Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#81 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:33

"Dám příklad, jedna z "každodenních" výzev je, odlovit každý den kešku velikosti regular. Zkus si jenom vyfiltrovat, kolik jich máš v okolí a odhadnout, kolik nejen času, by jsi musel obětovat na splnění.... To mi víc potěšení za zlomek nákladů přinese dobrá kniha a k tomu trocha lahodného moku"

 

Říká člověk, který je na osmém místě v republice v počtu odlovených T5 keší a za loňský rok má průměr 1.2 T5 keše za den...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#82 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:35

Taky tu challenge nemáš lovit 366 dní v kuse, ale "vyplnit kalendář", klidně v průběhu pěti let.

Souhlas, mně tam ty otazníky nevadí a můžu čas od času kouknout, jestli jsem mezitím na nějakou nedosáhl :) .


  • 2

#83 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 16:08

Me tyhle veci ucej to nehrotit.

 

Kdyz sem byl jeste male kace tak sem si rikal, ze musim dat Prazskou mostovou serii, a to jeste pred tim nez se tam objevily T4,5-5. Pak sem si rekl, ze kdyz uz mam vse ostatni musim ji dat i s nima. Dnes je stav takovy, ze co slo mam odloveno a serie uz asi 4 roky stagnuje, nektere kese sou v archivu a nevypada to, ze by se mela kdy dokoncit.

 

Kdyz byl challenge trail tak sem se na nej hnal, FI a WN koval s tim, ze budu plnit jako das. A nez sem si to znova vsechno overil a nalovil je Trail nejen v archivu, ale i LOCKED a s nekym se dohadovat, ze si chci zmenit log....

 

Takze ted mam splneny 3 challenge  dalsi budu mist splneny nejdriv tak 29.2.2016 -- teda krom History tu bych mohl driv a moc to neresim :P


  • 2
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#84 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 16:37

Když tady čtu diskuzi ohledně vybarvování kalendáře různými typy keší, tak si říkám, kdy bude čelenka na kalendář vybarvený eventy. Mrknu na eventový kalendář a 3.března mi chybí. Tak šup, jde se na nějaký ten event  ;)

 

eventy.jpg

 

PS: Lidi, neberte ty keše tak vážně, opravdu nemá cenu se kvůli nim hádat...


  • 2

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#85 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 16:44

Pro weriho: tohle jsme zavrhli jako přespříliš šílené. Ale vím o takových čtyřech-pěti kačerech, kteří by takovou výzvu nepochybně uvítali... :-)


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#86 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 16:50

Pro weriho: tohle jsme zavrhli jako přespříliš šílené. Ale vím o takových čtyřech-pěti kačerech, kteří by takovou výzvu nepochybně uvítali... :-)

Konecne chapu vyber osoby betatestera :lol:


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#87 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 16:53

A když někam jedu za hranice na dovolenou? Tak kešky beru jako vedlejší produkt a raději poznávám místa jako taková. A nějak mi to ani žíly netrhalo. To jsem si například raději v jednom starém přístavním městě zašel na kafe, poseděl s ním na přístavním molu a kochal se.... A neměnil bych

 

Tak to má asi většina kačerů, proto si tu challenge bude cíleně plnit jen část z nich, případně ji budou plnit v průběhu několika let. Já taky nebudu cílěne lovit žádnou everyday challenge, protože žádnou z nich nesplňuju ani zdaleka, ale třeba za pět let pokud budou stále aktivní se podivám, zda už některou z nich nesplňuju, nebo zda se ke splnění nepřibližuju. A pokud mi bude u některé challenge chybět třeba pět políček v kalendáři, pak teprv si takové keše cíleně odlovím. Problém je, že některým kačerům hrozně "překáží" na mapě keše, které z nějakého důvodu lovit nemohou nebo nechtějí, a u challengí to některé finálkáře štve o to víc, že je nemohou zalogovat Found it způsobem, jakým jsou zvyklí, t.j. jít přímo na finálku, případně se rovnou nechat zapsat někým jiným.


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 03 březen 2015 - 16:55

  • 6

#88 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 17:08

Jednou tyhle osobní statistiko keše půjdou stejně na poslední kolej. Tím nechci říkat, že to byla zbytečná práce, ale jako jde do kopru honění bodů, lidi si začínají uvědomovat, že je to o ničem, jednou přestane lidi bavit přetahovaná i v T5kách, matrixech a podobných statistikách. I teď je sledování podrobných statistik zábava spíše malé skupiny kačerů, drtivá většina to vůbec neřeší. Že by to někoho motivovalo k dalšímu lovu pokud chce s gc seknout, to si fakt nemyslím. Také bych to nehrotil, koho to hned při publikaci nezaujalo, rovnou by to měl dát na ignore a má pokoj, uvidí jen to co ho zajímá :)
  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#89 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 18:02

Já osobně jsem za každou novou kešku rád, ale kdybych měl mít ve svém blízkém okolí na mapě nějaké pro mě neodlovitelné, moc by se mi to nelíbilo. 


  • 1

#90 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 18:30

Pro Taxofta...... Nějak jsem tu Tvou poznámku o počtu mých odlovených T5 nepobral...... Jo, baví mě T5, ale nikomu to necpu jako výzvu........ Dokážu si představit, že bych udělal výzvu, např. možno logovat FI, pokud máš víc jak 600T5 a ve 4-5 zemích. Nevidím důvod, proč ji zakládat a vůbec smysl....... To už je o poměřování.


  • 0

#91 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 22:06

To byla reakce na to, že si raději posedíš s knihou u vína. Vzhledem ke Tvé statistice jsem to bral jako těžkou ironii - tak aktivních hard-kačerů jako Ty u nás zas tak moc není. Přesněji řečeno, je jen sedm aktivnějších. Když tu Challenge uděláš, bude mi to jedno. A nebudu ji rozpitvávat v logách, tady na fóru ani nikde jinde. Buďto se do ní pustím nebo ne.

 

Tedy jinými slovy - nechápu, proč řešíš něco, co lovit nechceš. A pokud chceš, máš na to rok, dva, tři...


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#92 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 23:30

Tak jsem na to kouknul a krome tech "everyday" challengi + 2 T5 splnuji vsechno. Ale urcite na FTF nepojedu, tak jsem snad par jedincu uklidnil. :-D U takovych diskuzi me vzdy dokaze prekvapit kolik kaceru ma tu nasi republiku kompletne vykesovanou. Clovek se jim pak ani nemuze divit, ze se rozciluji, kdyz celou dobu cekaji doma az neco pipne a ono toto. To pak musi jet zase k nasim sousedum, aby si odlovili aspon jednu kesku tydne. :-D

 

Jo, uplne si vybavuji tu debatu, kdyz jsem si dovolil publikovat prvni challenge kes v Praze. Finalkari se uplne mohli pominout, ze jim na mape Prahy bude svitit dlouho nejaky blby otaznik. :-D

 

Serie se povedla, ani jsem netusil, ze budu mit tolik splneno. Akorat ty everyday kusy asi nedam nebot tuto statistiku obecne ignoruji. Ale to mi nevadi, kdyz sem pojedu, tak par kousku snad najdu. :-) Jinak, publikuji se mnohem obtiznejsi challenge. Treba kesovat 1000 dni v kuse je opravdu poradny hardcore. :-)

 

Taky me uklidnuje to, jaci kaceri jsou ownery serie. Nebojim se totiz, ze by jim hrozil osud jine challenge serie, ktera snad nevydrzela ani rok. Takze teto serii drzim palce at vydrzi leta. Ona proste vydrzet MUSI.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 březen 2015 - 7:35

  • 4

#93 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 7:44

8 splněno, až odlovím keš z srpna 2003 tak bude 9-tá. Pro ně si někdy zajedu. Zbytek ignoruju jako "nesmysly".... Jediný co si myslím, že by mělo být, je to aby owner challenge jí měl taky sám splněnou.....


  • 0

#94 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 8:25

Pro Taxoft: Ironie to bohužel nebyla. A že mám x T5?  Zřejmě dáno anomálií v prostoru HC. To se nějak nevylučuje s tím, že mám rád dobrou knihu a k lahodný mok.

PS: První dva kousky na ignor listu......


  • 0

#95 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 8:42

Osobně jsem si více cenil výzvy typu Tisícovek. To je výzva k cestování...

I když to žádná čelenka není a je to bez bodu, byl jsem moc rád, že jsem ji loni v létě splnil :-).

Škoda, že autoři ji neudržují.


  • 2

#96 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 10:06

Jo, uplne si vybavuji tu debatu, kdyz jsem si dovolil publikovat prvni challenge kes v Praze. Finalkari se uplne mohli pominout, ze jim na mape Prahy bude svitit dlouho nejaky blby otaznik. :-D

 

Jojo, jestli je to to, co myslím, tak v tom už jsem zanechala léta dřiny a ještě furt dost chybí :D :D :D. Asi 800 m od HC, má nejbližší neodlovená :D Je to výzva, která mě přiměla, kdykoliv mě život či služba "zavane" někam za hranice mého "revíru" (což není zas až tak často), se tam nesoustředit jen na rychlé zaokapovky a svodidlovky a posbírání místních tradiček, ale prohlídnout si předem všechny možné druhy keší, které jsou na místě, něco si vyluštit a něco si vybrat I když "bodů" z toho bylo asi o poznání méně, než kdybych byla zobala ty T1,5 tradičky. . Dalo mi to ale podstatně více - zajímavější místa, víc znalostí o kraji, kam jsem se dostala atd.

 

Na celý týhle diskusi mě překvapuje jedna věc - spoustu lidí v čelenkách vidí nástroj na poměřování mezi sebou, což pak tepe jako zlořády ve hře, zvláště, když se jedná o něco, na co sami nemají. Přitom podle mě jde ale spíš o to, vyzkoušet si, kde jsou moje vlastní hranice, zkusit si sama pro sebe, co zvládnu a na co už nemám, případně ty vlastní hranice posunout zas o kousek dál. Což spoustu lidí zajímá a baví - asi jako když si na kolo přimontuju tachometr, abych věděla, kolik kilometrů  najezdím ročně a kolik zvládnu na jeden zátah. Nepotřebuju to někomu sdělovat a s někým se poměřovat, ale potěší mě, když zjistím, že letos jsem zvládla zas o trochu víc než loni.

 

Jinak mě docela hodně rozesmálo nařčení ownerů této série z honibodství a vycházení vstříc finálkářům, podvodníkům a manipulátorům statistik. To jim patří za to, jak mi asi před rokem vynadali za odlov nějaký jednoduchý mysterky, kterou jsem nevyluštila sama a osobně :D . (Šla jsem kolem s někým, kdo vyluštěno měl.) Ano, kolegové Modráku a Taxofte, máte pravdu, Mirek Dušín by to nikdy neudělal :D! Tak teď to máte :D!


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 04 březen 2015 - 10:09

  • 1

#97 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 10:21

Osobně jsem si více cenil výzvy typu Tisícovek. To je výzva k cestování...

I když to žádná čelenka není a je to bez bodu, byl jsem moc rád, že jsem ji loni v létě splnil :-).

Škoda, že autoři ji neudržují.

I taková challenge existovala (možná ještě existuje), ale to by se proti ní nesměli obořit další tuny kačerů...

 

Jinak podle mě, co se týče celkově cestovacích výzev, jsou pěkné geopuzzle. :)


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 04 březen 2015 - 10:23

  • 0

#98 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 10:30

Nemyslel jsem challenge, ale http://www.geojih.cz....php?page_id=18 .

Vím, že je i podobná challenge na Jezerní hoře, má 10 vrcholů a to je slabý odvar :-).

 

Geopuzzle jsou také moc pěkné. Také si je zkouším plnit, když někam jedeme... Jen je škoda, že kdyby se počítala jen návštěva, tak to mám už splněné, protože na většině míst jsem byl ještě než byl geokešing, ale alespoň je důvod se na tahle místa opět vrátit :-).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 04 březen 2015 - 10:31

  • 1

#99 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 10:45

Geopuzzle jsou také moc pěkné. Také si je zkouším plnit, když někam jedeme... Jen je škoda, že kdyby se počítala jen návštěva, tak to mám už splněné, protože na většině míst jsem byl ještě než byl geokešing, ale alespoň je důvod se na tahle místa opět vrátit :-).

Asi nějak tak. :) Jinak díky za to ukázání Tisícovek, vypadá to zajímavě. ;)


  • 0

#100 ali+

ali+

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:10

Mimoto, když se to tu nakouslo, proč se nesmí zakládat challenge keše vztahující se k zakládání keší? Mohl by to být konečně zajímavý motor pro založení pořádných keší, kterých není nikdy dost. Teď se challenge keše vztahují akorát na osobní statistiky ze kterých mají ostatní kačeři prdlačku, z tohohle by aspoň mohlo vzejít něco pěkného.

Kdysi jsem na takovou narazil v SRN

http://www.geocachin...50-50-oder-2550


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama