Přejít na obsah


Fotka

Polární záře v České republice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 15:25

Tak co, stihli jste předevčírem tu polární záři v hen té naší České republice?

Já neskutčnou shodou okolností ano, tak si dovoluji nabídnouti pár fotek:

 

Polární záře v České republice

 

P.S. - I by mě zajímalo, co je pravdy na tom rušení GPS, které to prý provázelo, já teda nic nezaznamenal ....


  • 20
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 15:39

Parada. Vyfotit záři není sranda, bez stativu jsem to ve Finsku nedal, ač byla krásně výrazná, tak na fotce byla jen tma... Co se týče té přesnosti GPS, přišlo mi, že v pondělí navečer, kolem 17:30, to v MB dělalo problémy. Navigace mi lítala kolem 25-30 m a to jsem nebyl v nějakých těsných uličkách, říkal jsem si, že se asi něco děje s atmosférou:)

Na druhou stranu v úterý ráno jsem jel lovit do Velkého Oseka a tam mě šipka vedla neomylně a přesnost šla i na +-2m.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 16:02

Kdyz ona ta presnost ukazovana v GPSce je jen odhadovana na zaklade mnoha faktoru. Ale faktor "nahodna slunecni boure" v tom zajiste nebude zanesen. Tudiz to na mne dela dojem, ze se pripadna chyba v urceni polohy, zpusobena slunecni bouri, v ukazovane presnosti GPSky ani neprojevi. Ale to je jen me selske uvazovani, treba mne nekdo vice znaly GPS technologie vyvede z omylu.

 

Takze si dovedu predstavit i situaci, ze ackoliv ti GPSka ukazuje presnost 2m a navedlo te to i presne na kes, klidne se mohlo stat, ze skutecna poloha byla treba o 20m jinde, a ty jsi zrovna narazil na spatne zamerenou kesku. B)


  • 1

#4 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 16:09

To už by bylo moc náhod:) ty keše jsem lovil v úterý 4 a všechny jsem našel hned... Ta pondělní byla taky zaměřená dobře - jinak bych ji nenašel, ale mapa v navigaci mi ukázala její polohu vůči domu a já šel najisto - i když moje pozice byla nějakých 30m dál od reality... Loni v Irsku - a to bylo "jen" strašně divoké počasí (kroupy, snííh, vichr, déšť) jsem se místo na finálku dostal navigací doprostřed golfového hřiště. Potom při zkoumáání mapy jsem zjistil, že jsem byl dobrých 150 m od krabice - a navigace hlásila nulu.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 16:57

Štěstí i náhoda přejí připraveným! Gratuluju!


  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 22:18

Kdyz ona ta presnost ukazovana v GPSce je jen odhadovana na zaklade mnoha faktoru. Ale faktor "nahodna slunecni boure" v tom zajiste nebude zanesen. Tudiz to na mne dela dojem, ze se pripadna chyba v urceni polohy, zpusobena slunecni bouri, v ukazovane presnosti GPSky ani neprojevi. Ale to je jen me selske uvazovani, treba mne nekdo vice znaly GPS technologie vyvede z omylu.

 

Takze si dovedu predstavit i situaci, ze ackoliv ti GPSka ukazuje presnost 2m a navedlo te to i presne na kes, klidne se mohlo stat, ze skutecna poloha byla treba o 20m jinde, a ty jsi zrovna narazil na spatne zamerenou kesku. B)

 

V datových zprávách družic je pár parametrů, které by odhadovanou přesnost mohly ovlivnit... jmenovitě URA, která je ale spíš vztažená k samotnému satelitu a podle mě ji při těchhe příležitostech nemění a pak samozřejmě data z SBAS satelitů. U těch je ale zas otázka, jestli jsou v odhadu opravdu zahrnuta a také je nutné mít zapnutý příjem WAAS a výhled na některý z geostacionárních satelitů.

 

Jinak fotky fakt parádní. Díky.
 


  • 0

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 22:46

Nádherné fotky. Tiše závidím.


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 6:18

U nás v Praze září leda tak OC Chodov, ale zato pořádně a kažou noc.


  • 0

#9 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 7:12

Rušení GPS, kterou ta záře provázela? Doufám, že to byla opravdu jen záře polární a ne ta, ke které v poslední době míří svět mílovými kroky... Ale to bych ty překrásné fotky vlastně už neviděl! ;-)
Dík a blahopřeji k nevšednímu zážitku :-)
Honza
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 11:10

Parada. Vyfotit záři není sranda, bez stativu jsem to ve Finsku nedal, ač byla krásně výrazná, tak na fotce byla jen tma...

 

No, zase tak extra těžký to není, ale pravda bez stativu to nehrozí, protože expozice byly tak 20 - 30 vteřin.

 

Štěstí i náhoda přejí připraveným! Gratuluju!

 

Díky, tentokrát to ale bylo opravdu spíš o štěstí. :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2015 - 19:32

Dovolím si jeden UP, pokud ještě někdo neviděl.  ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama