Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

nová keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Kačíír221

Kačíír221

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 19:37

pár dotazů uz tady na tohle bylo ale tohle je zase z jinýho soudku. Chci vás poprosit jak založit CWG směnárnu či GC a TB hotel a nebo v nejlepším případě obojí. Díky Kačír 221 :)))

ps: pokud by jste mi chtěli pomoci při založení keše cwg mi popř. můžete věnovat do této keše :))


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 19:47

CWG směnárna či TB hotel je prakticky normální keš (víceméně). Jak přesně myslíš ono založit? Listing založíš klasicky na GC.com, jen TB hotely a CWG směnárny bývají většinou bezpečnější keše (provedením), aby nedocházelo k jejich vykrádání. TB hotely se často zakládají na místech, kde to má smysl (velký počet cestujících kačerů - např. letiště,...) a CWG směnárny bývají víceméně kdekoli. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 březen 2015 - 19:53

  • 4

#3 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:03

CWG směnáren existuje docela hodně a většina z nich se vyznačuje tím, že v nich žádná CWG nejsou. Možná jich zkus nejprve pár (desítek) navštívit, než se rozhodneš založit další.

Vlastní CWG máš?


  • 6

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4 Kačíír221

Kačíír221

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:09

ne to právě ne :((


  • 0

#5 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:23

Pokud zatím vlastní CWG nemáš, tak směnárnu raději nezakládej. Směnárna bez CWG opravdu není dobrý nápad.

S TB hotelem je to v podstatě to samé, TB hotel bez TB také nikoho nepotěší.

Zkus se, prosím, pro začátek zaměřit spíše na hledání keší, než na jejich zakládání. Při hledání keší Ti držím palce :)


  • 8

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:27

1. Než hned zakládat, nebylo by lepší se nejdřív zkusit starat o keš, kterou máš blízko, ale owneři jsou momentálně daleko a uvítali by pomoc? Že by sis vyzkoušel, jestli budeš schopný se starat o vlastní keš.

2. Pokud chceš zakládat CWG směnárnu, měl bys mít především své CWG a počítat s tím, že směnárnu budeš dotovat. To je smutná zkušenost podstatné části ownerů CWG směnáren. :-( Většinou CWG mizí, málokde se množí - a pokud, tak jen krátkodobě.

3. Jestli chceš zakládat TB a GC hotel / motel, určitě se drž rady od Kulíška - vyber místo, kde se kříží cesty, ale keš umísti o kus dál a bezpečně, aby se v ní cestovatelé neztráceli. Když se podíváš na keš GC1EDFW drive in TB, GC motel na Nové hospodě, uvidíš v mapě, že owner vybral místo ideálně na křižovatce cest na: 1.Písek a České Budějovice, Blatnou až Plzeň, Strakonice až Klatovy a především Prahu. Místo ideální, jediné, co kačeři kritizují je krabka s úzkým hrdlem, kam se řada cestovatelů neprotáhne.

Doporučuji chvíli přemýšlet než hned zbrkle zakládat - je nás dost, co nezakládáme za každou cenu, ale spíš někde pomůžeme s údržbou. ;)


  • 3

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:30

Jak už napsal kolega/kolegové, nemáš-li zatím své vlastní CWG či TB (to nemohu posoudit, nemáš tu uvedený odkaz na profil na GC.com), směnárnu nebo hotel zatím raději nezakládej. Věnuj se teď v začátcích spíše hledání a zakládání nech na později. Až nasbíráš nějaké zkušenosti, udělej třeba nějakou pěknou tradičku na zajímavém místě ve svém okolí a na ní si vyzkoušej co je to "být owner". Mít vlastní keš je pro ty, kteří to myslí vážně, běh na delší trať, jelikož dobrý owner se o svou keš stará i dlouhá léta. :)

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 březen 2015 - 20:31

  • 0

#8 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:32

Často vídám že je TB hotel bitelná dřevěná krabice zasazená v zemi se zámkem na kód. A to nejen v ČR, např. také v Kanadě. 

 

Ale opravdu se drž rady kuliška a zakladej blízko frekventovaných míst, ale tak, aby byla těžko nalezitelná mudly.


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:32

Takže to funguje tak, že tam owner vloží do začátků svoje CWG, a ty pak nálezci mění za svoje.. atd?
Kačíír221: Ty už jsi nějakou keš zakládal nebo založil, že jo?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 30 březen 2015 - 20:33

  • 0

#10 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:36

Nevím, kolik toho máš založeno, protože nemáš tady odkaz na profil na GC.com, ale doporučuji ti si počkat až budeš mít naloveno alespoň 100 krabek a pár TB/GC hotelů.

 

OT: Teď mě napadlo: Existuje někde TB penzion? ;D


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:42

Takže to funguje tak, že tam owner vloží do začátků svoje CWG, a ty pak nálezci mění za svoje.. atd?
Kačíír221: Ty už jsi nějakou keš zakládal nebo založil, že jo?

Někdo vloží pro začátek třeba 10 svých CWG, jiný si dá práci a pro začátek nashromáždí různé duplicity a jsou i tací, co  založí směnárnu s více než stovkou CWG, dají jasná pravidla, že se smí měnit 5 kusů od jednoho druhu a i tak se stane, že jim do keše pod zámkem a v infocentru někdo klidně vloží víc než dvacet CWG od jednoho druhu, popřípadě CWG mizí, přestože je příhrádka na CWG vyrobena tak, že každý má hned kontrolu, že vložil správný počet CWG za ta, co si vybral. Owner potom, přestože si s keší dal plno práce a opravdu se o ni pečlivě stará, moc radosti nemá, spíš by mohl poměrně často přispívat do depresivního koutku. Jde o keš známé rodiny, takže znám různé story podrobně.....


  • 2

#12 Kačíír221

Kačíír221

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:44

vlastní tradiku mám Englisova vyhlidka :)) docela se mi povedla ale ze začátku jsem měl problém se zaměřením


  • 1

#13 Kačíír221

Kačíír221

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 20:47

ps: nejde mi sem vložit profil ale na geocachingu se jmenuji Kacer221


  • 1

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 21:02

http://www.geocachin...55d18878a&ds=2
Rozklikni, zkopíruj celou adresu.

Ve svém profilu na gc.cz jdi do Moje nastavení, úplně dole je Geocaching a Adresa profilu na gc.com. Vlož adresu profilu na gc.com

Taky jsem šel na FTF a byl problém se zaměřením, to se někdy stane. Dobrý může být betatest.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 30 březen 2015 - 21:11

  • 0

#15 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 21:05

Shrnutě:

1. Spíš založ TB hotel, CWG směnárna bývá problemtická

2. Bud si jist, že bude hotel dobře schovaný, a pokud možno označený logem geocachingu, neničit a nepřemisťovat atd atd... zabráníš tak vykradení mudly

3. Založ ho na frekventovaném místě, ale tak aby vyhovoval bodu 2. U dálníčního sjezdu, letišti, nádraží apod. Mohl bys ho založit uprostřed lesa, ale tam se ti prostřídá (podle počasí) tak max. 1 TB týdně. To můžeš rovnou založit normální regulárku

4. Opatři ho zámkem na kód, který bude např. v hintu a případně postav z prken dřevěný obal na vlastní hotel a k něčemu ho přidělej.

5. Zaměř přesně a poskytni jednoznačný hint. Napomůže to tomu aby kačeři našli hotel co nejrychleji, stihli vlak, letadlo a aby nebyli viděni mudly, kteří by mohli keš vykrást. Pokud nemáš dostatečně dobrý mobil nebo GPS na zaměření, požádej místního kačera o zaměření.  


  • 2


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#16 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 21:25

To infocentrum je dobrý nápad, ale přístup je omezen pracovní dobou...
A pozor na kolize.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 30 březen 2015 - 21:26

  • 0

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 21:30

Myslím, že jsi žádnou cwg směnárnu ještě neviděl


  • 0

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 5:42

1. Spíš založ TB hotel, CWG směnárna bývá problemtická


TB hotely bývají ještě problematičtější. Měly by být dobře dostupné, ale pak se stávají cílem vykradačů všeho druhu. Nebo jsou dál od civilizace a dobře zabezpečené, ale pak to jsou TB vězení. Já jsem vždycky nerad, když můj cestovatel přistane v keši označené jako TB hotel - právě kvůli tomu riziku ztráty nebo uvíznutí. Proto: Založ prostě hezkou keš věnovanou zajímavému místu ve tvém okolí. Pokud bude prostorná a bezpečná, CWG a TB si do ní cestu najdou.
  • 12

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 6:05

Já zas moc nechápu ty CWG směnárny. CWG je normální předmět na výměnu jako každej jinej, lze ho tedy regulérně směňovat za cokoiv jinýho v hdnotě cca 10 Kč. Různá omezení typu "měňte jen kus za kus" nebo "nejvýš jedno CWG každýho druhu" a podobně jsou jen přání ownera, ale nikdo není povinen je respektovat, pokud dodrží obecné zásady fair trade. Mají asi tak stejnou hodnotu jako přání "vkládejte pouze předměty s tématikou železnice" nebo směňujte jen předměty fialové barvy". Jasně, že owner může takové přání projevit a je příjemné, když ho ostatní z úcty k jeho názoru respektují, ale těžko to může vyžadovat a pak se rozčilovat, když to někdo nedodržuje.


  • 4

#20 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 7:26

Myslím, že Ti CWG směnárna přinese jen zklamání (a následně i lovcům, když v ní skoro nic nebude). Nebo ji budeš muset dost dotovat ze svého (a zatím nemáš ani čím). Podobně i TB hotel - pár jsem jich našel a nikdy v nich nebyly více jak 2 TB, někdy taky žádný - tj. zcela srovnatelně jako v jiných keších (pravda, nebyl jsem v TB hotelu u letiště na Ruzyni, ani ve starém, ani v novém - mluvím o "venkovských" TB hotelích, což je ale i Tvůj případ). Budeš zklamaný Ty i návštěvníci, že TB hotel nefunguje. Založ keš na hezkém místě, přinese více radosti všem. Navíc myslím, že móda TB hotelů a CWG směnáren je už trochu out...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama