

Jo, na celým výřezu je asi 5 multin a 4 mysterky. Kampak se nám vytratila chudinka idea přivést krabicí lidi na zajímavá místa...? Jedině, že by to v případě Soulu byla obzvlášť dlouhá cesta dlážděná zelenými body až tam někam do dáli za jednou zajímavostí...

Zlatej drsnej českej geosever z houštinou mysteriózna z kloubů vymknutou, to vám teda povím...

Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 21 leden 2015 - 22:42

  • 0

#17 brejtak

brejtak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 22:23

tenhle je taky dost povedený a člověk se u něho místy docela zapotí http://coord.info/GC4A2AC


  • 1

#18 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 1:21

Vsimate si, ze tam nejsou mysterky? Kraaaaasa.... lusteni je na ....


  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 7:42

Soulu jsem si taky před časem všimnul. Stejné věci jsou i v USA, celé ulice obtažené.

Zajímavé taky je povšimnout si, jak je to tam pestré, tolik typů keší se jen tak nevidí  :blink:  Až je mi jich líto.

 

Bohužel je to tak, i když třeba centrum New Yorku je na tom ještě docela dost dobře. Nicméně je vidět, že o nic jinýho jak tradičky tam skoro nikdo nestojí. Třeba přímo na Manhattanu je fakt pěkný Wherigo Roosevelt Island, který je jednoduchý (dal jsem to i já se svojí velmi, velmi slabou angličtinou) a přitom je pěkně udělaný i zajímavý (pro odlov je nutno použít místní lanovku), prostě pohodová procházka k pěknému majáku, o kterém spousta lidí ani neví. Přesto to wherigo dosud odlovilo jen 70 lidí a to je přitom 4 roky staré a pohyb lidí je tu samozřejmě značný ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:46

Možná byste se měli tedy nad sebou zamyslet. Asi od této hry očekáváte úplně něco jiného než drtivá většina hráčů. A ještě trpíte spasitelským komplexem ;)

 

Plaček proti PWT je tady, že by je na prstech (i nešikovný truhlář) spočítal. Od keše očekáváte místo, kde si sednu na zadek a na které půjdu celý den divočinou. Listing aspirující na pulitzerovu cenu a pixlu, že by ji ani Přemek Podlaha nevyrobil. A musí být plná puků.

 

Říkat vám, že když se vám to nelíbí, můžete přestat hru hrát, keše které vás nebaví nelovit a tak podobně je zbytečné. Ne, vy tady budete jak na kolovrátku brečet. Ale pak se potkáme v terénu, že podtržítko z Jaroměře. A on kosí PWT jak o život. Ale na to má originální výmuvu: "abych měl FP pro hezké keše" (nějakou tisícovku má odlovenou, takže nělik set FP má a hezkých keší je přeci málo). No dobře, je to trapná výmluva, ale budiž. A pak se koukneš, co loguje - FP nedává, jen 5 hvězdiček na GCvote. Že by mě skaut lhal nebo lže sám sobě?


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama