Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#81 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:12

nedá mi to a musím si přisadit. Když jsem tuto keš odlovil na původním místě, byla schránka krásný magnetický puk - dutý s logbookem. dnes tento obal kešky na místě není, takže to prostě už dávno ta původní schránka, která se dala hledat i hodinu v pěti lidech, není.


  • 0

Bobr_.png


#82 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:18

Takže suma sumárum, pokud jdu na normální funkční keš, v pořádku ji odlovím, vrátím se domů a seznám, že tato je mezitím v archivu, tak ji mám, zvláště v Německu, logovat pro sichr s datem o den dřív, aby mi ji magor owner nesmazal, protože už nikdo neprokáže, jestli jsem ji zalogovala v terénu o hodinu dřív nebo o deset minut pozdějc, než dotyčnej poslal na keš archivační log a tedy jestli mám nebo nemám nárok logovat na netu :D. Dobrý vědět. :D

 

mh.mail: v případě tý lokomotivy je to samozřejmě jasný, že liberečáci nárok nemají,ale byla tu řeč i o případech, kdy owner maže hlava nehlava všechny logy včetně těch přímo ze dne, kdy pak večer keš archivoval, a na to už ani dle pravidel nárok nemá. Řekla bych, že většině "poškozených" nemusí jít ani tak o ten jeden bod, ale spíš o to, že v některých případech člověk chce právě tuhle keš a ne jinou, že ji třeba půl roku luštil, pak na ni šel a nebyla tam, tak šel znovu, prostě do ní něco investoval a má s ní spojený nějaký zážitky, a proto ji chce mít i zalogovanou. Pochybyju, že by se někdo dohadoval jen kvůli bodu, kterej si může připsat někde u okapu. To jen že říkáš, že nechápeš, tak abys pochopil :D.


  • 0

#83 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:39

Pochybyju, že by se někdo dohadoval jen kvůli bodu, kterej si může připsat někde u okapu.

 

Obávám se, Jacko, že za tu dobu, co provozuju geocaching, jsem se už tolikrát setkal s handrkováním právě a jen kvůli tomu bodu, že mě asi v tomto bodě nepřesvědčíš.

 

Řekla bych, že většině "poškozených" nemusí jít ani tak o ten jeden bod, ale spíš o to, že v některých případech člověk chce právě tuhle keš a ne jinou, že ji třeba půl roku luštil, pak na ni šel a nebyla tam, tak šel znovu, prostě do ní něco investoval a má s ní spojený nějaký zážitky, a proto ji chce mít i zalogovanou.

 

Vzhledem k předchozímu bych se o označení „většina“ docela hádal. A víš, kolik mám vyluštěných mysterek, které mezitím, než jsem si pro ně došel, skončily v archivu? Třeba na wherigo Temná Amazonie jsem se tak dlouho nedokázal vypravit, až ho archivovali. Co nadělám? Jsme lidé různí, s někým je jednodušší domluva, s někým horší, s někým žádná. A to ať je zrovna ve funkci lovce, nebo ownera. C'est la vie.

A to si představ, že jsou mládenci, co investovali spoustu peněz a času do konkrétní dívčiny a ona nakonec stejně dala jinému. Kde si tihle chudáci mají stěžovat?

 

No nic, asi to stále nechápu.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#84 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:47

Takže suma sumárum, pokud jdu na normální funkční keš, v pořádku ji odlovím, vrátím se domů a seznám, že tato je mezitím v archivu, tak ji mám, zvláště v Německu, logovat pro sichr s datem o den dřív, aby mi ji magor owner nesmazal, protože už nikdo neprokáže, jestli jsem ji zalogovala v terénu o hodinu dřív nebo o deset minut pozdějc, než dotyčnej poslal na keš archivační log a tedy jestli mám nebo nemám nárok logovat na netu :D. Dobrý vědět. :D
 .

No ty se směješ! :D ALE: Přesně tohle se mi stalo, ale vážně! :) Byl to sice Němec, ale byla to keš ve Španělsku, kde oni hodně dovolenkujou. Měl jsem asi den staré PQ a večer logoval z mobilu. Druhý den koukám do mailu a tam zpráva, že muj log byl smazán! :o Tak koukám co se děje a frajer skutečně stihl keš zaarchivovat. Žádné zdůvodnění ownera mi nepřišlo. Poněvadž mne to naštvalo :), napsal jsem mu (zdvořile), že o archivu jsem opravdu nevědel, aby mi log nemazal. Následovala výměna názorů a argumentů :) během níž byl nejdříve protivný, ale postupně se uklidnil :) Nakonec mi log nechal a ještě mě poprosil o odnesení keše neb další a další borci se mu tam logovali :D Výměnou za bod jsem to pro něj udělal a dnes mám keš na památku z dovolené schovanou v šuplíku :) Kešku jsem mu i vyfotil a nahrál k logu. Ve finále mi poslal děkovný mail ;) Pokud vím i několika jiným kačerům log nakonec uznal.
  • 2

#85 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 20:28

No a já se takhle kolikrát vypravil pro pěknou zatuchlinu, parádní výprava, spousta zážitků do logu a doma zjistim, že listing zamčený. Chvilku člověk vystřeluje atomovky, ale pak..si může jít leda tak udělat toust. Log prostě nebude, ale co, zážitky i tak zůstávají. Prostě po archivu následuje jedno velké dobrodružství, nejistota, napětí, nebezpečí...a tak to má být :).
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 20:32

Já už se léta chystám na Smrt jizerských roverů... I když vím, že je dokonce zamknutá. Jakmile tam budu mít cestu.

Už jen kvůli tomu, že vím, že někdo kvůli politickým tahanicím ji zamkl a že tím chci vyjádřit úctu těm padlým...


  • 4

#87 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 20:47

Kdyby jen kvůli politickým tahanicím, Romane...


  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#88 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 21:54

Je to "family- friendly" hra, jen žádné názory, politiku a tak.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#89 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 22:09

A jakej je tedy závěr na této keši, je mazání logů oprávněné nebo ne? Přeci jenom popsáno pět stránek, tak by mělo být nějaké "oficiální komuniké". :-)


  • 0

#90 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 22:30

Pak mám pocit, že ten „bod“ za odlov je nějaké zboží a owner tím, že nechce uznat jejich FI log (protože pouze o ty je tu spor), jim činí nějakou újmu. Protože oni ten bod ale chtějí, tak se točí na formulacích a hledají cestičky, jak si „svůj bod“ vybojovat zpátky.

 

No ne, je možné, že tu univerzální kvaziargument, totiž že jde někomu stejně jen o body, zazněl až po dvou dnech? Díky ti, už jsem myslela, že jsem omylem vlezla na jiné fórum. :-)


  • 1

#91 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 23:05

Je oprávněné.


  • 0

#92 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 5:53

Neoprávněné.  :unsure:

 

Chtělo by to anketu. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 11 únor 2015 - 5:53

  • 0

#93 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 7:12

Nebo u nekterych lidi BAN.
  • 0

#94 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 7:27

Je oprávněné.

 

Řekl bych, že se nedá paušalizovat. Musíme posuzovat případ od případu. Zaznělo tu několik případů. Např. příklad, kdy fyzický log proběhl do krabičky na místě, evidentně před odnesením a ten den (či těsně před) byla keš archivovaná na internetu. Jen zalogování na internetu došlo až po archivaci. Tady bych s takto striktním vyjádřením váhal.

 

U případů jako je lokomotiva či to, když je na místě nová keš a člověk omylem zaloguje archivovanou keš, která na tom místě byla, pak oprávněné mazání je.

 

I když mě osobně se třeba raritky typu lokomotiva líbí a být autorem, tak je nechám žít svým archivním životem, ale pokud autor nechce, je takové logování neoprávněné a měl by se domluvit s někým z Libereckých kačerů, aby odtamtud keš odnesl.

Přiznejme si, že kdyby něco podobného vznikalo normálně, tak máme ve hře děsný nepořádek...


  • 1

#95 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 8:13

Tady se to nenápadně dostalo k lokomotivě a tam je to jasné. Ale co se původní keše, do které se zalogoval vitablondak, týká, tak těžko říct - nemůže potvrdit, do čeho se vlastně zalogoval...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#96 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 8:22

Ale hovňous, Smrku. Nejde o bod. Bodů jsou lopaty a jeden od druhýho v tom čísle nerozlyšíš. Jde o to, že kačer má pocit, že je mu upřeno něco, na co má právo, a nejen to, dokonce něco, co už udělal, zaznačil a teda je to jeho součástí; jde o útok na jeho integritu. Jak si to ten magor na druhý straně vůbec dovoluje, mazat mi zápis??? (To je druhý aspekt - "na druhý straně drátu"; netový pře jsou vyhraněnější, protože prostě a jednoduše tomu druhýmu nevidíš do očí; ve skutečnosti to hraješ jen sám se svým egem).

 

PS: ono vůbec "mít na něco právo" je hrozný opium.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 11 únor 2015 - 8:23

  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#97 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 21:18

A jakej je tedy závěr na této keši, je mazání logů oprávněné nebo ne? Přeci jenom popsáno pět stránek, tak by mělo být nějaké "oficiální komuniké". :-)

Oficiální komuniké od GS je takové, že se mě zeptali, jestli se mají mailem ownera zeptat, proč logy maže... :o


  • 2

#98 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 21:50

Musím přiznat, že takového "bodu" (píši o lokomotivě) by mi bylo zatraceně líto. Nešlo by mi o ten bod, těch člověk nasbírá, když chce, ale o tu krásnou souhru okolností, která ho umožnila. Je to vysloveně jeden z těch bodů s příběhem. Jistě, šlo by si napsat WN, ale ten se ztratí, protože je to takové statistické/databázové "nic". Ano, zůstane vzpomínka, ale ten "proces" by byl pro mě takový neuplný.
Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuju.
  • 2

#99 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 22:02

Tady se to nenápadně dostalo k lokomotivě a tam je to jasné. Ale co se původní keše, do které se zalogoval vitablondak, týká, tak těžko říct - nemůže potvrdit, do čeho se vlastně zalogoval...

Jezismarja, cetl jsi to co sem vitablondak napsal? Samozrejme ze mu owner puvodni log smazal naprosto opravnene, protoze proste tu kes nenasel, do logbooku se nezapsal, protoze tam ta kes nebyla. A owner si mohl bejt zatracene jistej ze to maze opravnene, kdyz ten logbook mel doma, nebo v popelnici, nebo kam ho odnesl. Zapsal se do jiny kese, a tenhle nalez mu samozrejme uznan byl, protoze byl naprosto regulerni. Tady neni vubec zadna pochybnost, po vyjasneni nedorozumeni jsou ve shode owner i nalezce. Jen ty mas jeste pochyby. O cem proboha?


  • 4

#100 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 22:16

Správně - #48, je to finálka multiny. Uteklo mi to. :)

 

Jinak zkusme to bez emocí. To je prokletí všech diskusí.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama