Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#1 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:21

Vidím, že se tu hromadí komenty typu "keš není přesně zaměřena", tak bych se k tomu rád vyjádřil. Souřadnice jsou schválně zvoleny tak, aby nenaváděly přesně na místo, ale bylo třeba zapojit trochu mozek a oči, takže ta mírná odchylka je záměrná. Předpokládal jsem, že lidé, kteří geocaching hrají, nechtějí vše naservírovat až pod nos, ale že je baví právě to hledání.

Někteří autoři mají alespoň podle mne trochu jinou představu. Já osobně tedy mnohem raději "nacházám" než "hledám".

Jen pro upřesnění - nechci jmenovat ani autora, ani keš (kterou někteří poznají). Jenom že je to multina umístěná v "lepší čtvrti" převážně rodinných domků.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 10 únor 2015 - 8:25

  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:57

... a pak se tito autori za cas zacnou rozcilovat, jaci jsou hledaci nezodpovedni, ze skrys pri neopatrnem hledani prozrazuji.


  • 12

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 8:59

Zadny hledac nejde hledat za stejnych podminek, pri kterych autor kesku zameroval. Malokomu bude tedy GPS ukazovat u kese odchylku 0 metru. Hledani se nevyhne nikdo a vkladani umele odchylky je podle me chyba autora. (A myslim, ze kdyby toto prozradil pri schvalovani, nebyla by mu takova keska publikovana pokud by k tomu nebyl sakra dobry duvod.)


  • 14

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 9:43

Už se tu vyskytlo pár expertů, kteří záměrnou odchylku aplikovali na své keše, bylo jim ale velice rychle a rázně vysvětleno, že takhle se to prostě nehraje. Doporučoval bych to tomuto ownerovi též. Pokud chce pracovat s umělou odchylkou, nechť si založí mystery keš s oblastí složenou třeba ze tří bodů, kde by se keš měla nalézat, ale určitě nejde říct, že finálka multi/tradi je záměrně mimo, aby ostatní hledali o něco víc.


  • 2

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 10:19

Podle mě by to bylo v pořádku, pokud by to byla mysterka a dotyčný do listingu napsal: ... a keš hledejte v okruhu 30m od vypočtených souřadnic. Jinak prostě a jednoduše porušuje pravidla. Přijde mi to podobné, jako bych s někým hrála Člověče, nezlob se, a on mi najednou začal říkat, že asi nerada hraju, když si během hry vymyslel, že mi bude při každé jedničce na kostce vracet mojí figurku na start. Jak říká v jedné eseji (o závaznosti slibu) Chesterton: kde se nedodržují nějaká předem domluvená pravidla, tam to není žádná hra a žádná zábava.


  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 10:36

Znám keš, která je od vypočtené a OVĚŘENÉ finálky přes 50 metrů... Takže se vlastně hledá tak trochu BF. Člověk holt musí znát, jak autor kešky ukládá. Přitom je na místě více jak dva roky. Ale u té se to ještě dá relativně pochopit, protože je to mysterka (i když na místě jsem na to nadával, protože půl hodiny jsem hledal na finálních ověřených souřadnicích a nic, protože nikde nebylo ani naznačené, že není na vypočtených souřadnicích. Až cestou zpět jsem keš náhodou díky pozornosti objevil)

A myslím, že nebyla jediná, co byla víc jak 20 m od souřadnic.

 

Za mě - rád nacházím. Nerad trávím na místě déle než cca 5 minut, pokud to není nějaká opravdu vypečená schovávačka. A vyloženě mě štvou skrýše bez nápovědy a špatně zaměřené v hustém lese nebo naopak ve městě, kde je spousta lidí...

 

PS.: Nedávno jsem si pustil video z GS, jak hledat keše a být nenápadný. Jen jsem si říkal, že buď dotyční mají GPSky, které je přivedou na desítky centimetrů ke kešce, nebo musí vědět, kde keš je, aby se dokázali chovat takto nenápadně. V případě, že nevím, kde keš alespoň přibližně je, tak se určitě nebudu chovat nenápadně, i když se o to budu snažit. Zvlášť v případě, že jsou autoři, kteří "vnáší umělou chybu" :-( I člověk, který si 5x zavazuje nenápadně tkaničku se stává nápadný.


  • 6

#7 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 10:52

On by kolikrát stačil pořádnej hint, hlavně v zamudlených oblastech, pak je to i sranda testovat takovou agentskou metodu odlovu kdy netuší ani vedle stojící důchodkyně, že se něco děje, ale hinty jako kmxzhrpdt nebo magnet, kde je skoro celá ulice z kovu (viz bývalá keš na Andělu v Praze), ty jsou k prdu a taková keš bude co nevidět opravdu "bývalá".
  • 8

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#8 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 11:03

Ono už není Království železnic? Jé, tak to jsem docela rád. Místo se slabým signálem, micro libovolné velikosti, nepřesně zaměřené a blbý hint.


  • 1

#9 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 11:07

Rád nacházím, ale často i rád hledám. To se týče tedy zejména lesních, přírodních keší. Je nabíledni, že hledat dvacet minut keš někde v Praze na křižovatce je vopruz, ale pokud je krabice někde v lese, tak to šátrání, hledání, přemejšlení "kam bych to asi dal já" je aspoň pro mě chutným kořením geocachingu. Když jsem začínal, jásal jsem nad každou keškou, i když byla "první dobrá bere"; nyní mi hledání spojené s nervy a vzrušením dávají stále potřebnou radost ze hry.

 

Co se týče schválně "odchýlených" krabic, o čemž informoval i listing, zažil jsem jen jednu (jedna podvodní D4/T5) a tam jsem měl takovou kliku, že jsem ji našel na první potopení. Jsou to marginální krabice, ne?

 

Keš, která je blbě zaměřená, mě asi štve méně, než většinu kačerů. Je-li v lese, tak to zcela chápu, tam to lítá a nelze odkontrolovat pozici přes mapy. A povahou rozhodně nejsem hnidopich, abych prudil v logu kvůli tomu, že to je deset metrů vedle.


  • 2

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 14:33

Kdysi jsem lovil noční letterbox u Ústí nad Orlicí. Našla se mapka a podle mapky se pak měla hledat keš. Šmejdil jsem tam snad hodinu, ale nikde nic, jen už vzteklá manželka. Až když jsme to vzdali a vraceli se k autu, tak asi dvě stě metrů od uvedeného místa byla bludička. A u ní keška.

 

Napsal jsem ownerovi, že takhle by keš vypadat neměla, ale odepsal mi, že takhle by to našel každý trouba a poklad se přece musí pořádně hledat. A že si nemám na co stěžovat, protože jsem lovil zimní verzi, která je u cesty, kdežto letní je mnohem dál a mimo cestu.

Dokonce tam jsou v listingu pravidla pro odlov a jedno z pravidel říká:

 

4. Ano, počítejte že tam necháte kolem 2 hodin života. Je zbytečné si na to potom stěžovat :-) Proto raději znovu - hledači stylu "rychle najdu a mizím na další"- dobře si tuto kešku rozmyslete :-)

 

Přitom trasa letterboxu má sotva pár stovek metrů.

Owner 77 nálezů od roku 2011.


  • 4

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 14:49

Jo, tak tu znám. Ovšem u této jsi předem věděl, že ta bludička nesvítí stále a že hledáš spíše na náhodu, kdy ji najdeš... Tedy, alespoň my to tenkrát z logů předpokládali.

 

U jedné mé keše (velké largky) taky najdeš místo, odkud pak už hledej jak umíš. FTFkaři kdysi hledali skoro hodinu asi v 10-ti lidech :-) Přitom někteří ji najdou třeba za čtvrt hodiny. Zajímavé je, že u této si skoro nikdo nestěžuje, že je špatně zaměřená.  ;-).


  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 14:49

No jo. To mi připomíná dávnou story nějaké skalní keše snad v pískovcích - nějakej lezec ji náhodou našel a dal si tu práci, aby se zalogoval do GC a postnul tam log" tak jsem to našel a zase schoval. Je na tý skále, ale v jiný štěrbině, takhle by to přece nebylo žádný hledání..."

V pískovcích nejsou, samosebou, pevný instalace, takže na celý tý skále mohla bejt opravdu kdekoli :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:03

No jo. To mi připomíná dávnou story nějaké skalní keše snad v pískovcích - nějakej lezec ji náhodou našel a dal si tu práci, aby se zalogoval do GC a postnul tam log" tak jsem to našel a zase schoval. Je na tý skále, ale v jiný štěrbině, takhle by to přece nebylo žádný hledání..."

V pískovcích nejsou, samosebou, pevný instalace, takže na celý tý skále mohla bejt opravdu kdekoli :)

Zřejmě myslíš tenhle moc milý log (čti arogantní debil). http://www.geocachin...84-c88aad4b9b74

 

Jinak k tématu: Rád hledám, jenom musí být ta obtížnost tak nějak akorát. Tedy ne, že vidím tutový úkryt z několika metrů (snad kromě ptačí budky několik metrů nad zemí) ale zase ne, že bych musel kvůli cachi prolézt kruh o průměru 30m s lupou v ruce. Nemusím vypečenosti typu micro ve skalách (jednu takovou jsem 2x marně hledal u Oybinu, jednou cca 30minut ještě se dvěma místními cachery) i když jsem si odlovil multinu, kde bylo 10 micro stagí ve skalních údolíčkách a řekl bych, že žádná nebyla pod 10 minut. Mám rád vynalézavé úkryty typu "věci nejsou tím, čím se zdají být"  nebo takové, kdy ta cache vlastně je vidět ale jenom z určitého úhlu. Špatné zaměření mne moc nerozhodí, když je dobrý hint, vím i o cachi, kde jsou souřadnice nejspíš úmyslně o nějakých 50m špatně aby se owner nedostal do kolize. Je fakt, že by téhle cache byla škoda, na druhou stranu by kvůli konfiguraci terénu nejspíš dostal výjimku. Ale zase, už z názvu bylo jasné, kde to hledat.


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#14 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 9:48

Kdysi jsem lovil noční letterbox u Ústí nad Orlicí...

Owner se od té doby rozhodně nezměnil a naopak přitvrdil u všech, kteří mají něco proti. Přitom nápad to je dobrý, ale ve výsledku z toho je pro většinu lidí jedno velké zklamání a zbytečné pobíhání. Dokonce i DNF jsou proti jeho přesvědčení a ve většině případů jsou mazána.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 11 únor 2015 - 9:52

  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 21:06

Tak to je klasický OJD aneb owner je debil.


  • 0

#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 21:18

Byl by GC kod? Ať si jeho výtvory naházim na ignore list, kdybych se tam objevil. dík
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#17 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 9:01

Vnaseni umele odchylky podle me hovadina. Mam rad,kdyz je hint presny, ale narozdil od jinych kaceru se nerozciluju nad hinty typu parez (na mytine) za kameny (v kamennem mori) protoze z vlastni zkusenosti vim, ze se proste obcas dobrej hint vymyslet neda. Ale cim lepsi, tim jsem spokojenejsi, obzvlast na zamudlenych mistech. Lide to oceni (take vlastni zkusenost). Hledac moc nejsem, po peti minutach zacinam byt nastvanej a pokud jde o tradicku, tak i po peti minutach neuspechu obcas klidne odejdu. Samozrejme cim vic casu jsem stravil nad obchazenim stages nebo lustenim, tim dele jsem ochoten setrvat na miste. Nad dvacet pet minut ale jdu opravdu malokdy.
  • 0

#18 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 10:21

Smrk určitě mluví o Nocni poklad SS v Usti nad Orlici. Listing je OK, ownerův projev v lozích sympatický, při zběžném projití logů zpět jsou logy pochvalné a 39% Favorites/Premium logs...


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 10:54

Ano, taky jsem na to koukal, ale neznav místních poměrů jsem to radši - jak vidno zatím ;) - nekomentoval.

 

Může to být zkreslené zmíněným mazáním logů a DNF, takže vidíme "čistou" pocenzuru; na druhou stranu přečtěte si ty logy.

 

Tak vám nevím. Funguje tu typická internetová diskuze :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 11:01

Znám keš, která je od vypočtené a OVĚŘENÉ finálky přes 50 metrů... Takže se vlastně hledá tak trochu BF. Člověk holt musí znát, jak autor kešky ukládá. Přitom je na místě více jak dva roky. Ale u té se to ještě dá relativně pochopit, protože je to mysterka (i když na místě jsem na to nadával, protože půl hodiny jsem hledal na finálních ověřených souřadnicích a nic, protože nikde nebylo ani naznačené, že není na vypočtených souřadnicích. Až cestou zpět jsem keš náhodou díky pozornosti objevil)

A myslím, že nebyla jediná, co byla víc jak 20 m od souřadnic.

 

...

V první chvíli jsem si myslel, že je to ta, jak se u ní člověk hodně naběhá...ale teď koukám, že ji zalogovanou nemáš. Shoda blbosti takřka dokonalá.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama