Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#161 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 18:48

K těm hintům... mám několik DNF na jisté, dnes už archivní, keši na Slovensku. Hint magnetická nano. Těsně vedle hospoda, nějaké železné mříže, okapy, lavičky. Byl to ovšem fígl - přimagnetovaná šiška na borovici.


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#162 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 21:04

OK, pravda etrex 10 nemá mapy a když lovíš v zahraničí a máš v navigaci jen Topo Czech, jsi taky bez map. Jasně. Ovšem spousta kačerů loví s telefonem, kde má mapy VŽDY a spousta kačerů se před lovem dívá do mapy nebo fotomapy nebo prostě do mapy. Zvláště v zahraničí, kde mapy jinak v přístroji nemají.

 

Ale ne. Nejde o ty, kteří nemají mapovou GPS nebo nemají nahranou mapu. Abys viděl vzájemnou pozici kešky a objektů na mapě, musíš lovit poblíž nějakého toho objektu. Asi jsem zvláštní, ale já hodně často lovím v přírodě, v lese a tam máš většinou v mapě zelenou plochu a pár vrstevnic. Mobilisti s fotomapou tam pak mají hrbolky korun stromů. Pohled do mapy prostě v těchto případech neřekne vůbec nic a o uložení kešky si neuděláš představu naprosto žádnou...


  • 2

#163 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 2:54

Řekl bych, že dobrý log je od Ptacopyska - pravdivý... Stačilo by ze začátku poradit autorovi, aby to předělal na mysterku (vzhledem ke QR kódu) a dát NM log. 
 
Zatím jsem k námitkám v logu postoj autora neviděl, jen postoj někoho, s kým loví a kdo je zjevně začátečník stejně jako on, že stejně jako ptacopysk pochválil keš, jen nevěděl, že by to neměla být tradička...
Odsuzoval bych v případě, že se autor bude chovat hrubě, neurvale atp. Bohužel se obávám, že hrubé chování je spíše z druhé strany, kterého se dotyčný leda zalekne.
 
Jedna otázka je, jak je to s ochranou přírody v místě finálky, když jsme v Šumavě, ale odhadoval bych to, že je to uvnitř Horské Kvildy, takže tam by problém být neměl.


Uprostřed Horské Kvildy to není, je na rozhraní louky a lesa. Ke krabce se jde z parkoviště asi 300 metrů, ale po cestě, která je značená v mapách, takže s tímto by problém být neměl.
V kolizi na 99,9% taky nebude. Od krabky jsem toho mnoho (spíše nic) nečekala, ale je opravdu pěkná a perfektně zaměřená. Sama jsem zvědavá, jak to s krabičkou dopadne, ale pokud je někdo schopen zhotovit barevnou samolepku s QR kódem, mohl by zvládnout i změnu typu keše. A také si myslím, že trochu shovívavosti je u 11-letého začínajícího kačera na místě ...
  • 4

#164 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 3:00

No teda nevim, precetl jsem si logy u uvedene kese jeste jednou, a zase tak hroznou sodu chlapec nedostal. Evidentne je na ni toho hodne spatne a tak mu to dali kolegove kaceri vedet! Spis me neni jasne, ze mohla byt takova kes vubec schvalena !?


Reviewer za to nemůže, nemohl tušit, že keš není na uvedených souřadnicích. Nejspíš se zeptal, zda je keš na místě a dostal kladnou odpověď. A zmínla o QR kódu nikde v listingu při publikaci nebyla ...
  • 1

#165 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 6:59

Reviewer za to nemůže, nemohl tušit, že keš není na uvedených souřadnicích. Nejspíš se zeptal, zda je keš na místě a dostal kladnou odpověď. A zmínla o QR kódu nikde v listingu při publikaci nebyla ...

Je pravda, že ho mohl poněkud zarazit ten požadavek na chytrý telefon v listingu, jakož i to, že owner neodpověděl na WN s dotazem, na co tam ten chytrý telefon jako vlastně má být. 11letý owner si samozřejmě zaslouží naši shovívavost, na druhé straně je dobře, že se udělá ve věci pořádek a že to tak nezůstane. Představuju si, jak bych se asi radovala, kdybych tam na kole vyšlapala ten šílenej krpál odspoda od Sušice a na místě zjistila, že to můžu obrátit a jet zase zpátky, neb nemám jak přečíst ten kód...


  • 1

#166 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 7:24

Ještě k té přesnosti - nepřesnosti. Viděl jsem mysterku, kde téměř na souřadnicích byla vypáčená elektroskříň. Keš byla víceméně +- pár metrů na těchto souřadnicích, ale o hezkých pár metrů níže. Prostě členitý terén, opěrné zdi, schodiště, atd. Tady opravdu nepomůže nic než vhodný hint. Napsat do listingu Nelezte do elektriky, to nepomůže. Ne každý si to přečte (u mysterky asi jo) a ne každý si listing aktualizuje, a na toto se většinou přijde až za provozu.


  • 0

#167 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 7:25

Do toho telefonu je nejprve potřeba aplikaci na čtení QR kódů nainstalovat. Takže by se taky mohlo stát, že tam někdo povleče telefon velký jak televize, ale bude mu na nic. Já za chvilku vyrážím na kešky do Lysé nad Labem a tam je jedna multina, u které je napsáno, že je dostupná jen v určité časové úseky, ale nepíše se tam, ve které úseky to je. Raději jsem napsal ownerovi a ten mi naštěstí rychle odpověděl, že zrovna o víkendu dostupná není, jen přes den od rána do odpoledne. Takže očekávám kešku v informačním centru a ty bývají o víkendech často zavřené, protože turisti chodí zásadně ve středu v jedenáct hodin.


  • 7

#168 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 7:26

Ještě k té přesnosti - nepřesnosti. Viděl jsem mysterku, kde téměř na souřadnicích byla vypáčená elektroskříň. Keš byla víceméně +- pár metrů na těchto souřadnicích, ale o hezkých pár metrů níže. Prostě členitý terén, opěrné zdi, schodiště, atd. Tady opravdu nepomůže nic než vhodný hint. Napsat do listingu Nelezte do elektriky, to nepomůže. Ne každý si to přečte (u mysterky asi jo) a ne každý si listing aktualizuje, a na toto se většinou přijde až za provozu.

Já zase viděl v Chotěboři naprosto přesně zaměřenou kešu, byla přidělaná zezadu na takovém tom plastovém sloupku, odkud se rozvádí telefonní kabely. A kde koho napadlo ten sloupek zezhora otevřít, takže tam to víko už moc nedrželo.


  • 0

#169 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 8:57

Naopak jsem už narazila na keš v dutině staré zídky, kde těch dutin bylo hromadu, ale tato jedna byla zadělaná nějakou na míru vyříznutou dřevěnou zátarasou. A zídka vůbec poškozeně nebo rozebraně nevypadala, žádné vyházené kameny se kolem neválely, ač šlo o keš z roku 2008. Byl tam hint "Chraň tě ruka Páně dotknout se něčeho jiného než dřeva" a kupodivu to evidentně fungovalo. Je fakt, že se jednalo o T4,5 vodáckou multinu, tak na ni asi nechodily žádné davy. (Lovila jsem ji na kole, každou stage jsem brodila/plavala zvlášť :D) Ale finálka byla dostupná po souši téměř drive-in.


  • 0

#170 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 9:13

Smrku, kdo má sebou chytrý telefon, chtěl by odlovit keš s QR kódem a chyběl by mu program na jeho přečtení, tak si nejspíš zapne data na den ( když jde o někoho jako jsem já, kdo jede obvykle bez nich ), stáhne program a odloví. ;) Tak bych to alespoň řešila já, pokud bych o keš opravdu stála a některý z programů ještě v mobilu neměla. Navíc čtečku QR kódů už si rovnou do telefonu nainstaluje asi většina majitelů chytrých mobilů - pamatuji si, jak to byla jedna z prvních věcí, co jsem do telefonu vybírala. Hodí se nejen pro naše hraní, u řady infotabulí a památek je QR kód.....


  • 0

#171 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 9:17

A co když ten někdo má sice chytrý mobil, ale nemá zaplacenej internet :D? Je to při hranicích, chodí a ezdí tamtudy hromada Němců, kteří k nám zajdou přes kopec jen na pár hodin. Tím spíš, že pojem "chytrý mobil: v listingu jim asi mnoho neřekne :D.


  • 0

#172 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 10:02

Jacko, to je přesně můj případ, net v mobilu neplatím, ale je možnost si zaplatit určité množství dat na jeden den, to už jsem párkrát využila. Jinak častěji zapnu někde při kafi nebo při obědě free wifi. Dneska už je to dost běžná věc všude možně od obchodních center po benzínky. ;) 

Němci nebo jiní cizinci jakmile najdou QR kód, tak si nejspíš poradí nebo udělají totéž co my, když přijdeme ke keši, na kterou momentálně něco nemáme - jdeme prostě na jinou. :)  Styl pohodit CWG a zalogovat FI asi většina nepoužije. B)


  • 0

#173 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 10:22

Nějak nechápu, proč bych u tradiční keše měl v terénu stahovat a instalovat jakoukoliv aplikaci ať už mám datový tarif nebo ne.

To, že je mladému kačerovi jedenáct let je sice hezké, ale právě proto by měl požádat o spolupráci někoho zkušenějšího, než pořádat hrr akci.


  • 5

#174 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 13:35

A co když ten někdo má sice chytrý mobil, ale nemá zaplacenej internet :D? Je to při hranicích, chodí a ezdí tamtudy hromada Němců, kteří k nám zajdou přes kopec jen na pár hodin. Tím spíš, že pojem "chytrý mobil: v listingu jim asi mnoho neřekne :D.

Pokud není QR kódem zašifrován odkaz na www stránky ale pouze souřadnice nebo nějaká otázka, připojení k netu potřeba není ( dokonce jsem tak odlovil GC1NTXB )


  • 0

#175 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 14:46

Ještě k té přesnosti - nepřesnosti. Viděl jsem mysterku, kde téměř na souřadnicích byla vypáčená elektroskříň. Keš byla víceméně +- pár metrů na těchto souřadnicích, ale o hezkých pár metrů níže. Prostě členitý terén, opěrné zdi, schodiště, atd. Tady opravdu nepomůže nic než vhodný hint. Napsat do listingu Nelezte do elektriky, to nepomůže.


Taky jsem už zažil keš kde na finále byla trafačka s elektroskříní do které evidentně dost lidí lezlo. Zkontroloval jsem to taky, jenže já jsem vzděláním silnoproudař. Spousta lidí může v takovym případě udělat něco čím způsobí úraz nebo problémy sobě či někomu dalšímu. Napsal jsem ke keši WN s tím, ze je zřejmé, ze kačeři lezou kam nemají a at zváží změnu pozice ( i třeba jen o 20m by stačilo). Nic se nestalo.

Hint magnetická nano. Těsně vedle hospoda, nějaké železné mříže, okapy, lavičky. Byl to ovšem fígl - přimagnetovaná šiška na borovici.


Jednu takovou magnetickou na stromě jsem lovil kdysi i na kraji Prahy. Jen tam nikde nebylo nic kovového takže bylo zřejmé, ze v tom bude nějaký fígl.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#176 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 23:52

Taky jsem už zažil keš kde na finále byla trafačka s elektroskříní do které evidentně dost lidí lezlo. Zkontroloval jsem to taky, jenže já jsem vzděláním silnoproudař. Spousta lidí může v takovym případě udělat něco čím způsobí úraz nebo problémy sobě či někomu dalšímu. Napsal jsem ke keši WN s tím, ze je zřejmé, ze kačeři lezou kam nemají a at zváží změnu pozice ( i třeba jen o 20m by stačilo). Nic se nestalo.


Mám dojem, že většinu kačerů logy absolutně nezajímají a nečtou je - ať jsou owneři nebo lovci. Takže WN si - a to jen možná - přečte někdo z následujích lovců. Sleduji například keš, jejíž owner se už dávno nehlásí a už při založení dal souřadnice dost odlišné od skutečných. Občas tam pošlu log se správnými souřadnicemi - a valná většina lovců loguje DNF že to na souřadnicích není nebo logují Found s tím, že to bylo daleko od souřadnic a že to bylo náročné najít a na moc pokusů.

Proto mám poslední dobou dojem, že jediný log který něco řeší je NA. Buď to ownera probudí, nebo nějakým způsobem zasáhne vyšší moc. Takže ve výše uvedeném případě bych se vůbec nerozpakoval tam poslat NA - souřadnice ukazují na nebezpečné místo a není zajištěno aby se na tom nebezpečném místě nehledalo. Pokud by se ti přece jen zdálo NA moc, tak alespoň NM - jde to ownerovi trochu důraznějším mejlem.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#177 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 8:21

Dnes není doba, kdy by se dlouze připravoval odlov jedné keše a logy se čtou jen ty stažené v GPSce, pokud se nález nedaří. Takže nějaké WN ztracené v čase, mezi ostatními logy, moc smysl nedává :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#178 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 8:47

Obecně nejde říct, že se nečtou logy - u mysterky, noční keše nebo i tradičky s vyšší obtížnost si přípravu řada lidí udělá a přečte si je, ale samozřejmě asi málokdo ( možná až nikdo ) bude číst logy u drajvky  nebo zaokapovky 1/1 až 2/2. ;)


  • 1

#179 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 10:40

Já tedy logy čtu s chutí a se zájmem (na svých i na "cizích" keších) a zajímají mě. 
Problém je ale i ten, že mnohdy není co číst, neboť těch pár odbytých rychlých písmen, která hledači pod kešemi nechávají, nemá s logy nic společného... 


  • 5

#180 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 11:50

Problém je ale i ten, že mnohdy není co číst, neboť těch pár odbytých rychlých písmen, která hledači pod kešemi nechávají, nemá s logy nic společného... 

 

Ale naštěstí jsou kačeři, kteří na písmenkách nešetří a nebojí se v logu vysvětlit i důležité, mnohým nejasné pojmy, viz třeba takovéto logy:
 

... Dík za ní,zas jeden suprově strávený den, a proto také dělám geocaching..........................(Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.)

 

:D


Tento příspěvek byl upraven od AHA & team: 31 květen 2015 - 12:30

  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama