Přejít na obsah


Fotka

alternativa chirpu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#41 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2014 - 15:44

Dnes mi zrovna jeden Chirp dorazil, takže na jaře jedna nová keška s chirpem vyskočí.


  • 1

#42 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2014 - 18:08

koukám že se to tady celkem rozjelo, sem zvědavý na vaše výtvory. Já pustím NFC cache už nějak po novém roce, ted stím nechci otravovat ani rewievra...přeci jen je to také člověk a asi řeší Vánoce jako každý  ;)


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 22 prosinec 2014 - 18:08

  • 0

#43 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 9:40

Pokud by někdo na tuto starou diskuzi narazil, mohu doporučit BlueGEO: http://www.waldi.cz/bluegeo


  • 0

#44 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 12:26

Podle mapy 7 zařízení v ČR. Je vidět že o to není zájem, stejně jako o Chirp. Jako zpestření hezké, ale dlouhodobě to nikoho nezajímá :)


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#45 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 12:46

BlueGEO (dále jen BG) jsem si chtěl vyzkoušet vloni ve Zlíně. Asi půl kilometru od vysílače se však odporoučela základní deska mého telefonu (zjištěno zpětně v servisu při reklamaci), takže z toho nebylo nic. Problém BG je, podle mne, hlavně cena. Investovat skoro tisícovku do jedné keše je pro řadu kačerů prostě příliš moc. Pokud by cena byla třeba čtvrtinová, pravděpodobně by keší využívajících BG bylo po republice mnohem více.

Do určitého bodu by bylo BG porovnatelné s NFC - zajímavost a ozvláštnění GC. Ale cena několika NFC tagů je v řádu desetikorun.


  • 2

#46 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 12:47

BlueGEO je zajímavá alternativa, nicméně jsem slyšel i problémy se schválením keše s BlueGEO ze strany Rica 


  • 0

#47 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 14:23

BlueGEO je zajímavá alternativa, nicméně jsem slyšel i problémy se schválením keše s BlueGEO ze strany Rica


To je dobra lec neuplna informace.Jake byly ty duvody??

O BLUGEU jsem uvazoval, ale cenou jsem byl odrazen. Za pulku ok, ale takhle tam radeji dam NFC
  • 2

#48 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 10:52

fatbozz: Aktualizovat seznam BlueGEO keší se mi nedaří, uznávám. Ačkoli se za poslední rok prodalo 120 ks BlueGEO keší (minulý týden jsem odesílal 40 ks:   https://www.facebook...767346760019208 ), nemám zpětnou vazbu o tom, kde se nakonec zveřejní. 

A pokud by t obylo jen těch 7 keší jak píšeš, je pro komunitu větší příspěvek, než Tvá jediná keš, o kterou se nestaráš  ;) 

 

KulisekW: Škoda, že se nepodařilo. BlueGEO ve Zlíně je docela povedená, snad příště.

S cenou je to náročné. Obzvláště, když to člověk dělá pro zábavu. Však to znáš, každá sranda něco stojí a žádný investor by do BlueGEO nešel, když zjistí, jaký je zisk  :) (popravdě,  zkoušel jsem to a cena BlueGEO by musela být dvojnásobná  ;) ). Když spočítám celkové náklady, tak jsem se s BlueGEO dostal do "černých" čísel teprve nedávno.

 

PaJa-trb: Nejen ze strany Rica, ale ze strany všech Reviewerů je z počátku vždy problém  :)  Oni revieweři nechtějí nic, co neznají. Takže když neznají BlueGEO, automaticky hned ownerovi píší, že mu keš neschválí. Není to o tom, že by si nejprve něco nastudovali, že by se zeptali mě nebo přímo na Geocaching HQ, ale nekompromisně to hned zamítají... Taková česká vlastnost  :) 

Ale stejné je to i v zahraničí (teď to řeším s revírníkem v Polsku. Tamní revírník se ale nejprve ptá, než vydá stanovisko :) ). 

BlueGEO jsem předem konzultoval s Geocaching HQ a oni ho scvhálili jako tzv. "wireless beacon" a požadují, aby keš s BlueGEO měla ikonu "wireless transmitter", měla BlueGEO jako fyzický waipoint a neobsahovala reklamu. 

Naši Revírníci si k tomu vymysleli ještě následující omezení (které ale pro ostatní, např. CHIRP, neplatí  :D ) http://www.reviewer....i?s[]=bluetooth

 

BlueGEO - platí všechny výše uvedené podmínky pro bezdrátové technologie a dále:

  • termín BlueGEO nesmí být obsažen v názvu keše.
  • listing nesmí obsahovat odkaz na web výrobce.
  • listing nesmí obsahovat logo BlueGEO ani žádnou reklamu na produkt.
  • listing musí obsahovat odkaz na vhodné aplikace pro odlov BlueGEO pro obě nejrozšířenější platformy (Android i IOS) a zmínku, že kromě specializovaných aplikací BlueGEO, lze použít i libovolnou aplikaci typu „bluetooth terminal“.

  • 0

#49 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 13:45

Achjo, tady mi to neda nereagovat, kdyz se tak navazis do revieweru. Ono je to trochu jinak nez jak to pises.

 

-revieweri maji presne dana interni pravidla, jak maji postupovat. Existuje napr. seznam povolenych aplikaci, ktere muzeme schvalit a pokud prijde neco noveho tak nezbyva, nez aby si owner u GS vyzadal povoleni.

 

-i tobe to nejdrive GS zamitl a az si splnil jejich pozadavky (napr aplikaci pro IOS), tak tomu teprve dali vyjimku

 

-to co je vyzadavano splnit pro publikaci BlueGeo je presne to co po nas vyzaduje GS. Jde o komercni aktivitu, ktera vyuziva geocaching a tam si to HQ opravdu hodne hlida. Takze tu prosim nesir bludy, jakoze si rw neco vymysleli. I pro nas je daleko jedodussi kes publikovat nez se s ownery dohadovat. Stoji nas to pak jen daleko vic nervu a volneho casu :-(


  • 3

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#50 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 8:59

Achjo, tady mi to nedá nereagovat, když i Reviewer píše takové věci...

 

Nejprve chci říci, že jsi mezi Reviewery vyjímka a děkuji Ti za Tvou práci, kterou pro komunitu děláš. O tom není sporu. 

 

"-i tobe to nejdrive GS zamitl a az si splnil jejich pozadavky (napr aplikaci pro IOS), tak tomu teprve dali vyjimku"

 

S tímto nemůžu nejen nesouhlasit, ale je to jasná lež!

Ta zpráva je určitě od Reviewera Rico, který na GS psal sám a to tak debilně (omlouvám se, ale jinak se to napsat nedá). Napsal jim, že "odlov BlueGEO je možný jen a pouze s mojí aplikací pro Android", což byla samozřejmě lež.

A tudíž není divu, že z GS odepsali, že to nechvalují. Rico se mě ani nezeptal, jestli jsou i nějaké alternativy (a že jich pro Android i iOS byly desítky už před BlueGEO). Z toho pramení tento nesmysl. 

GS mi BlueGEO schválili ještě předtím, než jsi mi publikoval první BlueGEO keš ve Zlíně: https://www.geocachi...YQ_bluegeo-zlin

Ricovi jsem ty maily z GS přeposílal a když už neměl jak jinak zatrhnout schválení BlueGEO v Praze, tak keš schválil a přestal odpovídat na maily. 

 

A k tomu poslednímu... opravdu vám z GS napsali, že název keše nesmí obsahovat slovo BlueGEO??? To se mi nějak nezdá... Vždyť existují stovky keší, které mají v názvu komerční CHIRP, např. https://www.geocachi...e/GC2MAHJ_chirp 

Prosím o potvrzení, jeli-to pravda. Rád si to s nimi vyříkám. 

 

 

 

Achjo, tady mi to neda nereagovat, kdyz se tak navazis do revieweru. Ono je to trochu jinak nez jak to pises.

 

-revieweri maji presne dana interni pravidla, jak maji postupovat. Existuje napr. seznam povolenych aplikaci, ktere muzeme schvalit a pokud prijde neco noveho tak nezbyva, nez aby si owner u GS vyzadal povoleni.

 

-i tobe to nejdrive GS zamitl a az si splnil jejich pozadavky (napr aplikaci pro IOS), tak tomu teprve dali vyjimku

 

-to co je vyzadavano splnit pro publikaci BlueGeo je presne to co po nas vyzaduje GS. Jde o komercni aktivitu, ktera vyuziva geocaching a tam si to HQ opravdu hodne hlida. Takze tu prosim nesir bludy, jakoze si rw neco vymysleli. I pro nas je daleko jedodussi kes publikovat nez se s ownery dohadovat. Stoji nas to pak jen daleko vic nervu a volneho casu :-(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama