Přejít na obsah


Fotka

Mapové zdroje pro Geocaching Map Enhancements

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#321 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2018 - 21:38

U tohodle mi vzdy pomohlo restartovat chrome. Ale natvrdo, najit to v bezicich aplikacich. Jen vypnuti krizkem nestaci. Nebo rovnou restart celeho pc.

 

Ahoj, i tohle jsem zkoušel. Nakonec byl problem v něčem uplně jiném. Omylem jsem si totiž stáhl a nainstaloval nějakou hodně starou verzi GME do Chromu s Tampermonkey. Včera jsem si řekl že "ráno moudřejší večera" a dnes zkusil přímo ze stránek openuserjs.org stáhnout jinou verzi a to pomohlo. Tak třeba to pomůže i ostatním, kdo by náhodou měli stejný problém. ;)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 29 duben 2018 - 21:38

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#322 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 7:32

Ahoj,

přišel mi tento dotaz. Já si nevím rady, tak se ptám zkušenějších. Instalace podle tohoto návodu: https://goo.gl/N6GGzf

Díky.

 

Ahoj mám dotaz ohledně map na GC.com vše podle návodu provedu a mapy se mi opravdu ukazují ale jenom do doby než vypnu prohlížeč nebo PC. Pak vše zmizí a musím znovu vše dávat znovu, mám někde něco nastaveno špatně?? :-(

 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#323 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 7:57

Tazatel má pravděpodobně zapnuté mazání cookies po vypnutí prohlížeče. V cookie je totiž uložené nastavení map. Já používám plugin Cookie AutoDelete, který mi maže u některých webů cookies, takže by to samozřejmě nefungovalo, ale řeším to tak, že jsem si upravil přímo skript GME, kam jsem nahrál mapy tak jak je potřebuji. Samozřejmě, po každé aktualizaci GME to musim udělat znovu, ale to není až tak často. Jiná cesta asi není, pokud tazatel nechce vypnout mazání cookies nadobro.


  • 0

#324 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 10:13

Díky za radu. Předám.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#325 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 23:51

Tazatel má pravděpodobně zapnuté mazání cookies po vypnutí prohlížeče. V cookie je totiž uložené nastavení map. Já používám plugin Cookie AutoDelete, který mi maže u některých webů cookies, takže by to samozřejmě nefungovalo, ale řeším to tak, že jsem si upravil přímo skript GME, kam jsem nahrál mapy tak jak je potřebuji. Samozřejmě, po každé aktualizaci GME to musim udělat znovu, ale to není až tak často. Jiná cesta asi není, pokud tazatel nechce vypnout mazání cookies nadobro.

Ten tazatel jsem byl já :) ano máš pravdu mám zapnuté mazání cookie a tak mi mapy prostě uložit nejdou. Poradil by jsi mi jak mám skript upravit aby se mi mapy uložily a nevymazaly :)


  • 0

#326 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 6:30

Ten tazatel jsem byl já :) ano máš pravdu mám zapnuté mazání cookie a tak mi mapy prostě uložit nejdou. Poradil by jsi mi jak mám skript upravit aby se mi mapy uložily a nevymazaly :)

 

Napíšu to polopaticky pro širší publikum, tak případně omluv tuto polopatičnost:

 

1. klikni na ikonu TamperMonkey v prohlížeči vpravo nahoře (ikona čtverce s kulatými rohy a dvěma kroužky uvnitř)

2. z menu vyber Řídící panel

3. klikni na název skriptu Geocaching Map Enhancements, tím se otevře Editor skriptu

4. přibližně kolem řádku 47 bude:

maps: []

Možná bude něco mezi těmi hranatými závorkami, asi nějaké výchozí mapy, tak je můžeš vymazat, aby zbyli jen ty hranaté závorky.

 

5. mezi ty hranaté závorky je potřeba nahrát jednotlivé mapy, a teď pozor, vždy musí být mezi jednotlivými mapami čárka na konci řádku. Jednotlivými mapami myslím to, co je mezi složenými závorkami, např. toto:

{"alt":"Mapy.cz - Turistická","tileUrl":"//mapserver.mapy.cz/turist-m/{z}-{x}-{y}","minZoom":5,"maxZoom":18,"attribution":"© <a href='https://www.seznam.cz' target='_blank' rel='noopener'>Seznam.cz, a.s.</a>, © <a href='https://www.openstreetmap.org/copyright' target='_blank' rel='noopener'>OpenStreetMap</a>, © NASA"}

takže pokud tam třeba budu chtít mít tři mapy, tak to bude vypadat takto:

maps: [
            {"alt":"Mapy.cz - Základní","tileUrl":"//mapserver.mapy.cz/base-m/{z}-{x}-{y}","minZoom":5,"maxZoom":18,"attribution":"© <a href='https://www.seznam.cz' target='_blank' rel='noopener'>Seznam.cz, a.s.</a>, © <a href='https://www.openstreetmap.org/copyright' target='_blank' rel='noopener'>OpenStreetMap</a>"},
            {"alt":"Mapy.cz - Turistická","tileUrl":"//mapserver.mapy.cz/turist-m/{z}-{x}-{y}","minZoom":5,"maxZoom":18,"attribution":"© <a href='https://www.seznam.cz' target='_blank' rel='noopener'>Seznam.cz, a.s.</a>, © <a href='https://www.openstreetmap.org/copyright' target='_blank' rel='noopener'>OpenStreetMap</a>, © NASA"},
            {"alt":"Mapy.cz - Dopravní","tileUrl":"//mapserver.mapy.cz/base-m/{z}-{x}-{y}?s=0.2&dm=Luminosity","minZoom":5,"maxZoom":18,"attribution":"© <a href='https://www.seznam.cz' target='_blank' rel='noopener'>Seznam.cz, a.s.</a>, © <a href='https://www.openstreetmap.org/copyright' target='_blank' rel='noopener'>OpenStreetMap</a>, © NASA"}
      ]

Všimni si, že na konci 1. a 2. řádku s mapu je čárka, na konci 3. není.

 

6. Teď už jen stačí kliknout v menu na Soubor a následně Uložit.

 

 

Tampermonkey umožňuje kontrolu syntaxe (chyb v kódu), ale poslední dobou to nepracuje úplně ideálně a hlásí to moc chyb.

 

Pokud ti to nebude fungovat, tak bude se vší pravděpodobností chyba s těmi čárkami mezi mapami, nebo omylem přidané hranaté závorce navíc.


  • 0

#327 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 22 červen 2018 - 9:19

A v čem jsou ty cookies takové nebezpečné, že je tazatel musí na svém osobním počítači vymazávat? Zdůrazňuji: "osobním" počítači.


  • 0

#328 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 16:49

V rozumném "promazávači" obvykle jde nastavit výjimka, jaké cookies nemazat.


  • 0

#329 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 18:31

A v čem jsou ty cookies takové nebezpečné, že je tazatel musí na svém osobním počítači vymazávat? Zdůrazňuji: "osobním" počítači.

 

Nevím jak tazatel, ale odpovím za sebe, protože je taky mažu.

 

V současné době cookie už nepředstavují bezpečnostní riziko, protože co vím, velmi dlouho nějaký efektivní útok přes cookies nebyl. Problémem je ale ztráta soukromí. Například FB používám minimálně, ale nechci aby jeho provozovatel o mě skladoval na jaké weby chodím, jaké čtu zprávy, jakou mám banku apod. Stejné to je i s jinými weby, netýká se to jen FB. Proto cookies mažů já. Samozřejmě je mi jasné, že když budou chtít, označkují si mě třeba pomocí HTML5 nebo jinou cestou, ale ty cookies jsou využívány nejčastěji.

 

Osobně mě třeba irituje, když mi web GC.com neustále nabízí pojištění pohřbu, každý den. Pro doménu geocaching.com mám samozřejmě nastaveno cookie nemazat, abych se nemusel pokaždé přihlašovat, takže nevím jestli ten jejich systém předává id do reklamního kolečka (jinak si to vysvětlit nedokážu) nebo jak je to možné, ale dost mě to prudí.


  • 0

#330 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 18:45

vzdyt si muzes v prohlizeci nastavit, aby si web mohl cist jen vlastni cookies. Takze pak tezko facebook zjisti, jakou mas banku.


  • 0

#331 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 19:07

vzdyt si muzes v prohlizeci nastavit, aby si web mohl cist jen vlastni cookies. Takze pak tezko facebook zjisti, jakou mas banku.

 

Tahle vlastnost je v prohlížečích natvrdo už dobrých 5 let a prakticky to nejde obejít. Naštěstí.

 

To co popisuju funguje trochu jinak. Stačí když třeba nějakej zpravodajskej web má na svym webu tlačitko na lajkování přes FB, tím pádem do FB přijde při načtení tý stranky info, že osoba Y zrovna kouká na idnes a čte si o novým modelu Škodovky. Teď jsem na zkoušku otevřel web KB, kterej tahá nějaký věci z webu FB, tím pádem, když budu mít cookie od FB, FB bude vědět, že lezu na web KB atd. Nevím jestli tam mají něco i po přihlášení do bankingu, musel bych to víc pitvat. Největším problémem v tomhle je samozřejmě google, kterej velkoryse nabídl zadarmo svůj Analytics pro všechny vývojáře, tím se ale prakticky dostal do kódu téměř jakýkoliv stránky.


  • 0

#332 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 19:14

Informace "referer" ale nema s cookies nic spolecneho.


  • 0

#333 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 19:17

Má, identifikuješ tím osobu. Spojení cookie + referer prostě funguje.


  • 0

#334 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 19:26

Radeji bych se vratil k tematu, abychom neskoncili u alobalovych cepicek.


  • 1

#335 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 23 červen 2018 - 9:28

Mně totiž celé to vzrušení kolem cookies připadá jako když nevadí, že všichni vědí že jsem šel na záchod, ale zda si utřu zadek 3 nebo 4 vrstvým papírem je již výsostně osobní informace.


  • 0

#336 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2018 - 11:43

Děkuji za radu, hned jak bude chvilka času sednu k tomu a zkusím to ;-)

Jinak se omlouvám, že jsem zase rozpoutal tolik vzrušení kvůli něčemu mimo GC... prostě to takhle mám nastavené v prohlížeči od začátku a nikdy mě to nevadilo, nedělalo problém. Možná mi kdysi vadilo, že cookies zabírají v PC tolik místa opravdu nevím... ;-)


  • 0

#337 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 9:16

Po poslední aktualizaci Firefoxu mi přestaly fungovat jakékoliv skripty (GME, GCLH, moje vlastní skripty, atd.). Mám hledat řešení u sebe nebo to nefunguje nikomu? Tampermonkey je zapnutý a tváří se, že funguje, ale evidentně nefunguje.


  • 0

#338 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 9:35

Mám Firefox 61.0 (64), Tampermonkey 4.7.5788, GME 0.8.2 a vše funguje tak jak má.


  • 0

#339 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 9:41

Mám Firefox 61.0 (64), Tampermonkey 4.7.5788, GME 0.8.2 a vše funguje tak jak má.

 

Díky za zprávu. Provedl jsem vypnutí a zapnutí Firefoxu a už to taky fachá.


  • 0

#340 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 29 červen 2018 - 9:57

Jediné čo pri GME nefunguje zopár dní, sú chýbajúce ikonky na tlačidlách vľavo dole - "Enable location info tool","Go to home location" a "Configure GME" - ale funkcia tlačidiel zostala zachovaná. GC premiestnil/zmazal ikonky na svojom webe. Je to len kozmetická chyba.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama