Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nejlevnější a nejsnažší cesta, jak se stát té pětkařem

t5 návod doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 6:01

Proč vlastně chce člověk na stromy nebo na skály? Aby se jako kačer někam posunul, nebo proto, že je to u jiných oblíbený? Nebo možná i kvůli něčemu jinýmu...

Já jsem nikdy nebyla nijak extra šikovná nebo fyzicky zdatná, ale stromy miluju od dětství  - vydržela jsem na nich sedět hodiny (zvláště na třešních v červnu :D). Když jsem na starý kolena objevila možnost vyškrábat se nahoru po laně, byl to jen další krok stejným směrem. Stromy jsou prostě nádherný a koukat na svět z "vyhlídky" je zážitek, ta škatule nahoře je jen bonus, lezla bych tam asi i bez toho, i když fyzicky mám jen na takový ty stromovčičky pár metrů nad zemí na kmeni. A pocit, že jsem zvládla něco, co jsem před tím nedokázala, je samozřejmě taky fajn.


  • 0

#22 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 8:18

Třeba kvůli tomu, aby zase o kousek víc poznal sám sebe a své hranice? ;)

Navíc každá dovednost a znalost se může v životě hodit - nezapomenu na v noci hořící dům a sousedy, co před příjezdem hasičů chtěli zbrkle házet děti ze zvýšeného druhého patra do peřin.....tehdy mít doma lano, asi bych se po něm ráda sklouzla.

Blby akorat je, ze ja mam lano ve sklepe. Chces rict ze si ho mam radsi dat do loznice?


  • 2

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 8:21

Blby akorat je, ze ja mam lano ve sklepe. Chces rict ze si ho mam radsi dat do loznice?

Jak to? Ty s nim jako nespíš?!?! No to jsi mi teda zaskočil! Čekala bych lano u tebe pod polštářem a přes pyžamo sedák!


  • 1

#24 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 9:05

Tys nebyl ani na Chemikově T5 u Jivna ani na "předeventu" vloni na Veverkách? :-O

Byl jsem jenom v únoru na klimbání. Pak půl roku vůbec nic. Vloni jsem si vůbec nedovedl představit, že překonám strach z výšek. No teda trošku jo, ale nevycházelo mi to termínově. Letos jsem se na veverky těšil. Příště se budu moc snažit, abych měl čas.


  • 0

P%C5%88ov.png


#25 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 11:18

Tak to mě mrzí... letos sem toho měl a nejen s JeZaBel až nad hlavu... Veverky měly bejt tentokrát o první pomoci, ale asi budou na jaře. Ani sem na podzim nesehnal figuranty, bylo to narychlo a študáci mě vyfuckovali... :(


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 11:20

Nám se zase jednou nedávno hodilo T5kování u nás v paneláku... měli jsme tu jednu takovou stařenku už hodně zmatenou, a chudinka si opět jednou zabouchla dveře... s Tasem jsme slanili přes dvě patra na balkón, aby nemusela honit hasiče. Oni jí sice nic nepočítali, ale bylo by to v krátký době už potřetí :rolleyes: Sousedi z toho měli posvícení.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 12 prosinec 2014 - 11:21

  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 12:24

V hotelu: Proč si nesete lano?

Kdyby náhodou hořelo, abychom mohli slanit z balkonu.

V pořádku, ale hosté se záchranným lanem u nás musí platit předem.


  • 5

#28 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 13:48

Jak to? Ty s nim jako nespíš?!?! No to jsi mi teda zaskočil!

Koukam nejake vlastni zkusenosti kdyz by se ti nahodou nekdo necekane vratil domu? ;)  :D :D :D


  • 0

#29 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 14:53

Vzhledem k tomu, že u nás je nejvíc T5 keší na stromech, tak asi nejlevnější varianta jak se k nim dostat, je pořídit si pilu a sekeru. Mají to v každým hobymárketu, vyjde to daleko levněji než sedák lano, karabina a dva průsiky a videa "jak na to" najdeš úplně všude. Navíc pokud vím, tak takhle nikdo neloví, takže nemusíš ani nikoho hledat, kdo by ti s tím poradil.


  • 6

#30 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 19:46

Já se teda přiznám, že svoji první stromovku jsem sám dal pomocí celotěláku, který mi zbyl z jedné práce a jednorázových ok/smyc (nosnost 1 t), ve kterých nám v druhé práci vozili trubky. Na uzším stromku se s tím lezlo celkem dobře, ale dal jsem s tím i mysterku GC1N78X Kdepak ty ptacku hnizdo mas? kde je strom celkem silný a tam už to s těma okama byla docela fuška a těsně pod vrcholem jsem to málem musel vzdát kvůli pahýlu větve, přes který jsem se málem nedostal. Jinak lezení s pořádnou výbavou na strom jsem si mohl vyzkoušet díky eventům Jmelí, kdy se vždycky nějaký hodný dobrovolník, obětující se pro nás nelezce, najde. A pak taky jednou na stěně v Rožnově p. R., díky velké shodě náhod.
  • 0

#31 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 21:34

Podle profilu jsi odněkud ze severu... nejlepší bude, když si hodíš příspěvek do vlákna "Hledám společnost" a tam uvedeš odkud jsi a kterou keš bys rád odlovil... nebo přímo do té keše napiš "write note", že by ses rád připojil k někomu zkušenějšímu, až jí půjde lovit... U mě to takhle zafungovalo a chytlo mě to tak, že jsem rovnou zainvestoval komplet výbavu a nestěžuju si... a měl jsem to rovnou i s instruktáží, se kterou jsem si vystačil na cca 90% doposud odlovených keší.

 

Jasně, píšeš, že zainvestovat nemůžeš - záleží na koho natrefíš, někdo může půjčit vše, ale časem by to chtělo mít aspoň vlastní sedák a pak postupně dokupovat... když tě to chytne a budeš mít kde lovit... kvůli pár kouskům se to asi nevyplatí.


  • 2

#32 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 20:14

Vzhledem k tomu, že u nás je nejvíc T5 keší na stromech, tak asi nejlevnější varianta jak se k nim dostat, je pořídit si pilu a sekeru. Mají to v každým hobymárketu, vyjde to daleko levněji než sedák lano, karabina a dva průsiky a videa "jak na to" najdeš úplně všude. Navíc pokud vím, tak takhle nikdo neloví, takže nemusíš ani nikoho hledat, kdo by ti s tím poradil.

 

A navíc co uzlů existuje. U tohoto způsobu ti vystačí ten co si zavazuješ boty. :D


  • 1

#33 TeamSolaris

TeamSolaris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 10:20

Jsem ze severu - šluknovský výběžek, občas jezdím do Prahy.

 

Abych to trochu upřesnil: nejsnazší pro mne určitě neznamená nejrychlejší. A člověk, co je studentem si těžko může dovolit drahou výbavu. Nikde nepíši, že bych to chtěl ošulit. Je mi jasné, že výstroj musí být kvalitní. Ostatně proto jsem se ptal, že? 

Já se tedy omlouvám, jestli jsem někoho svým dotazem rozrušil a že jsem místo vyhledání si informací, zvolil možnost B) a to, že napíši sem do tématu poradna a zeptám se na doporučení.  :)

Každopádně děkuji za tipy, kontaktuji místního lezce, jestli se můžu přidat při údržbě. :)


  • 4

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 11:36

To máš opravdu nejlepší. Kačeří navíc bejvají družní a rádi se podělí - o rady i o cajk. Pak neuděláš tu chybu, jako většina (i já), že nakoupíš věci, který se ti pak někde válí a zbavuješ se jich.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 16:03

To máš opravdu nejlepší. Kačeří navíc bejvají družní a rádi se podělí - o rady i o cajk. Pak neuděláš tu chybu, jako většina (i já), že nakoupíš věci, který se ti pak někde válí a zbavuješ se jich.

když jsem vybíral výbavu já, také jsem se taky bál, že koupím něco, co po nějaké době zjistím, že nevyužiju, ale nakonec jsem začal s grigrinou a po čase přešel na crolla. Tu grigri ale stejně používám na cestu dolu a případně na nějaký pohyb po větvích, takže koupě vůbec nelituju. Vlastně jediná věc, co mi doma leží je sedák. Nějak jsem si zvykl na celotělák, který má navíc boční oka a tak nějak se s ním cítím jistější.
Jinak souhlasím s Citeckou a dalšími, určitě se nestyď kontaktovat nějakého t5kaře v okolí.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5, návod, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama