Přejít na obsah


Fotka

duplikace cedulí na D1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 18:18

Když jsem v létě lovil exit 104, tak jsem z mostu přes dálnici vyfotil toto:

 

rrb5pTC.jpg

 

 

Vysvětlete mi někdo, proč je tam za sebou dvakrát lautr stejná cedule?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 08 únor 2015 - 18:19

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 18:53

To by ti asi nevysvětlil ani správce komunikace.

Mám obavy, že něco podobného se vyskytuje nejen u dálnice, někdy se nestačím divit, co je u nás možné - na jednu stranu nejsou peníze, ale na druhé se nesmyslně vyhazují.  Kam se hrabe Kocourkov.... :rolleyes:


  • 0

#3 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 18:55

No nejspise se to stalo tak, ze behem rekonstrukce useku byla v planu zanesena i nova znacka. Firma ktera to mela na starosti ji umistila. Musela, mela to v ramci projektu jiz zaplaceno. Ovsem sundavani znacek ma na starosti zase nekdo jiny a musi to byt schvaleno prislusnymi organy. Alespon tak mi to bylo vysvetleno, jako mozna pricina kolegy s dopravky PCR.

Ale klasicka ceska blbost. Proc platit novou, kdyz je stara jeste v pohode. Alespon podle fota.


  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 18:57

Nabízí se několik možností:

a ) někdo si řekl, že opakování je matka moudrosti

b ) ta bližší, nově instalovaná, nahradí tu za ní, která bude během prací na rekonstrukci odstraněna, a ty jsi náhodou zaznamenal okamžik před jejím odstraněním

c ) jsou tam pro sichr, že by jednu někdo ukradl


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 08 únor 2015 - 18:58

  • 1

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 19:04

Děkuji za pobavení, také už jsem už někde na podobnou "dvojceduli" narazil, ale nefotil.

 

Vzpomněl jsem si na dvojici cedulí nedaleko Žatce. Ty sice nejsou takhle blízko u sebe, ale první oznamuje, že do Žatce pojedete ještě 15 kilometrů, za cca 400 metrů je druhá, která oznamuje vzdálenost do Žatce 10 kilometrů a skutečná vzdálenost z tohoto místa do Žatce je 5 kilometrů.


  • 2

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 19:12

Mne zase zaujalo, ze ta cedule, ktera vypada jako novejsi, je o dost blize k vozovce, nez ta starsi. Tak nejak laicky mi prijde, ze to bezpecnost nezvysi...


  • 0

#7 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 19:21

Nejlepší jsou ty cedule uprostřed v křoví. Asi omezení i pro místní hlemýždě a brouky.
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 19:43

Tak v tomhle případě je to zjevně nedopatření, ale já se přiznám, že jsem často skutečně fascinována zřejmě (díky předpisům EU) povinně umístěnými cedulemi na nových cyklostezkách, kde při každém výjezdu z brambořiště, který cyklostezku křižuje, je dopravní značka "konec cyklostezky" a dva metry na to "začátek cyklostezky". Celkem bych to chápala, kdyby tam bylo všude křoví a ten výjezd nebyl vidět, ale když stezka běží v širém poli a co 40m je na ní tohle, fakt si kladu otázku, jestli nemají nějaký lepší místo, kam by házeli přebytečný finance, než zrovna na to brambořiště. Někdo mi říkal, že cena jedný dopravní značky jde do desítek tisíc Kč. Ach jo. Nebo fakt myslíte, že kdyby tam ta značka nebyla, někdo by se kvůli tomu srazil se splašenm kombajnem?


  • 0

#9 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:06

Jacko žádné nedopatření. Je to tak jak napsal DogVader o pár příspěvků zpět. Ten někdo co ti řekl, že cena jedný značky jde do desetitisíců, si buď dělal srandu a nebo vůbec nevěděl o čem mluví. :D

Třeba zákaz vjezdu rozměr 700mm z FeZn- Al stojí cca 900kč. Z FeZn prolisu cca 700kč. Cenu deseti tisíc překračují snad jen informativní dopravní značky o velikosti 1500 x 1500 v provedení Al + retroreflexní folie tř.2.

 

K cyklostezkám. To máš jednoduché. Dopravní značení na cyklostezkách se řídí stejnými pravidly jako dopravní značení na silnicích. Tam jsou také i pokud je do křižovatky vidět z velké vzdálenosti instalovány dopravní značky. Jednoduše řečeno. Značky na cyklostezkách jsou umisťovány stejně jako silniční dopravní značky před každou křižovatkou nebo jakoukoliv odbočkou. 


  • 1

#10 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:16

No jestli to neni soubeh nove nosne konstrukce a stare nosne konstrukce. Stare cedule se montovaly na docela festovni nosniky ktere vydrzely i naraz auta. Nove konstukce jsou prihradove z tenkych trubek a velmi snadno se deformuji, tak pri narazu ma  auto vetsi sanci. Vymenuje se to u vsech silnic v ramci rekonstrukci


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:33

tomy: ta cena bude ale jen za samotnou značku. Když připočteš sloupek, patku a montáž, jsi minimálně na trojnásobku, ne-li víc. V některých místech je nadužívání značek opravdu úsměvné, ale holt pravidla jsou pravidla.


  • 0

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:41

Ale jo. Nicméně, jelikož jsem do toho svého času tak nějak "viděl" vím, že desetisíce za značku je nesmysl.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:42

K cyklostezkám. To máš jednoduché. Dopravní značení na cyklostezkách se řídí stejnými pravidly jako dopravní značení na silnicích. Tam jsou také i pokud je do křižovatky vidět z velké vzdálenosti instalovány dopravní značky. Jednoduše řečeno. Značky na cyklostezkách jsou umisťovány stejně jako silniční dopravní značky před každou křižovatkou nebo jakoukoliv odbočkou. 

 

Jiste, ale jsou take krizovatky, na kterych nemas znacku zadnou. Pravidla plati i bez znacek.

 

V tomto pripade, vyjezd z pole, jde jednoznacne o napojeni mista mimo komunikaci, a nechapu duvod, proc se ma kvuli tomu znackami prerusovat cyklostezka.


  • 2

#14 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:55

Jistě HaLuMo. Problém je však v tom, že o tom kde jaká značka bude rozhodují lidé od stolu a ne ty co po cestě jezdí. ;-)
  • 0

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:55

Podívejte: když dojde k nehodě na tý křižovatce brambořiště s cyklostezkou, je to jasný: cyklostezka tam na tom místě NENÍ, cyklista měl slízt z kola, viník je jasný.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 22:26

Zatimco kdyby tam ty znacky nebyly, tak je take vinik jasny, ten kombajn. Jen nechapu, proc je lobby traktoristu vlivnejsi nez lobby kolistu. :ph34r:


  • 0

#17 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 23:13

Ja bych rekl ze v pripade cyklostezky jde spis o snahu kryt se proti nejake zalobe. Cyklista automaticky neni drzitel ridicskeho prukazu a co kdyby tam nekdo nekoho takoveho sundal a on se zacal "vozit" po obci pod niz uzemi patri s tim, ze chce odskodne? 

 

Jen by pak podle selskeho rozumu ten cyklista vlastne nesmel nikam jinam nez na cyklostezky a potkat takoveho jantara (co by chtel v pripade takove nehody odskodne) na silnici, hned bych mu placnul poradnou pokutu. Aneb "neznas pravidla provozu tak co delas na kole na silnici"???

 

PS: Jo, trosku jsem to asi pritahl za vlasy!


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#18 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 23:32

Tuhle jsem podél takové cyklostezky jel autem a taky mne to množství zbytečného železa praštilo do očí. Je to blbárna. Ouředníci se činí a tvoří hodnoty pro nic a my to platíme.


  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 23:34

No, ale hlavně tam stejně nebyla nikde žádná značka, kdo komu má dát přednost, ten výjezd z brambořiště byla polní cesta, ta cyklostezka, co dva metry nebyla cyklostezka, byla taky asi teda jakože polní cesta, a jaká přednost podle vás platí na křižovatce dvou polích cest? Přednost zprava? Jednou kombajn, podruhý cyklista podle toho, kdo odkud jede? To podle mě pravidla vůbec neupravujou, ty se týkají jen silnice, ne?


  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 0:54

Zažil jsem kešky, co měly dvě krabičky. Prostě ji kdosi nenašel, tak tam owner dal novou, pak se zase našla ta původní a nakonec fungují obě. Zde taky asi někdo značku neviděl a objednal další…  :D


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka