Přejít na obsah


Fotka

Statistika kešek ČR vs. jiné země

statistika

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:03

Co takhle dat si zavazek ze budeme zakladat jen mysterky. A kdo zalozi tradicku, je smrdutej skunk ;)

 

A vubec. Ja bych jim to nandal ve vsech disciplinach. Trumfnem vsechny nejen v procentech mysterek, ale i v procentech tradicek, multin a dalsich typu kesi. Jak na to koukam, budeme muse mit aspon 28% mysterek, 88% tradicek, 18% multin a par procent ostatnich. To je jen nejakejch smesnejch 140%. To dame, kdyz poradne maknem :D

 

Já bych raději, kdyby kačeři zakládali letterboxy a wheriga :-) 


  • 5

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:05

Tradička v centru Prahy nemá smysl, spousta honibodů ani neví co odloví. Když se jim z toho udělá mysterka, kde musí něco zjistit z listingu, úplně nejlépe pokud to souvisí s místem (a ne vítejte na pražském hradě, pro odlov hekněte tuhle brutal šifru) nebo multinu kde něco zjistí na místě, hned to má větší smysl.

 

Já jako turista naopak ocením tradičku (ještě lépe virtuálku) v centru města. Ale je fakt, že spousta turistů vůbec neví, co loví. Mám tradičku v centru Prahy a často mi tam chodí logy typu Odloveno při výletu do Prahy, zdravíme všechny ownery a posíláme pozdrav ze Zeměkoule.


  • 5

#23 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:18

"On se nechce dobrovolne edukovat? Vsak my ho uz donutime!"

Dekuji pekne, ale s dovolenim si z hry odnesu co chci ja. Samozrejme, pokud ma tradicka v centru Prahy listing jen v cestine, je tezke edukovat neceske (neslovenske) hledace. Pokud ho ma cokoliv jineho, je to uz hodne neprijemne.

Jsem rad za kazdou peknou krabicku na slusnem miste, jsem smutny z kazde mysterky, na ktere je zajimava (mozna) jen samotna sifra a konci na nepeknych mistech.
  • 3

#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 13:11

Modrák: Tak jo, jdeme na to. Pro začátek bych ti mohla zasekat okolí HC hromadou čelenek na 10, 20, 30, 40... 1000 odlovenejch wig :D!


  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 13:27

Já mám mysterky docela ráda, jen na ně nemám moc času.

Tak zkus lustit misto modliteb. To je celkem hodne casu, a treba si sestry ani nevsimnou. U nekterejch mysterek se to totiz prakticky nelisi :-)

 

 A jinak si zakladej co chces. V nejhorsim pouziju Kapsovu osvedcenou metodu reinkarnace kotat.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 20 listopad 2014 - 13:28

  • 3

#26 Jin@n

Jin@n

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 16:11

Tak to si taky přihřeju polívku:
Mysterky máme s týmem stále radši, jenom nás fakt nebaví pitvání obrázků v počítači a ciferování počtů oken, letopočtů atakdále.
Ale mysterka, luštitelná v terénu, navíc uložená a krátce popsaná s vtipem (ne několikastránkovým pseudolistingem okopčeným z netu) - to je něco, co nás potěší... A když si owner dá práci se schránkou a nehodí jen krabku do shnilého pařezu nebo pod kámen, přímo tleskáme. Takže: v logu rádi chválíme ty skvělé a klidně zkritizujeme "kešprokeše"... Ať je jasno, že ;-) !
  • 2

#27 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 17:34

Co takhle dat si zavazek ze budeme zakladat jen mysterky. A kdo zalozi tradicku, je smrdutej skunk ;)

 

Asi jdu hrát proti vám =)


  • 3

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 18:11

Asi jdu hrát proti vám =)

Ty muzes, to bude stat za to i kdyz to bude tradicka. Mas uz doufam zalozeno na zimu? Abys mel co poustet az napadne snih ;)


  • 1

#29 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 19:19

Co takhle dat si zavazek ze budeme zakladat jen mysterky. A kdo zalozi tradicku, je smrdutej skunk ;)

 

A vubec. Ja bych jim to nandal ve vsech disciplinach. Trumfnem vsechny nejen v procentech mysterek, ale i v procentech tradicek, multin a dalsich typu kesi. Jak na to koukam, budeme muse mit aspon 28% mysterek, 88% tradicek, 18% multin a par procent ostatnich. To je jen nejakejch smesnejch 140%. To dame, kdyz poradne maknem :D

Chlapi, děláte mi radost, ale myslím, že stachanovci nešli pod 150%. Na druhou stranu se musím přiznat, nedávno jsem jednu mysterku publikoval jako tradičku. Ano já vím.... Polepším se a už žádnou tradičku nebudu publikovat. Teda do té doby než si to zase rozmyslím. To slibuji.


  • 0

#30 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 20:27

Přátelé, nemáte šanci. Keškoměrka vzpála prudce ze dvou zelených dočervena, nepochybně je další trail ze zbytečných tradiček na cestě. Vzhledem k produktivitě zakladatelů trailů a poptávce hodibodů, tenhle quest nikdy nesplníte. Nicméně, je potřeba dále držet prapor boje za normální geocaching a zakládat pěkné keše, nenechme  se odradit. Ať žijí letterboxy, earthcache, wheriga a smysluplné multiny, mysterky a i tradiční keše na krásných místech. Proti konzumu dóó bóójéééé!


  • 15

#31 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 20:31

Přátelé, nemáte šanci. Keškoměrka vzpála prudce ze dvou zelených dočervena, nepochybně je další trail ze zbytečných tradiček na cestě. Vzhledem k produktivitě zakladatelů trailů a poptávce hodibodů, tenhle quest nikdy nesplníte. Nicméně, je potřeba dále držet prapor boje za normální geocaching a zakládat pěkné keše, nenechme  se odradit. Ať žijí letterboxy, earthcache, wheriga a smysluplné multiny, mysterky a i tradiční keše na krásných místech. Proti konzumu dóó bóójéééé!

Jsi prisel z hospody?


  • -5

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#32 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 22:07

Jsi prisel z hospody?

Jsem na rozpacích, protože jsi mi dal minus (hrome), zároveň máš pravdu (s tou hospodou), a já jsem ten svůj názor myslel naprosto vážně. 


  • 7

#33 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 22:21

Co takhle dat si zavazek ze budeme zakladat jen mysterky. A kdo zalozi tradicku, je smrdutej skunk ;)

 

A vubec. Ja bych jim to nandal ve vsech disciplinach. Trumfnem vsechny nejen v procentech mysterek, ale i v procentech tradicek, multin a dalsich typu kesi. Jak na to koukam, budeme muse mit aspon 28% mysterek, 88% tradicek, 18% multin a par procent ostatnich. To je jen nejakejch smesnejch 140%. To dame, kdyz poradne maknem :D

 

Sakra a ja zrovna jednu tradicku poslal k publikaci :) Ale tak aspon tim zlepsuju ten zavazek na 88 procent tradicek, ne? :) Mysterku teda dam pozdeji :)


  • 0

#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 7:37

Ja v neděli publikoval event. Tak snad to pomůže kategorii others.
  • 0

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 10:04

Ta čísla je ještě zajímavé podělit počtem reviewerů - tam kde je to známo:

ČR - 39878 kešek, 6 reviewerů, tj. 6650 keší na jednoho
Polsko - 17193 kešek, 4 reviewerů, tj. 4300 keší na jednoho
Rakousko - 37598 kešek, 3 reviewerů, tj 12550 keší na jednoho
Německo - 328275 kešek, 80 reviewerů, tj 4100 keší na jednoho
Slovensko - 10998 kešek, 2 reviewři, tj 5500 keší na jednoho 
 
To Rakousko vypadá skutečně extrémně, a skutečnost je ještě výraznější, protože Tafari skoro nepublikuje. Pokud někdo ví o dalším rakouském, tak sem s ním...
Obdobně Slovensko, kde pravidelně publikuje jeden.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 21 listopad 2014 - 10:11

  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 14:05

To Rakousko vypadá skutečně extrémně, a skutečnost je ještě výraznější, protože Tafari skoro nepublikuje. Pokud někdo ví o dalším rakouském, tak sem s ním...

Na rakouským revírníkovi mě zaujalo i to, že revírníkuje pod stejným profilem jako loví a zakládá keše. Před nějakou dobou jsem od něho dělala earthku hnedka za naší hranicí (u Vyššího Brodu), mastila jsem odpovědi částečně v angličtině a částečně v latině (botanický názvy apod.), bylo potřeba vyjasnit nějaký nesrovnalosti, a jak jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že si dopisuju s vrchním panem revírním :D!


  • 1

#37 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 15:20

Ty muzes, to bude stat za to i kdyz to bude tradicka. Mas uz doufam zalozeno na zimu? Abys mel co poustet az napadne snih ;)

 

Něco mám, těšil jsem se, jak je vypustím tak v září a vůbec nemám čas je připravovat. Ale jsou to samé chuťovky, typicky šumavské vrcholy špatně přístupné a málo navštěvované i v létě. Ale furt jim schází listing =(


  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 15:27

Rakouští revírníci taky nešťourají do keše tak moc jako ti naši. Najdete tam tak T5 kešku na nepoužitém betonovém podstavci pro dálnici vedle postavené dálnice, T5 nanovku na konstrukci rampy, která vede od parkoviště ke vchodu do velkého obchoďáku, kešku na stromě, který roste za plotem zahrady, ale naklání se směrem ven nebo taky kešku v bludišti nedostavěného činžáku, místo, kde se dá plot rozpojit, je označené růžovým kabelem... No ale nevšiml jsem si, že by kačeři v Rakousku byli více nenápadní než ti čeští.


  • 1

#39 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 15:34

Něco mám, těšil jsem se, jak je vypustím tak v září a vůbec nemám čas je připravovat. Ale jsou to samé chuťovky, typicky šumavské vrcholy špatně přístupné a málo navštěvované i v létě. Ale furt jim schází listing =(

To zas budou hektolitry potu :D :o :angry:


  • 1

#40 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 19:29

Keše podle typu
Doplním úvodní příspěvek vlákna. K datu 20.11.2014 jsem z Project-GC přeťukal pár čísel (no bylo jich celkem dost) a výsledek trochu graficky zpracoval. Jde převážně o podíly počtu keší podle typu ve vybraných zemích, většinou z Evropy. Přidal jsem podrobnější pohled na kraje ČR a okresy domácího Ústeckého kraje.
 
tabulka.png
 
Evropa
 
Evropa.png
 
 
Česká Republika
 
CZ.png
 
 
Ústecký kraj
Zde je kromě diverzity z hlediska typů keší zobrazen i podíl D5/T5 keší. Pro srovnání v Česku, Ústeckém kraji a okrese Ústí nad Labem.
 
Ustecko.png

 

P.S.

Omylem jsem to nejdřív postnul do jiného vlákna. Sorry...


  • 12





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:statistika

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama