Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#1 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:22

Ahoj,

hledal jsem, kam bych to napsal, ale vhodná témata jsou již zamčena.  Tak to zkusím takto:

 

Našel jsem keš.

Na místě je (v době mé návštěvy) vyrobená schránka (nikoli pohozená filmovka) , v ní běžný papír, jako jinde v podobných kešich. Na papíře mnoho logů.  Keš je v archivu, ale lze ji zalogovat. Tak jsem ji zalogoval...

 

jenže autor mi log maže automatickým nastavením - bez vysvětlení.  Mailem mi jen arogantně sdělil, že keš již není na místě a že můj log je neoprávněný.

 

A teď dotaz: Je podle pravidel v pořádku logovat nález na archivované keši, pokud je v pořádku na místě??

 

Díky za radu.

 

P.S. Samozřejmě v logbooku jsem zapsán, keš je na souřadnicích a odpovídá popisu.


Tento příspěvek byl upraven od vitablondak: 08 únor 2015 - 21:29

  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:30

Současná krabička nejspíš není od ownera keše a a ten s ní nemá nic společného...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 únor 2015 - 21:31

  • 2

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:31

a jsi si jisty, ze to do ceho jsi se logoval je opravdu ona zaarchivovana kes?? i kdyz autor/owner tvrdi, ze uz tam puvodni kes neni? 


  • 0

#4 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:33

Kalubr:  Co by vedlo někoho  vyrobit schránku, z magnetického papíru a dát ji na místo? Spíš ji autor neodnesl...


  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:34

Keš je v archivu, tak ji nemá kdo co logovat. To, že existuje něco jako archeocaching, je taková trpěná podoba geocachingu. Log na archivované keši si nelze vynucovat.


  • 1

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:38

Kalubr: Co by vedlo někoho vyrobit schránku, z magnetického papíru a dát ji na místo? Spíš ji autor neodnesl...


Někomu jí bylo líto, tak udělal novou krabičku... Nevím. Nebo je schránka původní, ale není tam logbook od ownera.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 únor 2015 - 21:43

  • 0

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:44

Máš foto logbooku? Zajímalo by mě, jestli jsi na stejném logbooku, jako legitimní lovci ještě před archivací.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:45

Smrk:  Ono je někde v pravidlech, že nelze logovat archivovanou keš? Měl jsem za to, že když je keš na místě a v logbooku log, tak můžu logovat i na GC.com.


  • 4

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:48

Pontiac: Ne, nefotím si každý logboog. Nepředpokládal jsem problém:-)  Teď by mě to také zajímalo:-)


  • 0

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:51

A ta archivace proběhla zhruba kdy?
  • 0

#11 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:55

archeokešing je takopvá úchylka ve hře - log si nejde vynucovat - keš je mimo systém a owner má poslední slovo


  • 0

*


#12 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 21:55

Archivace: červen 2014.  Poslední log, který "prošel" je 10.1.2015.


  • 0

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 0:42

Kdyz je kes pul roku v archivu a owner rika ze tam neni, tak se obavam ze je treba to chapat tak ze tam kes neni, i kdyby tam ve skutecnosti byla. Neres to, nestoji to za nejaky dohady. Tohle fakt nemas narok si nejak vynutit proti vuli ownera.


  • 2

#14 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 6:50

Taky si myslím, že logovat archivovanou keš proti vůli ownera a ještě mu nadávat, není v pořádku. Což je teď v Liberci dost aktuální.

 

Myslela jsem, že lze archivovanou keš proti logování nějakým způsobem zamknout. Nebo to musí udělat reviewer?


Tento příspěvek byl upraven od Bubbu: 09 únor 2015 - 6:54

  • 1

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 7:22

Také bych to neřešil, narazil jsi na jeden z tisíce případů, mě se tohle nikdy nestalo. Jeden bod za nějaké handrkování opravdu nestojí a ten bod si v tomhle případě stejně nevybojuješ. Nejlépe uděláš, pokud se s autorem domluvíš a keš odneseš, nejspíše se tam nemá jak dostat a nechce dostávat emaily o nálezech.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 7:23

To může udělat reviewer.


  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 7:42

Taky si myslím, že logovat archivovanou keš proti vůli ownera a ještě mu nadávat, není v pořádku. Což je teď v Liberci dost aktuální.

 

Myslela jsem, že lze archivovanou keš proti logování nějakým způsobem zamknout. Nebo to musí udělat reviewer?

 

Tady snad nikdo autorovi nenadává. Autor vlákna se dle mého ptá jen na názor, jestli to je v pořádku. Ty víš, o kterou keš se jedná a že je někde z Liberce?


  • 1

#18 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:11

Blbě jsem se vyjádřila. Jde o zcela obecný pohled, žádnou konkrétní keš. 


  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 10:14

archeokešing je takopvá úchylka ve hře - log si nejde vynucovat - keš je mimo systém a owner má poslední slovo

 

Keš není mimo systém, listing je normálně dostupný a logy jde zapisovat.

 

Pokud owner keš nezlikviduje i fyzicky, tak to s tou archivací je takové divné.

 

A poslední slovo nemá rozhodně owner, i ten se musí řídit pravidly a ta mluví jasně, zápis v logbooku dává právo na log na webu.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 10:25

Taky si myslím, že logovat archivovanou keš proti vůli ownera a ještě mu nadávat, není v pořádku. Což je teď v Liberci dost aktuální.

 

Ono nějak nikoho nenapadlo, že se tomu owner nezasměje a že začne vyšilovat. Kdy se povede, aby keš změnila lokalitu o zhruba 30 km i s předmětem, na kterém je umístěna.

 

Vzhledem k tomu, že logicky nejde hledat podle souřadnic, tak rozumím té archivaci, ale keš je stále součástí lokomotivy a kde je lokomotiva momentálně se ví. Takže si to pár lidí zaloguje v Liberci a  pak to asi usne.

Je to tahle keš http://coord.info/GC3RDTG

 

A nepřijde mi, že by mu tam někdo nadával, spíše trochu nechápeme, co ho to popadlo za rapla.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama