Přejít na obsah


Fotka

Okupace Krymu v Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 12:08

Ano a část Ruska předtí patřila Číně a Mongolsku... :)

 

Mě spíš přijde šílené, co teď na Krymu rusové dělají. Tady v čechách pracuje jeden ukrajinec a jeho sestra bydlí právě na Krymu. Normálně trvalé bydliště,  legálně koupený byt, práce a tak. Poté co Krym připadl Rusku, si pochopitelně musela dojít pro nové dokumenty. A ejhle - nestačila se divit, že trvalé bydliště má uvedeno někam do horoucích pekel za Ural. Zároveň byla upozorněna, že se má zdržovat tam, kde má trvalé bydliště. Teď se snaží (zatím marně) vybojovat tenhle paskvil s úředníky, aby se vyhnula této zvláštní deportaci.

To jen tak pro představu, jak dnes ruské pořádky fungují...

Tak to je ovšem síla, že je to až tak, to jsem netušila. Nemáš o tom nějaké podrobnější informace? Jestli se tam skutečně tohle děje, tak by bylo dobře, aby se o tom u nás aspoň víc vědělo, když už nic nemůžeme dělat.


  • 0

#42 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 12:15

To bylo spíš na kolegu Shamana, ale jsem rád, že se poučila i potrefená ... sestra :)

 

Pokud získáme na svou stranu Kapsu, je to na dobré cestě. Trochu se budeme muset přetlačovat s maďarským Ukrdougem, ale držíme vyšší pozice ;)


  • 1

#43 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 12:19

ale takový přímý rychlík Praha - Jasiňa, to by bylo panečku něco pro milovníky karpatských hřebenů (jen ten Railjet by tam plánovači z ČD nenasadili :D)

 

To už by bylo v současné době nerealizovatelné, neboť peážní úsek přes Rumunsko mezi Teresvou a Dilove je už nějakou dobu nesjízdný. Ale z Rachiva dál přes hřeben směrem na Ivano-Frankovsk nebo Kolomyju električky stále jezdí a je to pěkná trať.


  • 1

#44 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 12:33

Co si budeme povidat, ono ani to, co jsme jeli, nebylo kdovico. Cesta trvala asi 4:30 na 140 km? Ale zase od te doby rad jezdim s CD...
  • 0

#45 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 13:02

Tak zase těch 140 km stojí v přepočtu 17 korun. To člověk leccos odpustí :).


  • 1

#46 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 13:10

Nejsou tam kolejnice dál od sebe ?


  • 0

#47 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 13:31

Jo, jo, o 8,5 cm. Ale do Mukaceva vede i evropsky rozchod a do Kosic zase siroky. A pak tam mivali velke mnozstvi lesni uzkokolejek.
  • 0

#48 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 13:33

Jako nechápu, co se vám na tom nelíbí? Ti lidé, co tam žijí, mají právo se rozhodnout, kam chtějí patřit, menšina se musí podřídit většině. Oni se sami většinově rozhodli v referendu, že chtějí patřit k Rusku a ne k Ukrajině. Pro přičlenění k Rusku hlasovalo více než 96 procent zúčastněných voličů při volební účasti 83 procent. Já kdybych tam žil, tak bych se rozhodl stejně. To že se to nelíbí Ukrajině, Obamovi nebo vám, je docela podružné, hlavně že se to líbí těm lidem, co tam žijí.


To nemyslis vazne? Referendum pod armadou ruskych vojaku. Jak asi mohlo dopadnout? Ale vlastne proc ne. V S.Koreji taky maji "volby". A Kim posledne dostal tusim 106% hlasu. S takovou podporou je pak radost vladnout.
  • 5

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 13:43

Dejte pokoj. Bavíme se tu o věcech, o kterých víme kulový... to, co si někde přečtem, za relevantní informaci fakt nepovažuju. Myslím si, že kulový věděj většinou i lidi na Ukrajině.

 

Pokud jde o referendum, je to dost ošemetný téma. Referendem se vymezovali i Henleinovci. Referendum rozdělilo Československo. Státní hranice se de facto měnily i rozpadem Sovětského svazu, byť čáry zůstaly, jen se jaksi "přejmenovaly". Ty čáry navíc byly uměle vytvořené Džugašvilim...

 

Takže opatrně. Podle mě jediný, co víme víceméně bezpečně, je, že pokud se v tom budeme vrtat, Groundspík kešku zarchivuje.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 15:40

Tak to je ovšem síla, že je to až tak, to jsem netušila. Nemáš o tom nějaké podrobnější informace? Jestli se tam skutečně tohle děje, tak by bylo dobře, aby se o tom u nás aspoň víc vědělo, když už nic nemůžeme dělat.

Tuhle informaci mám od kamaráda ukrajince, co pracuje tady v čechách. Stalo se to jeho sestre a prý je to dost běžný postup. Prý tato informace proběhla i v ukrajinském tv zpravodajství, ale netuším, jestli se to dá někde dohledat.


  • 0

#51 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 15:48

Dejte pokoj. Bavíme se tu o věcech, o kterých víme kulový... to, co si někde přečtem, za relevantní informaci fakt nepovažuju. Myslím si, že kulový věděj většinou i lidi na Ukrajině.

 

Pokud jde o referendum, je to dost ošemetný téma. Referendem se vymezovali i Henleinovci. Referendum rozdělilo Československo. Státní hranice se de facto měnily i rozpadem Sovětského svazu, byť čáry zůstaly, jen se jaksi "přejmenovaly". Ty čáry navíc byly uměle vytvořené Džugašvilim...

 

Takže opatrně. Podle mě jediný, co víme víceméně bezpečně, je, že pokud se v tom budeme vrtat, Groundspík kešku zarchivuje.

Nemyslím si, že víme kulový.Tady v ČR není problém se s ukrajinci setkat a když se s nimi člověk přátelsky baví, padají z nich zajímavé informace. Čímž nechci tvrdit, že vše, co říkají, je 100% pravda. Na druhou stranu se i v našem zpravodajství objevují reportáže z Ruska, kde mámy brečí, že už nechtějí, aby se jim synkové z vojny vraceli domů v rakvích z Ukrajiny.

Nejhorší ale podle mne je to, co ty, Citecko, tvrdíš - "k ničemu se nevyjadřovat", "víme kulový", "kulový věděj i lidi na Ukrajině". To mi přijde jako špatný směr přemýšlení. Ano, informace z jednoho zdroje nemusí být perfektní a proto je dobré se obracet na víc různých zdrojů. Ale mlčet? Nediskutovat? Nevyjadřovat se? Hmm. Tak s tím právě agresor počítá - když se o průšvihu nebude mluvit, tak projde každé svinstvo.

Doufám, že se teď nedotknu Kapsy, ale radši bych, aby byly všechny keše na Ukrajině zaarchivovány, jen když tam lidi budou mít klid a nebudou se muset bát, že sotva vystrčí noc, tak je někdo zastřelí. (míněno jako reakce na poslední odstavec od Citecky)


  • 4

#52 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 16:24

Nemyslím... od Citecky)

Souhlasím, i mlčením a zavíráním očí se člověk může stát spoluzodpovědným za zlo, který se děje. Pokud nemůžeme dělat nic jinýho, měli bychom se snažit aspoň vědět a dávat dál - jak to jde a nakolik je toho kdo z nás schopen. A když je to možný, tak se ozvat. Co může způsobit mlčení většiny, to jsme viděli za Hitlera i za komančů. Pak už mnoho lidí nedokázalo ani označit zlo za zlo, natož pak se proti němu ozvat.

 

Taky se známe aspoň od vidění s pár Ukrajincema, co žijou a pracujou v našem okolí, taky se jich vždycky ptáme, co se děje u nich doma, ale přiznam, že o tomhle postupu jsem od nich ještě neslyšela. Až zas někoho uvidím, tak se poptám.


  • 0

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 16:50

Bóže... ještě mravní kázání k tomu... kdybyste si aspoň přečetli pořádně, co sem napsal, Halíci. :unsure:


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 16:55

Dejte pokoj. Bavíme se tu o věcech, o kterých víme kulový... to, co si někde přečtem, za relevantní informaci fakt nepovažuju. Myslím si, že kulový věděj většinou i lidi na Ukrajině.

 

Pokud jde o referendum, je to dost ošemetný téma. Referendem se vymezovali i Henleinovci. Referendum rozdělilo Československo. Státní hranice se de facto měnily i rozpadem Sovětského svazu, byť čáry zůstaly, jen se jaksi "přejmenovaly". Ty čáry navíc byly uměle vytvořené Džugašvilim...

 

Takže opatrně. Podle mě jediný, co víme víceméně bezpečně, je, že pokud se v tom budeme vrtat, Groundspík kešku zarchivuje.

Nevim v cem bych mel bejt opatrnej. Referendum muze vyhlasit pouze regulerni vlada na zaklade platnejch zakonu o referendu, pokud vubec referendum mistni pravni system uznava jako platny nastroj. V danem pripade by refrendum musela vyhlasit vlada v Kyjeve, pak by se o jeho regulernosti dalo uvazovat.Coz se ale nestalo.

 

Pokud samozvani ozbrojenci obsadi nejake uzemi tak cokoliv na nem udelaji je protipravne z pricnipu, vcetne referenda, jimi vydanych zakonu a dalsich opatreni. Zrovna tak je nesmyslny pojem separatisti pro lidi co se zbranema obsadej napriklad letiste, urady atd. To jsou normalni teroristi. Separatista je clovek ktery se chce od Ukrajiny oddelit, zalozi za tim ucelem politickou stranu nebo jinou formu obcanskeho sdruzeni a nenasilnou cestou se pokusi primet regulerni vladu napriklad k tomu vyhlaseni referenda, nebo jinemu pravnimu aktu ktery umozni eventuelni rozdeleni zeme, viz prvni odstavec o udajnem referendu na Krymu. Fakt je dost velkej rozdil v tom jak se oddelil Krym od Ukrajiny, nez jak jsme se my rozdelili se Slovaky.

 

Veci je trba nazyvat pravymi jmeny a v tehle zakladnich otazkach je pomerne jasno, na to je informaci k dispozici pomerne dost a nezpochybnitelnych. Rozdily jsou jen v jejich interpretaci. Detailnejsi veci pak samozrejme nevime, aspon ja nevim, v tom mas pravdu.


  • 13

#55 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 17:07

. Mám Putinovi za zlé, že vypustil jako první v poválečné Evropě z láhve démona změny státních hranic. Jakkoli uznávám, že historicky má Krym i východ Ukrajiny s Kyjevem málo společného.

Tady to jede, to mi trvalo, nez jsem to procetl:) Jen pro doplneni, hranice v povalecne Evrope se menili davno pred Krymem. Treba rozpad Jugoslavie, odtrzeni Kosova.........To Kosovo je zajimave pro Krym a jeho referendum..


  • -1
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#56 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 17:18

Bóže... ještě mravní kázání k tomu... kdybyste si aspoň přečetli pořádně, co sem napsal, Halíci. :unsure:

Četl jsem, co jsi napsal a proto reaguji tak, jak reaguji. Mel jsem Tě za člověka, který unese nesouhlas, ale evidentně jsem se mýlil. A Halíka si nech od cesty...


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 29 leden 2015 - 17:18

  • 0

#57 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 17:34

Nevim v cem bych mel bejt opatrnej. Referendum muze vyhlasit pouze regulerni vlada na zaklade platnejch zakonu o referendu, pokud vubec referendum mistni pravni system uznava jako platny nastroj. 

Jestli chceš posuzovat regulérnost událostí na Ukrajině za poslední rok, tak bys měl být hodně opatrnej. Tou regulérní vládou myslíš tu popřevratovou nebo v rozporu s ústavou odvolaného prezidenta? Nebo tu současnou vzniklou během voleb které proběhly jen na části území během občanské války? Navíc Krym měl jistou míru autonomie a nemyslím že by tu bylo mnoho expertů na tamní právo, kteří by dokázali a chtěli nezaujatě posoudit, jestli Krym právo vyhlásit referendum měl nebo neměl. A pokud neměl, proč by postupovat v rozporu se zákony a ústavou mohl jen převrat na západě a ne převrat na východě? Jinak taková perlička, jako první na Ukrajině za předchozí vlády vyhlašoval nezávislost Lvov a nevšiml jsem si, že by proti tomu někdo protestoval, že to nelze, že to platné zákony neumožňují.


  • 7

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 17:38

Četl jsem, co jsi napsal a proto reaguji tak, jak reaguji. Mel jsem Tě za člověka, který unese nesouhlas, ale evidentně jsem se mýlil. A Halíka si nech od cesty...

 

Tak a dost. Cintáš si mašli zhruba podobně, jako naši slavní medialisti... na rozdíl od Modráka, protože ten alespoň píše k věci a poctivě. BTW, píše zhruba přesně to samý, co já - stačí číst a přemejšlet a nedosazovat si svoje předsudky - TO je totiž to nejhorší, nikoliv to, k čemu se snižuješ a dovoláváš ty.

Cos to tam totiž udělal? Napsals tam a NA PRVNÍM MÍSTĚ nehoráznost, kterou jsem nikde nenapsal neuvedl a nemyslel, a pak přisoudiv mi ji, mě tu vláčíš bahnem jako morální apel. No paráda. K ničemu se nevyjadřovat? Kde sem to kdy prohlásil, a KDE JSEM SE TAK KDY CHOVAL? Parádní podraz. A pak už stačí jen z tohohle úhlu polemizovat a kdo by asi se postavil proti, co? Kdo by si troufnul nesouhlasit, ba polínko nepřiložit?

Tohle je podle mýho šmejdovina prvního řádu. A když se trochu zamyslíme... není tohle přesně to, co se děje i kolem Ukrajiny?

Nejsme náhodou za stádo užitečných idiotů, kteří zapalujou pochodně a netušej, kdo jim podává zapalovač? :huh:

 

A když jsme u toho, podsuvná konstrukce, že když zmizej keše, přestanou na Krymu umírat lidi, to je taky perla B)  A teď bez nadsázky, spojovat takovéhle nesouměřitelnosti v úměře je pěkná nehoráznost, ještě s morálním pejorativem...

 

Tolik teda bych měl... ke Kapsovo keši na Ukrajině :wub:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 17:58

Jako není to žádná sranda, a dotýká se to i ČR, ty firmy co měly ve Vrběticích munici, ji chtěli prodat do Ukrajiny a Rusům se to samozřejmě nelíbilo, je zde reálná možnost, že nasadili své agenty a jak to skončilo? Nějaké ty sklady s municí vyletěly do povětří, minimálně v druhém případě je reálné podezření na úmyslně způsobený výbuch. Je to jedna z vyšetřovaných verzí.

http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ras


  • 1

#60 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 18:14

Ve Vrbeticich si myslim, ze zafungoval nas neuveritelny neporadek a korupce. Nemyslim hned na agenty.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama