Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#401 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2015 - 19:58

No tak se holt v jednom roce premuzes a misto v sobotu budes lovit v sobotu i  v nedeli. A za sest let je to doma... stejne uz spoustu mist kazdej vyplneno ma.


  • 1

#402 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 12:29

omlouvám se, že ještě otvírám pomalu hnijící vlákno.... pro mě je absolutně nepochopitelný a na celý věci nejabsurdnější to, že je někdo schopen si stěžovat na GS kvůli keši, na kterou nemá ....  ; 

 

jinak já jsem zastánce challengí, i přesto, že na plnění mnohých prostě kašlu, ale jsou to keše, který beru jako zpestření. a se zájmem sleduju jak si stojím v 360 stupnu, regiony atd.  ale hlavně nesetkal jsem se s žádnou, která by byla nesplitelná ač některé vyžadují fakt trochu víc gc aktivity :-)  neumím pochopit do jaký míry tyhle keše vaděj víc než zatépětkovanej lesopark nebo obsypaný příkopy u silnic... 

 

můj návrh by byl zachovat challenge a přenést pravomoc na příslušného reviewera, aby z případné změti challenges i při dodržení obecných pravidel vyloučil těch pár určitě ojedinělých výjimek skrze které by prostřednictvím těchto keší mohli masturbovat duševně nestandardně rozpoložení jedinci, ale fakt mě přijdou všechny dosud publikované challenges ok, sice některé fakt těžké, ale ok...


  • 4

#403 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 13:33

Divil by ses, ale lidi opravdu jsou schopni si stěžovat na keš, kterou nedokážou odlovit. Jedni si stěžují na challenge, druzí na stromovky, třetí na podvodní keše a čtvrtí na eventy, protože se tam nosí coiny, místo aby cestovaly.

 

Taky jsem si našel pár challege, které mě zaujaly a snažím se je splnit, beru to jako zpestření hry. Některé jsem i splnil, ale pořád nějak neodlovil.

 

Kousek od baráku mám challenge, pro jejíž ulovení musí člověk ulovit čtyři keše, které mají v názvu slovo čtyři. Jen tak to mít nebudu, protože takových keší je málo, ale je hodně lidí, které by to namíchlo doběla, protože jim svítí u baráku.


  • 0

#404 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 15:35

omlouvám se, že ještě otvírám pomalu hnijící vlákno.... pro mě je absolutně nepochopitelný a na celý věci nejabsurdnější to, že je někdo schopen si stěžovat na GS kvůli keši, na kterou nemá ....  ;

Ale psalo se tady i o keši, která má podmínku docela absurdní a normálním způsobem se nedají podmínky splnit. To, že to owner ve statistikách splněno měl, to ještě neznamená že to opravdu regulerně splnil.
A myslím, že se protestovalo hlavně proti takovým, jinak by se do toho nevložil i reviewer.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#405 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 17:36

Ale psalo se tady i o keši, která má podmínku docela absurdní a normálním způsobem se nedají podmínky splnit. To, že to owner ve statistikách splněno měl, to ještě neznamená že to opravdu regulerně splnil.
A myslím, že se protestovalo hlavně proti takovým, jinak by se do toho nevložil i reviewer.

 

Paklize reviewer rozhodne, ze je podminka splnitelna a challenge publikuje, tak v tom nevidim problem. V pripade, ze ani sam reviewer nevi nebo si neni jisty, tak se muze poradit s kolegy. Dovolim si tvrdit, ze nasi revieweri jsou dost soudni na to, aby nepousteli naproste absurdity. Ostatne dosud jsem nezaregistroval u nas zadnou kesku, ktera by se nedala splnit.


  • 4

#406 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 20:19

Když je podmínka nesplnitelná, nikdo ji nebude lovit a z takové keše pak nemůže mít owner žádnou radost. Tudíž pravděpodobně sama zanikne.


  • 1

#407 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 22:53

První a zásadní věcí by mělo být, že má splněno owner. Teprve v tuto chvíli je to výzva. Věřím tomu, kdyby se toto pravidlo dodržovalo, nemusely být v současnosti chellenge zamáznutý.  Revírníci by neměli žádnej problém se splnitelností. Neměl bych ani problém s tou keškou 800 kusů za den. Panáček má v profilu že je ulovil, já jsem přesvědčenej, že to je spíš podvod, ale není to můj problém. Tuhle keš by lovili stejní kačeři jako je on. A všichni by byli happy.


  • 2

#408 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 23:50

Mnohem radeji vidim challenge ktera je tezka, owner ji nema splnenu ale je pri trosce snahy splnitelna nez takovou kterou si owner muze zalogovat protoze na to ma v profilu spravna cisla ktera se tvari jako ziskana podvodem...


  • 4

#409 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:56

První a zásadní věcí by mělo být, že má splněno owner. Teprve v tuto chvíli je to výzva. Věřím tomu, kdyby se toto pravidlo dodržovalo, nemusely být v současnosti chellenge zamáznutý.  Revírníci by neměli žádnej problém se splnitelností. Neměl bych ani problém s tou keškou 800 kusů za den. Panáček má v profilu že je ulovil, já jsem přesvědčenej, že to je spíš podvod, ale není to můj problém. Tuhle keš by lovili stejní kačeři jako je on. A všichni by byli happy.

 

Typicky neustale se opakujici argument, ktery ale vubec nic neresi. To, ze mam jako owner splneno, jeste neznamena, ze je challenge splnitelna. Treba ja mam odlovenou kes ve vsech statech USA. Myslis, ze kdybych u nas publikoval challenge kes na toto, tak to bude v poradku? Stejne tak, kdyz jako novacek s 50 nalezy publikuji challenge, pro kterou musis nalezt 100 ruznych kesi. Myslis, ze kdyz ji nesplnuje owner tak je nesplnitelna? I z techto dvou duvodu muze/musi o splnitelnosti kese rozhodnout jen reviewer. 


  • 6

#410 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 13:13

Spíš, než nechávat na revírnících, co pustí, tak by vše mělo být v pravidlech, popřípadě v jejich výkladu. Může nastat situace (taky se běžně děje), že co revírník, to jiný výklad. Principielně je, co povolují pro "výzvy" pravidla, i když je to kokotina, to revírník pustit v podstatě musí. Mít odloveno kešky ve 100 různých státech, mít 5000 kešek dál jak 3000km od HC, mít vyplněný 70x D/T tabulku, mít 360° v 15 státech, mít 3 roky nepřetržitě za sebou odlovené multi kešky...... teoreticky jsou tyto "výzvy" splnitelné, tak by je měli revírníci pustit (ano, teď je stop stav).

Narazím ještě na jednu věc, která tu kdysi proběhla. Doporučením (ne pravidlem) GS bylo, že eventy mají mít D1. A výsledek? V podstatě nemožné pustit event s D vyšším jak 1, i když to pravidla umožňují.


  • 0

#411 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 13:18

Otázka je, jestli chceš víc uspořádat event nebo trvat na obtížnosti. Také jsem musel změnit některé detaily akcí, ale vždycky jsem se zatím dohodnul.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#412 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 13:33

U mne se bohužel stal střet pravidel (umožňující výběr D u eventu vyšší jak 1 s revírníkem vykládajícím si doporučení GS tak, že mi event s jinou kombinací než D1 nepustí. I když v jiných krajích pár týdnů před tím byl publikován "obdobný" event s D4. S dotazem, proč je tomu tak, jsem rozumnou odpověď nedostal. Proto se kloním k maximálnímu rozepsání v pravidlech (např. pro "výzvy", eventy...) včetně výkladu pro aplikování a nenechat to jen na revírnících. Co člověk, to možný jiný výklad


  • 0

#413 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 13:52

Spíš, než nechávat na revírnících, co pustí, tak by vše mělo být v pravidlech, popřípadě v jejich výkladu. Může nastat situace (taky se běžně děje), že co revírník, to jiný výklad. Principielně je, co povolují pro "výzvy" pravidla, i když je to kokotina, to revírník pustit v podstatě musí. Mít odloveno kešky ve 100 různých státech, mít 5000 kešek dál jak 3000km od HC, mít vyplněný 70x D/T tabulku, mít 360° v 15 státech, mít 3 roky nepřetržitě za sebou odlovené multi kešky...... teoreticky jsou tyto "výzvy" splnitelné, tak by je měli revírníci pustit (ano, teď je stop stav).

 

 A kolik stranek by ta pravidla mela mit? 10, 50 nebo 100? Neni mozne a nikdy nebude mozne v pravidlech podchytit uplne vsechno. Obzvlast u nas se najdou jedinci, co se radi v pravidlech stouraji a hledaji skulinku. Tech typu challenge je tolik, ze to proste pravidly nepodchytis. A nebo bys chtel do pravidel i dat, ktere prvky se mohou a ktere ne pouzit pro challenge o periodicke tabulce (tech je taky plno)? Ano, GS muze do pravidel hodit nejdiskutovanejsi typy challenge kesi, napr. maximalne kolik kesi odlovenych za den se muze pouzit pro podminku, ale nakonec tu vzdy musi byt prostor pro reviewera, jestli vyzvu pusti nebo ne. A rozhodne nesouhlasim s tim, ze by snad reviewer musel pustit kazdou challenge kes. To tak proste neni. Z tvych prikladu by nepustil nic a nic by se taky nestalo, i kdyby sis stezoval u GS.

 

Jedine, co by myslim veci prospelo, paklize nebudou casem challenge kese zruseny, je, aby si nasi revieweri sedli a spolecne vytvorili lokalni pravidla pro vyzvy, stejne tak, jako se to udelalo pro jine pripady.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 29 duben 2015 - 13:59

  • 3

#414 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 14:01

venku prsi, co? Moc to zerete... je to jen hra. Opakuji, je to JEN HRA. Ma to by ZABAVA. Lovit kes na mape NENI POVINNOST. :)


  • 3

#415 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 14:22

Proto se kloním k maximálnímu rozepsání v pravidlech

 

Takhle to dopadá, když se loví pro body a ne pro radost.


  • 2

#416 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 17:17

Do té doby, než se začaly vymýšlet všemožně šílené výzvy, tak ohledně nich nebyly debaty atd...... Podle mne, ty příklady, které jsem psal jsou splnitelné, tedy revírník by je měl schválit a pustit. Nevidím opačný důvod....


  • 0

#417 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 19:46

No tak se holt v jednom roce premuzes a misto v sobotu budes lovit v sobotu i  v nedeli. A za sest let je to doma... stejne uz spoustu mist kazdej vyplneno ma.

Mít odloveno každý den v kalendáři, to ještě není takový problém. Ale mít odlovenou každou hodinu v týdnu se mi nějak nedaří :-(
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#418 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 19:52

Mě osobně by stačilo, aby challenge měly vlastní typ keše a ten by šel dát na ignore list. Když jsou potom challenge vlastně mysterky, tak je v tom akorát bordel. Pak by klidně mohli vrátit i podmínkové keše - pokud by měly svoji ignorovatelnou kategorii.


  • 1
MaFa

#419 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 21:23

při čtení je to jako návrat v čase... http://www.geocachin...ines-od-442009/


  • 2

#420 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2015 - 7:34

Podle mne, ty příklady, které jsem psal jsou splnitelné, tedy revírník by je měl schválit a pustit. Nevidím opačný důvod....

 

Uprimne, to, co si myslis ty, je nepodstatne. Ostatne kazdy, kdo posila ke schvaleni naprostou kravinu (at uz tematem ci umistenim) si mysli, ze jeho kes je prave ta nejlepsi a super. V pripade challengi by proste melo byt rozhodnuti reviewera konecne a GS by mel stiznosti na toto tema ignorovat.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama