Přejít na obsah


Fotka

GSAK vs. GeoGet

geoget gsak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#1 prkin

prkin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 15:34

Ahoj všichni.

Rád bych požádal někoho, kdo zná oba prográmky, jestli be nemohl stručně shrnout výhody a nevýhody obou z nich.

 

Nepracuji (neznám) ani s jedním z nich, nicméně bych už potřeboval nějaký smysluplný nástroj, který by umožňoval pracovat s databází keší a jejich filtrování a export. Tedy vkládání vlastních bodů (mapř. finálek), jejich filtraci (např. podle bodu na mapě či adresy), export do mapy podle nějakých kriteríí atd.

Jsme PM na GC a používám c:Geo pro vlastní odlov.

 

Procházel jsem řadu diskusí a webů, ale jediný podobný chat byl z roku 2007 (jinak jsou vlákna na GSAK a na GeoGet, ale tam se řeší spíš už konkrétní problémy než nějaké obecné srovnání pro někoho, kdo tyto programy nezná). Předpokládám, že za tu dobu došlo u obou k zásadnímu vývoji.

 

Chápu, že někomu se líbí holky a jinému zase vdolky a není univerzální rada.

Ale určité zhodnocení slabin a silných stránke, uživatelské přívětivosti atd. obou by mi určitě pomohlo v rozhodování, se kterým mám začít pracovat (oba se určitě učit nechci).

Díky.


  • 0

#2 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 16:36

Já si myslím, že Geoget je lepší. Je známější a přehlednější.

Ale spíš si počkej, až sem někdo napíše něco lepšího než já :D :lol:.


  • 0
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg


#3 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:05

Si teda myslim, ze u Geogetu ti spis nekdo poradi. To ale neznamena, ze je lepsi nez GSAK...Ja si treb bez GEOGETu uz hledani neumim moc predstavit!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#4 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:08

Ahoj všichni.

Rád bych požádal někoho, kdo zná oba prográmky, jestli be nemohl stručně shrnout výhody a nevýhody obou z nich.

 

Nepracuji (neznám) ani s jedním z nich, nicméně bych už potřeboval nějaký smysluplný nástroj, který by umožňoval pracovat s databází keší a jejich filtrování a export. Tedy vkládání vlastních bodů (mapř. finálek), jejich filtraci (např. podle bodu na mapě či adresy), export do mapy podle nějakých kriteríí atd.

Jsme PM na GC a používám c:Geo pro vlastní odlov.

 

Procházel jsem řadu diskusí a webů, ale jediný podobný chat byl z roku 2007 (jinak jsou vlákna na GSAK a na GeoGet, ale tam se řeší spíš už konkrétní problémy než nějaké obecné srovnání pro někoho, kdo tyto programy nezná). Předpokládám, že za tu dobu došlo u obou k zásadnímu vývoji.

 

Chápu, že někomu se líbí holky a jinému zase vdolky a není univerzální rada.

Ale určité zhodnocení slabin a silných stránke, uživatelské přívětivosti atd. obou by mi určitě pomohlo v rozhodování, se kterým mám začít pracovat (oba se určitě učit nechci).

Díky.

A co ti schází v c:geo? Také už jsem přemýšlel nad jiným programem ale bylo mi řečeno že pokud mi c:geo vyhovuje tak nemám měnit...


  • 0

#5 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:14

Platba za GSAK navic neni definitivni. Kdysi jsem si ho bohuzel zaplatil, za rok vysla verze 8 a plat znova. Od te doby GeoGet...


  • 0

#6 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:14

Je pravda že c:geo je super, ale má taky své mouchy:

1. Dlouho se načítají keše

2. Dlouho trvá, než se načtou odlovené keše

Malinko lepší je oficiální app od GS, ale má taky mušky.

Pro mě je c:geo 1. volba. ;)


  • 0
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:15

GSAK - placena aplikace

Geoget - freeware


  • 0

#8 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:17

Takže je lepší GeoGet... ;)


  • 0
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg


#9 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:22

Je pravda že c:geo je super, ale má taky své mouchy:

1. Dlouho se načítají keše

2. Dlouho trvá, než se načtou odlovené keše

Malinko lepší je oficiální app od GS, ale má taky mušky.

Pro mě je c:geo 1. volba. ;)

To je fakt stěmi kešemi, také se mi zdá že se docela dlouho nahrávají. A stejně tak souhlasím i s mapou..tam to trvá než se ty keše které si odlovil změní na smajlíka.

Alůe zase má i sposty výhod si myslím..já třeba dost využívám: send to c:geo a pocket Query creator


  • 0

#10 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:24

Mozes skusit MoZiLive, obsahuje vsetko co keser potrebuje, ma integrovane mapy, exporty pre vsetky najpouzivanejsie zariadenia a formaty.

 

Instalacka je tu

http://mozilive.zubo...all_1.3.1.1.exe

Tu su navody...

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#11 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:35

Takže je lepší GeoGet... ;)

 

Já používám GSAK a jsem spokojen - umí vše, co potřebuji a v GeoGetu jsem se tak nějak uživatelsky ztratil (tím chci říct, že GSAK mi přijde uživatelsky jednodušší).


  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 17:39

Geoget a GSAK, ackoliv v principu delaji totez, maji kazdy zcela jinou filozofii pouzivani. Takze jedna skupina nechape tu druhou. Jinym zase prijde nelogicky GSAK, to proste neni obecne kriterium.


  • 4

#13 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 18:03

C:geo mam v telefonu taky, ale primarne pouzivam O600+Geoget. Pote co jsme absolvoval skoleni na Geoget a cca mesic si s nim hral, tak po dalsich asi dvou mesicich jsem si vytunil urcite nastaveni, ktere je proste pro me idealni. Priprava na kesovaci den, klidne i cely vikend, mi zabere cca 5-10 minut a vim, ze mam v Oregonu kese sirokem dalekem okoli od mista kam jedu. No a co tam neni, tak je c:geu! Ale Oregon mi vyhovuje vyrazne vic....

Takze opravdu zalezi na kazdem, jak si svoje hledani prizpusobi....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 18:08

Geoget a GSAK, ackoliv v principu delaji totez, maji kazdy zcela jinou filozofii pouzivani. Takze jedna skupina nechape tu druhou. Jinym zase prijde nelogicky GSAK, to proste neni obecne kriterium.

 

Souhlas. Kdyz jsem kdysi zkusil Geoget tak jsem se (ac taky programuji, nebo spis prave proto) "topil" v pojmech a ovladani. V Gsaku jsem nasel vse v menu pod pojmy kde jsem to cekal a fungovalo to jak jsem cekal. Takze pro mne bylo rozhodnuti jednoznacne. A za tech 1166 dni pouzivani jsem volby nelitoval. :-)

Tim nechci rozhodne Geoget hanit... Urcite je na funkce stejne dobry. Jen je ( tedy spis tehdy byl, jestli se to nezmenilo ) proste "jiny".


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 18:15

GeoGet má v ČR velkou skupinu uživatelů a s HaLuMa se dá komunikovat česky a občas i osobně.

 

Všechny ty programy si musíš zkusit a pochopit, jak se používají. A ke GG seženeš i materiály ze školení a spoustu různě zkušených uživatelů v okolí.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 19:05

Znám trochu oba programy (GSAK v poněkud starší verzi), dokonce jsem měl kdysi statistiky napůl z GSAKu a napůl z GeoGetu/GgStatu. Zkusím napsat pár potřehů, rozdílů, plusů a mínusů.
 
GSAK

  • klasický databázový program typu "koukám na celou databázi nebo její filtrovanou část"
  • celosvětově používaný kačerskou komunitou
  • velké množství doplňků (maker v BASICu), pochopitelně včetně statistik (makro FindStatGen a jeho pluginy)
  • podpora GC Live API
  • placená aplikace ($30 USD)

GeoGet

  • databázový program s unikátní technikou typu "sedím na plné databázi a koukám na prázdný seznam", která je zároveň jednou největších výhod programu a zároveň způsobuje nepochopení některými uživateli  (považuji to za typickou daň za geniální myšlenku)
  • pružná struktura databáze (ke každé keši si můžeš pomocí tagů doplnit libovolné informace)
  • většina uživatelů je v ČR (nevím, jak je to se světem) - výborná podpora v češtině a řešení našich lokálních specifik
  • velké množství doplňků - pluginů v Pascal scriptu - viz jejich seznam v dokumentaci
  • podpora GC Live API
  • aplikace je zcela zdarma

Každopádně ani s jedním programem neuděláš chybu. Ve světě se neztratíš s GSAKem, u nás doma se rozhodně neztratíš s GeoGetem. Ostatně koukni se na domovský web - Ararat nebo do autorova blogu.
 
P.S.
Omlouvám se, pokud jsem nějakou podstatnou vlastnost opomněl. Oba programy jich mají pravdu na rozdávání...  :)


  • 4

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 19:25

Ja bych ke kiReGPS (vaz si toho, napsal jsem velikosti pismenek spravne - ale stalo me to obrovske usili):

 

Oba programy maji v podstate stejne schopnosti. Kazdy vsak ma zcela odlisne postupy, jak toho sameho dosahnout. Jedinou skutecnou nevyhodu GSAKu vidim v cene. Navic se ti muze stat, ze budes muset nejakou dalsi verzi koupit znovu. Uz to tu bylo.

 

Doporucil bych ti vyzkouset oba, kazdy z nich nejakou dobu pouzivat a pak se rozhodnout. Ten s kterym zacnes, asi bude mit trochu vyhodu. GSAK po jistou dobu muzes pouzivat i neplacene.

 

U Geogetu je zaludna jeho filozofie. Pokud bude pro tebe pochopitelna, myslim, ze nenajdes lepsi program. Ale znam dost lidi, kteri s nim smirit nedokazi.

 

Nikdo ti tu zodpovedne nerekne, ze jeden z nich je lepsi nez druhy. Pokud ano, je to zaslepenec. Nanejvys se dozvis, ze pro nekoho je lepsi ten, pro druheho onen.

 

PS.: Abych byl alespon trochu objektivni, je tu jeste mimo ramec tve otazky program MoZiGo. Opet s uplne jinou filozofii a opet jsou uzivatele, kterym naprosto vyhovuje.

 

Co mne se tyka, GSAK jsem pouzival chvili nez jsem poprve spustil GeoGet. Ten byl laskou na prvni pohled a rozhodne neumel to, co umi dneska. MoZiGo jsem nedokazal v podstate ani spustit. Ale opet to bylo davno a treba dneska uz vypada jeho ovladani jinak.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 leden 2015 - 19:29

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 19:45

Geogeti filozofie neni ve skutecnosti nikterak ojedinela, jak by se mohlo na prvni pohled zdat. Staci se rozhlednout kolem:

 

- kdyz prijdes do knihovny a otevres si v pocitaci katalog, take na tebe nevyplivne seznam vsech knih v knihovne. Musis bud neco konkretniho hledat, nebo filtrovat treba podle obsahove charateristiky.

 

- kdyz vlezes na uloz.to, taky na tebe nevyplivne seznam vsech ulozenych souboru.

 

- takovy Google te taky neprivita seznamem vsech stranek v katalogu.

 

- a vubec, ani ten geocaching.com se nechova jinak. neukaze celou databazi, opet v ni musis podle nejakych kriterii hledat, nebo filtrovat treba podle zeme, autora, okoli souradnic,...

 

Geoget nedela nic jineho, nez s cim se vsichni bezne setkavate! Problem je spise v tom, ze je treba si to uvedomit.


  • 3

#19 prkin

prkin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 20:01

Díky všem za odpovědi (i mailové) i za budoucí postřehy. C:Geo mi vyhovuje pro vlastní hledání. Jen je problém v tom, že když jedu např na víkend do nějaké lokality a mám vyluštěné mysterky, tak s C:Geo nejsme schopen nijak blíž naplánovat trasu (alespoň já to na telefonu udělat neumím) - stále řeším formou ručně psaných dat u mysterek a multinek. Všechna data (např. poznámky a finálky) v c:geo mi zmizely při reinstalaci na jiný telefon, protože tato data jsou zjevně vázaná na HW nikoliv na userid.

Chápu tyto podpůrné programy jako nástroje jednak na "hraní" se statistikama odlovených keší (např. nyní challenge keš ABECEDA), údržba vyřešených finálek (např. občas potřebuji keš navštívit opakovaně třeba kvůli nějakému speciálnímu TB nebo tak) a hlavně jako nástroj na přípravu výletů. Trošku jsme naivně doufal, že z příspěvků se vyprofiluje jeden z nich jako favorit. Pochopitelně jsem se díval na web stránky (tam každý chváli to svoje) a různá fóra (tam se zase řeší už taková úroveň, že jsme tak nějak mimo), taky si samo můžu nainstalovat oba (což jsem už udělal). Nicméně mám obavu, že k tomu abych se naučil ten soft používat tak jak potřebuji, musím do toho vrazit dost času (nemám tady kolem nikoho, kdo s tím funguje) metodou "tak jak by to mohlo fungovat + pokus omyl". Chtěl jsem se vyhnout tomu učit se oba, nebo se naučit něco, co nakonec nebudu používat, protože to nebude fungovat tak jak potřebuji. A času je tak málo...


  • 1

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 20:14

Rozumim ti, ale obavam se, ze rozhodnuti bude na tobe.

 

Nejake plusy a minusy tu padly. Ke geogetu bych mohl dodat jeste to, ze muze udrzovat jakekoli zemepisne body:

 

- waymarky, geospy, munzee (pokud zustanem u navigacnich her)

- existuje databaze ropiku, triangulacnich bodu, mist s turistickymi znamkami

- ja mam databazi zastavek MHD, ...

- zalezi opravdu jen na tobe

 

Databazi muzes mit nekolik a volne mezi nimi prepinat. Je otazka, zda to budes potrebovat, ale moznost to je. A myslim, ze ani GSAK ani MoZiGo to neumoznuji.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, gsak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama