Přejít na obsah


Fotka

Powertraily


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:58

To já jestli to vyjde, se na podzim chystám s přítelkyní na Nový Zéland..a tram je krabiček...doufám že také hezkých..

Ani mi je to všechny nechtělo vykreslit....

 

 

Přiložené miniatury

  • Nový Zéland_keše.jpg

  • 0

#22 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:02

A jinak mě se docela líbila tahle série..není to úplně PWT ale zato hezká procházka. I když bych to spíš doporučil na jaře, až začnou stromy kvést  ;)

 

 

ale jak tak teď koukám na poslední logy tak sérii je v troskách....owner se nestará  :(


  • 0

#23 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:16

Holt ta naše malá zemička středisková, byla vždycky tak trochu výjimečná :D jsou to másla středověký a k nám se budou jezdit učit, jak ten geocaching hrát :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#24 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:46

Možná byste se měli tedy nad sebou zamyslet. Asi od této hry očekáváte úplně něco jiného než drtivá většina hráčů. A ještě trpíte spasitelským komplexem ;)

 

Plaček proti PWT je tady, že by je na prstech (i nešikovný truhlář) spočítal. Od keše očekáváte místo, kde si sednu na zadek a na které půjdu celý den divočinou. Listing aspirující na pulitzerovu cenu a pixlu, že by ji ani Přemek Podlaha nevyrobil. A musí být plná puků.

 

Říkat vám, že když se vám to nelíbí, můžete přestat hru hrát, keše které vás nebaví nelovit a tak podobně je zbytečné. Ne, vy tady budete jak na kolovrátku brečet. Ale pak se potkáme v terénu, že podtržítko z Jaroměře. A on kosí PWT jak o život. Ale na to má originální výmuvu: "abych měl FP pro hezké keše" (nějakou tisícovku má odlovenou, takže nělik set FP má a hezkých keší je přeci málo). No dobře, je to trapná výmluva, ale budiž. A pak se koukneš, co loguje - FP nedává, jen 5 hvězdiček na GCvote. Že by mě skaut lhal nebo lže sám sobě?

Je zajímavé, že si tu stěžuješ na Romana, jak se jen trapně vymlouvá, že sbírá keše pro FP, stačí však krátký pohled na statistiku, kde lze snadnou cestou zjistit, kolik jich rozdal, je to více jak 82% FP, které měl (ty máš sice 93% rozdáno, ale to není v tomto případě nijak podstatné). Takže v tom žádné výmluvy nevidím. Tzn. kdyby nebyl na pár PWT, tak už nejspíš žádný ani nemá.

 

Sám si tedy odlov PWT takhle neobhajuju, prostě když je chuť, na něco kratšího klidně i vyrazím. A ano, od keše obvykle očekávám něco, co mě pobaví/potěší/překvapí/poučí/zabaví, ale určitě není třeba aby tam byly všechny výše popsané nezbytnosti.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 22 leden 2015 - 9:53

  • 2

#25 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:47

Vsimate si, ze tam nejsou mysterky? Kraaaaasa.... lusteni je na ....

 

Zřejmě na to, aby si mohli zaluštit (vylézt na strom, potopit se na dno přehrady, setkat se v hospodě, atd.) nepotřebují geocaching.


  • 0

#26 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 10:16

Ono obecně je mnohem pohodlnější starat se o díkyzabodovky, o které se většinou ani starat nemusím a jejich výroba je mnohem lehčí a proto jsou jich takový kvanta a proto není pulitzerovka na každém rohu :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 11:33

Ono obecně je mnohem pohodlnější starat se o díkyzabodovky, o které se většinou ani starat nemusím a jejich výroba je mnohem lehčí a proto jsou jich takový kvanta a proto není pulitzerovka na každém rohu :)

 

Nebo o PWT, o kterej se zpravidla nikdo dál nestará, protože je to "spotřební zboží", které jde po "splnění úkolu" stejně do archivu ....


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 12:06

To já jestli to vyjde, se na podzim chystám s přítelkyní na Nový Zéland..a tram je krabiček...doufám že také hezkých..

Ani mi je to všechny nechtělo vykreslit....

 

Jak si myslíš, že v tomhle měřítku vypadá Evropa...?!?  :P


  • 1

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 14:28

Možná byste se měli tedy nad sebou zamyslet. Asi od této hry očekáváte úplně něco jiného než drtivá většina hráčů. A ještě trpíte spasitelským komplexem ;)

 

Plaček proti PWT je tady, že by je na prstech (i nešikovný truhlář) spočítal. Od keše očekáváte místo, kde si sednu na zadek a na které půjdu celý den divočinou. Listing aspirující na pulitzerovu cenu a pixlu, že by ji ani Přemek Podlaha nevyrobil. A musí být plná puků.

 

Říkat vám, že když se vám to nelíbí, můžete přestat hru hrát, keše které vás nebaví nelovit a tak podobně je zbytečné. Ne, vy tady budete jak na kolovrátku brečet. Ale pak se potkáme v terénu, že podtržítko z Jaroměře. A on kosí PWT jak o život. Ale na to má originální výmuvu: "abych měl FP pro hezké keše" (nějakou tisícovku má odlovenou, takže nělik set FP má a hezkých keší je přeci málo). No dobře, je to trapná výmluva, ale budiž. A pak se koukneš, co loguje - FP nedává, jen 5 hvězdiček na GCvote. Že by mě skaut lhal nebo lže sám sobě?

 

Nelžu ti, jen mám už delší dobu u počítače pár úkolů a mezi nimi je přiřadit části keší odlovených v loňském roce FP-čka. Stalo se to tak, že jsem trochu neměl čas na logování, tak jsem logoval přes FN a automat, a jeden čas až asi s 2 měsíčním zpožděním a stále se nemůžu dokopat k prolezení fotek z té doby. Když jsem se teď podíval na to období, je to zhruba od loňského dubna do začátku loňského října. Pak už jsem zase FP začal přiřazovat. Přitom mi zrak padnul i na jednu pěkně provedenou kešku na jednom z vrcholů navštívených v listopadu a říkám si, proč jsem té nedal FP-čko, rozkliknu ji a koukám, že jsem asi zapomněl, je to Tvá keš a hodnocení mám 5* na GCVote. Moc se tímto omlouvám za opomenutí, že jsem zapomněl přidat i FP-čko. Poslal jsem ti ho zpětně...

Ty ostatní snad stihnu projít, až se přestěhujeme a budu mít doma projít s fotkami nálezy.

 

Jinak sice PWT nemusím, ale nemám taky rád neodlovené kešky blízko mého bydliště. Je to asi jako když máš doma něco, co sice není dobré, ale je ti to líto vyhodit... Nemám ten morál jako Kapsa, abych je dával do Ignore listu a nesbíral je. Proč ti však tolik vadí, když řeknu, že bych raději, aby nebyly? Je to asi jako s houbami... Daleko raději mám klouzky, praváky, růžovky, ale když najdu plantáž babek, seberu je prostě také, i když vím, že to není takový zážitek... Byl bych raději, kdyby jich bylo méně, byly hezčí, ale když už jsou blízko místa, kde zrovna jsem, tak si je seberu. Ovšem, abych na ně jezdil Xset kilometrů daleko, to zase ne...

 

(Na rovinu, aby mě hned někdo nenařkl z nějaké lži, že nelovím série dál od domova, mám odloveno i pár sérii dál od domova při různých dovolených a výletech, když jsme byli poblíž. Jedná se o projížďky či procházky na kole).

 

 

Nebo o PWT, o kterej se zpravidla nikdo dál nestará, protože je to "spotřební zboží", které jde po "splnění úkolu" stejně do archivu ....

 

Tady nemůžeš paušalizovat... V tomhle se musím zastat třeba autorů JTJPWT - Co vím, když jsme ho lovili, tak ho částečně opravovali, a pak vzhledem ke zdejší diskuzi jsem se ze zvědavosti párkrát díval, tak byl PWT opravovaný vícekrát, takže nějakou údržbu určitě dělali... Ale je to asi podle toho, jak který PWT a série. Znám série, které vypadaly po pár měsících naprosto hrozně.


  • 2

#30 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:26

No ony PWT jsou takový steroidy statistik. Poměrně rychle a s nesrovnatelně menším úsilím nahoníš pěkný objemy, akorát ta kvalita, ta kvalita, ta tam jaksi schází...


  • 5

#31 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:43

Jak si myslíš, že v tomhle měřítku vypadá Evropa...?!?  :P

Ještě víc krabiček :lol:  Ale je jich tam hodně i když to přiblížíš, sem to nečekal viď. Tak mi nekaž radost :P

 

Ale počkej jaký budou luxusní..už to vidím někde pěkně pod vodopádem..jinde zase na tajný pláži...pošlu foto ;)


  • 0

#32 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 16:16

Ještě víc krabiček :lol:  Ale je jich tam hodně i když to přiblížíš, sem to nečekal viď. Tak mi nekaž radost :P

 

Ale počkej jaký budou luxusní..už to vidím někde pěkně pod vodopádem..jinde zase na tajný pláži...pošlu foto ;)

 

Hele, neštvi, jo...  ;) Taky bych se tam rád podíval. Na chvilku, tak na měsíc, dva... :P

Ten jihozápadní výběžek South Islandu vypadá úžasně i na mapě...!


  • 0

#33 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:00

Ještě víc krabiček :lol:  Ale je jich tam hodně i když to přiblížíš, sem to nečekal viď. Tak mi nekaž radost :P

 

Ale počkej jaký budou luxusní..už to vidím někde pěkně pod vodopádem..jinde zase na tajný pláži...pošlu foto ;)

 

 

Moc luxusu tam nečekej. Spousta keší je tam jen tak někde v městském parku a navíc mikro. V přírodě to obvykle plácnou na nějaké šíleně zamudlené místo nebo naopak do pralesa, bažin. Jo a pozor - je tam hodně velká úmrtnost geocoinů i brouků.


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 22 leden 2015 - 17:01

  • 0

#34 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:25

Tady nemůžeš paušalizovat... V tomhle se musím zastat třeba autorů JTJPWT - Co vím, když jsme ho lovili, tak ho částečně opravovali, a pak vzhledem ke zdejší diskuzi jsem se ze zvědavosti párkrát díval, tak byl PWT opravovaný vícekrát, takže nějakou údržbu určitě dělali... Ale je to asi podle toho, jak který PWT a série. Znám série, které vypadaly po pár měsících naprosto hrozně.

 

Možná máš pravdu, ale nekřič hop, počkejme za 2 - 3 roky, co z něj zbude ....  ;)

 

No ony PWT jsou takový steroidy statistik. Poměrně rychle a s nesrovnatelně menším úsilím nahoníš pěkný objemy, akorát ta kvalita, ta kvalita, ta tam jaksi schází...

 

Taky pěkná definice, souhlas, přesně to kopíruje i současný stav části společnosti - rychle, snadno a hlavně co nejvíc bez ohledu na kvalitu (a nemyslel jsem to jen na kešky). :mellow:


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#35 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:59

...současný stav části společnosti...

 

Tohle klišé fakt miluju! Vždycky když ho od někoho slyším, hned se osypu...  :(

 Taková kravina - vždyť součástí té "společnosti" jsi přece mimo jiné i ty, ne? To jako naříkáš nad vlastním stavem? 

 

Omlouvám se za OT. ;)


  • 0

#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:20

Tohle klišé fakt miluju! Vždycky když ho od někoho slyším, hned se osypu...  :(

 Taková kravina - vždyť součástí té "společnosti" jsi přece mimo jiné i ty, ne? To jako naříkáš nad vlastním stavem? 

 

Omlouvám se za OT. ;)

 

Vždyť jsem říkal "části společnosti", žádná společnost totiž není 100% homogenní se 100% shodnými obecnými postoji. To, že jsme všichni v jedné zájmové skupině, jednom státě, nebo na jedné planetě, případně že tvoříme jednu "společnost" ještě neznamená, že musíme mít všichni na všechno stejný názor. Prostě část společnosti má nějaký postoj a jiná část společnosti třeba i diametrálně odlišný.

 

Sorry, ale nevidím v tom žádnou kravinu, tak to prostě v reálném životě je.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 21:38

Můžeme si tu brečet, jak chceme, stejně je to na prd. Ten náš podkrkonošsko-labskonížinný PWT má beztak stovky lovců, Korejce k vytvoření multiny nepřinutíme a Američany dál jak dvacet metrů od silnice nedostaneme. Zajímavé ale je, jak jsou cizinci překvapení úrovní českých keší, jejich pestrostí, kvalitou a obrovskou nabídkou nejrůznějších kombinací typů, terénů, obtížností, denních i nočních. Oni zavzdychají, jak se tady máme a pak jedou domů, aby obtáhli další okresní silnici. :-)


  • 3

#38 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 21:40

......Jo a pozor - je tam hodně velká úmrtnost geocoinů i brouků.

OT       To mi měli kliku, náš TB našel na NZ Čech!


  • 0

#39 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 22:46

@Roman - tak trochu se známe. Já to myslel spíš tak, že by možná bylo lepší tady tolik nemlátit prázdnou slámu a jít do toho terénu. Tam to pak vypadá většinou úplně jinak, než zdejší teorie. A abych tady jen tak nevykřikoval do tmy, tak jsem uvedl tebe, ale platí to pro daleko větší skupinu. Ostatně, už jsme se o tom jednou i bavili a nemám problém to zopakovat. Tím jsem tě samozřejmě nechtěl lustrovat, kde a kolik FP rozdáš, natož si o nějaké říkat. Ale OK, pokud to je takhle a k měsíci logování přibude i měsíc odměňování, proč ne.

 

@Smrk (a ostatní) - Tak tak, projeďte se po světě a budete obdivovat krásu českých PWT ;)


  • 0

#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 23:37

Můžeme si tu brečet, jak chceme, stejně je to na prd. Ten náš podkrkonošsko-labskonížinný PWT má beztak stovky lovců, Korejce k vytvoření multiny nepřinutíme a Američany dál jak dvacet metrů od silnice nedostaneme. Zajímavé ale je, jak jsou cizinci překvapení úrovní českých keší, jejich pestrostí, kvalitou a obrovskou nabídkou nejrůznějších kombinací typů, terénů, obtížností, denních i nočních. Oni zavzdychají, jak se tady máme a pak jedou domů, aby obtáhli další okresní silnici. :-)

jj. ted jsem v Bostonu a nestacim se divit. Vsude samy tradicky, mikro. Napriklad pohozeny v parku v krovi. Na mistech kde se neda vubec hledat, jak je to zamudleny. Multin je v celym meste a okoli asi 10. Mysterek taky jen par. Neco jsem vylustil, ale docela me presla chut je objizdet, kdyz jsem hned na druhy dal DNF a zjistil ze kes je rok bez nalezu. Pritom je lehka (D3.5), ale proste tady na to nikdo nechodi. Je to takovy cely divny, moc jsem to nepochopil. Uz abych byl doma :-)


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama