Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#161 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 9:41

Názorů je tady už milion, ale v kostce z toho vyplývá, že víceméně všichni uznávají, že tradička třicet kilometrů jinde je nesmysl, ale v tomto případě jde o světovou raritu, která by se spíš měla oprašovat než likvidovat.

 

Já být ownerem takové keše, těšilo by mě, že jsem kačerskou celebritou :-) 


  • 5

#162 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 10:04

Smrk má pravdu, rarita to je.

Bohužel autor vyhodnotil to, že lokomotiva není na místě jako ztrátu krabičky a tak ji archivoval, i když je vlastně krabička věnovaná lokomotivě. A když krabička byla v lokomotivě stále (tedy na svém původním místě) ovšem jinde s celou lokomotivou, vyhodnotil to jako že keš je neoprávněně logovaná, přitom jen byla nalezena na trochu jiném místě (asi jako když ji někdo schová na trochu jiné místo, akorát že tady to bylo hodně daleko) a nedal si říct, že přece jen je to rarita a že by mohl nechat logování alespoň na archivované keši. Podle mě měl trochu arogantní přístup, když se prostě nechtěl domluvit (případně alespoň vysvětlit, že mají kačeři tu kešku z té lokomotivy odnést). Tím bohužel strhl lavinu stejně arogantního vystupování některých našich kačerů, takže si myslím, že dotyční si nemají moc co vyčítat... Chyba je na obou stranách. Kdyby se našla zlatá střední cesta (logování archiválie s moc zajímavým příběhem) mohli být všichni spokojení.

 

Takhle mě z toho příběhu spíše přepadá smutek, že se nejsme schopní domluvit.


  • 0

#163 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 10:23

Ale ztráta krabičky to je, kdo šel na původní a správné souřadnice keše, tak mohl logovat DNF. Když se objevila na jiném místě, tak ji měl první kačer sebrat, no. Asi je to nenapadlo. Logovat nález na webu... na jednu stranu má člověk právo trošku to nechápat. Ale už se to nějak vyřešilo.

Ale ta archivace tu situaci možná trošku znepřehlednila.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 13 únor 2015 - 10:32

  • 0

#164 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 11:42

Od jasné známky punku, přes únavné čecháčkovské handrkování až k Pyrrhovo vítězství.

Smutné.

 
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#165 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 15:57

A kdo vlastně vyhrál? 


  • 0

#166 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 16:10

Pyrrhos přece ;-)!
  • 0

#167 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 17:47

Tenhle? http://www.geocachin...dd-d77a213a8751


  • 1

#168 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 18:12

Počkejte, až si Kapsa založí stromovku na Sibiři a vy se pak budete plížit kolem Putinovy ochranky za účelem vytrhávání parket v Kremlu :D !

Tu by bylo možno hledat v Ikea.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#169 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 19:28

A kdo vlastně vyhrál? 

Hansmatt :(


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#170 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 21:05

Já bych tu situaci z mého pohledu přirovnal ke golfu. Když golfista odpálí míček a ten odletí uplně mimo a ten vzápětí sebere pták, který ho při letu upustí do jamky, je to krásná náhoda, za kterou se golfistovi dostane vítězství. Pokud ale je ten pták vycvičen golfistou k tomu, aby donesl míček do jamky, je to podvod. A nějak podobně to cítím u této kešky. Když mi náhoda, souhra nesouvisejícich skutečností, donese keš pod nos (přesun lokomotivy, uplavaná keška), je to milé zpestření hry, které je pěkné zachytit i tím bodem ve statistikách (jak cítím rozdíl mezi Found it a WN jsem tu už popisoval, tak se nebudu opakovat). Když však schválně upravuji skutečnosti (nechám si kešku dovézt, jako owner ji schválně dám na objekt o němž vím, že se bude pohybovat apod.) je to hloupé porušení pravidel.
  • 3

#171 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:16

Ale pravidla k uznani logu požadují pouze zápis v logbooku. Owner nemá právo takové logy mazat, i kdyby se keška vydala proti jeho vůli na cestu kolem světa. Byl by to možná důvod k archivaci, ale ne k mazání logů.  :P


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 14 únor 2015 - 20:17

  • 0

#172 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:48

SEO-saman.png


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama