Přejít na obsah


Fotka

duplikace cedulí na D1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 7:35

Jako cyklistu mě štve u těch cyklostezek, které jdou podél hlavní silnice slézat u každé vedlejší odbočky a dávat přednost, když v případě, že cyklostezka nebyla, jsem byl vlastně na hlavní.  To raději jedu po silnici, než po té cyklostezce, pokud je někde ve městě, protože v tom případě, je to daleko rychlejší.... Ve Skandinávii to měli upravené tak, že z logiky věci měl klidně přednost cyklista, pokud cyklostezka vedla "po hlavní" (ukázka zde na streetview třeba zde: https://maps.google....rent=5,0,0&z=21- já jsem to chápal tak, že auto z vedlejší silnice rovnou dalo přednost i cyklistovi). Řešení kruháku zde: https://maps.google....295.33,,0,11.29 Tam se jezdilo na kole naprosto úžasně, žádné sesedání na každé křižovatce jako u nás... Ani se nedivím, že tam jezdí daleko více cyklistů i třeba do práce ve velkých městech. Ale je to i o přístupu řidičů k nim.


  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:11

No jestli to není typický problém u staveb na které se musí dělat rozsáhlé projekty a tendry. Když nám projektovali pro školu rekonstrukce budovy tak je vůbec zajímalo co už tam je a co by se dalo použít. Heslo bylo - vše "staré" vymontovat a zničit, nahradit novým. A to nové bylo občas totožné s tím "starým", v některých případech i horší. Takže tady asi bylo v plánech napsáno že je na tom místě dopravní značka, tak ji projektant vyprojektoval a dělníci osadili. Že je třeba zbytečná to už nikoho nezajímá, však ono je to bohatě zaplacené ve vysoutěžené ceně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:40

Jen dotaz na váš názor: myslíte, že je to "tou Evropskou unií", jak rádi říkáváme, nebo je to naše vlastní blbost a nedostatek zdravého selského rozumu, a nebo zde v dialektické jednotě (sic! :D ) působí oba tyto a ještě dalí faktory? :D


  • 0

#24 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:46

No jestli to neni soubeh nove nosne konstrukce a stare nosne konstrukce. Stare cedule se montovaly na docela festovni nosniky ktere vydrzely i naraz auta. Nove konstukce jsou prihradove z tenkych trubek a velmi snadno se deformuji, tak pri narazu ma  auto vetsi sanci. Vymenuje se to u vsech silnic v ramci rekonstrukci

To by mohlo být. Ale cedule samotná (ta zelená plocha) by se teoreticky dala snést a namontovat na nové nosníky, ne?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:49

Jacko, je to synergicke pusobeni blbosti a alibizmu na vsech urovnich.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 09 únor 2015 - 8:49

  • 3

#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 9:41

Poměrně snadno by se to ošetřilo (cyglisti) zavedením podobného předpisu, jako mají státy OSY - když jsem se kdykoli vrátil z delšího (třeba tejden) cyklovejletu z Alpy, utrpěl jsem civilizační šok a pár dní jsem si připadal na kole jako lovná-škodná. :( (a to jezdim denně 20 km do prce...)

V Bavořích Valaších a Tyrolech totiž platí, že při nehodě, kde je účasten cyklista, je řidič auta automaticky vždy vinen alespoň spoluúčastí. Hele, tam mi dávali přednost i při výjezdu z brambořiště na asfalt...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 HadiceA

HadiceA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 10:47

Tipuji, že novější je ta, co je dál od vozovky, protože D1 se při modernizaci rozšiřuje.

A k té synergii blbosti a alibismu bych přidal ještě lenost.


  • 0

#28 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 10:52

To by mohlo být. Ale cedule samotná (ta zelená plocha) by se teoreticky dala snést a namontovat na nové nosníky, ne?

No vypada to, ze by to ciste teoreticky slo, ale prakticky je to naprosto vyloucene. Penize jsou vypsane na rekonstrukci, kdy se stare veci nahrazuji novymi. Ta cedule ma tutove v papirech zivotnost cca 15 let a jiste tam tak dlouho je, tak je vlatne spotrebovana, ac na to nevypada. A tady je ten problem, podle papiru uz nema zadnou cenu a tak nikdo nemuze zaplatit jeji pripady presun na nove sloupky a kdo by pak delal zadarmo. Navic by takova znacka nemohla dostat certifikat, ze je bezpecna (uz by byla papirove spotrebovana) a pri pripadne havarii by se na tom vozili pravnici. A tak je jednodusi postavit novou a starou (plne funkcni) zlikvidovat. Zel to jsou zakony, pravnici a smernice pro dotace z EU. No a pak bud spravnym hospodarem. Doma to tak neudelam, neb tam nikoho s kulatym razitkem nepustim, ale na verejnosti to jinak nejde.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#29 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 10:59

To, že je při nehodě s cyklistou řidič vždy vinen, je pumpičkářský fašismus. Vrávorající zjevy na kole posilněné osmi kousky mezi českými vesnicemi bez náznaku osvětlení dobře znám a - kdybych je sestřelil - zavřeli by mě?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 12:56

Ne. Ale měl bys nižší míru spoluúčasti...

 

Není to fašismus. Je to právní princip, který chrání slabší stranu. Jo, taky mi to přišlo divný, ale když jsem pak viděl, jak to funguje... hele, to je podobný jako chodci na přechodu. To bylo pokřiku, co to všechno bude mít za negativa... pár zmagořených důchodkyň naskákalo pod auta, neb ony "přece měly právo"... no a dneska to funguje, dokonce to snad pomáhá průjezdnosti (když zastaví protikolona před přechodem, můžu odbočit doleva...) a jako vedlejší, ale pro mne důležitý produkt, se zdá, jako by mezi lidma na silnici "přibylo slušnosti". Zajímavej efekt. Ale funguje.

 

Hele, já najezdím cca 20 000 km ročně autem a asi tak 2-3000 na kole. Už třikrát mě naprosto záměrně a schválně srazilo auto z kola, z toho jednou jsem skončil ve špitále s podvrtnutou krční páteří (vybrzdil mě hned po předjetí a ujel). Slyšel jsem od jedné vcelku kultivované doktorky vyjádření o "vších silnic". Co vidim já, tak nikoli cyklistický fašismus... je to tak nějak vobráceně :(


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 13:27

Jo, jako cyklista zijici v Bavorsku mohu potvrdit. Za ucast v nehode s cyklistou dostane ridic auta minimalne 25% spoluucast, i kdyz je to z viny cyklisty. Nicmene konflikty mezi cyklisty a ridici se tady moc nevidi. Tak nejak spolu dokazou zit celkem bez problemu. Je to i daleko vetsi siti cyklostezek, kde cyklostezka je opravdu cyklostezka a ne jenom okreska se znackou. A jelikoz je tady skoro kazdy ridic zaroven i cyklistou, tak je tu vzajemne pochopeni. V Cechach se jezdit na kole po silnici docela bojim, jeste jsem snad nezazil, ze by nekdo zpomalil a predjel me az kdyz je volno (jak je bezne v Bavorsku), spis to strihne tesne kolem me (jak je bezne v Cechach). Jinak urcite lepsi ozralej na kole nez za volantem.


  • 5
MaFa

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 14:17

...

 

Díky.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 15:11

Jo, jako cyklista zijici v Bavorsku mohu potvrdit. Za ucast v nehode s cyklistou dostane ridic auta minimalne 25% spoluucast, i kdyz je to z viny cyklisty. .... Jinak urcite lepsi ozralej na kole nez za volantem.

 

Proboha nezavádět.  :o  Cyklisté na silnici určitě nikomu nevadí, pokud se chovají slušně jako účastníci silničního provozu. Už jsem mockrát zažil cyklistu, který mi vlítnul před auto na přechod (klasická situace - jede po silnici, padne na semaforu červená, tak to švihne na chodník a přes přechod). Podnapilí cyklisté na silnicích jsou u nás téměř pravidlem. A to už ani nemluvím o odbočování bez ukázání (zvlášť nebezpečné, když si cyklista u pravé krajnice náhle rozmyslí, že chce jet doleva), náhlém nečekaném vybočení až ke středové čáře (samořejmě bez ukázání) při objíždění např. kanálu, zcela neosvětlených bláznech, apod. Naopak, pokud dojde na silnici k nehodě vinou cyklisty, zasloužil by pořádný flastr, a pokud byl navíc podnapilý, tak klidně i nepodmíněný. Ať si prasí na cyklostezkách (já jim tam také s autem nejezdím), ale na silnici ať se chovají dle vyhlášky. Proč bych měl mít spoluúčast, když mi nějaký nalitý magor vlítne pod auto?

Mimochodem prý v Německu dostávají cyklisté docela slušné pokuty za dle předpisů nevybavené kolo. Je to pravda?


  • 0

#34 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 15:56

Pokuty cyklistum za vybaveni nevim, mozne to je, ale jeste jsem o nikom neslysel. A jezdi se tu obcas na poradnych pleckach. Ale pry muzou sebrat ridicak za rizeni kola v opilosti, coz se mi zda ovsem dost nepravdepodobne, jelikoz je kolo bezny dopravni prostredek z pivnich festivalu. A tam by jich mohli nabrat mraky, ale snad je pry nejaky vyssi limit na alkohol behem festivalu, takze bacha na ozraly i v autech! Uz jsem mockrat zazil motoristu, co me musel predjet, aby vzapeti zastavil/odbocil etc., cimz donutil zastavit me jako cyklistu, prestoze ja bych mohl jinak pokracovat bez preruseni. Odbocovani aut bez blinkru jsem taky zazil hodnekrat. Ale ja nejsem ani na strane cyklistu ani ridicu, ja jsem na strane dodrzovatelu pravidel a ohleduplnosti. Protoze tady v Bavorsku je videt, ze to docela jde - a ridici rozhodne nejsou ohleduplni k cyklistum jenom proto, ze jim hrozi pokuta nebo spoluucast. Proste jsou tady vic v pohode a jizda autem pro ne (vetsinou) neni zavod, ale cesta z bodu A do bodu B. Nikdy jsi neparkoval/nezastavil na cyklostezce? Nebo nejakymu cyklistovi pred nosem? Auta odstaveny/parkovany na cyklostezce jsou bohuzel i tady a je to dost opruz. Spoluucast mas proto, abys predpokladal, ze cyklista muze byt magor. Jak ti ale muze vlitnout pod auto, kdyz dodrzujes bezpecnou vzdalenost minimalne! 1.5-2m? Kdyz nemuzes cyklistu objet, tak musis zpomalit a pockat az ho objet muzes, ale to jsem v Cechach jeste nezazil. Tady vidis ten rozdil v mysleni - jel jsem do kopce na okresce a pres horizont nebylo videt. Tak me dojel s autem a splhal do toho kopce se mnou, a predjel me az nahore. Ale samozrejme se najdou i taci, kteri to prosvisti 120km/h tesne kolem. Proto taky nelezu na rychle silnice - coz zase vidim jako velky cyklisticky nesvar v Cechach. Jezdit na neosvetlenem (nebo blikajicim - mimochodem tady musi svetlo svitit, nesmi blikat) kole v noci po silnici 1. tridy je opravdu zhovadilost a delaji to jenom zjevni adepti na Darwinovu cenu. V Bavorsku jsem zazil babku, co ukazala rukou doleva a bez podivani se dozadu okamzite odbocila pres jizdni pruh doleva. Od te doby si davam jako ridic (ale i jako cyklista) na starsi lidi velkej pozor. Protoze v pripade, ze nekoho srazis, tak plati ze jsi nemel dostatecny odstup. Proste nenapadnutelny pravidlo podobne jako nase neprizbusobil jizdu stavu vozovky.


  • 3
MaFa

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 16:00

Cyklisté na silnici určitě nikomu nevadí, pokud se chovají slušně jako účastníci silničního provozu...

 

Komu se to snažíš namluvit? Tomu přece sám nevěříš!

 

To, že je někdo nametenej a motá se kde - dokonce dle vyhlášky - nemá co dělat, ještě nikoho neopravňuje k tomu, aby na něj najel, anebo ho nevyviní z ublížení na zdraví, přece; ve střetu plechový krabice s měkkým masem cyklisty je VŽDYCKY cyklista ten prohrávající. Tudíž ta vyhláška (bavorská) má za účel OCHRÁNIT tu slabší část.

Zákon je vždycky nějakým způsobem nespravedlivý. V tomto případě na konto pár možných nespravedlností připadne prokazatelně zlepšení stavu - chování řidičů. Halt jsou opatrnější, a to značně. Jasně, je to násilí. Ale na mně si násilí vyzkoušeli tři parchanti za volantem, jeden mě málem zabil, a jen proto, že jsem po tý silnici jel PŘED NIMA. NIKDY je nechytli.

 

Nezlob se, že ti to nežeru, přestože najezdím autem desetkrát tolik jak na kole.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 16:33

Jinak urcite lepsi ozralej na kole nez za volantem.

A to je divný. Já myslel, že se na čtyřech kolech udržím líp než na dvou…  :D Ve skutečnosti jsou naše cyklostezky víceméně tunelem na dotační prachy; o těch pruzích odnikud nikam, co se vyrojily na pražských silnicích ani nemluvím, to je jen šikana řidičů a likvidace dvouproudých komunikací, bicyklistu tam nikdo neviděl. Osobně jezdím s respektem k cyklistům i  motorkářům, protože jsou zranitelní a protože mezi nimi mám mnoho přátel. Bohužel v Praze nevidím nikoho tak prasit jako bikery. Chodník, přechod, silnice, všechno jedno, uhni, jedu! O lesních pěšinách ani nemluvím, tam se bojím o děti i o psisko.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama