Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#421 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2015 - 18:42

Mít odloveno každý den v kalendáři, to ještě není takový problém. Ale mít odlovenou každou hodinu v týdnu se mi nějak nedaří :-(

 

Hodinovky mi trvaly 3,5 roku. No v závěru to bylo více-méně po haluzi   :P

Viz. profil


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 01 květen 2015 - 18:48

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#422 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2015 - 19:05

A pak že už nejdou challenge publikovat : Challenge - trpelivosti a vytrvalosti. (GC5RZ3J)
  • -2

#423 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 8:31

A pak že už nejdou challenge publikovat : Challenge - trpelivosti a vytrvalosti. (GC5RZ3J)

 

Ona to totiž není v tomto případě challenge ve významu toho, co pravidla nově zakázala, ale challenge jako výzva, kterou musí cacher při logování této keše podstoupit - owner si jen trochu pohrál s významy toho slova ;).


  • 6

#424 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 16:42

Ach ta česká povaha co se starat o sebe :( 


  • -4

#425 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 21:05

Ach ta česká povaha co se starat o sebe :(

 

Spíš se naučit číst a chápat, co je tím myšleno.

 

Jinak já jsem taky Čech, takže mám taky českou povahu, ale o cizí se nestarám. Ty ano? Nebo jsi cizinec?


  • 0

#426 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 20:19

 

 

Error As a non paying user you are only allowed 10 checker runs per day.

No to snad nemyslí project-gc vážně, to už si ani nezkotrolujeme challenge? To ty checkery budou na dvě věci, když těch výzev je tolik.


  • 0

#427 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 20:59

No, když se ty challenge všem tak hnusí, proč jich kontrolovat více, než 10 za den :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#428 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 21:29

No, když se ty challenge všem tak hnusí, proč jich kontrolovat více, než 10 za den :-)

To není limit na 10 challenges, ale 10 spuštění checkeru.

Stačí před výpravou zkontrolovat 4 challenge pro sebe a zbytek limitu se vypaří při kontrole pro ostatní kolegy, a to bez varování. WTF?


  • 0

#429 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 22:13

No asi není moc lidí, kteří by si za tuhle věc něco zaplatili, tak se to tvůrce snaží nějak omezit, aby víc lidí platilo. Kdyby to stálo pár korun, tak si zaplatím taky, ale přijde mi to docela drahý.


  • 0

#430 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 1:39

No to snad nemyslí project-gc vážně, to už si ani nezkotrolujeme challenge? To ty checkery budou na dvě věci, když těch výzev je tolik.

Voni mi nechtej moji zabavu delat zadarmo. Kde to sme?

 

Hele, proc jako nenapises spis ze to je parada, nechtej nic zaplatit a nechaj me checker pustit zadarmo dokonce 10x kazdej den? Protoze tak to je ve skutecnosti, i kdyz ty to prezentujes jinak.


  • 7

#431 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 10:31

Voni mi nechtej moji zabavu delat zadarmo. Kde to sme?

 

Hele, proc jako nenapises spis ze to je parada, nechtej nic zaplatit a nechaj me checker pustit zadarmo dokonce 10x kazdej den? Protoze tak to je ve skutecnosti, i kdyz ty to prezentujes jinak.

Kdyby to tak bylo jasně dáno od začátku, neřeknu ani slovo.

Kdyby bylo u každého spuštění napsáno "vyčerpal jsi 3, zbývá ti do konce dnešního limitu 7 spuštění", neřeknu ani slovo.

Změnilo se to najednou a bez upozornění a o limitu se dozvíš až ex-post..

Ale takhle to připomíná špinavé praktiky některých firem, nejdřív něco lidem dáme zadarmo, a až to budou víc využívat, tak to zkrouhnem a budeme inkasovat/zdražíme.

Takže výsledek asi bude ten, že nebudu checkery až na výjimky používat a kontrolu nechám na ownerovi keše, ať si to prověří sám na svůj účet. Kačer přece splnění sám dokazovat nemusí. http://reviewer.cz/k...#challenge_kese


  • 0

#432 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 19:08

Ale takhle to připomíná špinavé praktiky některých firem, nejdřív něco lidem dáme zadarmo, a až to budou víc využívat, tak to zkrouhnem a budeme inkasovat/zdražíme.


Ale, ale, ale... Slova jak z doby, kdy se nadávalo na "imperialistický štváče", ne...?!? Na urovnání myšlenek doporučuji si na vlastní kůži vyzkoušet rozjet podobný projekt. Roky práce, masivní investice do infrastruktury, značné provozní náklady. A to vše dlouhou dobu "jen tak pro radost" resp. "jen tak s mlhavou vidinou, že budu pracovat tak úspěšně, že můj projekt zaujme uživatele natolik, že časem budou za jeho služby ochotni něco málo zaplatit". Chápeš, že riziko, že všechna ta námaha a investované peníze vyjdou vniveč, je strašně velké...? A je ti jasný, že za Project-GC nestojí žádná firma, manipulující se svými chudáky vazaly-zákazníky...?

 

Autoři se snaží provozovat rozsáhlý velmi užitečný systém a na malé části jeho funkčnosti něco málo vydělat. Musí balancovat podíl základní funkčnosti zadarmo, která přiláká uživatele, a doplňkové funkčnosti za úhradu. Jen masa spokojených zákazníků způsobí to, že si vůbec nějakou službu někdo koupí. Těžko lze stanovit zpoplatnění nějaké části dopředu. Na příkladu challenge checkerů je to přece dobře vidět. Project-GC musel vyvinout poměrně netriviální funkčnost, aby se checkery mohly polouživatelsky připravovat samotnými kačery. Kdyby se challenge nestaly tak populární, celá tahle hromada práce by vyletěla komínem nebo by skomírala jako naprosto okrajová záležitost. Ale stalo se něco jiného. Challenge keše se staly tak populární, že je GS zařízl. Mám pocit, že dokonce jeden z důvodů "odkladu" je i navázání challengí na Project-GC. Kačeři potřebovali na challenge funkce Project-GC, aby se mohlo ověřovat jejich splnění. Tím jak narůstal jejich počet, stával se Project-GC stále populárnější a GS se pravděpodobně tento vývoj nelíbil. Zpoplatnění je tak logickým důsledkem popularity challengí. A zdůrazňuji, že základní užití checkerů je zadarmo. Deset testů je docela dost. Třista za měsíc...  :)


  • 8

#433 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:14

tak znovu:

...

Kdyby bylo u každého spuštění napsáno "vyčerpal jsi 3, zbývá ti do konce dnešního limitu 7 spuštění", neřeknu ani slovo.

Změnilo se to najednou a bez upozornění a o limitu se dozvíš až ex-post..

...

TOHLE je to, co mi na tom vadí. K tomu se nevyjádřil nikdo.

 

 

 

Třista za měsíc...

300 za měsíc je hezký číslo, ale je mi na prd, když potřebuju den před výpravou zkontrolovat 4 challenge pro 4 lidi (nevyšlo to ani na ty tři challenge).

A ano, prostředky na kontrolu by měly být k dispozici přímo na geocaching.com, a ne u třetí strany.

A ano, kdyby nebylo rakovinného bujení challenge keší, nebyl by project-gc přetížený.


  • 1

#434 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:25

A proč to nenechat na těch čtyřech lidech, ať si to udělají sami?


  • 0

#435 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:30

Kdyby bylo u každého spuštění napsáno "vyčerpal jsi 3, zbývá ti do konce dnešního limitu 7 spuštění", neřeknu ani slovo.
Změnilo se to najednou a bez upozornění a o limitu se dozvíš až ex-post..

tak znovu:
TOHLE je to, co mi na tom vadí. K tomu se nevyjádřil nikdo.


Jo, ukazovat stav by jistě užitečný bylo. Jen to asi někdo musí na Project-GC upravit. Tak jim napiš, my to tady nikdo upravit nemůžeme...  :)


  • 0

#436 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:31

A proč to nenechat na těch čtyřech lidech, ať si to udělají sami?

A proč to neudělat při plánování najednou pro všechny, když na checker není žádný limit? Čímž se dostáváme zpět k jádru problému.


  • 0

#437 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:38

A proč to neudělat při plánování najednou pro všechny, když na checker není žádný limit? Čímž se dostáváme zpět k jádru problému.

Kurnik a já blbec myslel, že celá ta debata je kvůlivá tomu, že tam limit je...  :rolleyes:


  • 0

#438 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:44

Budme radi aspon za tech 10 kontrol denne. Mohou klidne prijit s tim, ze kontrola bude zpoplatnena cela a to by pak mohla byt rada challenge kesi okamzite archivovana, protoze nebude v silach ani kacera ani ownera to zkontrolovat. A nelze nekoho nutit do porizovani si nejakych programku nebo maker a nebo platit si nejake funkce. 


  • 0

#439 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:51

Kurnik a já blbec myslel, že celá ta debata je kvůlivá tomu, že tam limit je...  :rolleyes:

no to je postřeh...no samozřejmě (teď už je), akorát že tě na něj nikdo dopředu neupozornil...kvůlivá tomu je celá debata...vždyť o tom už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Plho  :D

 

(člověk aby už i tady všude označoval ironie, sarkasmus, nadsázka, vtip...)


  • 0

#440 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 21:12

ehm a proc je natolik dulezite kontrolovat splneni pro celou vypravu pred odlovem? Nikdo prece nerika ze musi byt splneno v den odlovu a jestli na danou challenge mam, resp. jsem ochoten plnit pozadovane podminky, nebo na ni nemam, to vim i bez checkeru...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka