Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 21:59

Jen mě k tomu napadá, že už nezbývá moc výzev z oblasti statistik, leda místo pěti zemí dát deset zemí, místo padesáti keší dát sto keší... Ale třeba začnou publikovat výzvy typu odlovit keš ve dvoumetrových kopřivách nahý s pepřem v puse.


  • 3

#22 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:02

... Jsem si zcela jist, ze i tato serie si najde mnoho spokojenych lovcu. ..

 

Ano, máš pravdu. Budou tam jen WN logy. Diky za keš.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#23 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:11

Ano, máš pravdu. Budou tam jen WN logy. Diky za keš.


s Prahou jsem se koukam mylil, ale to neni podstatne. Hele, pripustme ze tam bude dost WN logu, ale stale nechapu, proc ti to vadi. Kese v prirode. Listing ok. Krabcka i zamereni bude myslim taky ok. Uz tohle radi kese do minimalniho prumeru s potencialem, ze pro nekoho kdo vyzvy ma rad to bude presne jeho salek kavy. Osodne bych treba nikdy nedal NA log na kesi, kterou jsem nenavstivil. Proste to nemam zapotrebi. Samozrejme ti tu moznost neupiram, jenom tak nejak nechapu PROC. Opet si myslim ze se zase jenom pridelala prace reviewerum, kteri to budou muset resit :-(
  • 5

#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:14

Ale třeba začnou publikovat výzvy typu odlovit keš ve dvoumetrových kopřivách nahý s pepřem v puse.

ALR byly 4. 4. 2009 zrušeny a poměrně pěkně to eliminovalo počet kravin v CZ geocachingu. Tak doufám, že se to zas neobjeví…  ^_^

 

 

 

Jestli si dobře pamatuji, nejedná se o to, že musí autor výzvu splňovat, ale dokázat, že je výzva splnitelná a to např. tím, že ji sám splňuje.

Jojo, to jsem si pak v pravidlech našel. Posledních pár let věci okolo českého geocachingu moc nesleduju, někde jsem to zaslechl a špatně interpretoval. Jak jsem psal, de iure je to ok.
(V řádu let je splnitelné prakticky vše, ale na tom, že to může bejt ultimátní krávovina, to nic nemění. Jen škoda, že to zabírá prostor a generuje bordel na mapě. //edit: tady píšu obecně, ne konkrétně k těmhle//)

Tento příspěvek byl upraven od h0--: 02 březen 2015 - 22:17

  • 4

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#25 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:15

Ahoj Smrku ještě zbývá spoustu možností ja použít statistiky k vytvoření challange např cesta kolem země nebo na měsíc vylézt na everest nebo 360stupňů okolo domácích souřadnic atd. viz statistika projekt gc

Nebo by se to dalo aplikovat na zakládání keší. Najít 100krásných keší dokáže skoro každý ale založit to je umění.


  • 1

#26 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:16

...  Opet si myslim ze se zase jenom pridelala prace reviewerum, kteri to budou muset resit :-(

 

A opět máš pravdu. Taky mám něco v plánu a tuším, že tímto jsem si to pěkně zavařil, než se mi podaří rewievra přesvědčit to schválit, že to zas až tak VELKÁ blbost není. Protože to má hezkou krabku, v přírodě a správně zaměřenou ;)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#27 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:17

O této sérii si myslím, že owneři už mají plné zuby lidí, co to hrají jen tak pro radost, a tak založili něco pro skutečné statistikofily a kačeři, kterým nevadí sem tam pozměnit datum nálezu či jiné "triky" (už při srpnových suvenýrech jsem jich měl na těch svých pár keších několik). To není hodnotící - lidí v těchhle kategoriích je prostě taky dost a aspoň mají, kde se realizovat. Jelikož mezi ne nepatřím, holt tuhle sérii budu ignorovat. Říkal jsem si, co owneři mají z kešky, kterou odloví dva lidi za rok, ale pak jsem si uvědomil, že na mou multimysterku o moc víc lidí taky nezavítá...

 

Jen je mi líto, že takovýchto hospod na mýtince vzniklo na Plzeňsku za poslední 2 měsíce hned několik a sám vím o 3 dalších šílených challengích ve výrobě (i když třeba je tohle odradí). A to, že owneři nemají splněno, nepovažuju za problém keše, nýbrž za hanbu ownerů. No, aspoň pokud je potkám, budu si z nich moct dělat srandu.


  • 2

#28 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:26

A opět máš pravdu. Taky mám něco v plánu a tuším, že tímto jsem si to pěkně zavařil, než se mi podaří rewievra přesvědčit to schválit, že to zas až tak VELKÁ blbost není. Protože to má hezkou krabku, v přírodě a správně zaměřenou ;)


Jsem rad, ze to stale vedem ve slusne rovne. Pokud kes (at uz ta tvoje a nebo tyto publikovane) nebudou porusovat pravidla, tak neni duvod proc je neschvalit. Hodnoceni uz pak je zase na samotnych lovcich. Hodnotis a pozadujes archivaci jenom proto, ze ti namet prijde jako blbost. To si myslis, ze je OK ?
  • 1

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:28

(V řádu let je splnitelné prakticky vše, ale na tom, že to může bejt ultimátní krávovina, to nic nemění. Jen škoda, že to zabírá prostor a generuje bordel na mapě. //edit: tady píšu obecně, ne konkrétně k těmhle//)

To, jestli to je blbost, nebo ne, jsem nepsal, jediné co jsem tam psal bylo to, že splnitelné to je:-). Jinak s tebou celkem souhlasím, že podobné hardcore výzvy pro pár vyvolených jsou spíše zbytečné.

 

Nebo by se to dalo aplikovat na zakládání keší. Najít 100krásných keší dokáže skoro každý ale založit to je umění.

Jako podmínka pro challenge se nesmí používat podmínka zakládání keší, takže bohužel takováto čelenka nejde udělat, i když by mi taky připadala daleko smysluplnější než většina zdejších čelenek...


  • 0

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:33

O této sérii si myslím, že owneři už mají plné zuby lidí, co to hrají jen tak pro radost, a tak založili něco pro skutečné statistikofily a kačeři, kterým nevadí sem tam pozměnit datum nálezu či jiné "triky" (už při srpnových suvenýrech jsem jich měl na těch svých pár keších několik). To není hodnotící - lidí v těchhle kategoriích je prostě taky dost a aspoň mají, kde se realizovat.

 

 

Je opravdu škoda, že ses s nikým z nás nikdy nepotkal. Jinak bys věděl, jak nesmírně máme rádi finálkáře a honibody za každou cenu. Takže tohle, na rozdíl od těch NA logů od někoho bydlícího dvěstě kilometrů daleko, se dá považovat za pokus o urážku.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#31 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:37

Je celkem škoda, že autoři nevěnovali volný čas raději aspoň dle mě smysluplnějšímu projektu oldies čelenek. Ty jsou zatím jen ve dvou krajích. A zrovna taxoft je znám oblibou starých keší.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 02 březen 2015 - 22:41

  • -2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#32 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:41

Mne zaujaly ty celoroční zelena, modra, zluta, micro, small a regular. Jedine co mi vadí je to, že to melo byt publikováno v prosinci a mohl jsem pěkně od ledna plnit políčka kalendáře, což je zajimava motivace.
Jinak splňuji pouhé 4 a dlouho na další nemam nárok, škoda.
  • 0

#33 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:41

Pro prazskychytrak:

 

Hm. A jak víš, že jsem k žádné takové výzvě ničím nepřispěl? Kromě toho zakládat keše někde, kde se nevyskytuji, je poněkud nepraktické...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:48

V Bratislavě je třeba tato keška: GC5KB1F aac-3000-abroad-activity-challenge-3000. Přijde mi to teda jako brutální výzva...
Třeba ji jednou budu moci zalogovat...

Brutální ? Nevidím problém. Chce to jen zajet k Bratislavě a zalogovat. Teď jezdím dost lovit do Vídně, na Blavu se taky dostane.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:04

Koukal jsem se na některé z těch zadání. Některé splňuji bez problémů, někde mi něco chybí. Něco je prostě výzva - například že bych si měl zajet pro nějakou keš založenou v lednu 2003. I u jiných chllenge keší prostě nepředpokládám, že budu mít automaticky splněno.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 02 březen 2015 - 23:05

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:09

Vypadá to, že mnoho honibodů právě dostalo podpásovku v podobě P.T. Matrix

tzv. čím víc jich máš, tím víc jsi v pr...


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#37 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:10

Pro prazskychytrak:

Hm. A jak víš, že jsem k žádné takové výzvě ničím nepřispěl? Kromě toho zakládat keše někde, kde se nevyskytuji, je poněkud nepraktické...


Tak já věřím, že přispěl, znalostí na to máš hodně, ale k Plzni určitě jezdíš třeba přes středočeský kraj a počíst si o tamní gc historii tohoto kraje by si myslím hodně kačerů potěšilo. Ale dost o tom a nic ve zlém, jen mi prostě přijde vzhledem ke složení týmu, že se z toho mohlo vymáčknout víc.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#38 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:23

Vypadá to, že mnoho honibodů právě dostalo podpásovku v podobě P.T. Matrix

tzv. čím víc jich máš, tím víc jsi v pr...

Ale konečně to z realizačního týmu aspoň Modrak splňuje.

 

Gratulujeme!


Tento příspěvek byl upraven od h0--: 02 březen 2015 - 23:35

  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#39 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:47

Jen upozorneni pro N.o.e. - az budes mit priste chut prudit NA logy, kterymi se musim ted zabyvat, oznacit je kazdej v systemu, otevrit tu kes, odkliknout, tak si radsi precti pravidla, opravdu mam spoustu jinych veci na praci nez resit tve NESMYSLNE logy! Dekuji

 

A pokud mas chut si se mnou neco vysvetlovat udelaj tak pres profil, ja uz sem nepolezu.


  • 13

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#40 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:54

Keš má taky nějakou minimální životnost, že jo. Takže by byl s archivací i problém. Ale tady asi přímo o žádost o archiv nešlo. Taky jsem jednou dal NA log brzo po publikaci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama