Přejít na obsah


Fotka

Okupace Krymu v Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 19:01

Nechci spouštět žádnou politickou debatu, berte to prosím opravdu jen jako zajímavost!

 

Na moji kešku na Krymu dorazil první ruský kačer a log tomu odpovídá:

 

GC25X3W - Khan Palace in Bakhchisaray

 

Je to teda anglicky, ale i translator to celkem slušně zmákne.

 

P.S. - Ať už si o tom myslíte cokoliv, nepište prosím ke keši žádné zbytečné logy, děkuji.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 19:25

Ehm... tak to je opravdu lépe nechat bez komentáře, mluví to docela silně samo za sebe.


  • 0

#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 20:00

B)

https://www.youtube....h?v=DVg2EJvvlF8


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 20:14

http://www.karaokete...s-in-arms-65786


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 20:16

něco mi to připomíná http://youtu.be/-evIyrrjTTY


  • 0

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 20:59

To je zajímavé. Keška je stále lokalizována na Ukrajinu. Nicméně vyhněme se politice, aby Ti tu kešku ještě nezamázli…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 21:06

Zajímavý, s čím vším se člověk setká v geocachingu. A pro Trhače, je lokalizovaná na Ukrajinu, protože Groundspeak je americká firma a USA anexi Krymu neuznávají.


  • 2

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 21:11

To je zajímavé. Keška je stále lokalizována na Ukrajinu. Nicméně vyhněme se politice, aby Ti tu kešku ještě nezamázli…

 

Tak lokalizaci dělá owner (tedy já  :) ) ručně, na to tam žádná automatika není. Kešku na Šumavě můžeš klidně lokalizovat třeba do Baškortostánu ....  :)

 

Zajímavý, s čím vším se člověk setká v geocachingu. A pro Trhače, je lokalizovaná na Ukrajinu, protože Groundspeak je americká firma a USA anexi Krymu neuznávají.

 

No, já tu lokalizaci taky měnit nehodlám - založil jsem ji na Ukrajině, je to tradička a pokud vím, tak je pořád na stejných souřadnicích. ;)


  • 9
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 21:21

Tak zase je fajn, že snad až sem na toto forum kremlbooti nezavítají.


  • 1

*


#10 Pavelsni

Pavelsni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 21:25

Ahoj, 

 

taky nechci nic podněcovat, nicméně nálezce kešky s tím začal sám. Nejradši bych mu něco řekl osobně, ale nebudu prostřednictvím geocachingu dělat rozbroje. Oni už je dělají a bohužel dělat budou. Je to momentálně větší zlo než jakýkoliv jiný stát na světě. 

Tenhle chudák je zřejmě ovlivněn putinovskou propagandou.

Kešce přeju dlouhý život a mnoho DOBRÝCH kačerů. Mimochodem lokalizace kešky na Ukrajinu je naprosto v pořádku! 


  • 3

Důležitější je pro mě poznat zajímavé místo, než se hnát za spoustou kešek. Keš beru jako zpestření výletů, ne jako primární cíl. FTF mě nezajímá. Více času v přírodě, méně na internetu.  


#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 22:48

Proklikal jsem těch několik málo dalších keší na Krymu a u všech je uvedeno umístění Ukrajina.


  • 1

#12 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 23:14

Zajímavý, s čím vším se člověk setká v geocachingu. A pro Trhače, je lokalizovaná na Ukrajinu, protože Groundspeak je americká firma a USA anexi Krymu neuznávají.

 

Tak v tom případě bude google zřejmě ruská firma. (maps.google.ru)


  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 23:16

Zítra se chystám na (doufám) docela zajímavou diskusi trochu i k danému tématu - kdyby to snad někoho dalšího taky zajímalo:

http://dominikanska8...akce.php?id=212


  • 0

#14 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 0:35

Kéž by někdo udělal a uveřejnil zvuký záznam této akce.


  • 1

#15 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 1:40

Jako nechápu, co se vám na tom nelíbí? Ti lidé, co tam žijí, mají právo se rozhodnout, kam chtějí patřit, menšina se musí podřídit většině. Oni se sami většinově rozhodli v referendu, že chtějí patřit k Rusku a ne k Ukrajině. Pro přičlenění k Rusku hlasovalo více než 96 procent zúčastněných voličů při volební účasti 83 procent. Já kdybych tam žil, tak bych se rozhodl stejně. To že se to nelíbí Ukrajině, Obamovi nebo vám, je docela podružné, hlavně že se to líbí těm lidem, co tam žijí. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 29 leden 2015 - 1:41

  • -16

#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 2:14

Tak ciste teoreticky, sel by takhle politicky agitacni log smazat? Ja skoro myslim ze jo. Ne ze bych to doporucoval, byla by to nejlepsi cesta k archivaci kese, ale podle me zrovna tak jako by tohle nemelo co delat v listingu, nepatri to ani do logu. Jenze amici jsou srabi a jakmile by kolem toho zacal nejakej srumec, misto aby drzeli lajnu a vlastni pravidla, radsi by to zamazli. Nebejt ta kes natolik unikatni, stalo by to za pokus.


  • 3

#17 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 2:25

Já to vidím jako log o historii, současnosti a budoucnosti, nic agitačního v tom nehledej. Koneckonců je ten log pravdivý, Krym patřil i v minulost k Rusku. 

http://diepresse.com...ht-zur-Ukraine?


  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 6:12

Už se dostáváme tam, kam Kapsa nechtěl.


  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 7:15

Tak ciste teoreticky, sel by takhle politicky agitacni log smazat? Ja skoro myslim ze jo. Ne ze bych to doporucoval, byla by to nejlepsi cesta k archivaci kese, ale podle me zrovna tak jako by tohle nemelo co delat v listingu, nepatri to ani do logu. Jenze amici jsou srabi a jakmile by kolem toho zacal nejakej srumec, misto aby drzeli lajnu a vlastni pravidla, radsi by to zamazli. Nebejt ta kes natolik unikatni, stalo by to za pokus.

Tak tam na tydle pokusy založíme ňákou experimentální :D :D :D ! Kapsa určitě dodá místního zvěda, kterej nám na místo doběhne s nějakou škatulí od kakaa a listing se už domastí :D.

 

Ale teď vážně: já osobně bych asi takovýdle logy nemazala - přijde mi, že jsou dost výmluvným dokladem o síle a schopnosti manipulace a propagandy, že fakt jde i o svýho druhu zajímavej historickej doklad. Ale je pravda, že co nám se zdá křičet svou absurditou, to někdo může právě brát smrtelně vážně - nevím, bylo by to nejspíš na dlouhou diskusi, přiznam, že tenhle problém nejsem ani zdaleka schopná nahlídnout v celý jeho složitosti a komplexnosti, kterou to vyžaduje, aby si člověk byl schopnej vytvořit aspoň jakž takž objektivní názor.

 

A ty, Šamánku, se chystej, jdem anektovat Zakarpatskou Rus - ta přece byla naše! Hurrrrrrrrááááááááááááá!!!


  • 3

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 7:24

Kde jsi se narodil? V Rakousko-Uhersku. Kde jsi chodil do školy? V Československu. Kde jsi šel na vojnu? V Maďarsku. Kde jsi zemřel? V Sovětském svazu. Takové světoběžníky do nebe nebereme. Ale já se celý život z Mukačeva nehnul.


  • 22




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama