Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#101 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 9:22

Mám tradičku zaměřenou s přesností +/- 10m a kus od ní je rybník.

Až mi tam kvůli tomu začnou Němci sázet NA tak budu opravdu potěšen...


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#102 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 9:22

Ale to je přece věc těch kačerů, že nemyslí. A mimochodem taková velká voda nadělá určitě víc škody v povodí než pár pi...ců.

 

Na to mám jiný názor. Pokud lokalita začne trpět jen proto, že jsem tam ukryl keš, tak jako autor za to cítím odpovědnost a snažím se to řešit. Zkontroluji zaměření, dám podrobnější nápovědu, přidám fotohint, upravím maskování – a pokud nic z toho nepomůže, tak keš přesunu jinam. Nelze se tvářit, že „já za to nemůžu, to oni jsou vandalové a pitomci“.


  • 17

#103 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 10:02

Tady jde o to, jestli mají s hledáním problém (skoro) všichni kačeři nebo jen nějaké malé procento. V prvním případě máš samozřejmě pravdu, v tom druhém obvykle nepomůže žádná náprava.

Když někde hledám, snažím se, aby po mě nezůstaly žádné stopy. Ale někdo holt loví stylem po mě potopa.


  • 0

#104 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 10:26

Na procentu nezáleží. Jde jen o to, jestli přítomností keše lokalita citelně trpí nebo ne. Pokud ano, tak to jdu řešit a nepřemýšlím nad tím, jestli škodu působí malé nebo velké procento kačerů.

 

Žijeme v reálném světě a už při zakládání musím vzít v úvahu reálné spektrum návštěvníků a ne jen ty nejvzornější a nejohleduplnější.


  • 5

#105 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 10:32

Se spoustou ownerů je to těžké. I když se prokazatelně mohou kouknout na mapu a tam uvidí že jejich keš je 8 metrů za plotem (tj v zakázaném prostoru), tak stále budou tvrdit že to mají správně. Typicky Židovský hřbitov Miroslav.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#106 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 10:44

Na procentu záleží. Jak říká pan Murphy : "Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví."

Ne, opravdu nejde přemýšlet za každého a předpokládat každé hnutí mysli jednoho každého kačera.

Tím vůbec nezpochybňuju, že první musí nad keší a jejím umístěním přemýšlet owner. A samozřejmě správné zaměření k tomu patří.


  • 3

#107 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:00

Taky mi štve, když je keš blě zaměřená, a já jí kvůlivá tomu nenůžu najít, zvláště když je na skalách nad příkrou strání, porostlou dubama, a hint je "pod dubem"

Nicméně, co se týče toho blbýho zaměření, staly se mi dvě celkem poučný příhody. Často lovím s kamarádem, oba máme Garminy (každej jinýho) a obvykle nám to ukazuje do 10m od sebe. Už se ale jednou stalo, že jsme se (netušim proč) lišili v určení místa činu o více než 50m. Když jsme oba vypli navigaci, ukázalo nám to po zapnutí jiný místo, on cca 15m, já cca 40m od toho původního. Jindy nám to oběma ukazovalo víceméně tamtéž, hledali jsme tam asi třičtvrtě hodiny jak magoři a nic. Hint - dutina stromu, tam skály a nebezpečnej sešup dolů, a mezitím několik starejch jabloní s dutinama. Přišli jsme cca za rok, navigace nám celkem shodně ukázaly do sadu několik desítek metrů od předchozího místa - přesně na strom s keší.

Ovšem oboje se nám stalo jednou jedinkrát za nějaký 3 nebo 4 roky společnýho lovení, jinak jsme se víc jak o 20m nelišili ano v místech s blbým signálem. Ale je z toho vidět, že občas se prostě můžou nějak pobláznit družice, bejt skvrny na Slunci nebo kdo ví co ještě, a nemůže za to ani owner, ani hledači, ani navigace.


  • 0

#108 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:29

Jacko, myslím si, že každý rozumný kačer (s důrazem na slovo rozumný) si je vědom toho, že GPS signál se může někdy opravdu zbláznit a že nemůže očekávat, že keš najde přímo „na nule“. Poslední příspěvky ale popisují situaci (pokud jsem to správně pochopil), kdy i na mapách se pozice keše ukazuje jinde, než ve skutečnosti je. Je samozřejmě jasné, že pokud umisťuju keš do lesa nebo podobně a na satelitních mapách vidím jenom souvislou zelenou plochu, nemám se čeho chytit. Pokud ale místo uložení keše je na mapách jednoznačně určitelné, pak by se souřadnice měly brát tak, aby to na mapách odpovídalo. Tj. aby ikonka ukazovala na správný břeh potoka, na správnou stranu zdi / plotu apod. Podle mě je tohle důležitější, než souřadnice skutečně naměřené na místě. A to je jednoznačně věcí ownera.


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#109 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:31

Ale to je přece věc těch kačerů, že nemyslí. A mimochodem taková velká voda nadělá určitě víc škody v povodí než pár pi...ců.

Když někam dám keš a každý stý kačer bude pitomec, který tam něco zničí, tak svůj díl viny má taky owner keše, protože kdyby tam nebyla, ti pitomci by tam nechodili.


  • 2

#110 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:39

Smrku, v zásadě s tebou asi souhlasím. Svůj DÍL VINY určitě, ale existuje jistá hranice, ačkoliv její určení není vůbec jednoduché a ani jednoznačné. Je to jako v té Knoflíkové válce: „Kdybych to byl býval věděl, tak bych sem byl býval nechodil.“ Určitý podíl na nežádoucích jevech owner má, ale podle mě mnohem větší a zásadnější mají lovci. Protože ti jsou to, kdo fyzicky provádějí to ničení. To, že je keš blbě zaměřená nebo ukrytá, případně že je hint na dvě věci, jim ještě nedává oprávnění okolí zdemolovat.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#111 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 12:05

Minulou sobotu jsem byl v Pyšelích u Benešova. Hledal jsem keš u takové staré zdi u kostela. Nakonec jsem ji nenašel, blbě se tam šlo, navíc jsem měl v ruce malé dítě. Nicméně nápověda byla strč tam ruku a nahmátneš keš. Nevím, jestli byla v té zdi nebo v nějaké škvíře mezi stromy, který tam bylo dost, nebo v suti popadané z té zdi. Ta zeď ale byla plná děr a v žádné nebyly pavičiny, nebyly v nich uvolněné kameny, skoro ani prach. Tady jednoznačně keš napomáhá k postupné demolici té zdi, přitom by stačil jasný hint. Úkolem keše bylo ukázat lidem kostel, ne aby keš nenašli a ještě vyhodili ten den už čtvrtý kámen ze zdi.


  • 9

#112 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 12:44

... kdyby tam nebyla, ti pitomci by tam nechodili.

Oni pitomci chodí jenom tam, kde jsou keše? To jsem netušil.


  • 2

#113 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 12:46

Tady jednoznačně keš napomáhá k postupné demolici té zdi, přitom by stačil jasný hint. Úkolem keše bylo ukázat lidem kostel, ne aby keš nenašli a ještě vyhodili ten den už čtvrtý kámen ze zdi.

 

To je přesně důkaz toho, co píšu já. Na jednu stranu je sice hint debilní (a možná i umístění), za což jednoznačně může owner. Na druhou stranu ale pokud já jako lovec budu mít zásadu, že nebudu rozebírat zeď, tak prostě ten kámen ze zdi nevyndám, i kdyby kolem čert na koze jezdil.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#114 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 12:55

Blbec owner dal keš do staré zdi a blbci kačeři ji rozebírají. Na jedné straně je hromada blbců kačerů, kteří se ohlídat nedají. Na druhé straně je jeden blbec owner, který už se ohlídat dá. Takže situaci s rozebíranou zdí podle mě může vyřešit jedině owner.


  • 4

#115 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 13:12

Působit je třeba na zakladatele:

Karticky-2-CZ-web-09.jpg

i na hledače:

Karti%C4%8Dky-Terez%C3%ADn-v04-pro-web-1


  • 3

#116 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 13:27

Jistěže je potřeba působit na obě strany. Ale tvrdím, a to mi nikdo nevymluví, že větší vinu na případném ničení okolí mají lovci. Protože je nic nenutí k tomu, aby v případě, že je uložení blbě, v hledání pokračovali. Prostě by si měli říct, že owner je blbec, a jít pryč.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#117 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 13:35

Jenže blbci prostě jsou a budou, a proto keš musí být uložená tak, aby k rozebírání kamenné zdi vůbec nemohlo dojít. Pokud k tomu přece jen dojde a owner to neřeší, pak na tom vandalismu má větší podíl než ti, kteří tu zeď rozebírají. 


  • 3

#118 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 13:42

Ano, blbci jsou a budou. S tím nikdo nic nenadělá. Na druhou stranu to, o čem tady já mluvím, je prosazování osobní zodpovědnosti za svoje konání. To, o čem mluvíš ty (aspoň takový dojem to na mě dělá), je takový ten módní trend, že by všechno mělo být „trottelfest“ a když to není, je to chyba toho, kdo to takové neudělal, nikoliv toho trotla. Ano, narážím na profláknutý a neustále omílaný příklad se sušením zvířat v mikrovlnné troubě.

Jestliže dá owner keš do zídky, je kretén. Pokud někdo jinej na to konto začne tu zídku rozebírat, je kretén na kvadrát.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#119 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:00

Jistě. Mohli bychom tady rozvinout širší úvahy o příčinách a následcích, o odpovědnosti subjektivní a objektivní, právní a morální. Ale zatímco tady budeme diskutovat tak se ta naše imaginární kamenná zídka promění v hromádku šutrů. Zachránit ji může pouze owner bez ohledu na výsledek filozofické disputace.


  • 4

#120 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:23

Nevím, neznám terén, ale jsou místa, kde prostě GPS pokaždé naměří něco jiného a kde je potřeba přemýšlet o ukrytí keše a ne hledat tupě podle GPS.

 

Když někdo připomínkuje chybu v zaměření například o 5 metrů, tak je to buď ťulpas a nebo kešuje s geodetickou GPS, která jede s přesností na centimetry.

 

... a předpokládá, že stejnou geodetickou GPS má i owner.  ;)

 

Tady bych si, jakožto vyhlášený hnidopich :-) dovolil částečně nesouhlasit. Není jen GPS, jsou např. i mapy. Pokud udělám novou kešku, považuju za samozřejmé, že si pozici ověřím v mapě. Pokud mám kešku fyzicky na břehu řeky, 6 metrů od vody a zjistím, že mapa mi mou zaměřenou pozici ukazuje ve vodě 3 metry od břehu, tak je to prostě špatně a nemůžu to tak nechat. Nelze si jen tak jednoduše alibisticky říct, že hledače přece musí napadnout, že nemají lézt ze strmého břehu do vody. Navíc, horizontální odchylka pouhých 6-7 metrů může ve strmém terénu znamenat skutečnou vzdálenost třeba deset metrů s převýšením pět šest metrů, nebo v případě mostu přes údolí klidně taky 50 metrů...

Řešit nepřesnost zaměření tím, že se budu spoléhat na to, že kačer se bude řídit podle T, je další alibismus. Copak jste ještě nikdy nenašli kešku s výrazně podhodnoceným nebo naopak nadhodnoceným T? Hodnocení T i D je do značné míry subjektivní - narozdíl od souřadnic.

Tvrdím, že většinou je to celé o lenosti a nedůslednosti ownera. Zaměření mobilem nebo navigací jen tak narychlo, průměrování pozice žádné, kontrola v mapě žádná. Výsledkem pak je ohrožování kačerů hledajících úplně jinde a ničení přírody v okolí.

Pokud budeme při zakládání keší záměrně kašlat na přesnost zaměření a budeme spoléhat na to, že to za nás v podstatě dodělá hledající kačer, popíráme tím základní princip geocashingu, postavený na zaměřování pomocí souřadnic. To pak můžeme rovnou mít všechny kešky jako letterboxy ve stylu - běž k mostu přes řeku v obci Horní Dolní, po dvaceti krocích odboč vlevo a pod plochým kamenem to je...

To ale už není geocaching.


Tento příspěvek byl upraven od tomaskoz: 28 květen 2015 - 14:53

  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama