Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 12:41

.. Sám se snažím dělat krabky tak že ji uložím  do úkrytu odejdu nějaký ten metr a teprve tam zaměřuji to samé při hledání podle gps - přijdu na cca 10m schovám gps a jdu hledat, teprve pokud nevím a nemůžu dlouho najít juknu do hintu !!!...

Hledej si, jak chceš, ale při zakládání máš podle pravidel zaměřovat co nejpřesněji!


  • 13

#22 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 13:40

Smrk určitě mluví o Nocni poklad SS v Usti nad Orlici. Listing je OK, ownerův projev v lozích sympatický, při zběžném projití logů zpět jsou logy pochvalné a 39% Favorites/Premium logs...

Klasický "sluníčkový" logbook, kdy jsou nepohodlné logy mazány a posílány dosti nepříjemné zprávy s žádostí o změnu. Navíc téměž každý druhý tuto keš šel alespoň 2x anebo si zavolal o pomoc, stát se to pár jedincům, tak ok, ale 99% lidí má u keše nějaký problém s nalezením. A nejlepší argumentace na konec, jedná se o jednu z nejúžasnějších keší, má celých 39% FP, to už něco přeci znamená, no ne?!


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 12 únor 2015 - 13:41

  • 6

#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:10

Novome, je jasné, že neexistence kritických logů ještě neznamená, že je vše v pořádku, právě proto, že o jejich případném smazání se člověk nemá jak dozvědět. Nicméně těch 39% FP už určitou vypovídací hodnotu má, protože to owner nemá jak ovlivnit. Chci tím říct, že jestli mám s odlovem keše velké problémy, které nejsou způsobeny mojí blbostí, navíc mi owner smazal nebo donutil upravit negativní log, tak takové keši asi stěží dám FP. Jestliže tedy dle tvého sdělení má nějaký problém s nalezením 99% lidí, tak opravdu nerozumím tomu, co těch 39% z nich vedlo k tomu, že FP udělili. Něco mi tu nehraje.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:26

Jelikož je ten nápad dost zajímavý, finální keška taky vypadá pěkně, ale to mezi tím prostě není úplně nejúžasnější. I když si zavolám o pomoc, ale keška samotná je třeba hezky udělaná, tak ten FP klidně dám.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 12 únor 2015 - 14:29

  • 0

#25 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:41

Jasně, díky za vysvětlení. Já bych tedy FP nedal, protože (a obzvlášť u multiny nebo letterboxu) cesta je také součástí odlovu. Mně tedy pro udělení FP nestačí jenom vymakaná krabička a nápad, ale i zpracování.

 

Tím nechci říct, že ty popisované jevy se tam nedějí. Jen jsem neporozuměl tomu, proč by někdo dával FP keši, jejíž owner ho něčím výrazně naštval.


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:46

Ono je to těžký. Jednak někteří lidi nepíšou do logu pravdu, třeba aby se neprozradilo, že šli rovnou na finálku, kterou...našli doma v poště...druhak "uplácejí" ownera uděleným FP, aby se v tom moc nešťoural, třebaže keš má nějaké zásadní mouchy, třeťak někteří owneři nesnesou, když jim lovci jejich keš dostatečně nepochválí, třeba jen proto, že není podle jejich gusta...


  • 3

#27 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:51

někteří owneři nesnesou, když jim lovci jejich keš dostatečně nepochválí, třeba jen proto, že není podle jejich gusta...

 

dr.voto, rozumím, ale nějak si neumím představit, jak mě může owner donutit k udělení FP jeho keši. To by mě opravdu zajímalo (a to myslím vážně, nikoliv ironicky).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 15:29

Zeptej se těchto 34 lidí - fakt, připadá mi, že tu vedeme podivnou diskuzi.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 15:27

Chybně (nebo dokonce záměrně chybně) zaměřená tradička je podle mě jedna z největších prasáren, které owner může udělat. Pokud chce, aby lidi měli extra práci s hledáním, tak měl udělat mysterku a ne přidávat obtížnost chybným zaměřením. Bohužel, mnozí kačeři / owneři neinvestují do GPS a zaměřují třeba jen mobilem, který určuje polohu nikoliv podle GPS, ale podle blízkých BTS. Výsledek jsou souřadnice klidně plus mínus 20 metrů. Pokud zakládám keš, tak na místě finálky, případně všech stejdží aspoň pár desítek minut nechám běžet průměrování trasového bodu, případně se tam ještě vrátím o den později, aby zaměření bylo fakt přesné. Z poslední doby mám dva opravdu špatné příklady, k čemu vede chybné zaměření:

 

GC1P9T4 v Hluboké nad Vltavou. Zaměřeno cca 10 metrů mimo a k tomu naprosto nesmyslný hint. Výsledek: svah za kostelem totálně zničený a místy sesunutý od kačerů hledajících ty správné souřadnice a ten správný geoobjekt podle chybného hintu.

GC4J73Q v Hohenbergu v SRN. Keš je jen D2,5 T2, ale podle souřadnic by měla být spíš D4 T5 - souřadnice totiž ukazují do řeky pod dost strmým břehem. Zoufalí kačeři už zničili celý ten břeh a blízké okolí, poničili stromy a keře, dokonce i nedalekou kamennou zídku. Nedávno jsem tam do logu napsal správné souřadnice a už tam je šťastný nálezce, který podle nich kešku bleskově našel na správném místě...

 

Prostě, chybné souřadnice mají většinou za následek poničení kusu přírody, což je zcela proti zásadám geocachingu.


  • 9

#30 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 15:44

A nemeli by se takove nepovedene tradicky navrhnout k archivaci? Nouze o krabicky u nas neni.


  • 3
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 16:00

 

Bohužel, mnozí kačeři / owneři neinvestují do GPS a zaměřují třeba jen mobilem, který určuje polohu nikoliv podle GPS, ale podle blízkých BTS.

To jako myslíš, že všechny mobily zaměřují tak jak píšeš? Podle mých zkušeností má oboje srovnatelnou přesnost a oboje občas hapruje. V technice bych problém nehledal, podstatný je lidský faktor. Souřadnice do listingu tak jako tak zapisuje owner a je na něm, aby byly správné.


  • 7

#32 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 16:18

Ahoj.

Napadlo někoho z vás že keš muže být záměrně špatně zaměřená z důvodu, že pokud bude zaměřená přesně a půjdete na "nulu" tak jí neuvidíte ???  To ale nemění nic na tom a souhlasím s ostatními že by keš neměla být víc jak 10m mimo a ve městech přesně zaměřená...


  • -10

#33 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 16:51

Ahoj, to jako myslíš, aby na tu přesně zaměřenou kešku někdo třeba náhodou nešlápl, když dojde na tu "nulu"? Tak to nás opravdu nenapadlo  ;) .

Ale pozitivní je, že i při takovém přesném zaměření a při přesnosti GPSek závislých na tolika proměnných tu krabici rozšlápne maximálně jeden kačer ze sta  :D :D

 

EDIT: Pardon za mírnou ironii, ale nešlo to vydržet ;)


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 20 květen 2015 - 16:53

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#34 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:16

Tak jinak a pomalu (taky ironie) Když dám k úkrytu keše nulu tak jí prostě neuvidíš a tím pádem nenajdeš to je celé.

PS. Když bude keš na střeše a budeš stát na nule pod střechou tak ........... ahoj


  • 0

#35 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:26

Tak jinak a pomalu (taky ironie) Když dám k úkrytu keše nulu tak jí prostě neuvidíš a tím pádem nenajdeš to je celé.

PS. Když bude keš na střeše a budeš stát na nule pod střechou tak ........... ahoj

...Tak když není pod střechou, bude nejspíš na střeše:-)))) 

 

Když bude zaměření dál od střechy tak kačera třeba nenapadne, že je na střeše. Teda pokud tam (na střeše) nebude baner s nápisem:-))


  • 3

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:37

Ahoj.

Napadlo někoho z vás že keš muže být záměrně špatně zaměřená z důvodu, že pokud bude zaměřená přesně a půjdete na "nulu" tak jí neuvidíte ???  To ale nemění nic na tom a souhlasím s ostatními že by keš neměla být víc jak 10m mimo a ve městech přesně zaměřená...

Souřadnice tradičky mají ukazovat na keš nejpřesněji, jak to jde. TEČKA.

Cokoliv ostatního je špatný nápad.


  • 17

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:44

dr.voto, rozumím, ale nějak si neumím představit, jak mě může owner donutit k udělení FP jeho keši. To by mě opravdu zajímalo (a to myslím vážně, nikoliv ironicky).

jsem si tak vzpomněl...donutit těžko, ale chtít i veřejně může "bod za bod"  :D

dejfpbod.png


  • 1

#38 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:47

Ahoj.

Napadlo někoho z vás že keš muže být záměrně špatně zaměřená z důvodu, že pokud bude zaměřená přesně a půjdete na "nulu" tak jí neuvidíte ???  To ale nemění nic na tom a souhlasím s ostatními že by keš neměla být víc jak 10m mimo a ve městech přesně zaměřená...

Souřadnice tradičky mají ukazovat na keš nejpřesněji, jak to jde. TEČKA.

Cokoliv ostatního je špatný nápad.

Přesně tak. A i kdyby to někdo myslel tak, jak píšeš, stejně bude bude mít deset lidí nulu každý jinde, bez ohledu na to, kde má "nulu" zaměřenou owner.....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#39 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:51

Nejhorší kombinace jakou znám je: "Chovejte se maximálně nenápadně, místní mají oči všude" a přitom je keš úplně v pr... o několik hodně metrů mimo a nesedí to ani s mapy.cz, protože když něco takovýho čtu, na mapy.cz se předem kouknu, právě proto, abych tam zbytečně nedělal rozruch a vše proběhlo rychle a pohodě. Pak je v každém druhém logu "strávili jsme tam půl hodiny ve čtyřech .... atd." Přitom owner nereaguje na podobné poznámky a jen se chichotá, jakouže to prasárnu udělal. Na to se fakt už nic jinýho říci nedá  :ph34r:


  • 2

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#40 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 18:56

Tak jinak a pomalu (taky ironie) Když dám k úkrytu keše nulu tak jí prostě neuvidíš a tím pádem nenajdeš to je celé.

PS. Když bude keš na střeše a budeš stát na nule pod střechou tak ........... ahoj

Když bude keš na střeše, určitě bude mít jinou obtížnost terénu, než kdyby byla pod střechou...


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama