Přejít na obsah


Fotka

Powertraily


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 8:27

jj. ted jsem v Bostonu a nestacim se divit. Vsude samy tradicky, mikro. Napriklad pohozeny v parku v krovi. Na mistech kde se neda vubec hledat, jak je to zamudleny. Multin je v celym meste a okoli asi 10. Mysterek taky jen par. Neco jsem vylustil, ale docela me presla chut je objizdet, kdyz jsem hned na druhy dal DNF a zjistil ze kes je rok bez nalezu. Pritom je lehka (D3.5), ale proste tady na to nikdo nechodi. Je to takovy cely divny, moc jsem to nepochopil. Uz abych byl doma :-)


Jojo, v Kanadě je to stejny... Samý dikzabodovky a tradicky. NE že by mi tradicky vadily, ale jejich úroveň je příšerná. Většina (pokud nejsou v centru) je nalezena Max. 6-7 za měsíc. Já osobně mám v jedny TB už 3 měsíce, potom co jsem ho vypustil v létě ve Vancouveru.

Tento příspěvek byl upraven od Onybazmek: 23 leden 2015 - 8:28

  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#42 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 9:52

Fuj, co to je za pravěk :D Dávej na sebe pozor, třeba tam stačí říct "wigo" a když jim to budeš chtít vysvětlit, budou tě chtít upálit za čáry :D .


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#43 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:26

Ale to přece není pravěk. To je prostě návrat ke kořenům geocachingu, respektive setrvání u nich  :rolleyes: 

 

Přeci je už i tobě nad slunce jasnější, že v této hře jde a vždy především šlo najít na zadaných souřadnicích schovanou cache. Takové ty vopičárny okolo toho jsou jen úlitba bohům ;)


  • 3

#44 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:34

Vše má svůj vývoj, i geocaching ;)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#45 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:36

V kořenech geocachingu žádné obtahování ulic obřích měst není. Nevím, jak se sem dávají obrázky, ale mrkněte třeba na Denver a oddalte mapu. GC2BEM0


  • 2

#46 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:41

Podíval jsem se na několik amerických měst, v každém je několik trailů, ale i když jsou třeba pět let staré, mívají něco kolem třiceti nálezců za rok. :-) 


  • 0

#47 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:41

Modrák: nechceš jim tam na rozloučenou udělat taky ňákou tu pěknou a výživnou čelenku, třeba na matrix, aby tě chovali v milé vzpomínce? :D :D :D


  • -1

#48 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 10:54

 Takové ty vopičárny okolo toho jsou jen úlitba bohům ;)

 

Jenže bez těch vopičáren okolo by mě to už přestalo bavit a geocachingu bych asi nechal.


  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#49 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 13:21

V kořenech geocachingu žádné obtahování ulic obřích měst není. Nevím, jak se sem dávají obrázky, ale mrkněte třeba na Denver a oddalte mapu. GC2BEM0

 

 

Tak zrovna v Denveru zadne traily nejsou. To cos tu dal za priklad jsou kese uz mimo mesto, kde uz neni temer zadny ruch (kdyz nepocitam prelety letadel a praci na mistni skladce). :)  Neco podobneho muzes videt jizne od Denveru u Colorado Springs.

 

A jen pro zajimavost, vychodne od Denveru muzete videt obrovsky geoobrazec.


  • 0

#50 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 13:39

A jen pro zajimavost, vychodne od Denveru muzete videt obrovsky geoobrazec.

Móóóc pěkný. Okolo "Dalmatinů" by se to pěkně vyjímalo. Snad někoho nenapadne prdnout něco podobnýho k nám. Asi by se už taky těžko hledalo volný místo.

GC5280D

 


  • 0

#51 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 13:52

No když se na to podíváme matematicky tak:
 
Plocha republiky je: 78 866 km²
Plocha kterou zabírá jedna cache je: 0,0210 km²
Možný počet cache na celou republiku pak vychází:3 755 523 cache. :wub:  Ve skutečnosti to nebude víc jak 3 200 000 cache.

Délka siniční sítě je: 55 752,6km (dálnice + rychlostní komunikace + I + II + III třida)
Při vzdálenosti 161m je možne umístit 346 289 cache v jednom nepřerušeném PWT :o  nebo 3 462 PWT po 100ks cache. Ale ve skutečnosti to nebude víc jak 200 000 cache nebo 2 000 PWT, což bude dáno blízkým souběhem silnic a křižovatkami.

Jen zajímavost, pokud by jedna vybavená PETka stála 30 Kč, tak by celý tento PWT stál jen 10 milionů a to zas neni tak moc ;) .

Takže pokud ty dvě čísla odečteme (3 755 523 - 346 289), tak stále ještě zůstává plocha pro 3 409 234 cache mimo silnice :D . Ve skutecnosi to bude cca 2 800 000 cache. Jen bude nutné pro každou cache ujit minimálně 140m od silnice :( .

Takže s tou volnou plochou to zatím není až tak špatne, tedy pokud by se z celé republiky nestali kačeri. To by pak měl nárok na založení jen každý třetí, muselo by se zakládat v přesné šestiůhelníkové síti a cache by se označovaly pořadovým číslem šestiůhelniku ve směru N a E. :)


  • 5

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#52 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 13:54

Móóóc pěkný. Okolo "Dalmatinů" by se to pěkně vyjímalo. Snad někoho nenapadne prdnout něco podobnýho k nám. Asi by se už taky těžko hledalo volný místo.

GC5280D

Já bych řekla, že to celkem "umělecky" zapadá do tý čtverečkový S-J / V-Z silniční sítě. Jakož i do dalších vhodných škatulek :D . Musim říct, že z mnoha důvodů jsem ráda, že v tý zemi nebydlím :D.


  • -1

#53 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 14:20

Jak to tak sleduji, tak ten střed Evropy je v geocachingu tak jakoby příjemně osvícen a gc tu má nějaký smysl, ne jen nějaké bezduché honičky za body :) No asi to není náhoda, že byla i v minulosti Evropa centrem určité kultury a promítá se to i do tohohle.
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 14:28

Jak to tak sleduji, tak ten střed Evropy je v geocachingu tak jakoby příjemně osvícen a gc tu má nějaký smysl, ne jen nějaké bezduché honičky za body :) No asi to není náhoda, že byla i v minulosti Evropa centrem určité kultury a promítá se to i do tohohle.

 

Takto se na to bude divat Čech (a nekteri jini Evropane), ale Amici se zase budou podivovat nad extremnim mnozstvim modrych otazniku a budou si rikat, jak ma ten jejich GC nejaky smysl, protoze oni prece chteji lovit a ne sedet a lustit hodiny za pocitacem. ;) Proste oni maji radi body, velke geoobrazce, PWT tak si je tam delaji. :-)

 

Na druhou stranu musim rici, ze treba nejlepsi kanalovku jsem zazil prave ve Statech, v Coloradu. Obecne pak staci vypadnout z mesta do lesu, hor atd. a kvalita kesek je uplne o necem jinem.


  • 1

#55 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 15:02

Fuj, co to je za pravěk :D Dávej na sebe pozor, třeba tam stačí říct "wigo" a když jim to budeš chtít vysvětlit, budou tě chtít upálit za čáry :D .

Zrovna wigo jsem tu jedno dal a bylo vyborny.


  • 0

#56 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 15:24

Modrák: nechceš jim tam na rozloučenou udělat taky ňákou tu pěknou a výživnou čelenku, třeba na matrix, aby tě chovali v milé vzpomínce? :D :D :D

Myslis jako ze kdyz maj tak radi ty obrazce, ze bych jim mohl udelat obrazec z poradnejch challengi? Treba takovej prostrednicek?


  • 1

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 16:53

Zrovna wigo jsem tu jedno dal a bylo vyborny.

No vidíš, a já měla za to, že ty máš všechny wiga světa na ignore listu :D!


  • -1

#58 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:19

Zkus Vořechovic trail (kolem ŽST Sychrov na trati 030). Má asi 111 keší, každá z nich má vlastní listing s komiksovým stripem s tématikou geocachingu a s vysvětlujícím textem. Keše jsou v malebné krajině Českodubska, resp. Podještědí.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#59 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:30

Tak přecijen podstata GC je si myslím vyhnat lidi ven. V tom jsou zahrnuty tradičky, multiny, lettry, wiga, earthky a to jakékoliv. Omáčka navíc, že se člověk něco dozví je u všeho příjemný bonus navíc. U mysterek je speciální kategorie, že se člověk občas u D5 nedostane ven jak je rok dlouhej, proto by neměly být na zajímavých místech pro nadšence do chození. Každý si prostě najde to své.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#60 iq18

iq18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2015 - 15:56

Získal jsem v půlce července 4 dny volna v kuse a doma vycházky !!!! (zázrak) Chtěl bych je nějak nesmyslně využít, poraďte mi nějaký vysoko položený PWT v Alpách nebo Dolomitech, který stojí za návštěvu.  (klidně se můžete i přidat)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama