Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5 - testování

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
12 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2014 - 22:36

Dlouho odkládaný okamžik se pomalu blíží. Nový a:Drake 5 se dostává do fáze alpha testování. Rád bych sehnal několik dobrovolníků, kteří jsou ochotní pomoci s testováním.

 

Chci k tomu využít Googlem podporovaný postup, takže jsem na Play nastavil alpha testování. K tomu je na Google+ založená soukromá komunita aDrakeAlpha

 

Kdo se chce přidat, nechť požádá o vstup do této komunity přímo přes Google+ (případně napíše sem do fóra nebo SZ, potřebuju e-mail nebo jméno účtu na Google+) a pak dostane další instrukce.

 

A co je tedy nového? Navenek skoro nic, jen trochu jiný vzhled. To hlavní je uvnitř. Uživatelské rozhraní je celé přepsané moderním stylem, který dovolí i lepší použitelnost na tabletech. Zároveň jsem se snažil nezhoršit dojem majitelům starších a menších telefonů.

Nejvýraznější změny:

  • barvičky
  • v obrazovkách se záložkami se dá nyní přesouvat tažením do stran (u listingu se nejprve posune obsah stránky a až se dojede na konec, posune se celé view, u mapy záleží na tom, kde se začne tahat, střed posouvá mapu, levý a pravý okraj celou obrazovku)
  • kontextové menu se neschovává pod tlačítkem, ale je pro něj klasická trojtečková ikona v action baru
  • mapu jde zvětšit, tj. na displejích s velkým rozlišením si můžete nastavit 1,5 nebo 2 násobné zvětšení, výchozí je atuomatický odhad, který podle jemnosti displeje vybere sám
  • byly opraveny některé drobnosti
  • byly zaneseny nové chyby ;)

 

Pro technicky informovanější čtenáře, změna se týká použití fragmetů, view pageru a action baru.

 

Znova připomínám - je to alpha verze, takže obsahuje chyby a nedodělky, testování je na vlastní nebezpečí.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 14 květen 2015 - 21:06

  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:49

Díky všem, kdo se přihlásili. Tím nechci říct, že ostatním zavírám dveře, zájemci o testování jsou i nadále vítáni. Potřebuju testovat na širokém vzorku přístrojů, od starších malých telefonů až po nové tablety.

S Google+ začínám, podle toho, co vidím, úplně stačí požádat o členství v komunitě pře G+.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:37

Ještě doplním aspoň dva obrázky

 

Přiložený soubor  device-2014-11-17-223512.png   79,88K   44 Počet stažení

Přiložený soubor  export_03.png   320,57K   24 Počet stažení


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 21:19

Nastal okamžik přechodu od alpha k betaverzi. Pro betatestery je založená nová veřejná komunita na Google+. Kdo má zájem o testování, je vítán.

Stávající alphatesteři jsou automaticky převedeni mezi betatestery.

 

Počítám, že fáze betatestování bude výrazně kratší než ta předchozí, pokud nenarazíme na zásadní potíže, nejpozději do prázdnit vyjde definitivní verze 5.00. Sám jsem si myslel, že to stihnu asi tak o rok dřív, ale okolnosti nebyly a nejsou příznivé rychlému vývoji. Všem uživatelům a:Drake děkuji za přízeň a trpělivost.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#5 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2015 - 19:06

uz se tesim:) ale bohuzel na finalni verzi :(. I kdyz to vypadalo nadejne ze bych mohl testovat betu. jelikoz stranka o bete je verejna, ale odkaz na play uz jen pro vlastniky G+ coz nemam a nechci. Tak jeste ze prazdniny uz jsou za chvili. Drzim palce at ten plan vyjde.


  • 0

#6 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:53

Stahnuto a uvidíme jak se bude dařit v provozu... :) Zatím potěšilo nové rozhraní a hlavně opravená tlačítka při spodní liště :) konečně se mi neschovávají za roh jinak na první pokus se zdá, že vše co využívám funguje ale uvidím....


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 11:50

Mám otázku: Může koexistovat verze 5 s verzí 4 na jednom mobilu?


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 18 květen 2015 - 11:50

  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 11:57

Ne, resp. zatím může koexistovat beta a:Drake 5 s a:Drake Plus 4, ale to po publikaci ostré verze skončí (protože i aD+ bude ve verzi 5).


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:02

Jj, mám a:Drake 4 Plus, takže to znamená, že si tu testovací v5beta můžu teď stáhnout a používat obě?

A s tím mě napadá ještě jedna otázka: Jak to bude s přechodem z aD4+ na aD5+, bude se něco platit?

Předem děkuji za odpovědi.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:09

Pokud máš plus a chceš zkusit verzi 5, přihlaš se jako tester a nainstaluj free a:Drake, dostaneš tu betu 5 a plusko ti zůstane.

Upgrade se neplatí, ale pokud chceš, něco poslat můžeš ;-)


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 18 květen 2015 - 12:09

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:12

Díky za odpovědi.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2015 - 20:05

Je dobře, že už nový a:drake vytváří složku v android\data\cz.adrake, ale co s novým Android Lollipopem 5.0? Ten už umí na karty zapisovat, ale je nutné přidělit mu oprávnění. Třeba takový ES File explorer se při prvním pokusu o zápis na kartu zeptá, zda si přeju přidělit oprávnění pro zápis na celou kartu a otevře se mi systémový dialog, kde mu povolím třeba celý root karty. U adrake se mě nezeptá a rovnou na mně plivne, že se nepodařilo otevřít databázi. Dalo by se tohle nějak doladit?

Tady je ten systémový dialog zobrazený: http://droider.eu/20...-with-lollipop/

 

Stávající situace, kdy musím mít rozkopírovanou gigovou databázi do více složek kvůli různým aplikacím (nehledě na nemožnost udržet aktuálnost dat) je dost náročná...


  • 1

#13 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 16:19

ahojte,

1. nejake pady

obcas se mi stava, ze pri prepinani dlouhym stiskem mezi ruznymi mapami z osm.paws.cz (offline vektorova osm) mi spadne a:Drake

jinak na S4mini vzhled ok. sice obcas tapu co je kde na jinem miste ale jde si zvyknout:)

 

2. podekovani

za funkci navstiveno u waypoint.

 

3. nove featury/opravy

a) sprava stop - ted jsem po skoro roce delal ve stopach si poradek. Uznavam, ze primarne to bude clovek asi delat v kompu, nicmene. Prvotni mazani nepotrebnych treku jsem delal v a:Draku behem cuceni na bednu. a mam jeden postreh: aktivne posledni vybrana stopa se lisi jen tim, ze je datum a cas vypsan bilou barvou, zatimco ostatni maji pouzitou jen svetle sedou. Navrh: pouzit misto bile nejakou jinou. napr. zelenou. (poznamka pouzivam tmave tema)

 

B) detail stopy - pokud si vyberu nejakou starsi stopu, tak to cas prochazky a prumery vztahuje k aktualnimu casu. neslo by v tomto pripade tam zobrazovat to vztazeno k poslednimu bodu ve stope.

 

c) import pres gclive api. - neslo by pridat konfiguraci co se ma stahovat behem importu. Stava se mi, ze dam vyhledat live. Pak mi po zobrazeni detailu nezobrazi hint ci logy (takze bych si nastavil stahovat full listing apod) (tady ten presne nevim zda to dela jen 4kova verze nebo i 5 na ni to ted udelalo korektne).

 

d) gps - mam trackovani vyletu. na konci dam novy vylet. vypnu a:Drake. Zapnu jej a trackovani chce navazat na predchozi zaznam. jakoby zapomnelo, ze jsem uz dal novy vylet pred ukoncenim aplikace. Pak se mi stane, ze ke stope mi to pak pripoji treba cestu autem o kterou nestojim v ramci pesi prochazky. nebo tam priskoci fix novych souradnic (i kdyz mam nastaveno delit stopu po xxx km a yy casu).

 

e) ikonka waypointu v mape (ten spendlik) na mem 4.2 display je docela velky. mam pocit, ze ve 4 jsou mensi.

 

DIky za vse a tesim se az bude final verze:) a drzim palce pri praci na domecku vim co je to zac takova rekonstrukce/novostavba:(


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama