Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#61 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:19


 

...ale když se několik týdnů dělám s nočním letterboxem, kupuju a vytvářím vychytávky na stage, snažím se mít pěkné razítko a krabici a přijde mi TFTC, tak to naštve.

Podle vyjádření Alexe na mé poslední nočce nesmí být noční keší na doporučení GS nic jiného, než Mystery. Předpokládám, že tohle pravidlo vůbec neexistuje a je to pouze taková možnost, ale díky tomu mi nebyl LTB schválen. Takže spíš naštve to, že se měsíce děláš s pěkným letterboxem, kupuješ razítka atd. a nakonec ti den před publikací oznámí, že to vlastně LTB není. Od té doby sice vznikla hromada jiných typů, ale holt jsem narazil na špatné období, asi jako když zase teď podle Alexe nelze mít jiné eventy než D1... To člověka dost demotivuje.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 22 květen 2015 - 8:25

  • 4

#62 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:23

Keš je na místě, nebyly s ní problémy, nezajímala mě, nestála vlastně za nic, proto nemám potřebu logovat normálně. Tak nějak jsi to měl napsat. Logy jsou tu od toho, aby v nich hledači zapisovali své prožitky z odlovu, nejsou to pouhé strohé informace o tom, že je keš na místě, trochu si to pleteš.

Já tě nevím, nikde přeci není psáno co má log obsahovat a v podstatě slouží jen k zapsání nálezu na stránky gc.com. Já se tedy také většinou rozepíšu na více řádek, ale znám spoustu lidí, co neradi sedí u pc a natož, aby psali nějaké dlouhé elaboráty. Je jasné, že strohé "Díky za keš" nebo "TFTC" nepotěší, ale proč bych to měl řešit? Rozčilovat se? Poučovat ostatní?

edit:

Na druhou stranu logy, které sice dosáhnou závratné délky, kde je rozepsáno, že byl s Lůďou, Mirkem, Ivetou,.... , k tomu co bylo včera k večeři a kde jezdili, s kým mluvili, atd a s keší ani nesouvisí, není k ní ani jedno slovo. Tyto logy mají stejnou vypovídající hodnou tako ty extra krátké.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 22 květen 2015 - 8:54

  • 5

#63 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:32

Když se mi keš nelíbí nebo nestojí za víc než za ten bod, tak to do logu od plic napíšu. Často se mi ale za chvíli vrátí zpět reakce, že jsem debil, ignorant atd. Alespoň vím, že za prd stála jak keš, tak owner. :-)

To také znám, když se člověk ozve s nějakou připomínkou. Často mi pak přistane milý email ve schránce.


  • 0

#64 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 8:55

Nepletu si to. Každý hledá něco jiného. Mě připadá rozpadlá roubená stodola hodně zajímavá, někdo v ní vidí jen zbořeniště. Já se zase nerozplývám nad motokrosovou dráhou, někdo jiný tam může stát hodiny a koukat na jezdce. Ano TFTC znamená "keš mě nezaujala svým tématem, přišel jsem si pro bod". Je to špatně?


  • 7

#65 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 10:08

Podle vyjádření Alexe na mé poslední nočce nesmí být noční keší na doporučení GS nic jiného, než Mystery. ...

 

Na tohle jsem taky už jednou narazil. Jedna keš byla schválena jako noční letterbox bez potíží, druhá už byla publikována jako mysterka s razítkem. Udělal jsem pár změn a pak "s odřenýma ušima" prošla jako noční letterbox.

 

Nevím, co s tím má GS za problém, jako by mu to nemohlo být úplně jedno. Hlavně, že někdo pro ně zadarmo vytvoří část jejich hry, aby jim firma šlapala. Doporučení schvalovat všechny noční keše jako mysterky klidně revírníci mít mohou. Američtí kačeři, nejen GS, moc nechápou, že kešky mohou vypadat taky jinak než v Americe, a tak se to snaží nalajnovat po svém, hamburger taky vypadá všude na světě stejně. Stačí se podívat na mapu a hledej mysterku nebo multinu. Nedej bože multinu mimo město. A do toho přijdou Češi s nápadem oddělit challenge keše novou ikonkou, chtěli by další a další typy keší, druhy atributů atd. Nebude trvat dlouho a keš bude muset být taková, aby se nikomu nic nestalo, kačera nekouslo ho klíště nebo pes, neušpinil se od bláta a vždy byl na dohled obydleného místa.


  • 4

#66 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 10:16

... Ano TFTC znamená "keš mě nezaujala svým tématem, přišel jsem si pro bod"...

 

Když najdu TFTC na lepší keši, občas se podívám, co ten kačer logoval jinde, když ani na takové parádě nic nenapíše. A často zjistím, že tihle TFTC kačeři to píšou všude. Měl jsem v práci kdysi kolegu, který taky hrál, i když trochu vlažně, pár kousků za měsíc. Než začal, sedl si k internetu a týden studoval pravidla, než se do toho pustil. A z toho, co nabral, měl pocit, že se každá keš loguje TFTC a mysterky se hledají tak, že se podíváš na Finálky. Když jsem ho vyvedl z omylu, byl překvapený. Naopak syn kolegyně logoval jen tečkou.


  • 1

#67 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 13:30

Tohle byl asi žert, že? Pokud keš za nic nestojí, tak je třeba to dát ownerovi vědět, aby se chytl za nos a něco s tím udělal.

No právě. Takže když log obsahuje jen TFTC (a čas nálezu) bez jakékoliv kritiky, tak to tedy znamená: keš je bezvadná a nelze jí nic vytknout.

Lord John do svých dvanácti let nepromluvil ani slovo. Všichni si mysleli, že je němý. A najednou, o svých dvanáctých narozeninách, zřetelně pronesl u večeře: "Ta polévka je přesolená!" Komorník, celý zmatený vyhrkl: "Vaše lordstvo, vy mluvíte?" A lord John upjatě odpověděl: "Ano, ale dosud jsem neměl důvod, vše bylo v pořádku."

 

Pokud je keš tak špatná, že nestojí ani za kritiku, tak se nepíše "Dík za keš", ale "Dík za bod". Ale asi nelze spoléhat na to, že si je každý této jemné jazykové nuance vědom.

(Ovšemže mne potěší, když se v logu dočtu, jak je keš geniální (jakož i její autor); ale pokud se prosadí názor, že pochvalný log je povinnost, pak si nebudu moci být jist, že to není jen zdvořilostní fráze.)

Když jsem začínal hledat, tak byl pro mne nezapomenutelným zážitkem každý nový typ keše, který jsem ještě neznal (například běžná plotovka). Takže když mou keš navštíví někdo, kdo má o řád či dva vyšší počet nálezů než já, tak chápu, že už něco zhruba podobného viděl mnohokrát, takže to asi nebude považovat za jeden z divů světa.

Podobně když někdo třeba dorazí po pěti všedních dnech lovu městkých okapovek na víkendový lov do Středního Povltaví, tak se mu první balvan bude zdát velice malebný, ale po několika dalších nálezech zjistí, že podobných jsou tu plné lesy.

(Ne)spokojenost se dá vyjádřit pomocí gcvote.com a je ostuda, že takové hodnocení není přímo zaintegrováno na gocaching.com a je nutno to obcházet přes skripty Greasemonkey. Preferenční body jsou něco jiného, ty se jednak týkají jen 10% nejlepších keší a druhak jim chybí zobrazení poměrné hodnoty, zohledňující stáří a návštěvnost keše.  


  • 4

#68 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 13:34

Kdyz je keska opravdu dobra - tak snad pouhe TFTC nikdo nezaloguje... Treba na mojich kesich si to jeste nikdo nedovolil :D , tak ted nevim, jestli mam stesti na vyjimecne dobre lovce...

Na druhou stranu jsem uz i zaznamenala nejakou kritiku ve smyslu zadne dalsi podobne tu nechceme, kes se mi nelibila - ale to je jen mizive procento... Proti takovymto logum nic nemam - nazoru kazdeho si vazim...

Jen me stve - ze mi tam na ty moje potvory - kde lisky davaji dobrou noc - nechodi moc lidi..


  • 0

#69 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 13:39

Preferenční body jsou něco jiného, ... druhak jim chybí zobrazení poměrné hodnoty, zohledňující stáří a návštěvnost keše.


Ale to přece nezohledňuje ani GCVote, ne?
  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 13:39

Kdyz je keska opravdu dobra - tak snad pouhe TFTC nikdo nezaloguje... Treba na mojich kesich si to jeste nikdo nedovolil :D , tak ted nevim, jestli mam stesti na vyjimecne dobre lovce...

....

Že bych na ně vyrazil? :-)


  • 0

#71 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 14:02

Že bych na ně vyrazil? :-)

 

Budu jedine rada - pokud si dobre vzpominam - ja uz jsem od tebe neco malo lovila... :)

 

Nevim - jak to udelat - aby se to tam u nas zatraktivnilo - je to porad malo mit 5 kesek... Mela bych sto chuti u nas nasazet ''PWT'' - (ne v pravem slova smyslu) - kdyz tam bude 20 dobrych kesek - kazda jina a s jinym nazvem - treba budeme mit vic nez 1 log tydne - nekdy i mesicne...


  • 1

#72 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 14:24

Když uděláš víc keší, nalákáš si tam honibody (už jim bude stát za to si tam dojet) a ti budou logovat TFTC...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 22 květen 2015 - 18:53

  • 11

#73 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 14:50

Ewwwe: važ si těch svých pěti keší, udržuj je a klidně založ další, ale ne za účelem zvýšení návštěvnosti, to není dobrá motivace. Už tak jsi udělala pro geocaching ažaž.

 

Tři mé keše jsou taky kdesi v háji (doslova) a návštěvnost 2 lidi do měsíce. :) Pokud už někomu stojí za návštěvu, taky obvykle TFTC nepíše.


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#74 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 18:50

Budu jedine rada - pokud si dobre vzpominam - ja uz jsem od tebe neco malo lovila... :)

 

Nevim - jak to udelat - aby se to tam u nas zatraktivnilo - je to porad malo mit 5 kesek... Mela bych sto chuti u nas nasazet ''PWT'' - (ne v pravem slova smyslu) - kdyz tam bude 20 dobrych kesek - kazda jina a s jinym nazvem - treba budeme mit vic nez 1 log tydne - nekdy i mesicne...

A nestačilo by je dát BM.


  • 1

#75 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 22:15

Lidi neblbněte ! "TFTC" je ještě nádherný log - rozviňte si tu zkratku a máte čtyři slova díků. Oproti tomu třebas já když píšu na konec logu "Dík" jsem žabař !

A co pak říkáte na log "Mám ji!" nebo "Našel jsem" nebo "." (tečka) ???


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#76 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 5:30

No, ten nás taky nas... ;)!
  • 0

#77 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 6:35

Moje hitparáda nejkratších logů na mých keškách je asi následující "" (ani nevím, jestli je to aspoň mezera nebo nic), "." (tečka), ":)" , ":D", ":-)" a "dík" či "#96" (96 je pořadové číslo kešky nálezce). Logy o délce 4 znaky a více už považuji za poměrně dlouhé B) , např. T4TC, Díky, Poho, Je tam, fajn džob či odloveno.


  • 0

#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 7:32

Když mi někdo napíše místo logu tečku, smajlíka a podobné věci, většinou mu napíšu, že jsem moc rád za krásný log, přesně kvůli takovému jsem utratil šest stovek za materiál na keš, proto ji chodím každý měsíc kontrolovat a doplňovat, kvůli tomu jsem strávil několik hodin její výrobou a několik hodin tvorbou listingu. Asi víc ocení krabičku pod kamenem u sloupu a listing z wikipedie. Zatím nikdo log nezměnil a ani mi neodepsal. :-)


  • 1

#79 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 8:15

Co je špatného na "Díky za pohodovou kešku"? Kačer našel krabičku a ownerovi za to děkuje, prostě je to jak má být. Dokonce i to TFTC a jiné zkratky beru, ale co mě opravdu ser.... je klidně i delší log bez toho "děkuji". Logům o délce 1 - 2 znaky se směju. Poměřovat kvalitu kešky její cenou je úplně mimo mísu. Je to čistě věc ownera, co do toho investuje. Kdybych to bral takhle, tak na mém předposledním wigu, které jsem dělal půl roku a stálo mě přes 200 !!!!!! hodin volného času by musely být logy na tři stránky. Mě stačí to DÍKY.


  • 4

#80 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:03

Kdyz je keska opravdu dobra - tak snad pouhe TFTC nikdo nezaloguje... Treba na mojich kesich si to jeste nikdo nedovolil :D , tak ted nevim, jestli mam stesti na vyjimecne dobre lovce...

Na druhou stranu jsem uz i zaznamenala nejakou kritiku ve smyslu zadne dalsi podobne tu nechceme, kes se mi nelibila - ale to je jen mizive procento... Proti takovymto logum nic nemam - nazoru kazdeho si vazim...

Jen me stve - ze mi tam na ty moje potvory - kde lisky davaji dobrou noc - nechodi moc lidi..

 

Jsou lidé, kteří TFTC nebo jenom díky logují všude. Nezávisle na tom, jestli je to zaokapovka u smetiště nebo vymazlená keška s vysokým hodnocením. Hodně začátečníků loguje takto a pak kačeři, co na logování používají skript. Obvykle ti, co jim jde hlavně o body nebo finálkaři, kteří prostě k odlovu i hezké keše nemají co psát. Log je jejich vizitka a jejich problém. Hlavní je, že převažují ti kačeři, co alespoň něco málo, co má souvislost s odlovem keše, napíšou.


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama