Přejít na obsah


Fotka

Logovani vlastni a kese a nasledna archivace



  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 10:23

Ono by bylo i tak trochu logické, kdyby už GS počítal založené do počtu nalezených. Kdyby to tak bylo od začátku, nikomu by to divné nepřipadalo. Pro honibody by to lákavé nebylo, protože je určitě lehčí PWT projít, než založit a udržovat. A mě by ve statistikách nestrašila neodlovená ze série Kostely a kaple, kterou nalézt nemůžu, protože jsem ji založil. Pomohl jsem tomu mírnou úpravou toho pluginu, který generuje statistiku, jenomže to je Geoget a v oficiálních statistikách by mi to pořád chybělo (no...ona vlastně ta série ani v žádných ofic. statistikách není).


  • 0

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 10:48

Helejte vážení mravokárci, Brumlík má přes 220 vlastních keší a víc než 28000 odlovů na nich udělalo někomu radost, možná i vám. Tak ho tu nepropírejte kvůli pár zalogovaným bodům a laskavě následujte jeho příkladu, ať je co lovit.

...

3/ Nevidím jediný důvod proč by se na keš mělo koukat jinak než na event

...

Teď nevím, jestli to myslíš vážně, nebo si děláš srandu... Doteď se vedla debata objektivně k určitému skutku, nikoliv k nějaké (jakékoliv) osobě. Proč do toho taháš nějaké založené keše - copak to s tím má co dělat?

Jako že čím víc založených, tím víc kačer?

Jako že čím víc odlovených, tím víc kačer?

Jako že čím starší účet, tím víc kačer?

Jako že čím víc kačer, tím víc blbostí nestandardních činů si může dovolit?

Jako že čím míň kačer, tím víc má držet hubu?

 

Jako že zasloužilý kačer?

Jako že nějaké kastování?

 

Logovat nález vlastní krabice je jako hrát sám se sebou na schovávanou, nebo jako šachy sám se sebou, nebo sex...ne to je blbý příklad...prostě jde to, ale je to takový divný...

 
BTW mám na svých dvanácti založených keších (plus osmi eventech) řádově stejně odlovů a nechlubím se tím - můžu si taky logovat nálezy na vlastních keších nebo na cizích ztracených pohozeným CWGéčkem? Mne by to nějak ani nenapadlo.

  • 29

#43 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 12:13

Ahoj. LOgovat si vlastní keše FI mi připadá také divné, Ale je to každého volba. Když mu to za to stojí. Již jsem se také setkal s ownery, kteří zakládají pod jiným jménem a pak si tyto keše logují. Ale to je fakt jejich boj.

Mě spíše jako ownera potěší modrá mašlička na mojí kešce a to mi dá za deset bodů ve statistikách.


  • 4

#44 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 12:52

Drobná technická: Oni nám Amíci zrušili WN ? :o  Já jen že kdyby se kdokoliv chtěl s keší opravdu jen hezky rozloučit, tak přece není problém přes WN. ;) 

Zdůvodnění FI logu mi přijde jako výmluva před paní učitelkou  :rolleyes:  - některá možná uvěří, jiná ne.

Nejde spíš o osobní vlastnosti, charakter a žebříček hodnot a odraz v chování každého i v GC? ;) 

Docela  mi podobné debaty pomáhají udělat si obraz o jednotlivých lidech - s některými bych se nebála na cestu kolem světa, ale jiné ráda minu.

 

Trochu zapadl odkaz na wiki na první straně, možná by bylo dobré si přečíst opakovaně, text je víc než jasný a logický, autorovi díky - netuším, kdo tuhle část psal, ale plně s ní souhlasím. Event owner navštívil, loguje tedy účast, vlastní keš hledá asi jen v opravdu vyjímečných případech, jinak se jedná jen o opakovanou návštěvu - sama chodím na řadu keší opakovaně jako doprovod a nenapadlo by mě logovat si je víckrát, i když se díky kreativním kačerům ( nemyslím ownera, pouze návštěvníky ) opravdu uložení některých změnilo a hledám spolu s doprovázenou návštěvou znovu.

Njn, každý jsme nějaký, možná mám tak čtvrtinu keší nalezených bez logu víc než jednou a bavím se při opakované cestě stejně, jako kdybych šla jinam a přibyl mi nový FI . :)


  • 13

#45 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 13:32

Někdo neloguje kešky vůbec a jen je hledá, někdo zase má nějaký svůj osobní rituál. Jasně, že logování vlstních keší za doby jejího života je nesmysl, ale proč by někdo nemohl mít svůj rituál, když keška umřela? Ublíží se tím někomu nebo něčemu? Dělejte hezké kešky a spousty suprových eventů jako Brumlík a bude nám všem dobře.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 13:41

A protože to tak dělám já, tak to tak musí dělat každý, jinak mu ustřelím hlavu ....

 

Kdyby jste měli tu možnost, tak ho asi pověsíte ......


  • -3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 14:54

Kolombo, trochu nechápu tvůj výlev. Podle tebe každý, kdo se zeptá na názor ostatních, jestli to tak může být, nebo každý, kdo řekne, že se mu nelíbí podobné jednání ostatních hned toho dotyčného chce pověsit?

 

Osobně mi vadí podobné vyhrocování diskuzí z kterékoliv strany. Myslím, že tu zazněly rozumné argumenty, proč nelogovat vlastní keše (pokud jsem je nenašel ještě před adopcí) a proto vyjádřila myslím celkem většina názor, že je podobné jednání se této většině nelíbí. Druhá část lidí (přijde mi, že spíše menšína) se tady zastává názoru, že kdokoliv má právo si logovat nález své vlastní keše, i když mi ze znění příspěvků spíše připadá, že spíše říkají, že je to věc dotyčného, ať si dělá co chce...

 

Bohužel názor ať si dělá kdo chce co chce, si myslím moc dobrý není. Nějaká nepsaná pravidla (tedy, psaná, ale jen na české GeoWiki) jsou tu od toho, aby tu byl pořádek a měla by se respektovat. Pokud je někdo bude porušovat a další budou říkat "to je v pořádku, může si dělat co chce" budou je porušovat i další...

 

Samozřejmě dotyčný si může i dál logovat FI na své keši. Nezakazuji mu to. Ale potom já můžu říct, že se mi nelíbí, když to dělá. Dávám tím najevo, že si myslím, že to není normální!

 

A je jedno, jestli to dělá začátečník s 2 založenými keškami, nebo s 300 založenými.


  • 5

#48 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:17

Zagloba - právě že to může vadit. Ale o tom se už psalo výše.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#49 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:27

Romane, vyjádřil jsem jiný názor a hned mi k němu (mlčící/řvoucí) většina naházela spoustu mínusů. K tomu se já nesnižuju. Souhlasím proto (kupodivu, většinou se to nestává) s Kolombem. Dělá se tu velbloud z komára. Ty body nikde a nikomu nechybějí, dotyčnému na vrchol žebříčku taky nepomůžou (jestli jsem dobře koukal, je jich sedm).

Zamyslete se prosím sami nad sebou, jestli by nebylo namístě trochu víc tolerance. Celé je to hra, má to sloužit k zabavě a ne ke vzájemnému nasí.ání. Znám bohužel případy, kdy takové žabomyší spory vedly k otrávení ownera a k archivaci řady bezproblémových keší. To není v zájmu nikoho z nás.


  • 4

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:27

Kolombo, trochu nechápu tvůj výlev. Podle tebe každý, kdo se zeptá na názor ostatních, jestli to tak může být, nebo každý, kdo řekne, že se mu nelíbí podobné jednání ostatních hned toho dotyčného chce pověsit?

 

Zeptali jste se a dostali odpověď.

 

Tak co dál řešíte ?

 

Jen si honíte VELIKÉ EGO, že vy jste ti správní a on ten špatný. A pak se všichni děsně diví, že někdo to upozorňování na správné chování provede tak, že někomu zničí keše.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 arogantni_minda

arogantni_minda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 15:58

Nechápu co všichni máte nepřijde mi nijak špatné se takto rozloučit s keší. Myslím, že větší morální prohřešek lidí je napsat alespoň díky k logu.


  • 0

#52 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 16:03

Tak a ted na férofku, kdo z vás řekl aspon jednou sprosté slovo, kdo z vás aspon jednou zaklel ?

Že se nestydíte je to neetické a nemorální, jak si to vůbec můžete dovolit , tak to se neslušně chovat !

 

A ted vážně, o čem že je toto vlákno, o kačerovi ownerovi, která založil za 5 let 224 keší, z toho 5 opakuji 5 a ještě jednou slovně PĚT  keší za toto období musel archivovat. Jako důstojný způsob rozloučení zvolil log FI. proč to udělal, je to jednoduché, byl první kdo s keší byl na místě uložení, byl první kdo jí viděl a tak chtěl být i poslední ji " najde" . proto zvolil log FI jako dík že jsi tu byla, bude mi smutno, pozdravuj tam nahoře. Žádné výmluvy, žádné obcházení, ale pěkně na rovinu to zde řekl. 

A proto nechápu, proč díky 5-ti, opakuji 5-ti zalogovaných a archivovaných keší , se strhla ta velká nevole ke mne, začali jste mne "urážet" , poučovat, jaký jsem nemorál, jak je to úchylný a kdesi cosi.   To nemáte opravdu nic jiného na práci než po mne plivat ???

 

Jsou tu i jiní owneři, kteří to dělají záměrně, nebo logují své aktivní keše, já NE! Já to neberu jako "našel jsem svou keš" , ale jako rozloučení. 

 

Trošku se prosím nad sebou zamyslete, jestli vám to za to stojí, pokud ano, tak mne třeba kamenujte, já to ustojím a budu i nadále dělat pro vás ty bezva eventy, zakládat hezké keše, do kterých dávám i kus sebe, jak o mne říkají. Vždy mám radost z toho, když odcházíte plný krásných zážitků a vzpomínek. , o tom to je. Né o tom, že jsem si zalogoval 5 keší za 5 let z 224 založených, ale o tom, že se vám líbí mé keše, jste nadšený z mích eventů, a věřte že to dělám z lásky a né nenávisti. Tak kde se tolik zla ve vás bere ?????


  • 8

#53 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 16:10

Přesně takhle to vidím i já. Víc se k tomu nedá dodat. A hlavně se Brumlíku nenech otrávit a dělej to pořád tak, jak to umíš.

Proč na to koukáte tak černobíle: "Logování vlastních keší se nedělá. Je to přece na wiki," A hotovo. Proč se na to nekouknete i pod jiným úhlem? Proč by nemohly být i etické důvody logování vlastních keší?


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 22 leden 2015 - 16:26

  • 4
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 16:31

Já bych si k tomu ještě dovolila dodat, že na zde tolikrát citovanou geowiki si může napsat kdo chce co chce, třeba i to, že prapodivné rozlůčkové rituály a jiné extravagance se trestají smrtí oběšením na nejbližší T5 stromovce :D. Kdyřtak si na uklidnění pojďme dát nohy do ledu, prej to pomůže :D!


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 22 leden 2015 - 23:04

  • 3

#55 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 16:57

Mate recht, pojdme kamenovat brumlika za 5 bodokesi za 5 let.
PS: Nekdo nejaky napad, co provedem Joneovi a jemu podobnym...jo a pokud mozno se drzme ve stejne umernosti. Na brumlika navrhuji pet kamenu (co kes to kamen) a na Joneu....????? Najde se zde nejaky majitel kamenolomu ????
Pokud bychom to brali obecne merou provineni od nejhorsich, tak na brumlika se dostane tak za tisic let. Kazdopadne jedno je jasne...dela to pro body...vono je obrovskej rozdil jestli jich ma v roce 2014 odloveno 95 a nebo 97 kousku....
Velebnosti jdu blejt. Autor vlakna se mel zeptat pres profil proc to dela jinak se chova jako bohapusty lovec senzaci. HOWG
  • 3

#56 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:03

...co takhle nějaký zámek princi ;)


  • 0

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:29

 Nekdo nejaky napad, co provedem Joneovi a jemu podobnym...jo a pokud mozno se drzme ve stejne umernosti. Na brumlika navrhuji pet kamenu (co kes to kamen) a na Joneu....????? Najde se zde nejaky majitel kamenolomu ????

To je jasný, přece uCWGčkovat :D ! A to výhradně materiálem nasbíraným u vymudlených keší. Na pohřbení pod dostatečně velkou hromadou to bude stačit.


  • 0

#58 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:32

Ach Ivane, Ivane, nic jsi nepochopil. Myslím, že Brumlík a jemu podobní se stovkami založených keší jsou ti, kdo tady mají morální právo určovat pravidla.

 

Když já tomu nerozumím... Mám devět založených keší (pravda - pět z nich jsem adoptoval - zřejmě od ownerů otrávených ostatními mravokárci  ;) ).

Mám tedy podle tebe alespoň minimální, - né "morální právo určovat pravidla", ale "morální právo" se k něčemu vyjádřit? 

Nebo se to může až od stovky založenejch vejš?  :P

 

Ale teď vážně - můj názor je ten, že je to vážně divný, logovat si nález vlastní krabky. To bych pak mohl logovat "found-it" pokaždý, když nějakou svou keš půjdu zkontrolovat...

EDIT: Vlastně né pokaždý - jen když ji najdu  :D


  • 7

#59 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:08

Já jen doufám, že tuhle debatu nebudou brát ostatní jako že logování vlastních keší je v naprostém pořádku a nepřidají se k těm, co již to dělají. I proto mám sto chutí tento thread sprovodit ze světa.


  • 5

#60 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:12

tomy.22 - možná by to bylo rozumné  ;)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama