Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#41 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 0:17

Já z nových challenge keší také příliš radostí nehýřím, neboť jsou důvodem, proč na mnou vlastněných a mnou spravovaných keších přibudou další motivační a potěšující logy ve stylu:

"Hodila se mi do matrixu, díky za krabku!" nebo: "Rychlý odlov cestou kolem; hodila se mi do kalendáře."  Jen místo "kalendářů" a "matrixů" to teď budou navíc i "yellow dny" či "regular dny..." 

Až se zase potkám s Modrákem, který má v našich krajích rodinné vazby (stejně ho už dlouho chci pozvat na nějaký místní event), tak se zeptám, proč se spolupodílel zrovna na podobných keších. Ale protože vím, že Jirka je inteligentní člověk, který dobře ví, co a proč dělá, jsem přesvědčen o tom, že mi perfektně vysvětlí a vyargumentuje, proč zrovna tak a ne jinak.  :) 

Já pro podobně - statisticky, bodově - zaměřené challenge keše nejsem ta pravá cílová skupina, takže za mě jdou krabičky do ignore listu (byť je pravda, že je tam nedávám s takovou chutí, jako některý geospam v podobě trailů  :rolleyes:). Ale samozřejmě respektuji, že mnozí to mají jinak.  ;) 

 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 03 březen 2015 - 0:18

  • 3

#42 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 0:23

A mezitím, co se tu vede debata, už někteří logují FTF a STF...


  • 8

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#43 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 0:30

A mezitím, co se tu vede debata, už někteří logují FTF a STF...

Ta debata je totiž totálně nesmyslná. Stejně jako T5 neloví každej, tak tyto challenge asi taky nebude lovit každej.
A jsou kačeři kteří si předem vybírají, která keš bude mít tu čest že ji zrovna oni odloví - a jiní, kteří o tom nepřemýšlejí, napřed odloví a pak hodnotí.
  • 4

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#44 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 0:31

Autor vlákna to schytává, a pro mne celkem překvapivě. Já si teda taky myslím, že challenge by měl zadat ten, který ji má splněnou. Nějak by mne samotného nenapadlo vyzývat někoho na něco, na co sám nemám, co jsem sám nedokázal, stejně jako mimo geocaching. To vidím na ignore list, z principu. Nicméně pokud tam nasázel NA logy, tak to nebylo potřeba.


  • 4

#45 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 0:38

Mně se líbily keše s podmínkou, ta vánoční koupel na Edenu, kde jsme museli rozkrájet led motorovou pilou neměla chybu!  http://coord.info/GL38EHHX Ani tato mocná série mi nevadí, jakkoli splňuji asi jen jednu podmínku, stejně se na Radeč dlouho nedostanu. Ale myslím, že by skutečně owner měl mít splněno, jinak tady vzniknou neřešitelné kousky typu - odlov keš na ISS


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 03 březen 2015 - 8:35

  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#46 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 4:54

Díky všem, kteří přispěli svojí troškou do tohoto mlejna. Vidím, že nejsem sám, kdo má na věc stejný názor -> nemáš -> nepublikuj. Asi jsem si přečet špatně pravidla :( . Faktem je, že splnitelné jsou jen pro někoho. Většina (a v to doufám), která to stále dělá OPRAVDU v původním smyslu této hry, tak pro ty je to téměř nedosažitelné. Buď to vyjde samo nebo to nestojí za námahu. Jak se říká: každá sranda něco stojí :P .

Pro tohle GC nedělám.


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 03 březen 2015 - 4:56

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#47 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 6:08

ad) Nasypu si trochu popela na hlavu, třeba to pomůže:

- uvědomil jsem si, že vlastně mám taky takovou keš, možná i několik (můj příspěvek #26), ale nemá v názvu challenge.

... Protože to má hezkou krabku, je v přírodě a správně zaměřená ;) ... Co na tom, že na ně nikdo nechodí -_-


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#48 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 6:30

Spoustě lidí prostě vadí, že si je nemůžou zalogovat. To je asi tak všechno. Já splňuju podmínku pro jednu.


  • 1

#49 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 7:51

Stejně jako mi nestojí zato hledat nějaké městské zaokapovky, tak můžu vesele ignorovat i tyto. Na to splnit podmínky těchto keší asi nemám a mít nikdy nebudu a popravdě mi ani nestojí zato zjišťovat, co to znamená "BadgeGen" a podobné nesmysle. Jen mi trošku překážejí na mapě v místech, kam se občas vypravujeme, ale to se dá odfiltrovat.

 

Ale dávat na ně NA logy mi přijde jako úlet. Jen to přidělává práci reviewerům. Jakoby nestačilo, že to museli schvalovat :).


  • 4

#50 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:19

Myslim, ze vsechny "uzasne napady" maji svou hranici, za kterou kdyz se dostanou, tak uz nejsou uzasne, ale jsou naopak hodne pitome. A to myslim zcela obecne - prehrsel zaokapovek, prehrsel D5 mysterek, prehrsel T5 kesi, prehrsel challenge, prehrsel mysterek, prilis dlouhy powertrail...

Proste kdyz se neco prezene, bude to spatne at uz se jedna o challenge nebo o cokoliv jineho. Nechci hodnotit konkretne tuhle serii, pac na Plzensku mam par desitek kesi a rozhodne nehrozi, ze by mi tam strasily jako neodlovene na prazdne mape, ale spis bych rad apeloval na vsechny, kdo si mysli, jak uzasny maji napad neco zalozit, at to radeji 2x prehodnoti, jestli uz to vazne neni moc.

Zejmena si myslim, ze by svedomiti owneri meli brat ohled na to, kolik ceho se publikuje v jejich okoli. Vzdycky jsou takove vlny, ktere maji svoji spicku a pak postupne utichaji. Jednu dobu to u nas byly T5 kese, kdy nepipalo skoro nic jineho. Temer pravidelne kazdou zimu vybiha spoustu D5 kesi, protoze dlouhe vecery, nikomu se nechce behat venku, tak sedi doma a vymysli nesmysly.

Posledni dobou si myslim, ze vybiha az moc challenge kesi. Pred 4.4.2009 byla kazda druha kes s nejakou ALR. Stejne tak ted s temi eventy, 90% toho co je nove publikovanou jsou eventy (a casto o nicem).

 

Abych to shrnul, myslim, ze zdravy rozum predevsim, pak trochu snizit vlasti ego, a pak se hlavne zamyslet, jestli me samotneho by bavilo lovit, kdyz by tak jako zakladam ja, zakladali vsichni v mem okoli.

Howgh.


  • 25
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#51 vincenz07

vincenz07

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:26

Je to výzva. At už ji splňujete hned nebo ne. Nevím co se na tom komu nelíbí. Podívejte se na Modráka a jeho Matrix. Samotné hledání keší pro význu ti ukáže nové kraje, nové limity atd...

 

Kritizovat a říkat proč to nejde je to nejjednoduší.  Ale postavit se čelem a říci co můžu udělat proto, abych to splnil a co jsem ochoten pro to udělat to je věc druhá. A to se moc lidem nechce, protože jsou prostě ve své "komfortní zóně" a nechtějí z ní vystoupit. 

 

Já osobně se těším jak je začnu cíleně splňovat. 

Bez snu není cíl a bez cíle není cesta!!!


  • 3

#52 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:38

Je to výzva. At už ji splňujete hned nebo ne. Nevím co se na tom komu nelíbí. Podívejte se na Modráka a jeho Matrix. Samotné hledání keší pro význu ti ukáže nové kraje, nové limity atd...

 

Je to výzva a to je správné. Ale myslím, že nejsem sám, kdo challenge cache chápal tak trochu jako výzvu autora HELE, JAK JSEM DOBREJ, NECHCEŠ MI DOKÁZAT, ŽE TO UMÍŠ TAKY?


  • 7

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#53 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:53

Taky se o dá brát jako: "Tohle chci splnit, ukážeš mi, že budeš rychlejší ?"

 

Nic proti tomu, myslím že je to legitimní, ale když vidím keškoměrku, těším se na nové "běžné" krabičky a v mém kraji toho zatím moc není...


  • 2

#54 vincenz07

vincenz07

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:00

Je to výzva a to je správné. Ale myslím, že nejsem sám, kdo challenge cache chápal tak trochu jako výzvu autora HELE, JAK JSEM DOBREJ, NECHCEŠ MI DOKÁZAT, ŽE TO UMÍŠ TAKY?

Taky jsem to takhle do teď chápal. Ale nemám problém to chápat tak, že mohu být první kdo to má takhle splněno. 

Podmínky jsou legitimní, splnit se to dá. Sice o mnoho hůře než tradička na každém rohu, ale o je to prostě výzva. 

 

Koukal bych se na to pozitivně, než kriticky.

Ty kluci mají můj obdiv. Už vůbec to vymyslet a jít s tím mezi nás je dost velký odvážný krok. A s pranýřováním museli počítat. A i tak do toho šli!!!


  • 2

#55 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:09

Mimoto, když se to tu nakouslo, proč se nesmí zakládat challenge keše vztahující se k zakládání keší? Mohl by to být konečně zajímavý motor pro založení pořádných keší, kterých není nikdy dost. Teď se challenge keše vztahují akorát na osobní statistiky ze kterých mají ostatní kačeři prdlačku, z tohohle by aspoň mohlo vzejít něco pěkného.


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#56 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:12

Já mám rád výzvy ale to neznamená že bych padl do dlob že nemam vyplněné nijaké políčko, spíš si naplánuju krásný výlet do hor mimo civilizaci. A když nenajdu tak nenajdu, jako včera noční keš ale zas jsem viděl krásné stádo muflonů, laně a krásné zídky vyskládané našimi předky. Nemyslím si že by autor musel výzvu splňovat ale měla by být reálná.


  • 1

#57 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:13

Me osobne by na tom stvalo dostavat tuny WN logu jakoze, byli sme tu pro jedinou splnenou a nekdy ty ostatni, ktere se pak budou (idelane 29.2.2016) preklapet na FI. Osobně mě spis vadi nedodelany overovatka jako treba u Highland (tady treba nechapu proc ne i EC)

 

Ostatne ta diskuze kdy mam pravo logovat FI u Chalelenge taky zustala nedoresena. Jak logovat, kdyz krabicku "MUSIM" odlovit a nemam splneno. Osobne se klonim k nazoru, ze pri nalezu WN a  ve chvili splneni podminky FI. Byt někteří říkají, že zpětně překlapět WN na FI - ale v tom případě nemám v době FI splněno.   A už vbubec nemluvim o tom spravnem postupu, lovit, až když splnim.

 

Takže než nějaké debaty zda takove ci makova Chellenge ano tak spis debatu jak to vlastne spravne dělat


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:16

Mimoto, když se to tu nakouslo, proč se nesmí zakládat challenge keše vztahující se k zakládání keší? Mohl by to být konečně zajímavý motor pro založení pořádných keší, kterých není nikdy dost. Teď se challenge keše vztahují akorát na osobní statistiky ze kterých mají ostatní kačeři prdlačku, z tohohle by aspoň mohlo vzejít něco pěkného.

 

Protože GS.

 

Předpokládám, že jediným důvodem je to, aby nevznikaly kešky jen kvůli splnění challenge (nebo rovnou celé PWT, o které se autor nebude starat). Na druhou stranu by to bylo alespoň nějaké ocenění autorů kešek a ne jen bodohoničů :-).

Bohužel by se určitě našli lidé zakládající odpad jen kvůli těm čelenkám, stejně jako se dnes najdou ti, co kvůli statistikám logují "jindy" nebo bez nálezu. Vše má své pro a proti.


  • 2

#59 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:23

Myslim, ze vsechny "uzasne napady" maji svou hranici, za kterou kdyz se dostanou, tak uz nejsou uzasne, ale jsou naopak hodne pitome. A to myslim zcela obecne - prehrsel zaokapovek, prehrsel D5 mysterek, prehrsel T5 kesi, prehrsel challenge, prehrsel mysterek, prilis dlouhy powertrail...

 

Zkusme si matematicky vyjádřit ten "přehlšel" :-)

 

Jediný statisticky zajímavý PT je ten, co má zhruba 700 keší dohromady z obou etap. Pokud se podíváme na celkový počet keší, tak ten přehršel PT jsou zhruba 2%. Chápu, je to strašně moc.

 

Challenge bude tak do 100 keší, teď to nemám jak filtrovat. Ale je jasné, že počet challenge je, v porovnání s celkovým počtem keší, nevýznamný.

 

Takže nechápu, proč Vás jejich existence rozohňuje k tak vášnivé diskusi.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#60 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:25

Když jsem tu psal o zakládání keší, tak jsem nemyslel že bude podmínka jen naházet po okolí stovku petek ale bude to mít i kvalitativní podmínky. Např počet mašliček, nutnost údržby, životnost.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama