Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaké lano?

t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 18:36

Tak dokud na nem jen tak visis tak samozrejme vydrzi. Ale je treba si uvedomit ze uzel snizi pevnost, voda snizi pevnost, opotrebeni snizi pevnost. Kdyz se pronasobej ty koeficienty, tak to vypada ze bezne opotrebovany lano s uzlem ktery zmokne ma mozna taky nosnost jen tretinu nominalu. Takze najednou je z 30kN treba taky jen 10 kN. Kdyz se takovy lano napne kladkostrojem na lanovce a zatizi 100 kilama veprostred, tak uz teoreticky rupnout muze, tam se tech 10kN udela. Kazdej material ma svy meze pouziti a ty je dobry znat.


  • 0

#22 Rýchly Šíp

Rýchly Šíp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 19:03

Ahoj geokolegovia,
rozhodujem sa pre kupu lana na T5 a v tejto teme som objavil skvele Tendon Canyon. No existuju dva typy: TC Wet a TC Grande. Nemate niekto s tymito lanami skusenosti, lebo sam som medzi nimi neobjavil velky rozdiel a fakt neviem ktore kupit. Kto poradi? :)
  • 0

#23 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 22:37

Rozdíl je mezi nimi, myslím, dost zásadní: Canyon Wet je lano typu A, což znamená lepší parametry, např. pevnost 28 kN. Canyon Grande sice plave, ale je to typ B s pevností 18 kN.

 

Koupila jsem Canyon Wet 50m a jsem s ním spokojená. Představovala jsem si sice, že bude ještě trošku měkčí, ale to už bych asi chtěla moc. Jen mě udivilo, jak je na pohled tenké, i když je to 10mm. Cenově výhodnější než u výrobce bylo objednání přes e-shop Sambarsportu.


  • 1

#24 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 18:28

Díky za tipy. Taky koukám po lanech a chtěl jsem kupovat 10,5. Ale tady koukám, že desítka v pohodě stačí a to Canyon Wet vypadá dobře. 


  • 0

#25 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 18:30

Jak rikal Modrak ve svem 2 roky starem prispevku. Pouzivame jako 40m lano Military od tendonu:

http://www.mytendon....o-military-10-5

a maximalni spokojenost.

 

Jako 60m mam klasickeho belouse a s tim moc spokojen nejsem. Zacalo mi na par mistech tvrdnout (stejne jako kamaradovi) a tak uz uvazuju o jeho nahrade. Patrne bud take za military, nebo canyoning verzi.

 

Takze za me je doporuceni mit 2 lana: 30-40 a 60-70m a to nejlepe military verzi (odolna, mekka a vahove prijatelna)


  • 0

#26 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 20:40

No tak ja puvodne to odbyl jen tim zelenym palcem u prislusneho prispevku, ale napisu to jeste normalne. Na tom Canyon Wet lezeme taky a je vyborny. Je pevny, odolny, Kubik ho ma 60m takze na tom delame i lanovky. Je pritom tenky a jak je oranzovy tak je docela videt na strome kudy vede, coz u tech cernejch military (ktery jsou jinak taky vyborny) je nekdy problem. Asi budu muset v dohledny dobe koupit lano a je dost pravdepodobny ze to bude prave tohle. Snad jen ze neni uplne mekky. Ale fakt je s nim spokojenost.


  • 0

#27 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 16:43

Ahoj, uvažuji o koupi lana. Průměr i délku lana mám vybranou. Nyní se rozhoduji mezi tímto  https://www.zebraspo...luta/_var=25275 a nebo tímto https://www.zebraspo...vena/_var=24462. Polezu hlavně na stromy.  Spíše se kloním k první verzi. Děkuji za reakce.


  • 0

#28 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 17:11

Tehle Tendon mám v průměru 11,0 mm. je odolné, tužší, občas zbytečně silné. V 10,5 by mohlo být O.K.


  • 0

P%C5%88ov.png


#29 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 21:14

S naprostým klidem 9,0mm..... Parádně prochází croll, jumar, stopka neprokluzuje,...... Navíc sbalené lano nezabírá tolik místa


  • 0

#30 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 21:42

Ahoj, lano mám vybrané, Nějaká lana mám a tak vím co chci. Pouze se rozhoduji které ze dvou na které odkazuji. Děkuji.


  • 0

#31 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 21:50

Tak ja bych si statiku vybral jinou. Ale pokud resis jen tyhle dve, tak v parametrech vidim docela rozdil v nosnosti. Jestli na tom chces stavet lanovky, sel bych po tom co unese vic, kdyz jinak cena a dalsi parametry se nijak zasadne nelisi. Nektery lanovky jsou na to lano dost narez. jestli na tom chces jen jumarovat na strom, je to vicemene jedno. A le v takovym pripade bych tim spis asi sahnul po tensim, zejmena v tyhle dylce. Kdo se s tim ma tahat.


  • 0

#32 Ballantines84

Ballantines84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 22:03

Já bych bral Singáč má kvalitnější oplet.
Jo a v popisu mají chybu. Prodloužení je 3,4%.
  • 0

#33 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 22:54

No sice máte pravdu že slabší je lehčí. Ale já se na slabším laně necítím dobře a tak tedy musím brát 10,5   jedenáct už je moc. Lanovku stavět , zatím nemám v plánu. 


  • 0

#34 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 23:06

Já bych bral Singáč má kvalitnější oplet.
Jo a v popisu mají chybu. Prodloužení je 3,4%.

Singáč to je singing rock?


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 21 únor 2017 - 23:48

  • 0

#35 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 1:03

Já bych šla taky spíš do singáče. Mám ho teď skoro rok a dobrý. Oplet se zdá být celkem odolný. Dej časem, prosím, vědět, jak jsi spokojen s tím, co koupíš.


  • 0

#36 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 6:13

Ahoj, uvažuji o koupi lana. Průměr i délku lana mám vybranou. Nyní se rozhoduji mezi tímto  https://www.zebraspo...luta/_var=25275 a nebo tímto https://www.zebraspo...vena/_var=24462. Polezu hlavně na stromy.  Spíše se kloním k první verzi. Děkuji za reakce.

 

Mám to R44 a spokojenost. Lezeme na stromy, na skály a vše v pohodě. Duby trochu poškozují oplet, ale na funkci to vliv nemá. Volili jsme ho hlavně kvůli vyššímu počtu pádů co snese. Ale upřímně na to naše lezení nebude v těch lanech žádný rozdíl. Lano je i po roce a půl pořád měkké a netvrdne.


  • 0

#37 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 7:11

Mám to R44 a spokojenost. Lezeme na stromy, na skály a vše v pohodě. Duby trochu poškozují oplet, ale na funkci to vliv nemá. Volili jsme ho hlavně kvůli vyššímu počtu pádů co snese. Ale upřímně na to naše lezení nebude v těch lanech žádný rozdíl. Lano je i po roce a půl pořád měkké a netvrdne.

 

Padat do statiky a pouzivat ji na lezeni po skalach asi neni ten nejlepsi napad. Na to jsou dynamicka lana, ne?

 

9mm Singing rock ma skoro stejnou pevnost jako 10.5mm Tendon. Takze souhlasim s Modrakem. Navic jen na stromy mi pripada 70m lano zbytecne dlouhe, nejen u nas takovych stromu je opravu pomalu. Ale ja se s tim tahat nebudu.  :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#38 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 7:26

I Tendon Static 9A má dost podobné parametry jako 10,5. V okolí používáme 9,0mm a že by měly rychlejší opotřebení oproti 10,5mm jsme nezjistili. Pokud 70m lano, tak 9,0mm,.... při té délce je váha znát a objem taky


  • 0

#39 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 8:34

Ahoj, uvažuji o koupi lana. Průměr i délku lana mám vybranou. Nyní se rozhoduji mezi tímto  https://www.zebraspo...luta/_var=25275 a nebo tímto https://www.zebraspo...vena/_var=24462. Polezu hlavně na stromy.  Spíše se kloním k první verzi. Děkuji za reakce.

 

Z těchto dvou bych si vybral to první, tedy Tendon Secure. Mám ho jako jedno z lan a jsem spokojený.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#40 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2017 - 8:37

S naprostým klidem 9,0mm..... Parádně prochází croll, jumar, stopka neprokluzuje,...... Navíc sbalené lano nezabírá tolik místa

 

S tím univerzálním doporučováním 9 mm lana bych byl opatrnější. Nehodí se pro každého.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama