Přejít na obsah


Fotka

Logovani vlastni a kese a nasledna archivace



  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#21 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:01

Oni za ty body nekde neco davaji, ze si je furt zavidite a furt probirate, ktery bod je legalni? Ja jen, ze bych se tam stavil. Ale pred tim si od stolu zaloguju asi 20000 kesi, o kterych vim, ze si muj log nikdo nikdy neoveri.


  • 2

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:04

A mohl bych vědět, kde je v pravidlech omezení, že nesmím logovat vlastní keše ?

 

Pokud se napíše do logbooku, tak může, nebo ne ?

 

Neberte se, a to kolem Vás, tak vážně :-D


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:09

A mohl bych vědět, kde je v pravidlech omezení, že nesmím logovat vlastní keše ?

 

 

 

No - v pravidlech to není, protože normálního člověka zřejmě nenapadne logovat si nález vlastní keše (prostě to není slušné) ;-)


  • 10

#24 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:10

Jiný důvod než bod to nemá, to se nedá nijak a ničím okecat a pro mne takové logy mění názor i na do té doby oblíbené ownery.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:15

No - v pravidlech to není, protože normálního člověka zřejmě nenapadne logovat si nález vlastní keše (prostě to není slušné) ;-)

 

Aha, takže nejdříve pravidla a když to tam není, tak zase něco jiného :-)

 

A fakt to není jedno, jak to brumlík dělá ?


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:32

Helejte vážení mravokárci, Brumlík má přes 220 vlastních keší a víc než 28000 odlovů na nich udělalo někomu radost, možná i vám. Tak ho tu nepropírejte kvůli pár zalogovaným bodům a laskavě následujte jeho příkladu, ať je co lovit.

 

Osobně jsem za revizi tohohle pravidla, protože:

 

1/ Dělají v tom nepořádek adoptované keše.

2/ Založit keš dá nepoměrně víc práce než jí odlovit, takže ten jeden bod je víc než zasloužený

3/ Nevidím jediný důvod proč by se na keš mělo koukat jinak než na event

 

Omlouvám se, že jsem se rozčílil, ale tyhle kecy můžou ownery akorát otrávit. Dělají to za svoje, ve svém volném čase

a když jim budete předhazovat každou blbost, tak se na to vy...kašlou.


  • 5

#27 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:39

Kdo se na to vy.... kvůli blbosti, tak asi žádná škoda.

Jinak pravidla FI na vlastní kešce umožňují a je to opravdu jedno. Akorát je to divné. Ale i exoti mají právo na život. :)


  • 12

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#28 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 0:16

Ach Ivane, Ivane, nic jsi nepochopil. Myslím, že Brumlík a jemu podobní se stovkami založených keší jsou ti, kdo tady mají morální právo určovat pravidla.


  • -17

#29 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 5:07

Řešíte tu ptákoviny. Logovat svojí kešku není dle pravidel zakázané. Jedině v geo - wiki je zmínka ... ale tato zmínka není nijak směrodatná.


  • 1

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 7:14

Logovat vlastní mysterku se mi zdá blbost. Logovat vlastní T5 by se mi zdálo v pořádku - musel tam vylézt a dokonce bez vyzkoušení předchozími lezci. Osobně jsem na T5 nelezl ani jako hledač a vlastní krabice jsem nelogoval. Ale ať si to dělá kdo chce jak chce. Myslím že od určitého čísla stejně člověka ten konkrétní počet bodů přestane zajímat. Mě už víc mrzí, když třeba některý měsíc nemám skoro žádný nález, než to, že jsem v loňském roce nenalezl o 10 víc. Osobně jsem proti logování vlastních a několikanásobnému logování (i když některá keš se změní údržbou k nepoznání a dala by se hledat několikrát). Hlavně proto, že MĚ by to rozhazovalo statistiky.


  • 0

#31 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 7:33

 

Řešíte tu ptákoviny. Logovat svojí kešku není dle pravidel zakázané. Jedině v geo - wiki je zmínka ... ale tato zmínka není nijak směrodatná.

 

Spousta věcí v běžném životě také není upravena zákony (a přesto se běžně nedělají, jako např. močit na veřejnosti).

Podobné věci jsou upraveny etikou a řekl bych, že tohle je jedna z těchto věcí. Samozřejmě etika se vyvíjí, mohla by se změnit, ovšem já za sebe jsem proti. Nechápu, co krom bodu za nález je na tom si zalogovat vlastní keš.

U případu, že člověk adoptoval kešku je to výjimka a většinou je jasně vidět (pokud zcela nevymaže původního autora).

 

To : Roman_Jaromer

 

 

Děkujeme za vysvětlení. Řekl bych, že každý z nás svou kešku bere osobně. I když jsem taky nějaké své keše archivoval, že bych je předtím zalogoval jako nalezené, to mě ani nenapadlo.

Je to trochu divné. Samozřejmě je to tvoje věc, že si loguješ vlastní keše, ale nediv se pak, že tohle přijde ostatním nenormální. Asi jako kdybys při pozdravu místo podání ruku podával nohu :-).

  

****************************

Pardon, oč jako jde, je to má keš, můj log a mé rozhodnutí, což když ti umře někdo příbuzný, nevystavíš mu parte ?  Mne příde zas nemorlní probírat jiný lidi, aniž by jste se zeptali na jeho názor a za jeho zády tady řešit kraviny .

Tot vše

 

V době, kdy jsem psal svou odpověď, jsi o diskuzi už věděl, takže nemůžeš říkat, že jsem ten názor probíral bez tvého vědomí. Každého člověka, který zakládá kešky si vážím (spíše mě zaráží ten poměr mezi počtem kačerů a počtem založených kešek, zvlášť když je spousta kačerů, kteří mají založeno víc jak desítky keší). Ovšem za svým názorem, že logovat své vlastní keše je divné si stojím. Neber prosím můj názor jako nějaký osobní útok, neznáme se a napsal bych stejnou reakci, i kdybys byl můj nejlepší kamarád, protože mi prostě podobné chování přijde divné. 

A parte je opravdu onen Archive log, ne FI log.

 

Helejte vážení mravokárci, Brumlík má přes 220 vlastních keší a víc než 28000 odlovů na nich udělalo někomu radost, možná i vám. Tak ho tu nepropírejte kvůli pár zalogovaným bodům a laskavě následujte jeho příkladu, ať je co lovit.

 

Osobně jsem za revizi tohohle pravidla, protože:

 

1/ Dělají v tom nepořádek adoptované keše.

2/ Založit keš dá nepoměrně víc práce než jí odlovit, takže ten jeden bod je víc než zasloužený

3/ Nevidím jediný důvod proč by se na keš mělo koukat jinak než na event

 

Omlouvám se, že jsem se rozčílil, ale tyhle kecy můžou ownery akorát otrávit. Dělají to za svoje, ve svém volném čase

a když jim budete předhazovat každou blbost, tak se na to vy...kašlou.

 

Keše zakládám, bod za to mám v založených a je pro mě daleko cennější než u nalezených a žádný další bod nepotřebuji, takže nevím, proč revidovat pravidlo o tom, že se vlastní kešky nelogují...

Stejně tak jako je normální nelogovat nalezenou kešku 2x (přesto to někteří dělají).


  • 7

#32 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:18

Omlouvám se brumlikovi za záměnu pohlaví. Kdybych se místo snahy o rychlou odpověď podíval na jeho profil, hned bych to viděl, a zároveň zjistil, že zmíněná praktika je v jeho případě skutečně standardní, takže bych nepodával mylnou odpověď. Inu "Důvěřuj, ale prověřuj!" je stále platné. Přes vysvětlení to ale stejně považuji spolu s některými dalšími za svérázné, i když to neodporuje "liteře zákona". Snad v podobných případech při posuzování jiných nestandardních praktik jiných kolegů budou zde diskutující obdobně smířliví, i když v tomto případě byli ovlivněni asi jeho "potencí". Zatím jsem ještě žádnou brumlikovu kešku neodlovil, tak tedy aspoň přeji hodně radosti a uspokojení ze založených kešek a minimum "pohřbů", a snad se někdy do těchto vzdálených končin podívám.


  • 1

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:24

Romane a ostatní:

 

Kdyby jsme všichni dělali všechno stejně, tak by to byla docela nuda.

 

Nepořádek v tom dělají především hloupé kecy přehnaných moralistů.

 

Doporučuji se věnovat opravdu závažným otázkám, třeba kolik andělů se vejde na špičku jehly a podobně.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:36

Já na tom nic tak nemorálního nevidím. Owner na místě keše byl, většinou opakovaně, krabičku našel.  Je to jako když člověk přinese na večírek jídlo a pití a pokud to sám ochutná, začnou ho všichni pomlouvat. Find a Good bye se mi zdá docela laskavé. To je můj názor.


  • -1

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:47

Zdá se mi to také zvrácené. Ale na druhou stranu - už jsem dal na jedné své keši DNF, takže....


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:25

Jo, je to tak. Sérii Blanice můžu vytknout jen jediné - že je na můj akční rádius moc dlouhá. Ale občas si pár krabiček z ní najdu a pomalu se propracovávám do půlky. Sérii Bukvoňů vynechávám, po špagátech nelezu, a to má owner o hezkých pár kil víc než já. Bohužel mi zatím nevyšlo zůčastnit se nějakých jeho eventů a CITO. A že je zvláštní, svou zálibou v plyšácích? Každý jsme nějaký, a myslím si, že mluvit o normálnosti mezi lidmi, kteří používají techniku za miliardy na hledání krabic v lese nemá moc cenu.


  • 3

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:31

A mohl bych vědět, kde je v pravidlech omezení, že nesmím logovat vlastní keše ?

 

Pokud se napíše do logbooku, tak může, nebo ne ?

 

Neberte se, a to kolem Vás, tak vážně :-D

 

Taky není v pravidlech napsaný, že si při logování nemáš ukousnout palec.

 

Hele, vono de vopravdu vpodstatě vo houno. Standardní to není a z logiky věci je to na palici. Jako fór, když při kontrole strávím hodinu hledáním keše, kterou mi nějaký dobrovolník posunul o padesát metrů doleva a o pět nahoru, bych si to zalogoval taky, copak vo to; jestli si Brumlík z toho udělal vlastní charakteristický způsob, jak zavřít šuplík, taky dobrý; blbý na tom je, že to může - a jakvidno to dělá - lidi přivotrávit. A ne, nejni to jejich vina; plynová maska a špunty do uší taky zatim nejsou (díkyVotan!) běžnou výbavou občana. "Neser a nenasírej" je taky dobrý heslo (jen se moc nehodí do podpisu).

 

Blbší je, že nesprávnej log může jednoho i poplíst. Když nečteš, anebo třeba čteš, ale v jiným jazyce, najednou vidíš, že tam je FI, že to de najít... nebo když si podle toho filtruješ gpxko. Jasně, u Brumlíka následuje AL, ale stejně.


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 9:36

No právě. Když je Found tak to podle mne znamená že tam krabka s logbookem v tom okamžiku byla - a je jedno co bylo před tím. Na věci nic nemění archive log, archivované keše se přece také loví.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#39 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 10:07

A mohl bych vědět, kde je v pravidlech omezení, že nesmím logovat vlastní keše ?

...

Koukám, další příznivce Tiskařovy teorie: "Co není v pravidlech, je dovoleno". Máte tam na Liberecku zajímavé názory, asi jako Emeričani, kteří musí mít na pračce napsáno, že se v ní nesmí prát kočky. Je zajímavé, že 99,9% lidí prostě něco takového nenapadne udělat, ale najdou se i takoví exoti, kteří musí jít proti proudu a pak se obhajovat tím, že jim to nikdo nezakázal. Přesně kvůli takovým existuje tak strašně moc zbytečných zákonů.


  • 7

#40 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 10:08

Zdá se mi to také zvrácené. Ale na druhou stranu - už jsem dal na jedné své keši DNF, takže....

 

Jo, taky jsem chtěl vzrušenou debatu odlehčit historkou, jak jsem dal na svý keši DNF...  :)

Nakonec koukám, že to byl jen disable, ale prostě jsem nenašel vlastní keš. Takže při následném úspěchu jsem mohl plnoprávně zalogovat FI a nemusel jsem se za nic stydět, bylo to obtížnější, než 80 % ostatních keší.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama